POGODA

Reklama


Wydarzenia

iswinoujscie.pl • Wtorek [27.01.2009, 07:40:55] • Świnoujście

Przestępcy i piraci drogowi bez szans !

Przestępcy i piraci drogowi bez szans !

fot. Sławomir Ryfczyński

Od poniedziałku świnoujscy policjanci dysponują sprzętem, który pozwoli im skutecznie walczyć zarówno z łamiącymi przepisy kierowcami jak i przestępcami. Nawet na bezdrożach. Uroczystość przekazania pięciu nowych radiowozów odbyła się w poniedziałek na placu przed Komendą Miejską.

Na początek, policjanci ustawili w równym szyku 4 niepozorne auta Kia Cee'd. Trzy z nich służyć będą policjantom „drogówki”. 140 – konne silniki pozwolą na skuteczną walkę z drogowymi piratami. Ucieczka przed taką maszyną nie będzie łatwa. Ale nie tylko szybkość jest ich bronią. Pod maską jednego z aut kryje się wideo - rejestrator. Najprościej mówiąc to urządzenie rejestrujące szybkość poprzedzającego radiowóz pojazdu. Jednocześnie z pomiarem prędkości wykonuje zdjęcie – dowód ewentualnego wykroczenia.

Przestępcy i piraci drogowi bez szans !

fot. Sławomir Ryfczyński

Przyłapany na zbyt szybkiej jeździe kierowca otrzyma fotografię wraz z wezwaniem do zapłaty mandatu. Urządzenie za 45 tysięcy złotych zakupiło miasto.
Największe zainteresowanie gości uroczystości wzbudził nowoczesny samochód terenowy, którym od poniedziałku dysponuje także Komenda Miejska Policji. Nissan Pathfinder to pojazd przeznaczony do zadań specjalnych, a także walki z kłusownikami. Jeden z nowych radiowozów posłuży policjantom z warszowa.

W krótkiej uroczystości przekazania aut wzięli udział Komendant Miejski Policji w Świnoujściu - mł. Inspektor Waldemar Ratajczak, Prezydent Miasta – Janusz Żmurkiewicz.

Przestępcy i piraci drogowi bez szans !

fot. Sławomir Ryfczyński

Nowe samochody poświęcił Dziekan Dekanatu Świnoujście - ks. Zbigniew Rzeszótko.
Przekazane do służby wyróżnia także sposób w jaki zostały pomalowane. Kolory odpowiadają wzorom stosowanym w krajach Unii Europejskiej. Zakup nowych samochodów sfinansowała Komenda Wojewódzka Policji.

źródło: www.iswinoujscie.pl


komentarzy: 116, skomentuj, drukuj, udostępnij

Twoim Zdaniem

Dodaj Komentarz

Dodając komentarz akceptujesz
Regulamin oraz Politykę prywatności.

Zauważyłeś błąd lub komentarz niezgodny z regulaminem?
 
Oglądasz 101-116 z 116

Gość • Wtorek [27.01.2009, 09:37:49] • [IP: 83.21.31.**]

Tymi radiowozami jeździć będą bardzo przystojni Policjanci. I też będzie bardzo miło.

Gość • Wtorek [27.01.2009, 09:36:37] • [IP: 93.94.188.***]

co nissan do zadan specjalnych hahahahahahha wybaczcie ale wczoraj widziałam dwoch mlodych 'polcjancikow' jezdzacych sobie w kolko po miescie i gadajacych ! POLICJO JESTES ŻAŁOSNA !

V A D E R • Wtorek [27.01.2009, 09:26:00] • [IP: 195.117.222.*]

Ładne te radio(stereo)wozy, żeby jeszcze ładne panie nimi jeżdżiły, to już wogule by było miło:D

ryynio • Wtorek [27.01.2009, 09:20:52] • [IP: 81.227.50.***]

Holdu to ulica jak z horroru...ogladalem na stronie tvn uwaga, kiedy wreszcie bedzie w telewizji?...Gospodnik kojarzy sie lepiej :-)

Gość • Wtorek [27.01.2009, 09:07:57] • [IP: 92.42.113.***]

Jak znam życie wszystkie nowe samochody spotkam pod Gospodnikiem, Ile razy tamtędy bym nie przechodził zawsze mogę spotkać samochód policyjny, widocznie jest to miejsce wymagające szczególnej ochrony.Gdyby te samochody wraz z policjantami, cały ten czas zamiast w Gospodniku spędziły na głośnej ostatnio ulicy Hołdu Pruskiego nie doszło by do tych tragicznych wydarzeń

maly fiat • Wtorek [27.01.2009, 09:05:02] • [IP: 80.245.180.***]

dobre bryki teraz beda mieli, , , wozki im sie w dupach powlanczaja cos czuje...ale i tak J.P na 100%

MIESZKANIEC • Wtorek [27.01.2009, 08:55:57] • [IP: 83.21.27.**]

PANIE KOMENDANCIE, SAME SAMOCHODY NIE ROZWIĄŻĄ PROBLEMÓW.TRUDNO UWIERZYĆ, ŻE ZAKUP PARU SAMOCHODÓW OSOBOWYCH RADYKALNIE POPRAWI STAN BEZPIECZEŃSTWA W MIEŚCIE ALBO CHOCIAŻ WZMOCNI JEGO POCZUCIE U MIESZKAŃCÓW. W SYTUACJI ROZWIJAJĄCEGO SIĘ KRYZYSU I ROSNĄCEGO BEZROBOCIA, ISTOTNĄ RZECZĄ JEST MOŻLIWOŚĆ SWOBODNEGO WYPOWIADANIA PRZEZ MIESZKAŃCÓW SWOICH POGLĄDÓW NT. POWSTAJĄCEGO ZAGROŻENIA BEZPIECZEŃSTWA W MIEŚCIE. UMOŻLIWIENIE OBYWATELOM SWOBODNEJ KRYTYKI PRZYPADKÓW JAWNEGO NARUSZANIA ICH KONSTYTUCYJNYCH PRAW, SZYBKIE REAGOWANIE NA KAŻDE POWAŻNE ZAGROŻENIE ŻYCIA OBYWATELI, BEZ WZGLĘDU NA TO GDZIE ONO MIAŁO MIEJSCE - POPRAWI SAMOPOCZUCIE MIESZKAŃCÓW. NIEZBĘDNE WYDAJE SIĘ WPROWADZENIE NOWOCZESNEGO MODELU -STAŁEGO, BEZPIECZNEGO I SWOBODNEGO KONTAKTU NA LINII OBYWATEL-POLICJA ORAZ INFORMOWANIE MIESZKAŃCÓW O ISTNIEJĄCYCH ZAGROŻENIACH. STANOWIĆ TO BĘDZIE PEWNĄ PLATFORMĘ WYMIANY POGLĄDÓW NT. POPRAWY ISTNIEJĄCEGO ZAGROŻENIA, STWORZY MOŻLIWOŚĆ PODJĘCIA DZIAŁAŃ PREWENCYJNYCH. ŻYCZĘ SUKCESÓW.

ACID • Wtorek [27.01.2009, 08:32:04] • [IP: 83.21.35.***]

Łapanie piratów wygląda w ten sposób jak na TVNTurbo złapią jakąś babkę która przekroczyła prędkość o 20km/h a potem wyżywają sie na niej przez sypanie paragrafami. I oni takich nazywają piratami.Jak przejdę obok pasów to wlepią mi mandat z najsurowszym wyrazem twarzy i nazwą mnie przestępcą. Śmiech na sali

Mount R • Wtorek [27.01.2009, 08:26:55] • [IP: 80.245.189.***]

Moglibyście szanowni gliniarze przypomniec ile czasu zajęło wam-od zgłoszenia, dotarcie do wybuchniętego mercedesa, bo coś słyszałem i aż wierzyc mi się nie chce.

Gość • Wtorek [27.01.2009, 08:22:25] • [IP: 80.245.190.***]

ehhhh znowu te kamery, , zyc nie daja

Gość • Wtorek [27.01.2009, 08:12:03] • [IP: 93.94.186.***]

W porzadku, popieram nowoczesny sprzęt, musi taki byc tylko dlaczego nie ma pieszych patroli??Zwlaszcza weekendem w okolicach Kosciuszki Wilkow i Kołłataja, pełno małolactwa wrzeszczacego

Gość • Wtorek [27.01.2009, 08:05:27] • [IP: 88.156.233.***]

Najważniejsze, że już poświęcone, bez czekania na św. Krzysztofa. /!/. Poświęcone, to już do akcji gotowe.

Gość • Wtorek [27.01.2009, 07:59:43] • [IP: 217.153.7.***]

ludzie, skąd u was tyle nienawiści, choć raz napisalibyście coś pozytywnego, a tak to rzygać się chce czytajac te komentarze ciągle przepelnione sarkazmem, szyderstwem i czarnowidztwem...

ostatni sprawiedliwy • Wtorek [27.01.2009, 07:57:53] • [IP: 92.42.118.***]

cóż za bezczelność!! Nissan jest w komendzie już prawie 3 tygodnie i jedyne zadania specjalne do jakich posłużył to wożenie dupska komendantom i naczelnikom. Zwykli gliniarze wstępu do niego nie mają!! A łapać kłusowników na bank nie będą bo kto nim do lasu wjedzie?? Strach że ryska na masce od krzaków się zrobi. A z resztą proponuję Panu Ryfczyńskiemu zapytać komendanta ilu kłusowników złapali w ciągu ostatnich lat? Może jednego lub dwóch. I zadajcie to pytanie powiedzmy za rok- odpowiedź będzie taka sama albo i gorsza. TEN PAN Z FOTOGRAFII JEST OBŁUDNY I SAM NIE WIERZY W TO CO MÓWI.

Gość • Wtorek [27.01.2009, 07:52:10] • [IP: 83.5.195.**]

Nie wierze. Będą siedzieć na komisarjacie. Potrzeba jest kila patroli równocześnie, zawsze w akcji, a nie czekanie na wezwanie. Chyba, że sam Pan komendant będzie kilka godzin w akcji.

Gość • Wtorek [27.01.2009, 07:50:40] • [IP: 80.245.186.**]

No to komendant będzie miał czym jeździć !!

Oglądasz 101-116 z 116
■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344
■ Burze z gradem nad regionem. Wydano ostrzeżenie dla części województwa zachodniopomorskiego Silne burze, grad oraz porywy wiatru do 80 km/h mogą wystąpić w niedzielę po południu w wielu powiatach województwa zachodniopomorskiego. Synoptycy ostrzegają także przed intensywnymi opadami deszczu, które lokalnie mogą powodować podtopienia. Centrum Prognoz Meteorologicznych MeteoSky wydało ostrzeżenie meteorologiczne dotyczące burz z gradem. Alert pierwszego stopnia obowiązuje od godziny 12:40 do 17:00 w niedzielę 21 czerwca 2026 roku ■ Uwaga mieszkańcy i turyści! Dla całego województwa zachodniopomorskiego wydano ostrzeżenie przed upałami - dziś od godz. 11:00 do 21:00 temperatura może osiągać od 28°C do 32°C. Wysokie temperatury zwiększają ryzyko udaru słonecznego i odwodnienia. Pamiętaj o regularnym piciu wody, unikaj długiego przebywania na słońcu i zachowaj szczególną ostrożność wobec dzieci oraz seniorów ■ Gang na elektrycznych hulajnogach i brawurowy skok na jubilera. Kilka minut wystarczyło, by zorganizowana grupa włamywaczy splądrowała sklep jubilerski znajdujący się w kompleksie handlowym w budynku Kauflandu w Świnoujściu. Zamaskowani sprawcy sforsowali zabezpieczenia, rozbili szybę, witryny i uciekli na hulajnogach elektrycznych. Policja analizuje monitoringi z całej okolicy. W nocy z soboty na niedzielę doszło do jednego z najpoważniejszych włamań w Świnoujściu w ostatnich latach. Celem przestępców był sklep jubilerski znajdujący się w pasażu handlowym w markecie Kaufland. Według informacji, do których dotarła redakcja, sprawcy działali wyjątkowo sprawnie i byli bardzo dobrze przygotowani. Do obiektu dostali się pasażu handlowego. Po sforsowaniu zabezpieczeń przedostali się do wnętrza, a następnie przy użyciu młotów wybili szybę sklepu jubilerskiego. Cała akcja miała trwać zaledwie kilka minut. W tym czasie złodzieje opróżnili sklep z biżuterii i błyskawicznie opuścili miejsce zdarzenia. Nieoficjalnie mówi się o stratach sięgających nawet 1,5 miliona złotych, jednak na obecnym etapie śledztwa kwota ta nie została oficjalnie potwierdzona. Z informacji uzyskanych przez redakcję wynika, że sprawcy uciekli na hulajnogach elektrycznych ■