POGODA

Reklama


Wydarzenia

iswinoujscie.pl • Poniedziałek [26.01.2009, 08:17:38] • Świnoujście

Wciąż wini media, ale też mieszkańców?

Wciąż wini media, ale też mieszkańców?

fot. Sławomir Ryfczyński

Prezydent Janusz Żmurkiewicz nadal zrzuca winę na media za to, że firma Laboratorium Kosmetyczne dr Irena Eris zrezygnowała z inwestycji budowy Spa w Świnoujściu. Dodatkowo, przy innym temacie, w jednej z lokalnych telewizji, krytykował komentarze na stronie. Chodzi głównie o negatywne wypowiedzi, na temat decyzji i działań władz miasta. Dodał, że taka jest specyfika portalu. Jak rozumiemy, taka jest też Wasza specyfika kochani Internauci, mieszkańcy miasta (… wyborcy). Nie obawiajcie się. My zawsze stoimy po Waszej stornie!

Prezydent został wybrany w wolnych, demokratycznych wyborach. Głosowało na niego sporo ludzi, dlatego teraz może rządzić miastem. Temu nikt się nie sprzeciwia. Podobnie nie powinno być w drugą stronę. Żyjemy w wolnym kraju i mieście (na pewno?) i mamy prawo krytykować działania urzędników.

Tym bardziej jak nasz włodarz zapomina, że Świnoujście to nie jest jego prywatna firma czy własne podwórko. Rządzenie miastem, to po prostu administrowanie nim. Zresztą za nasze pieniądze. Nie chodzi tylko o pensję prezydenta, na którą wszyscy się „składamy". Pracuje - zarabia. Nic w tym dziwnego. Chodzi przede wszystkim o pieniądze wydawane na inwestycje. Także o umiejętność pozyskiwania środków unijnych. Z tym, jak wiadomo, jest u nas dość krucho. Chodzi też oczywiście o szukanie coraz to nowszych możliwości zarabiania.

Jeśli te aspekty są zaniedbane, to nie ma się co dziwić, że mieszkańcy, czy też dziennikarze wytykają prezydentowi ewentualne błędy. Zamiast się obrażać i wytykać ich palcami, powinien spojrzeć krytycznie na siebie i poprawić swoje zachowanie.

Sławomir Ryfczyński


komentarzy: 338, skomentuj, drukuj, udostępnij

Twoim Zdaniem

Dodaj Komentarz

Dodając komentarz akceptujesz
Regulamin oraz Politykę prywatności.

Zauważyłeś błąd lub komentarz niezgodny z regulaminem?
 
Oglądasz 251-275 z 338

Gość • Poniedziałek [26.01.2009, 14:11:50] • [IP: 83.21.21.***]

Panie Żmurkiewicz, niech pan włosy z nosa powycina.Powinien pan o tym wiedzieć, jako laureat prestiżowych czasopism.Nie mówiła panu tego, pani Eris znana kosmetolg?wstyd.

Gość • Poniedziałek [26.01.2009, 14:09:32] • [IP: 80.245.182.***]

Te nieliczne młode komuszki z nowicjatu też bywają kąśliwe. Źle to wróży, oj źle. Czerwona wyspa wiecznie żywa. Jak Lenin.

Gość • Poniedziałek [26.01.2009, 14:00:44] • [IP: 217.97.199.*]

TO, ale nie dokopałem sie TEGO wcześniej. Zaraz obrońca Mir się na to rzuci, hi hi hi

Gość • Poniedziałek [26.01.2009, 14:00:18] • [IP: 217.97.199.*]

No i coś się takiego doczytał, że piejesz z zachwytu.To że nie lubisz PO jeszcze cię nie uprawnia do ich obrażania.A gdybyś stronkę Sławka przeglądał nie tylko po artykułach ze zdjęciem prezydenta to byś też tu widział ten artykuł.

Gość • Poniedziałek [26.01.2009, 13:50:20] • [IP: 92.42.117.***]

Jest coś o PO na dziale MIASTO, trzeci art. TO?

Gość • Poniedziałek [26.01.2009, 13:47:01] • [IP: 217.97.199.*]

Przeczytałem artykuł w Gazecie, jasne że ten portal tego nie wrzuci, bo tam są fakty POrażające. TKM Platformy widoczne jak na dłoni, a do tego niezłe z nich kłamczuszki! A ja myślałem że to tylko nasza lokalna gwiazda PO łże jak z nut he he he

Świnoujścianin • Poniedziałek [26.01.2009, 13:40:06] • [IP: 80.245.179.***]

Do 80.42.113. Więc po co Pani zabiera głos, niech się zajmie swoją pracą a politykowanie odłoży na bok.

Gość • Poniedziałek [26.01.2009, 13:37:22] • [IP: 195.117.222.*]

[26.01.2009, 12:34] • [IP: 80.245.182.***][26.01.2009, 13:01] • [IP: 192.168.100.**]Jeżeli któremuś z was marzy się fotel prezydenta Świnoujścia, a nie macie jeszcze 40 lat, to znaczy, że te wybory jeszcze nie dla was, bo jesteście za młodzi (vide: Krzystek) i brak wam doświadczenia.

Gość • Poniedziałek [26.01.2009, 13:24:56] • [IP: 195.117.222.*]

[26.01.2009, 10:33] • [IP: 88.156.233.***] Żona – Zyta, prowadzi praktykę lekarską. Córka – Edyta, magister prawa, sędzia Sądu Rejonowego w Poznaniu (informacje ze strony Urzędu Miasta) Nic tu nie ma o oponiarni, którą podobno prowadzi pani Zyta. Poza tym mając córkę, która jest sędzią, jest dużo łatwiej uniknąć odpowiedzialności za przekręty

Gość • Poniedziałek [26.01.2009, 13:12:05] • [IP: 217.97.199.*]

Prezydent jest w szoku, bo zwykli mieszkańcy domagają się czegoś dla nich a nie tylko dla wielkich.

Gość • Poniedziałek [26.01.2009, 13:06:24] • [IP: 92.42.117.***]

A jak w Tv robią wodę z mózgu ludziom jacy to oni są super heheheh. Brawo panie Sławku merytorycznie pan pokazał.

Gość • Poniedziałek [26.01.2009, 13:01:29] • [IP: 192.168.100.**]

nie nie tylko nie wybierajcie na następnego prezydenta nikogo młodego tu musi rzadzić jakiś ze starej gwardii bo stracimy statut SKLANSENU!

Gość • Poniedziałek [26.01.2009, 12:56:31] • [IP: 93.94.188.***]

A dlaczego nic nie ma? Bo nie ma pieniędzy. To należy jeszcze oddać najcenniejszą ziemie po 10 groszy za m2.

Gość • Poniedziałek [26.01.2009, 12:52:31] • [IP: 93.94.188.***]

To nie jest kwestia lubienia czy nie, on poprostu pogrąża nasze miasto. Nie ma mola, nie ma kina, nie ma aquaparku, nie ma tunelu. Co jest? A rządzi już drugą kadencję.

Gość • Poniedziałek [26.01.2009, 12:41:15] • [IP: 80.245.189.***]

...a ten dalej swoje, ile można?!!Ręce już opadają, w kółko to samo.Na plecach albo na czole sobie wytatuujcie że prezydent jest bee i że go nie lubicie, dla osiągnięcia pełnej satysfakcji!!

Gość • Poniedziałek [26.01.2009, 12:38:01] • [IP: 217.97.199.*]

Władza skutecznie pozbyła się z miasta ludzi młodych i teraz jak nawet pokaże się ktoś młodszy to zobaczysz jaki przypuszczą atak, żeby odstraszyć.

Gość • Poniedziałek [26.01.2009, 12:36:55] • [IP: 217.97.199.*]

Ciekawe co radna Irena K. ZROBIŁA że pan Sawomir R.tak nagle szuka tematów dyskredytujących Żmura a zacierających wybitne dokonania pani radnej.

Gość • Poniedziałek [26.01.2009, 12:34:25] • [IP: 80.245.182.***]

Po raz setny powtarzam. By coś w tym mieście zmienić trzeba zrealizować hasło:" Komuchy i solidaruchy na księżyc; władza w ręce ludzi młodych". To ludzie młodzi powinni decydować o przyszłości i teraźniejszości miasta. Nawet za komuny starano się w celach propagandowych stawiać na młodzież. Vide. Janusz Żmurkiewicz został prezydentem miasta w 1984 roku mając lat 36.

Gość • Poniedziałek [26.01.2009, 12:19:18] • [IP: 217.97.199.*]

A skąd u red.Kraśnickiego nagle taka znajomość rzeczy?Przecież nie żyje w tym mieście i dotychczas nie śledził tego tematu.Zadziwiająca ta troska.

Gość • Poniedziałek [26.01.2009, 12:16:32] • [IP: 217.97.199.*]

wykształcenie, wiedza, etyka zawodowa - jasne że to pikuś. Mała podpowiedź, skoro bazuje pan samozwańczy redaktor na przedrukach, to czekam na świetny tekst z" Wyborczej", właśnie o funduszach unijnych dla Świnoujścia, z którymi jest jak sam pan naskrobał -" krucho". ("Świnoujście zawsze traci. To nie przypadek" Andrzeja Kraśnickiego)

Gość • Poniedziałek [26.01.2009, 12:15:29] • [IP: 217.97.199.*]

O p.Germanowski dołączył do obrońców władzy.Zagląda do domu redaktora.A do niedawna jeszcze chciał władzy patrzeć na ręce.Skąd taka zmiana frontu?

Gość • Poniedziałek [26.01.2009, 12:13:37] • [IP: 79.175.200.***]

Najgorsze jest to, że ludzie typu Szczodry, Żmurkiewicz naprawdę myślą, że są świetni. Mylicie się! Latka lecą a wy nic z tego nie rozumiecie! Nawet świata nie oglądacie tak jesteście zafascynowani walką o stołki!!

Gość • Poniedziałek [26.01.2009, 12:08:57] • [IP: 79.175.200.***]

Jak można być takim bufonem? Zadziwiające co władza robi z ludźmi

Tomasz Germanowski • Poniedziałek [26.01.2009, 12:08:25] • [IP: 92.42.117.***]

Głupia hipoteza Panie Ryfczyński, Pan Prezydent żyje w tym samym kraju co Pan i też może Pana krytykować. Co to jest, jakiś ping pong? Mało się Pan kłóci w domu i musi nadrabiać na zewnątrz? Bo jaki inny jest cel tej wypociny?

Gość • Poniedziałek [26.01.2009, 12:07:33] • [IP: 195.117.222.**]

Myśle, że pani Eris będzie mogła teraz zapłacić rynkową cene za działke i nię będzie problemu

Oglądasz 251-275 z 338
■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344
■ Burze z gradem nad regionem. Wydano ostrzeżenie dla części województwa zachodniopomorskiego Silne burze, grad oraz porywy wiatru do 80 km/h mogą wystąpić w niedzielę po południu w wielu powiatach województwa zachodniopomorskiego. Synoptycy ostrzegają także przed intensywnymi opadami deszczu, które lokalnie mogą powodować podtopienia. Centrum Prognoz Meteorologicznych MeteoSky wydało ostrzeżenie meteorologiczne dotyczące burz z gradem. Alert pierwszego stopnia obowiązuje od godziny 12:40 do 17:00 w niedzielę 21 czerwca 2026 roku ■ Uwaga mieszkańcy i turyści! Dla całego województwa zachodniopomorskiego wydano ostrzeżenie przed upałami - dziś od godz. 11:00 do 21:00 temperatura może osiągać od 28°C do 32°C. Wysokie temperatury zwiększają ryzyko udaru słonecznego i odwodnienia. Pamiętaj o regularnym piciu wody, unikaj długiego przebywania na słońcu i zachowaj szczególną ostrożność wobec dzieci oraz seniorów ■ Gang na elektrycznych hulajnogach i brawurowy skok na jubilera. Kilka minut wystarczyło, by zorganizowana grupa włamywaczy splądrowała sklep jubilerski znajdujący się w kompleksie handlowym w budynku Kauflandu w Świnoujściu. Zamaskowani sprawcy sforsowali zabezpieczenia, rozbili szybę, witryny i uciekli na hulajnogach elektrycznych. Policja analizuje monitoringi z całej okolicy. W nocy z soboty na niedzielę doszło do jednego z najpoważniejszych włamań w Świnoujściu w ostatnich latach. Celem przestępców był sklep jubilerski znajdujący się w pasażu handlowym w markecie Kaufland. Według informacji, do których dotarła redakcja, sprawcy działali wyjątkowo sprawnie i byli bardzo dobrze przygotowani. Do obiektu dostali się pasażu handlowego. Po sforsowaniu zabezpieczeń przedostali się do wnętrza, a następnie przy użyciu młotów wybili szybę sklepu jubilerskiego. Cała akcja miała trwać zaledwie kilka minut. W tym czasie złodzieje opróżnili sklep z biżuterii i błyskawicznie opuścili miejsce zdarzenia. Nieoficjalnie mówi się o stratach sięgających nawet 1,5 miliona złotych, jednak na obecnym etapie śledztwa kwota ta nie została oficjalnie potwierdzona. Z informacji uzyskanych przez redakcję wynika, że sprawcy uciekli na hulajnogach elektrycznych ■