POGODA

Reklama


Wydarzenia

iswinoujscie.pl • Niedziela [03.03.2024, 13:06:01] • Świnoujście

Mgliście na 335. parkrunie

Mgliście na 335. parkrunie

fot. Marcin Ruciński

Mimo, że mgła spowiła cały Park Zdrojowy, to jak mawiają uczestnicy parkrunu: "Biegnie to ten czas, kiedy negatywne emocje znikają, a w ich miejsce pojawia się szczęście".

Tak też się stało na 335. parkrunie. Naładowani pozytywną energią i endorfinami, biegacze i chodziarze po pokonaniu 5-kilometrowego dystansu w naszym malowniczym Parku Zdrojowym, meldowali się z właśnie takim pakietem. W zamian (choć tylko na chwilę, by potem oddać), zamiast medalu, otrzymywali token.

Mgliście na 335. parkrunie

fot. Marcin Ruciński

Pierwszy token odebrany został przez Roberta Cypryjańskiego (24:04), a następnie kolejno Krzysztof Sojka (25:16) i Jan Groński (26:04).

Justyna Fojcik wpadła na metę jako pierwsza kobieta (26:09). Natomiast sześć osób pobiło swoje rekordy życiowe. Wszystkim gratulujemy!

Mgliście na 335. parkrunie

fot. Marcin Ruciński

A szczegółowe wyniki dostępne są tutaj:

www.parkrun.pl/swinoujscie/results/latestresults/

Mgliście na 335. parkrunie

fot. Marcin Ruciński

Na mecie z herbatką czekał nasz najmłodszy wolontariusz, Kacper Jasiuchna. Warto wspomnieć, że bez obecności wolontariuszy parkrun nie mógłby się odbyć. Dzięki koordynatorowi spotkania, Zbyszkowi Kosel, oraz licznej grupie, w skład której wchodzili: Agnieszka Michalska, Aleksandra Jasiuchna, Elżbieta Jabłonska, Joanna Szafrańska, Karina Mikulska-Gawle, Marcin Ruciński, Mirosław Jabłoński i Tomasz Szafrański, uczestnicy 335. parkrunu mogli zadbać o swoje zdrowie.

Mgliście na 335. parkrunie

fot. Marcin Ruciński

Zapraszamy już w kolejną sobotę o godzinie 9.00 do Parku Zdrojowego przy Alejce Sportowej.

Zespół parkrun Świnoujście


komentarzy: 0, skomentuj, drukuj, udostępnij

Twoim Zdaniem

Dodaj Komentarz

Dodając komentarz akceptujesz
Regulamin oraz Politykę prywatności.

Zauważyłeś błąd lub komentarz niezgodny z regulaminem?
 
■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344
■ W niedzielę, 14 grudnia 2025 roku, wejdzie w życie nowy roczny rozkład jazdy pociągów. Na Pomorzu Zachodnim przewidziano w nim wiele nowości poprawiających możliwość dojazdów do szkół i uczelni czy pracy, a także ułatwiających podróżowanie po regionie. Szczecin-Świnoujście późnym wieczorem. Na trasie Szczecin–Świnoujście w nowym rozkładzie jazdy pozostaną uruchomione w czerwcu br. późnowieczorne połączenia w obu kierunkach o nazwie „Wiatrak”. Szczególnie wieczorny pociąg ze Szczecina do Świnoujścia okazał się sporym sukcesem, gdyż codziennie z tego połączenia korzysta przeciętnie 70 osób. Dodatkowo uruchomiona zostanie jedna para nowych pociągów w godzinach porannych, a wczesnoporanne pociągi ze Świnoujścia do Szczecina będą kursowały codziennie, czyli w terminie rozszerzonym względem obecnego rozkładu jazdy. Pozwoli to mieszkańcom i turystom także w weekendy i święta dojechać m.in. do Szczecina Dąbia na przesiadki do pociągów dalekobieżnych wyjeżdżających ze Szczecina np. do Warszawy (w tym na express Chrobry i pociąg Pendolino). Łącznie na trasie Szczecin–Świnoujście w nowym rozkładzie jazdy w dni robocze uruchamianych będzie 14 par pociągów regionalnych, a w weekendy 12 par, co oznacza, że przez większą część dnia pociągi na tej trasie kursować będą co godzinę ■ Świnoujście: 38-latek z powiatu kamieńskiego kradł logotypy samochodów w centrum miasta. Kilkanaście pojazdów pozbawionych emblematu. Policja zbiera kolejne zgłoszenia. Straty dotyczą głównie aut marek premium, a w niektórych modelach Mercedesa wyrwany emblemat był jednocześnie częścią czujnika jednego z systemów wspomagających. Policja zatrzymała 38-latka i wciąż przyjmuje zgłoszenia od właścicieli uszkodzonych pojazdów. Z samochodów znikały znaki rozpoznawcze takich marek jak Mercedes, Volkswagen, Ford, Toyota czy BMW. W autach wyższej klasy wartość takich elementów potrafi być wyjątkowo wysoka. Kradzieże odnotowano na kilku odcinkach centrum: przy ulicy Konstytucji 3 Maja, przy ulicy Wyspiańskiego oraz na osiedlu Platan. Do funkcjonariuszy zgłosiło się już kilkanaście osób, choć liczba poszkodowanych może być większa. Sprawca został namierzony i zatrzymany. 38-letni mieszkaniec powiatu kamieńskiego trafił do policyjnego aresztu ■