POGODA

Reklama


Wydarzenia

iswinoujscie.pl • Poniedziałek [26.01.2009, 08:17:38] • Świnoujście

Wciąż wini media, ale też mieszkańców?

Wciąż wini media, ale też mieszkańców?

fot. Sławomir Ryfczyński

Prezydent Janusz Żmurkiewicz nadal zrzuca winę na media za to, że firma Laboratorium Kosmetyczne dr Irena Eris zrezygnowała z inwestycji budowy Spa w Świnoujściu. Dodatkowo, przy innym temacie, w jednej z lokalnych telewizji, krytykował komentarze na stronie. Chodzi głównie o negatywne wypowiedzi, na temat decyzji i działań władz miasta. Dodał, że taka jest specyfika portalu. Jak rozumiemy, taka jest też Wasza specyfika kochani Internauci, mieszkańcy miasta (… wyborcy). Nie obawiajcie się. My zawsze stoimy po Waszej stornie!

Prezydent został wybrany w wolnych, demokratycznych wyborach. Głosowało na niego sporo ludzi, dlatego teraz może rządzić miastem. Temu nikt się nie sprzeciwia. Podobnie nie powinno być w drugą stronę. Żyjemy w wolnym kraju i mieście (na pewno?) i mamy prawo krytykować działania urzędników.

Tym bardziej jak nasz włodarz zapomina, że Świnoujście to nie jest jego prywatna firma czy własne podwórko. Rządzenie miastem, to po prostu administrowanie nim. Zresztą za nasze pieniądze. Nie chodzi tylko o pensję prezydenta, na którą wszyscy się „składamy". Pracuje - zarabia. Nic w tym dziwnego. Chodzi przede wszystkim o pieniądze wydawane na inwestycje. Także o umiejętność pozyskiwania środków unijnych. Z tym, jak wiadomo, jest u nas dość krucho. Chodzi też oczywiście o szukanie coraz to nowszych możliwości zarabiania.

Jeśli te aspekty są zaniedbane, to nie ma się co dziwić, że mieszkańcy, czy też dziennikarze wytykają prezydentowi ewentualne błędy. Zamiast się obrażać i wytykać ich palcami, powinien spojrzeć krytycznie na siebie i poprawić swoje zachowanie.

Sławomir Ryfczyński


komentarzy: 338, skomentuj, drukuj, udostępnij

Twoim Zdaniem

Dodaj Komentarz

Dodając komentarz akceptujesz
Regulamin oraz Politykę prywatności.

Zauważyłeś błąd lub komentarz niezgodny z regulaminem?
 
Oglądasz 201-225 z 338

Gość • Poniedziałek [26.01.2009, 17:18:41] • [IP: 88.156.234.***]

Nielegalni mieszkancy Modrzejewskiej 20.

Gość • Poniedziałek [26.01.2009, 17:17:24] • [IP: 67.159.44.***]

Tekst z godziny 17:15 pisany z kapciory SLD nad Maagdrukiem.

Gość • Poniedziałek [26.01.2009, 17:16:01] • [IP: 80.245.190.*]

Szkoda tylko, że cała para prezia idzie w gwizdek, bo bezprawie nie jest prawem panie Prezydęcie i wysiłki pana mówiąc kolokwialnie o d... pobic.

Gość • Poniedziałek [26.01.2009, 17:15:42] • [IP: 192.168.100.**]

Ryfczyński ty*, dlaczego artykół z GW ukryłes.

Gość • Poniedziałek [26.01.2009, 17:09:39] • [IP: 67.159.44.***]

Towarzyszu Prezydencie, Nasz ukochany Wodzu i Dobroczyńco! Szerokie masy robotnicze i chłopskie oraz inteligencja pracująca stoją murem za frontem walki klasowej, jakiej przewodzisz niezłomnie już tak długo! Jednogłośnie popieramy wszystkie Twoje rozważne i mądre działania, mające na celu obdarzenie nas wszystkich dobrobytem i szczęściem! Wierzymy głęboko, że Twoje dalsze natchnione rządy sprawią, że niemi przemówią, głusi usłyszą, ślepi przejrzą na oczy, a sparaliżowani staną na nogach! Nikt nie będzie głodny ani bezdomny, nikt nie będzie gnębiony czy prześladowany, jeśli Wodzem będziesz Ty, o Towarzyszu Prezydencie! Jesteśmy głęboko podbudowani uczuciem, jakie okazałeś mieszkańcom ulicy Hołdu Pruskiego, Twoją dobrocią i wejrzeniem w codzienne ludzkie sprawy! Mieszkańcy budynku na Modrzejewskiej 20 dołączają się do nas w tym hymnie pochwalnym i dziękczynnym! Dziękujemy! Dziękujemy!

Gość • Poniedziałek [26.01.2009, 17:09:18] • [IP: 88.156.234.***]

A jo gornik z KWK Bytom i jo sie Was pytom :Gdzie jest sztandar Komitetu Miejskiego PZPR w Swinoujsciu >?

Gość • Poniedziałek [26.01.2009, 17:07:58] • [IP: 91.94.171.**]

Pani Jrena uniosla sie honorem na takie GADANIE i zrezygnowala z tak intratnego interesu. Moze nasz Jasiu ma dosc pomowien i postapi tak jak Jrena.

Gość • Poniedziałek [26.01.2009, 17:07:51] • [IP: 92.42.118.***]

Nawet w pracy ma włączony ten portal a zarzekał sie, że nie czyta tego wcale! Pinokio! I że czytać nie będzie i że w ogóle nic nie powie!

Gość • Poniedziałek [26.01.2009, 17:04:54] • [IP: 80.245.182.***]

Do działaczy i wielbicieli Żmura. Do członków SLD. Przeczytajcie moją wypowiedź z11.11 i przestańcie robić z siebie głupa.

Gość • Poniedziałek [26.01.2009, 17:04:40] • [IP: 88.156.232.***]

ja doceniam pracę obecnego Prezydenta i podziwiam za wytrwałość

Gość • Poniedziałek [26.01.2009, 16:49:42] • [IP: 67.159.44.***]

Ech, tylko pomyślcie, ile musiało kosztować opublikowanie w gudłajskiej gazetce tekstu propreziowego wpoconego przez karalucha...

Gość • Poniedziałek [26.01.2009, 16:45:34] • [IP: 192.168.100.***]

Lepiej skomentujcie to co napisała Wyborcza- to jest prawdziwa analiza tego co dzieje sie w regionie

Gość • Poniedziałek [26.01.2009, 16:42:59] • [IP: 192.168.100.***]

Fajne zdjęcie.ładniejszy niż Kerszewska i chyba na pewno lepiej rzadzi niż oni gdyby dorwali sie do władzy

Gość • Poniedziałek [26.01.2009, 16:33:52] • [IP: 67.159.44.***]

hehe eseldowo ma zebranie bo jakoś zabrakło rzewnego głosu ludu w obronie prezia

Gość • Poniedziałek [26.01.2009, 16:14:11] • [IP: 67.159.44.***]

Pytanie do prezydenta miasta KTO JEŚLI NIE PAN jest odpowiedzialny za zarządzanie miasta w taki sposób żeby nikt nie musiał mówić ''Długo nie będzie takiej oferty od innego przedsiębiorcy''. Bo jeśli nie Pan to może spakuj Pan zabawki i idz do innej piaskownicy stawiać Babki z piasku z Irenką E.

Gość • Poniedziałek [26.01.2009, 16:13:04] • [IP: 80.245.187.**]

to nie jest prezydent tylko ordynarny przekręciarz!

Gość • Poniedziałek [26.01.2009, 16:12:44] • [IP: 80.245.179.***]

!!MALKONTENCI !!

Gość • Poniedziałek [26.01.2009, 16:11:33] • [IP: 80.245.179.***]

MALKONTENCI !!

Gość • Poniedziałek [26.01.2009, 16:10:08] • [IP: 80.245.179.***]

MALKONTENCI !!

Gość • Poniedziałek [26.01.2009, 16:06:53] • [IP: 217.97.199.*]

mlodzi ludzie z tego miasta otworzyli kliniki, sklepy w LONDYNIE i sobie radza bo nie bylo dla nich miejsca w klice a pieniadze wlasne zarobione w ANGLI(nie wyludzone w przetargowych walkach U>M)

Gość • Poniedziałek [26.01.2009, 16:00:42] • [IP: 194.237.227.***]

lepiej automacik z tlumikiem ;)

Gość • Poniedziałek [26.01.2009, 15:58:28] • [IP: 130.225.96.**]

Biedny ten prezydent! Tyle chce dobrego ale ciagle mu nie wychodzi bo mu robia na zlosc! Dziennikarze, opozycja w radzie miasta, szklarz z Holdu Pruskiego, PO w Szczecinie i mieszkancy. Porozdawal prawie wszystkie dzialki kolesiom, niektore nawet wciskal na sile ale dostal je z powrotem. W radzie miasta siedzi na pontonie gdzie kilka zalatanych dziur (miedzy innymi Huszsza i Pawlicka) ciagle puszczaja a on je ciagle lata. Nie mozna powiedziec, stara sie. Ale zadania sa ponad jego sily. To bez znaczenia ze mu ciagle ktos podklada swinie. Natomiast ma znaczenie ze nie potrafi sobie z problemami i swiniami poradzic. Ale moze tak naprawde wcale tego nie chce. Jak latwo jest nie robic nic dobrego dla miasta a wszystko dla siebie i szwagrow. Pozniej mozna twierdzic ze to przeciez dziennikarze, opozycja, szklarz, PO i mieszkancy robili mu na zlosc i nie chcieli dobrze dla miasta. Dlatego z przymusu zrobil dobrze sobie i szwagrom.

Gość • Poniedziałek [26.01.2009, 15:53:00] • [IP: 80.245.190.*]

Za rozdawanie na prawo i lewo komunalnych nieruchomości, ktore zostały w ten sposób wprowadzone do nielegalnego obrotu. powiekszał swoja strefe wpływów i budował szemrane znajomosci. Prezydent Olsztyna Małkowski, który rządził w podobny sposób juz opuścił intratny stołek. Miejmy nadzieje, że ktoś nim w końcu tez sie zajmie, począwszy od sprzedazy Ruskiego Stadionu przynajmniej.

Gość • Poniedziałek [26.01.2009, 15:45:59] • [IP: 217.97.199.*]

czyli co? taczka w ruch?

Gość • Poniedziałek [26.01.2009, 15:41:29] • [IP: 208.53.147.**]

Dziadował i dziaduje na wszystkim. Zdjęcia przykombinowane z urzędu do kampanii, listy obecności dla pracowników w oponiarni z Centrum Informacji Turystycznej naszego miasta. On po prostu budżet miasta traktuje jako własnośc prywatną. Samochód służbowy też ujeżdża w każdym celu ze swoją faworytą. Miało być panisko, a wyszło że dziadowstwo i kombinator. I gdzie ta klasa, prezydencie, coś o niej zapewniał mieszkańców? Prywata i tyle.

Oglądasz 201-225 z 338
■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344
■ Burze z gradem nad regionem. Wydano ostrzeżenie dla części województwa zachodniopomorskiego Silne burze, grad oraz porywy wiatru do 80 km/h mogą wystąpić w niedzielę po południu w wielu powiatach województwa zachodniopomorskiego. Synoptycy ostrzegają także przed intensywnymi opadami deszczu, które lokalnie mogą powodować podtopienia. Centrum Prognoz Meteorologicznych MeteoSky wydało ostrzeżenie meteorologiczne dotyczące burz z gradem. Alert pierwszego stopnia obowiązuje od godziny 12:40 do 17:00 w niedzielę 21 czerwca 2026 roku ■ Uwaga mieszkańcy i turyści! Dla całego województwa zachodniopomorskiego wydano ostrzeżenie przed upałami - dziś od godz. 11:00 do 21:00 temperatura może osiągać od 28°C do 32°C. Wysokie temperatury zwiększają ryzyko udaru słonecznego i odwodnienia. Pamiętaj o regularnym piciu wody, unikaj długiego przebywania na słońcu i zachowaj szczególną ostrożność wobec dzieci oraz seniorów ■ Gang na elektrycznych hulajnogach i brawurowy skok na jubilera. Kilka minut wystarczyło, by zorganizowana grupa włamywaczy splądrowała sklep jubilerski znajdujący się w kompleksie handlowym w budynku Kauflandu w Świnoujściu. Zamaskowani sprawcy sforsowali zabezpieczenia, rozbili szybę, witryny i uciekli na hulajnogach elektrycznych. Policja analizuje monitoringi z całej okolicy. W nocy z soboty na niedzielę doszło do jednego z najpoważniejszych włamań w Świnoujściu w ostatnich latach. Celem przestępców był sklep jubilerski znajdujący się w pasażu handlowym w markecie Kaufland. Według informacji, do których dotarła redakcja, sprawcy działali wyjątkowo sprawnie i byli bardzo dobrze przygotowani. Do obiektu dostali się pasażu handlowego. Po sforsowaniu zabezpieczeń przedostali się do wnętrza, a następnie przy użyciu młotów wybili szybę sklepu jubilerskiego. Cała akcja miała trwać zaledwie kilka minut. W tym czasie złodzieje opróżnili sklep z biżuterii i błyskawicznie opuścili miejsce zdarzenia. Nieoficjalnie mówi się o stratach sięgających nawet 1,5 miliona złotych, jednak na obecnym etapie śledztwa kwota ta nie została oficjalnie potwierdzona. Z informacji uzyskanych przez redakcję wynika, że sprawcy uciekli na hulajnogach elektrycznych ■