POGODA

Reklama


Wydarzenia

iswinoujscie.pl • Poniedziałek [26.01.2009, 08:17:38] • Świnoujście

Wciąż wini media, ale też mieszkańców?

Wciąż wini media, ale też mieszkańców?

fot. Sławomir Ryfczyński

Prezydent Janusz Żmurkiewicz nadal zrzuca winę na media za to, że firma Laboratorium Kosmetyczne dr Irena Eris zrezygnowała z inwestycji budowy Spa w Świnoujściu. Dodatkowo, przy innym temacie, w jednej z lokalnych telewizji, krytykował komentarze na stronie. Chodzi głównie o negatywne wypowiedzi, na temat decyzji i działań władz miasta. Dodał, że taka jest specyfika portalu. Jak rozumiemy, taka jest też Wasza specyfika kochani Internauci, mieszkańcy miasta (… wyborcy). Nie obawiajcie się. My zawsze stoimy po Waszej stornie!

Prezydent został wybrany w wolnych, demokratycznych wyborach. Głosowało na niego sporo ludzi, dlatego teraz może rządzić miastem. Temu nikt się nie sprzeciwia. Podobnie nie powinno być w drugą stronę. Żyjemy w wolnym kraju i mieście (na pewno?) i mamy prawo krytykować działania urzędników.

Tym bardziej jak nasz włodarz zapomina, że Świnoujście to nie jest jego prywatna firma czy własne podwórko. Rządzenie miastem, to po prostu administrowanie nim. Zresztą za nasze pieniądze. Nie chodzi tylko o pensję prezydenta, na którą wszyscy się „składamy". Pracuje - zarabia. Nic w tym dziwnego. Chodzi przede wszystkim o pieniądze wydawane na inwestycje. Także o umiejętność pozyskiwania środków unijnych. Z tym, jak wiadomo, jest u nas dość krucho. Chodzi też oczywiście o szukanie coraz to nowszych możliwości zarabiania.

Jeśli te aspekty są zaniedbane, to nie ma się co dziwić, że mieszkańcy, czy też dziennikarze wytykają prezydentowi ewentualne błędy. Zamiast się obrażać i wytykać ich palcami, powinien spojrzeć krytycznie na siebie i poprawić swoje zachowanie.

Sławomir Ryfczyński


komentarzy: 338, skomentuj, drukuj, udostępnij

Twoim Zdaniem

Dodaj Komentarz

Dodając komentarz akceptujesz
Regulamin oraz Politykę prywatności.

Zauważyłeś błąd lub komentarz niezgodny z regulaminem?
 
Oglądasz 126-150 z 338

Gość • Poniedziałek [26.01.2009, 22:14:53] • [IP: 80.245.178.***]

opluwajcie, opluwajcie żmura.benhakera też opluwano i jakiś dziennikarzyna-bis chciał bena udobruchać stwierdzeniem, aby się nie irytował, bo opluwanie to jest taka polska cecha.i leo odrzekł pięknie:w takim razie ta cecha jest poważnym problemem polaków.i opuści polskę, ale nie jak kapitan tonący statek, tylko jak człowiek honoru, który nikomu niczego złego w tym kraju nie zrobił, a mimo to go opluto.a ja czekam na tyrana, który wypleni brud, niechlujstwo i fetor, te" speceficzne cechy".dopóki taki się nie pojawi, nie chodzę na wybory.i jeszcze raz przedkładam gnidom moje miażdżące poglądy:nie ten jest brudny, kogo brudzą.brudny jest ten, kto brudzi.niniejszym dedykuję wszystkim zainteresowanym.

Gość • Poniedziałek [26.01.2009, 22:13:36] • [IP: 74.50.97.***]

A dlaczego jak SLD było w kraju u władzy a prezydent sprawował władzę w mieście też nie było kasy na wiele rzeczy? Też go politycznie niszczyli? Kupa śmiechu z tej argumentacji, co by tu nie zrobił gdyby nie przeciwnicy polityczni. Nie wszyscy w tym mieście mają na szczęście amnezję.

Gość • Poniedziałek [26.01.2009, 22:10:41] • [IP: 67.159.45.**]

APEL. PANIE PREZYDENCIE, obejmując Urząd Prezydenta Miasta, złożył Pan ślubowanie, którego tekst przypomnę: :\'\'... uroczyście ślubuję, że dochowam wierności prawu, a powierzony mi Urząd sprawować będę tylko dla dobra publicznego i pomyślności mieszkańców gminy. (Tak mi dopomóż Bóg)\'\'. Fakt, że Mieszkańcy wybrali Pana na to zaszczytne stanowisko - nie zwalnia Pana od łamania prawa, lekceważenia swoich wyborców i nie dbania o ich słuszne interesy. Mieszkańcy Miasta sprawują społeczną kontrolę podejmowanych przez Pana działań. W swoim działaniu powinien Pan kierować się zasadami Kodeksu etycznego. Wg którego jest Pan ustawowo zobligowany m.in. do: 1. znajomości prawa, 2. przestrzegania prawa, 3. respektowania zakazów, zawartych w przepisach prawa, 4. bezinteresowności, 5. bezstronności, 6. uczciwości, 7. odpowiedzialności, 8. godnego zachowania, 9. poszanowania innych, 10. życzliwości, 11. zdobywania zaufania, 12. udzielania prawdziwych i dokładnych informacji.

Jasiu fasola • Poniedziałek [26.01.2009, 22:01:57] • [IP: 80.54.123.***]

Karelus, Agatowska, Gawroński i wy pożal się Boże Sujko i Leonie Rosomaku! Nie idźcie tą drogą!

Gość • Poniedziałek [26.01.2009, 21:57:59] • [IP: 75.127.68.**]

Prezio kłamie i Erisowa kłamie. Dla potrzeb prezia uzasadniła swój foch atakami opozycji. W gazetach ogólnopolskich już tak nie krętaczy, tylko przyznaje się, że banki nie chcą dać jej kasy na ryzykowne inwestycje w dobie kryzysu.

Gość • Poniedziałek [26.01.2009, 21:55:48] • [IP: 74.50.97.***]

Jest to czlowiek nieokrzesany, zawistny, nie znoszacy krytyki, zle wychowany, zadufany w sobie. Prosty (jak drut)!! Jest to do tego czlowiek, ktorego morale pozostaje pod wielkim znakiem zapytania, tak jego osobiste zasady moralne, jak i jego zasady jako polityka. Miasto go wybralo, wiec i ci, ktorzy nie umieja wyrazic swojego niezadowolenia inaczej, niz obrazliwie. Ale ich ''niewyksztalcone'' glosy liczyly sie tak samo jak te inne, kiedy zostal wybierany. Wiec dzisiaj, oni tez maja prawo powiedziec: DOSC TEGO!

Huszcza • Poniedziałek [26.01.2009, 21:50:34] • [IP: 88.156.233.***]

Ale On tyle mi naobiecywał że aż Go kocham, buzi Janeczku, buzi i. ..

Gość • Poniedziałek [26.01.2009, 21:45:01] • [IP: 88.156.234.***]

Panie Huszcza przestan pan, robta to w gabinecie a nie w internecie!

Hu szcza • Poniedziałek [26.01.2009, 21:40:54] • [IP: 88.156.233.***]

Daj daj buzi Jaśku daj. ..

Gość • Poniedziałek [26.01.2009, 21:33:19] • [IP: 83.21.21.***]

Eris -w mitologii greckiej to bogini niezgody, chaosu. To postać destrukcyjna wywołująca zamieszanie, bliźniacza siostra Aresa, której postać istnieje do dziś.Współcześnie określa się ją jako kobietę pobudzającą do pilnego działania. Przybyła zaproszona do Świnoujścia wywołując królewski konflikt.Pogłoska mówi, ze teraz to nawet jej kuzyn cygan ormiański wpadł w straszne kłopoty.

Gość • Poniedziałek [26.01.2009, 21:25:19] • [IP: 88.156.233.***]

Sławek ! Nie daj się sprowokowć czerwonym wieprzkom !

REFERENDUM • Poniedziałek [26.01.2009, 21:14:56] • [IP: 75.127.68.**]

CZAS NA ZMIANY DEMOKRATYCZNE, CZAS NA REFERENDUM!

Gość • Poniedziałek [26.01.2009, 21:10:27] • [IP: 88.156.234.***]

Ja mam pytanie do Pana Prezydenta. Dlaczego pan tak na konferencji był niegrzeczny dla dziennikarzy i krzyczał? Bo większość mieszkańców zobaczyło coś niedobrego w panu. Popraw się pan bo inaczej nie pójdę już głosować na pana.

Gość • Poniedziałek [26.01.2009, 21:07:41] • [IP: 75.127.68.**]

Pytanie do prezydenta miasta KTO JEŚLI NIE PAN jest odpowiedzialny za zarządzanie miasta w taki sposób żeby nikt nie musiał mówić ''Długo nie będzie takiej oferty od innego przedsiębiorcy''. Bo jeśli nie Pan to może spakuj Pan zabawki i idz do innej piaskownicy stawiać babki z piasku z Irenką E.

Gość • Poniedziałek [26.01.2009, 21:03:47] • [IP: 80.245.186.**]

panie Ż brak panu pokory prosze nie zapominac ze pracuje pan przede wszystkim dla nas mieszkancow tego miasta i za nasze pieniadze

Gość • Poniedziałek [26.01.2009, 20:59:39] • [IP: 67.159.44.***]

Nie chcemy komuny, nie chcemy i już!/Nie chcemy ni sierpa, ni młota, /Za Katyń, za Grodno, za Wilno i Lwów/Zapłaci czerwona hołota./Za mordy, za gwałty, cierpienia i łzy, /Za lata w niewoli spędzone, /Za fałsze, oszczerstwa i cyniczne gry, /Nadzieje bestialsko zniszczone./Od Jałty ten koszmar sowiecki już trwa/I z każdym wciąż rokiem narasta, /Nie lękaj się walki, w szeregu dziś stań, /Przed tobą czerwona hałastra./Nie chcemy komuny, podnieśmy więc dłoń, /Nasz protest do Kremla już dotarł, /Uchwyćmy w swe ręce parszywy nasz los, /Niech zadrży czerwona hołota./Choć w celach ponurych, nadzieja w nas tkwi, /Wolności uchylą się wrota, /Nadejdą dla wrony ostatnie już dni, /Zamilknie czerwona hołota./Czas błędów, wypaczeń już znudził się nam, /Wymierzmy sztywnemu więc kopa, /Czas, Polsko, wystawić rachunek twych ran, /Niech płaci czerwona hołota./Nie chcemy komuny, nie chcemy i już!/Nie chcemy ni sierpa, ni młota, /Za Katyń, za Grodno, za Wilno i Lwów/ Zapłaci czerwona hołota.

Gość • Poniedziałek [26.01.2009, 20:58:55] • [IP: 88.156.234.***]

Na Kruzerszternie plywaja panowie z GRU. U nas tez byli.

Gość • Poniedziałek [26.01.2009, 20:58:18] • [IP: 85.230.236.**]

ZAGADKA NR 2: Zamien gwiazdki w komentarzu z godziny 20:54 wlasciwym nazwiskiem. Nagroda jest swiadomosc, kto odpowiada za upadek miasta i niedole jego mieszkancow :)

ZAGADKA • Poniedziałek [26.01.2009, 20:54:13] • [IP: 74.50.97.***]

Zagadka: zamień gwiazdki w komentarzu z godziny 20:38 właściwym nazwiskiem. Nagrodą jest świadomość, kto odpowiada za upadek miasta i niedolę jego mieszkańców.

Gość • Poniedziałek [26.01.2009, 20:53:01] • [IP: 85.230.236.**]

Wpis został usunięty ze względu na złamanie prawa lub regulaminu serwisu przez użytkownika/Admin

;> • Poniedziałek [26.01.2009, 20:52:31] • [IP: 83.25.183.***]

Kto lubi polityków, można ich oceniać: www.dobrzypolitycy.pl/lokalizacja/polska/woj-
zachodniopomorskie/powiat-m-swinoujscie/gmina-m-swin
oujscie

Gość • Poniedziałek [26.01.2009, 20:50:43] • [IP: 88.156.233.***]

Wpis został usunięty ze względu na złamanie prawa lub regulaminu serwisu przez użytkownika/Admin

Gość • Poniedziałek [26.01.2009, 20:50:33] • [IP: 75.127.68.**]

Oponiarz ma mentalność władcy feudalnego. Miasto traktuje jako swój prywatny folwark, a mieszkańców jako przypisanych do jego majętności niewolników. PRECZ Z TYRANEM!

Gość • Poniedziałek [26.01.2009, 20:39:55] • [IP: 88.156.233.***]

Starożytny komuch ! Uuuuuuu. ... ale się uśmiałem :)

Gość • Poniedziałek [26.01.2009, 20:38:41] • [IP: 217.97.193.***]

Ryfczyński + Możejko = świnoujski front antyżmurkiewiczowy. Na barykady Panowie! Tylko wznoście je w swojej piaskownicy i nie naszym kosztem!! ADMIN - BZDURA

Oglądasz 126-150 z 338
■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344
■ Burze z gradem nad regionem. Wydano ostrzeżenie dla części województwa zachodniopomorskiego Silne burze, grad oraz porywy wiatru do 80 km/h mogą wystąpić w niedzielę po południu w wielu powiatach województwa zachodniopomorskiego. Synoptycy ostrzegają także przed intensywnymi opadami deszczu, które lokalnie mogą powodować podtopienia. Centrum Prognoz Meteorologicznych MeteoSky wydało ostrzeżenie meteorologiczne dotyczące burz z gradem. Alert pierwszego stopnia obowiązuje od godziny 12:40 do 17:00 w niedzielę 21 czerwca 2026 roku ■ Uwaga mieszkańcy i turyści! Dla całego województwa zachodniopomorskiego wydano ostrzeżenie przed upałami - dziś od godz. 11:00 do 21:00 temperatura może osiągać od 28°C do 32°C. Wysokie temperatury zwiększają ryzyko udaru słonecznego i odwodnienia. Pamiętaj o regularnym piciu wody, unikaj długiego przebywania na słońcu i zachowaj szczególną ostrożność wobec dzieci oraz seniorów ■ Gang na elektrycznych hulajnogach i brawurowy skok na jubilera. Kilka minut wystarczyło, by zorganizowana grupa włamywaczy splądrowała sklep jubilerski znajdujący się w kompleksie handlowym w budynku Kauflandu w Świnoujściu. Zamaskowani sprawcy sforsowali zabezpieczenia, rozbili szybę, witryny i uciekli na hulajnogach elektrycznych. Policja analizuje monitoringi z całej okolicy. W nocy z soboty na niedzielę doszło do jednego z najpoważniejszych włamań w Świnoujściu w ostatnich latach. Celem przestępców był sklep jubilerski znajdujący się w pasażu handlowym w markecie Kaufland. Według informacji, do których dotarła redakcja, sprawcy działali wyjątkowo sprawnie i byli bardzo dobrze przygotowani. Do obiektu dostali się pasażu handlowego. Po sforsowaniu zabezpieczeń przedostali się do wnętrza, a następnie przy użyciu młotów wybili szybę sklepu jubilerskiego. Cała akcja miała trwać zaledwie kilka minut. W tym czasie złodzieje opróżnili sklep z biżuterii i błyskawicznie opuścili miejsce zdarzenia. Nieoficjalnie mówi się o stratach sięgających nawet 1,5 miliona złotych, jednak na obecnym etapie śledztwa kwota ta nie została oficjalnie potwierdzona. Z informacji uzyskanych przez redakcję wynika, że sprawcy uciekli na hulajnogach elektrycznych ■