POGODA

Reklama


Wydarzenia

iswinoujscie.pl • Piątek [05.04.2024, 23:48:15] • Świnoujście

Ćwiczenia powiatowe Szpital-24 w Świnoujściu

Ćwiczenia powiatowe Szpital-24 w Świnoujściu

fot. KM PSP w Świnoujście

W dniu 04 kwietnia 2024 r. odbyło się ćwiczenie powiatowe organizowane przez Komendę Miejską Państwowej Straży Pożarnej w Świnoujściu we współpracy ze Szpitalem Miejskim im. Jana Garduły w Świnoujściu.

Zaplanowane ćwiczenie miało na celu sprawdzenie procesu alarmowania oraz dysponowania, doskonalenia prowadzenia działań ratowniczo-gaśniczych w szpitalu, zapoznanie z zagrożeniami mągącymi wystąpić w tego typu obiekcie oraz sprawdzenie obowiązujących procedur wewnętrznych na wypadek wystąpienia zagrożenia.

Ćwiczenia powiatowe Szpital-24 w Świnoujściu

fot. KM PSP w Świnoujście

Scenariusz ćwiczeń zakładał pożar w sali na oddziale wewnętrznym na 3 piętrze szpitala. Założono, że w wyniku pożaru poszkodowane zostały 3 osoby oraz 30 wymagało ewakuacji. Działania jednostek ochrony przeciwpożarowej z terenu powiatu polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, ewakuacji osób w współpracy z personelem szpitalnym z równoczesnym prowadzeniem akcji gaśniczej. Ewakuacja prowadzona była ciągami komunikacyjnymi w budynku oraz przez okno na 3 piętrze przy pomocy drabiny mechanicznej.

Ćwiczenia powiatowe Szpital-24 w Świnoujściu

fot. KM PSP w Świnoujście

Dzięki dużemu zaangażowaniu personelu szpitala zrealizowano sprawnie wszystkie założenia zawarte w scenariuszu ćwiczenia.

Ćwiczenia powiatowe Szpital-24 w Świnoujściu

fot. KM PSP w Świnoujście

W ćwiczeniach brało udział w sumie 25 strażaków z Państwowej Straży Pożarnej, Wojskowej Ochrony Przeciwpożarowej oraz Ochotniczych Straży Pożarnych z terenu miasta Świnoujście w obsadzie 8 pojazdów pożarniczych.

Ćwiczenia powiatowe Szpital-24 w Świnoujściu

fot. KM PSP w Świnoujście

Ćwiczenia powiatowe Szpital-24 w Świnoujściu

fot. KM PSP w Świnoujście

Opracowanie: kpt. Paweł Piorun, KM PSP w Świnoujściu


komentarzy: 3, skomentuj, drukuj, udostępnij

Twoim Zdaniem

Dodaj Komentarz

Dodając komentarz akceptujesz
Regulamin oraz Politykę prywatności.

Zauważyłeś błąd lub komentarz niezgodny z regulaminem?
 
Oglądasz 1-3 z 3

Gość • Niedziela [07.04.2024, 14:12:39] • [IP: 89.151.26.**]

Jak takie ładne są Panie jak na zdjęciu to ja zacznę chorować

Gość • Sobota [06.04.2024, 23:11:15] • [IP: 176.221.124.**]

Pełen makijaż, rzęsy, cienie, okularki... jeszcze tej pozorantce szpilek i miniówy brakuje pod kołdrą. Mam nadzieję, że prawdziwych chorych osób nie było w szpitalu albo nie byli w stanie ciężkim i zostali uprzedzeni że są przeprowadzane ćwiczenia.

Gość • Sobota [06.04.2024, 18:15:05] • [IP: 185.210.39.***]

Łudzie spokojnie nie mogą do zdrowia dojść... POpaprańcy

Oglądasz 1-3 z 3
■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344
■ 22 maja 2024 r. (środa) o godz. 17:00 w CEZiT przy ul. Gdyńskiej 26 w Świnoujściu odbędą się "Drzwi Otwarte" dla ósmoklasistów. Serdecznie zapraszamy! ■ Ośrodek Sportu i Rekreacji "Wyspiarz w Świnoujściu, informuje że w związku z konserwacją sieci, węzła i instalacji przez PEC w dniu 22.05.2024 r. (środa) Pływalnia na Uznam Arenie przy ul. Grodzkiej 5, będzie w tym dniu NIECZYNNA. Jednocześnie informujemy, że hala sportowa i siłownia na tym obiekcie, będzie funkcjonować bez zmian ■ Już 19 maja hala sportowa SP nr 1 przy ul. Witosa w Świnoujściu zamieni się w arenę pełną tańca i emocji. Ponad 200 tancerzy z sześciu szkół tanecznych z różnych miast, w tym ze Szczecina, Kołobrzegu i Rzeszowa, stanie do rywalizacji w Turnieju Tańca Nowoczesnego „Roztańczone Wyspy”. ■ Nowi zastępcy: Joanna Agatowska będzie miała dwóch zastępców. Zastępcą do spraw społecznych będzie pan Roman Kucierski, zastępcą do spraw inwestycyjnych będzie pan Arkadiusz Mazepa. Natomiast sekretarzem miasta zostanie pan Paweł Juras ■ Ryszard Teterycz Przewodniczącym Rady Miasta Świnoujścia ! Nowy przewodniczący był jedynym zgłoszonym kandydatem. Poparło go 19 radnych. 2 było przeciw ■ 21 nowych radnych Rady Miasta Świnoujście odebrało zaświadczenia o wyborze oraz uroczyście złożyło ślubowanie. Wśród nich jest wielu społeczników. Na tej samej sesji nowa prezydent Świnoujścia Joanna Agatowska złożyła ślubowanie i formalnie objęła urząd. ■ Na poniedziałek 6 maja 2024r. Komisarz Wyborczy w Szczecinie zwołał I sesję Rady Miasta Świnoujście IX kadencji. Obrady odbędą się w sali numer 315 Miejskiego Domu Kultury przy ulicy Wojska Polskiego 1/5. Początek o godzinie 10.00. Porządek obrad 1. Otwarcie inauguracyjnej sesji rady. 2. Wręczenie zaświadczeń o wyborze na radnego. 3. Złożenie ślubowania przez radnych. 4. Stwierdzenie kworum i przyjęcie porządku obrad. 5. Wybór przewodniczącego rady. 6. Wręczenie zaświadczenia o wyborze na Prezydenta Miasta Świnoujście. 7. Złożenie ślubowania przez prezydenta. 8. Zakończenie obrad ■ Joanna Agatowska Prezydentem Świnoujścia w I turze! To historyczne zwycięstwo! Oczywiście musi być potwierdzone oficjalnymi danymi z PKW ale na podstawie protokołów z 27 komisji wyborczych w Świnoujściu Joanna Agatowska w mistrzowskim stylu pokonała trzech swoich konkurentów i w I turze została prezydentem Świnoujścia! ■ Ostateczne rozliczenie tunelu nie zostało jeszcze dokonane. Nastąpi po wydaniu Świadectwa Wykonania, co spodziewane jest ok. września br. Roszczenia obu stron w związku z prowadzonymi mediacjami są objęte tajemnicą mediacji - tłumaczy Jarosław Jaz Rzecznik Prasowy Prezydenta Miasta Świnoujście ■