POGODA

Reklama


Wydarzenia

iswinoujscie.pl • Wtorek [27.01.2009, 07:40:55] • Świnoujście

Przestępcy i piraci drogowi bez szans !

Przestępcy i piraci drogowi bez szans !

fot. Sławomir Ryfczyński

Od poniedziałku świnoujscy policjanci dysponują sprzętem, który pozwoli im skutecznie walczyć zarówno z łamiącymi przepisy kierowcami jak i przestępcami. Nawet na bezdrożach. Uroczystość przekazania pięciu nowych radiowozów odbyła się w poniedziałek na placu przed Komendą Miejską.

Na początek, policjanci ustawili w równym szyku 4 niepozorne auta Kia Cee'd. Trzy z nich służyć będą policjantom „drogówki”. 140 – konne silniki pozwolą na skuteczną walkę z drogowymi piratami. Ucieczka przed taką maszyną nie będzie łatwa. Ale nie tylko szybkość jest ich bronią. Pod maską jednego z aut kryje się wideo - rejestrator. Najprościej mówiąc to urządzenie rejestrujące szybkość poprzedzającego radiowóz pojazdu. Jednocześnie z pomiarem prędkości wykonuje zdjęcie – dowód ewentualnego wykroczenia.

Przestępcy i piraci drogowi bez szans !

fot. Sławomir Ryfczyński

Przyłapany na zbyt szybkiej jeździe kierowca otrzyma fotografię wraz z wezwaniem do zapłaty mandatu. Urządzenie za 45 tysięcy złotych zakupiło miasto.
Największe zainteresowanie gości uroczystości wzbudził nowoczesny samochód terenowy, którym od poniedziałku dysponuje także Komenda Miejska Policji. Nissan Pathfinder to pojazd przeznaczony do zadań specjalnych, a także walki z kłusownikami. Jeden z nowych radiowozów posłuży policjantom z warszowa.

W krótkiej uroczystości przekazania aut wzięli udział Komendant Miejski Policji w Świnoujściu - mł. Inspektor Waldemar Ratajczak, Prezydent Miasta – Janusz Żmurkiewicz.

Przestępcy i piraci drogowi bez szans !

fot. Sławomir Ryfczyński

Nowe samochody poświęcił Dziekan Dekanatu Świnoujście - ks. Zbigniew Rzeszótko.
Przekazane do służby wyróżnia także sposób w jaki zostały pomalowane. Kolory odpowiadają wzorom stosowanym w krajach Unii Europejskiej. Zakup nowych samochodów sfinansowała Komenda Wojewódzka Policji.

źródło: www.iswinoujscie.pl


komentarzy: 116, skomentuj, drukuj, udostępnij

Twoim Zdaniem

Dodaj Komentarz

Dodając komentarz akceptujesz
Regulamin oraz Politykę prywatności.

Zauważyłeś błąd lub komentarz niezgodny z regulaminem?
 
Oglądasz 26-50 z 116

Gość • Wtorek [27.01.2009, 21:51:49] • [IP: 80.245.190.***]

jak jestescie tacy sprawni to zajnijcie sie huliganami z osiedli bo to juz wszystkich przerasta

Gość • Wtorek [27.01.2009, 20:45:16] • [IP: 87.205.202.**]

zeby zatrzymac dawce organow, nie trzeba go wyprzedzac, wystarczy namierzenie i blokada i juz, frajer jest w sieci, a wozek do konfiskaty... na poczet kary.

Gość • Wtorek [27.01.2009, 20:36:46] • [IP: 86.138.17.***]

kia ceed to parchowina na drogach 140 km w 2litrowym silniku ma kazde standartowe auto.Aby sie poscigac z bmw, porshe to beda musieli uzbierac na helikopter. baranki hehehe.

;> • Wtorek [27.01.2009, 20:14:30] • [IP: 83.31.184.**]

[IP: 92.42.113.***] za dużo filmów, glina to jeszcze nie robocop, na prąd nie jest, a jeść musi. Jasne, że jeśli nie przebiera to niebieski w oczy kole, bardziej niż robotnik co po piwo skoczy, czy jakiś inny urzędnik w normalnych ciuchach, a może drażni cię tym dlatego, że kantyny u nich nie otworzyłeś. Wszystkim posiłkującym się w tej chwili - smacznego.

Gość • Wtorek [27.01.2009, 20:08:06] • [IP: 93.94.184.**]

140 koni to nie tak duzo taki szajs a nie samochod ta kia

Gość • Wtorek [27.01.2009, 19:47:17] • [IP: 62.103.103.**]

a o co oni się tak wszyscy modlą ?

Gość • Wtorek [27.01.2009, 19:26:09] • [IP: 217.97.193.***]

Ciekawe dokąd tą furką uciekniesz, skoro Twoja ucieczka będzie nagrana na wideorejestratorze?

Gość • Wtorek [27.01.2009, 19:08:58] • [IP: 83.31.181.***]

Niesprawni, niekompetentni - niepotrzebni

Gość • Wtorek [27.01.2009, 18:49:42] • [IP: 83.21.31.**]

160 koników...A poświęcone mają pewnie jeszcze więcej mocy. ;)

Gość • Wtorek [27.01.2009, 18:45:46] • [IP: 83.21.31.**]

Ja niestety nie ucieknę, dopadną mnie szybko. Moja furka ma tylko 68 koników. :(

ktos • Wtorek [27.01.2009, 18:43:41] • [IP: 92.42.116.**]

buhahah" 140 – konne silniki pozwolą na skuteczną walkę z drogowymi piratami. Ucieczka przed taką maszyną nie będzie łatwa" To śmieszne jest, bo jak wyjedziesz sportowa fura to moga cie w d.. pocalowac :P pozdro ;)

Mount R • Wtorek [27.01.2009, 18:42:37] • [IP: 80.245.189.***]

a ja się jeszcze raz pytam-ile wam zajęło gliniarze dotarcie, od zgłoszenia do wybuchniętego mercedesa

Gość • Wtorek [27.01.2009, 18:09:06] • [IP: 93.94.185.***]

oczywiscie u mnie

Gość • Wtorek [27.01.2009, 18:08:24] • [IP: 87.205.202.**]

no to, chlopcy radarowcy moga cwiczyc poscigi i blokady... tylko filmy krecic...

Gość • Wtorek [27.01.2009, 18:08:16] • [IP: 93.94.185.***]

A ta pani z głównego zdjęcia w nissanie mogła by interweniowac codziennie :p i zatrzymywac również :)

Pan"K" • Wtorek [27.01.2009, 18:00:45] • [IP: 217.97.193.***]

Niestety Proszę Panią -muszę Panią zawieść-to nie Pan" K". Ale niech Pani się nie poddaje;)-do odważnych Świat należy! Pan" K" się doskonale orientuje-jak zapewne Pani, że nr IP nie zapewnia bezpieczeństwa i anonimowości w sieci. Pozdrawiam.

Gość • Wtorek [27.01.2009, 17:58:39] • [IP: 93.94.184.**]

psiarze teraz laski beda na nowe fury bajerowac ;p hahaha

Gość • Wtorek [27.01.2009, 17:57:53] • [IP: 217.97.193.***]

Wie Pan co? Czy to się podoba społeczeństwu czy nie prawda jest taka, że policjant też człowiek i zjeść musi.Wiem, że solą w oku stawały wyjazdy do tzw."chińczyka".Teraz widzę wśród gawiedzi modne staje się wytykanie" Gospodnika".Policjant jak każdy inny zawód ma w pracy przysługujące przerwy.W zasadzie to w jego interesie aby ja zgłosił będąc w okolicy takiego lokalu.Nie widzę nic złego aby taksówkarz, strażak, żołnierz czy budowlaniec zjadł coś w pracy i proszę nie opowiadać głupot, że radiowozy stoją tam cały czas bo to bardzo łatwo zweryfikować ile i który pojazd tam stał. Pozdrawiam.

Gość • Wtorek [27.01.2009, 17:56:11] • [IP: 213.158.196.**]

Zauważyłam, że nr IP 92.42.118. jest przyporządkowany zarówno do" ostatni sprawiedliwy" jak i do" kierownik RPI KMP" Czy to tylko zbieg okoliczności...?? A może to Pan K. tak niewybrednie wypowiada się o przełożonych i kolegach z pracy??

Gość • Wtorek [27.01.2009, 17:55:06] • [IP: 93.94.185.***]

Jak ktoś będzie wiedział jakie tablice ma ten nieoznakowany to pisac :p dobrze wiedziec

Gość • Wtorek [27.01.2009, 17:37:32] • [IP: 80.245.190.***]

"Rząd na Policję daje za dużo pieniędzy, reszta co zostaje trafia do księży - złapi ich za ręke a nie mnie za jezyk ulica się spręzy wiemy kto zwycięży" Album Krak: Firma - JP

piaggio • Wtorek [27.01.2009, 17:00:17] • [IP: 80.245.180.***]

mnie by raczej nie zlapali// licza sie umiejetnosci, spryt i przewidywalnosc ...

Gość • Wtorek [27.01.2009, 16:57:25] • [IP: 80.245.180.***]

dobre szmulki mamy w milicji

uciulany giecik • Wtorek [27.01.2009, 16:55:57] • [IP: 80.245.180.***]

a te stare beda na sprzedasz ? chyba za slabe byly do lapania bandytow./:) ale ja bym sobie kupil na faze kabaryne.. serwis takiego autaka niejednokrotnie przewyzsza pensej wiekszosci ludzi w polsce mamy swoje auta made in poland Lublin, ursus/ raczej nie nadaja sie na policyjne samochody.:) fajnie bedzie jak wszystkie naraz wyjada na miasto hehe pozdro

Gość • Wtorek [27.01.2009, 16:42:35] • [IP: 93.94.184.***]

zapomniałeś dodać że jarają trawe głabie

Oglądasz 26-50 z 116
■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344
■ Burze z gradem nad regionem. Wydano ostrzeżenie dla części województwa zachodniopomorskiego Silne burze, grad oraz porywy wiatru do 80 km/h mogą wystąpić w niedzielę po południu w wielu powiatach województwa zachodniopomorskiego. Synoptycy ostrzegają także przed intensywnymi opadami deszczu, które lokalnie mogą powodować podtopienia. Centrum Prognoz Meteorologicznych MeteoSky wydało ostrzeżenie meteorologiczne dotyczące burz z gradem. Alert pierwszego stopnia obowiązuje od godziny 12:40 do 17:00 w niedzielę 21 czerwca 2026 roku ■ Uwaga mieszkańcy i turyści! Dla całego województwa zachodniopomorskiego wydano ostrzeżenie przed upałami - dziś od godz. 11:00 do 21:00 temperatura może osiągać od 28°C do 32°C. Wysokie temperatury zwiększają ryzyko udaru słonecznego i odwodnienia. Pamiętaj o regularnym piciu wody, unikaj długiego przebywania na słońcu i zachowaj szczególną ostrożność wobec dzieci oraz seniorów ■ Gang na elektrycznych hulajnogach i brawurowy skok na jubilera. Kilka minut wystarczyło, by zorganizowana grupa włamywaczy splądrowała sklep jubilerski znajdujący się w kompleksie handlowym w budynku Kauflandu w Świnoujściu. Zamaskowani sprawcy sforsowali zabezpieczenia, rozbili szybę, witryny i uciekli na hulajnogach elektrycznych. Policja analizuje monitoringi z całej okolicy. W nocy z soboty na niedzielę doszło do jednego z najpoważniejszych włamań w Świnoujściu w ostatnich latach. Celem przestępców był sklep jubilerski znajdujący się w pasażu handlowym w markecie Kaufland. Według informacji, do których dotarła redakcja, sprawcy działali wyjątkowo sprawnie i byli bardzo dobrze przygotowani. Do obiektu dostali się pasażu handlowego. Po sforsowaniu zabezpieczeń przedostali się do wnętrza, a następnie przy użyciu młotów wybili szybę sklepu jubilerskiego. Cała akcja miała trwać zaledwie kilka minut. W tym czasie złodzieje opróżnili sklep z biżuterii i błyskawicznie opuścili miejsce zdarzenia. Nieoficjalnie mówi się o stratach sięgających nawet 1,5 miliona złotych, jednak na obecnym etapie śledztwa kwota ta nie została oficjalnie potwierdzona. Z informacji uzyskanych przez redakcję wynika, że sprawcy uciekli na hulajnogach elektrycznych ■