POGODA

Reklama


Wydarzenia

iswinoujscie.pl • Wtorek [27.01.2009, 07:40:55] • Świnoujście

Przestępcy i piraci drogowi bez szans !

Przestępcy i piraci drogowi bez szans !

fot. Sławomir Ryfczyński

Od poniedziałku świnoujscy policjanci dysponują sprzętem, który pozwoli im skutecznie walczyć zarówno z łamiącymi przepisy kierowcami jak i przestępcami. Nawet na bezdrożach. Uroczystość przekazania pięciu nowych radiowozów odbyła się w poniedziałek na placu przed Komendą Miejską.

Na początek, policjanci ustawili w równym szyku 4 niepozorne auta Kia Cee'd. Trzy z nich służyć będą policjantom „drogówki”. 140 – konne silniki pozwolą na skuteczną walkę z drogowymi piratami. Ucieczka przed taką maszyną nie będzie łatwa. Ale nie tylko szybkość jest ich bronią. Pod maską jednego z aut kryje się wideo - rejestrator. Najprościej mówiąc to urządzenie rejestrujące szybkość poprzedzającego radiowóz pojazdu. Jednocześnie z pomiarem prędkości wykonuje zdjęcie – dowód ewentualnego wykroczenia.

Przestępcy i piraci drogowi bez szans !

fot. Sławomir Ryfczyński

Przyłapany na zbyt szybkiej jeździe kierowca otrzyma fotografię wraz z wezwaniem do zapłaty mandatu. Urządzenie za 45 tysięcy złotych zakupiło miasto.
Największe zainteresowanie gości uroczystości wzbudził nowoczesny samochód terenowy, którym od poniedziałku dysponuje także Komenda Miejska Policji. Nissan Pathfinder to pojazd przeznaczony do zadań specjalnych, a także walki z kłusownikami. Jeden z nowych radiowozów posłuży policjantom z warszowa.

W krótkiej uroczystości przekazania aut wzięli udział Komendant Miejski Policji w Świnoujściu - mł. Inspektor Waldemar Ratajczak, Prezydent Miasta – Janusz Żmurkiewicz.

Przestępcy i piraci drogowi bez szans !

fot. Sławomir Ryfczyński

Nowe samochody poświęcił Dziekan Dekanatu Świnoujście - ks. Zbigniew Rzeszótko.
Przekazane do służby wyróżnia także sposób w jaki zostały pomalowane. Kolory odpowiadają wzorom stosowanym w krajach Unii Europejskiej. Zakup nowych samochodów sfinansowała Komenda Wojewódzka Policji.

źródło: www.iswinoujscie.pl


komentarzy: 116, skomentuj, drukuj, udostępnij

Twoim Zdaniem

Dodaj Komentarz

Dodając komentarz akceptujesz
Regulamin oraz Politykę prywatności.

Zauważyłeś błąd lub komentarz niezgodny z regulaminem?
 
Oglądasz 1-25 z 116

Gość • Czwartek [29.01.2009, 22:11:35] • [IP: 80.245.182.***]

Może mi ktoś powie, dlaczego podczas machania metalowym kropidłem ta reszta stoi zamiast klęczeć, aż się chce śmiać jak się patrzy na tę obłudę.

GOSCIU • Środa [28.01.2009, 22:51:09] • [IP: 84.203.64.***]

To swiecenie tych aut jest troche nie dorzeczne. Jesli przyniose do kosciola nowy telewizor, buty albo swinke morska to tez poswieci ??

Gość • Środa [28.01.2009, 22:31:14] • [IP: 90.129.83.*]

Gościu !! • Środa [28.01.2009, 18:49] • [IP: 217.97.199.*] skoro tak krytykujesz to uważaj jak sam piszesz bo wstyd jak cholera. Gdyby nie ta sieciowa anonimowość to niezły ubaw znajomi by mieli...

Gość • Środa [28.01.2009, 18:54:09] • [IP: 90.129.112.***]

Kiedys za MO bylo wiecej pieszych patroli i małolactwo troche sie bało nie tak jak teraz, robia co chcą

Gość • Środa [28.01.2009, 18:49:18] • [IP: 217.97.199.*]

naprawdę pogieło Was..ale piszecie tak że 3 klasista by się zawstydził..albo mowicie od rzeczy/bez obrazy/dobrze, , , , , , że dostali w miare przyzwoity sprzęt, a ksiadz kropi iżby Ci będą pełnili słuzbę mieli swojego Anioła Stroza..a wogole to policjantki ładne dziewczyny..chłopaki też niczego!!wiec nie przynudzajcie..jest jak jest oby nie było gorzej!!pozdrowienia dla pieknych dziewczyn z policji!!

Gość • Środa [28.01.2009, 17:10:27] • [IP: 81.105.19.**]

zwykle zechy 14o koni malo czym tu sie chwalic

Gość • Środa [28.01.2009, 16:11:08] • [IP: 88.156.234.***]

No to panowie, czekamy na efekty Waszej pracy.I tak macie ulatwienie bo korzystacie z monitoringow na naszych osiedlach. Kiedys MO nie mialo takich ulatwien !Zyczymy udanych poscigow i podczas patroli otwartych oczek.

Mount R • Środa [28.01.2009, 15:26:23] • [IP: 80.245.189.***]

doIP...118z15:02-no to rozwiej moje wątpliwości, o której było zgłoszenie?o której przyjechali?

tele • Środa [28.01.2009, 15:08:36] • [IP: 217.97.199.***]

Jezus Maria a po co ten ksiadz!!Juz mi sie nawet nie chce tego czytac jak widze tego w sukience !!

Gość • Środa [28.01.2009, 15:03:11] • [IP: 90.129.112.***]

Prosba wielkado naszej szanownej Policji, w obrebie Kosciuszki Wilkow Morskich i Kollataja kradna na potege samochodowe kołpaki i lusterka, prosze o czestsze patrolowanie tego rejonu w godz wieczornych i nocnych

Gość • Środa [28.01.2009, 15:02:54] • [IP: 92.42.118.***]

Mount R a ja słyszałem, że w Berlinie tańczysz na rurce;) ...tak to jest ze słyszeniem właśnie...

Gość • Środa [28.01.2009, 13:48:30] • [IP: 80.245.191.***]

a macie zgodę kruszeskiej zwruccie auta tu może być tylko szajs

Gość • Środa [28.01.2009, 12:13:19] • [IP: 62.69.211.***]

Ładnie to tak na trawniku parkować?

Gość • Środa [28.01.2009, 11:34:29] • [IP: 93.94.185.***]

Julka nie gadaj głupot. Przecież policja w Niemczech nadal jeździ wysłurzonymi transporterami. Fakt że mają 3 razy więcej aut (nowych) od nas ale nadal worzą się starymi autkami.

Mount R • Środa [28.01.2009, 09:20:12] • [IP: 80.245.189.***]

zadałem wam palanty proste pytanie-ile zajęło wam dotarcie od zgłoszenia, do miejsca zamachu.Słyszałem że ok 15-20tu min, tyle to ja z komendy na"Przylesie"idę z buta.To po cholerę wam nowe wozy?Kupcie se po parze nowych tenisówek.

Gość • Środa [28.01.2009, 09:00:02] • [IP: 217.97.193.***]

lepiej byłoby oblać niż święcić

Gość • Środa [28.01.2009, 08:02:45] • [IP: 83.31.166.***]

Na wyspie nie są potrzebne wyczynowe samochody, chyba że amfibie.Te kawałki wyspy można na wrotkach obsłużyć.

Julka • Środa [28.01.2009, 06:33:16] • [IP: 92.42.118.***]

I BARDZO DOBRZE ZA GRANICA A LEPIEJ POWIEDZIEĆ ZA BYŁĄ GRANICĄ NIEMCY JUŻ DAWNO JEŻDŻĄ NOWYMI MERCEDESAMI I VW.

Gość • Środa [28.01.2009, 04:45:03] • [IP: 93.94.184.**]

w koncu nasza policja dorobila sie pozadnych pojazdow ! mam nadzieje ze te poldki i WV juz dawno na zlomie i nie beda sie nimi pokazywac !!

Gość • Środa [28.01.2009, 00:16:12] • [IP: 92.42.118.***]

A co to jest dzisiaj 140 kucy, nic. Jakby dostali Mercedesa CL 600 to by można było się chwalić. Co nie stać nas?

Gość • Wtorek [27.01.2009, 23:47:55] • [IP: 84.71.178.*]

Policja dostała nowy sprzęt.Popieram, tak powinno być.Tylko że w naszej przepięknej Polandii każde tekie wydarzenie traktowane jest jako paranormalne i emitowane na wszelkie znane sposoby w mediach...to jeszcze można znieść, w końcu nie aż takie straszne. żałosne jest jednak to, co przedstawia druga oraz trzecia fotografia...rzygać sie chce-Polacy, nie wierzcie w moc silników tych autek, " Bóg" nad wami czuwa i to jest najważniejsze...pod rozwage.:)

Gość • Wtorek [27.01.2009, 23:16:10] • [IP: 83.6.169.**]

Czy Pan komendant zdeklarował pomoc w patrolowaniu miasta przez 3-4 godziny dziennie. Może to być czyn społeczny, albo w ramach oszczędności i poprawy bezpieczeństwa.

TOM • Wtorek [27.01.2009, 23:13:24] • [IP: 217.97.193.**]

DO Gość • Wtorek [27.01.2009, 20:36] • [IP: 86.138.17.***] Lepsze to niż polonezy lub VW Vento które już miało dosyć.A jak byś dostał takie coś tez byś się cieszył ze ktoś coś tobie dał

Gość • Wtorek [27.01.2009, 23:02:09] • [IP: 80.245.178.***]

zastanowcie sie... skoro maja wideo - rejestratory to maja Twoje zdiecie z numerami na tablicach... i co z tego ze ktos ucieknie?

Gość • Wtorek [27.01.2009, 22:14:04] • [IP: 83.7.138.***]

Panowie z MO, wsiądżcie do nowego samochodu, jedźzie następnie ok 50 m na skrzyżowanbie Wyszyńskiego z Ul.paderewskiego.Tam grasuje gang kapturowy będący w bliskich związkach z kruszniakami.Będzie sukces, tylko po co to auto?

Oglądasz 1-25 z 116
■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344
■ Burze z gradem nad regionem. Wydano ostrzeżenie dla części województwa zachodniopomorskiego Silne burze, grad oraz porywy wiatru do 80 km/h mogą wystąpić w niedzielę po południu w wielu powiatach województwa zachodniopomorskiego. Synoptycy ostrzegają także przed intensywnymi opadami deszczu, które lokalnie mogą powodować podtopienia. Centrum Prognoz Meteorologicznych MeteoSky wydało ostrzeżenie meteorologiczne dotyczące burz z gradem. Alert pierwszego stopnia obowiązuje od godziny 12:40 do 17:00 w niedzielę 21 czerwca 2026 roku ■ Uwaga mieszkańcy i turyści! Dla całego województwa zachodniopomorskiego wydano ostrzeżenie przed upałami - dziś od godz. 11:00 do 21:00 temperatura może osiągać od 28°C do 32°C. Wysokie temperatury zwiększają ryzyko udaru słonecznego i odwodnienia. Pamiętaj o regularnym piciu wody, unikaj długiego przebywania na słońcu i zachowaj szczególną ostrożność wobec dzieci oraz seniorów ■ Gang na elektrycznych hulajnogach i brawurowy skok na jubilera. Kilka minut wystarczyło, by zorganizowana grupa włamywaczy splądrowała sklep jubilerski znajdujący się w kompleksie handlowym w budynku Kauflandu w Świnoujściu. Zamaskowani sprawcy sforsowali zabezpieczenia, rozbili szybę, witryny i uciekli na hulajnogach elektrycznych. Policja analizuje monitoringi z całej okolicy. W nocy z soboty na niedzielę doszło do jednego z najpoważniejszych włamań w Świnoujściu w ostatnich latach. Celem przestępców był sklep jubilerski znajdujący się w pasażu handlowym w markecie Kaufland. Według informacji, do których dotarła redakcja, sprawcy działali wyjątkowo sprawnie i byli bardzo dobrze przygotowani. Do obiektu dostali się pasażu handlowego. Po sforsowaniu zabezpieczeń przedostali się do wnętrza, a następnie przy użyciu młotów wybili szybę sklepu jubilerskiego. Cała akcja miała trwać zaledwie kilka minut. W tym czasie złodzieje opróżnili sklep z biżuterii i błyskawicznie opuścili miejsce zdarzenia. Nieoficjalnie mówi się o stratach sięgających nawet 1,5 miliona złotych, jednak na obecnym etapie śledztwa kwota ta nie została oficjalnie potwierdzona. Z informacji uzyskanych przez redakcję wynika, że sprawcy uciekli na hulajnogach elektrycznych ■