POGODA

Reklama


Wydarzenia

Polskie Radio Szczecin • Wtorek [27.01.2009, 16:54:37] • Świnoujście

Nowa baza ratownicza w Świnoujściu

Nowa baza ratownicza w Świnoujściu

fot. Sławomir Ryfczyński

Do końca lutego ma być oddana do użytku nowa baza Służby Poszukiwania i Ratownictwa SAR w Świnoujściu. Będą tam cumowały statki ratownicze, jednostki usuwające zanieczyszczenia, będą też ułatwienia dla żeglarzy.

Inwestycja kosztowała 20 mln złotych. - Do tej pory nie mieliśmy takiej bazy na zachodnim wybrzeżu - mówi Marek Długosz, dyrektor SAR w Gdyni. - Dotychczas nasze statki były porozrzucane po różnych miejscach Świnoujściu.

Dzięki inwestycji skorzystają też żeglarze. Baza jest na wyspie Uznam, na cyplu tuż przy wejściu do mariny na Basenie Północnym. - Tam będzie nowy punkt odpraw granicznych - mówi Jerzy Hoffman, dyrektor Zarządu Drogowych Przejść Granicznych w Szczecinie.

Żeglarze narzekali na przepływające w pobliżu statki i morskie promy powodujące fale. Stwarzało to niebezpieczne sytuacje i utrudniało dobijanie jachtami do nabrzeży. Nowy punkt odpraw będzie natomiast osłonięty. Ponadto jachty płynące z zachodu nie będą musiały przecinać toru wodnego Świnoujście - Szczecin.


2009-01-27, 14:41: Sławomir Orlik


komentarzy: 48, skomentuj, drukuj, udostępnij

Twoim Zdaniem

Dodaj Komentarz

Dodając komentarz akceptujesz
Regulamin oraz Politykę prywatności.

Zauważyłeś błąd lub komentarz niezgodny z regulaminem?
 
Oglądasz 26-48 z 48

Gość • Wtorek [27.01.2009, 23:23:15] • [IP: 83.6.169.**]

Czy będzie w przyszłości helikopter? Czy zrobiono miejsce na helikopter? Przyszłość/ w Angli to normalne/ to kompleksowe ratownictwo. Szybkie. Niemal natychmiast.

TOM • Wtorek [27.01.2009, 23:09:02] • [IP: 217.97.193.**]

A ktoś zadał sobie pytanie czemu w taki miejscu ?? 1 blisko jest do morza 2 blisko jest co centrum (promy BIELIK) 3 bliski jest do pobliskiego szpitala. Dlatego zostało to wybrane miejsce.A gdzie miał to być ??Dajecie przykład a nie krytykujecie. A po 4 zganiacie na prezydenta jak to cały zarząd miasta decyduje.

Gość • Wtorek [27.01.2009, 22:46:33] • [IP: 78.144.197.***]

Psia buda na powitanie statków wchodzących do portu. Nijaka i nie w takim miejscu.

Gość • Wtorek [27.01.2009, 22:31:28] • [IP: 92.42.112.***]

DO gościa z 21:14. Chyba cię pogięło, oddanie tak atrakcyjnego miejsca dla takich służb to ROZWÓJ MIASTA?? To ty w takim razie jesteś niedorozwój.

Gość • Wtorek [27.01.2009, 22:26:22] • [IP: 92.42.112.***]

tylko kompletny KRETYN mógł przekazać takie atrakcyjne miejsce na bazę, która mogła być umieszczona prawie w każdym innym miejscu.

Gość • Wtorek [27.01.2009, 21:42:11] • [IP: 83.21.8.**]

Kto zatwierdził taki koszmarny Projekt. Takie budu mozna postawic na Ognicy. Tak ładne miejsce bezpowrotnie stracone.

Gość • Wtorek [27.01.2009, 21:14:11] • [IP: 80.54.123.**]

nasze miasto sie rozwija brawo panie Żmurkiewicz oby tak dalej

Gość • Wtorek [27.01.2009, 21:11:08] • [IP: 80.245.177.***]

Wpis został usunięty ze względu na złamanie prawa lub regulaminu serwisu przez użytkownika/Admin

Gość • Wtorek [27.01.2009, 20:37:17] • [IP: 87.205.202.**]

Konieczna bedzie wspolpraca ze sluzbami ratowniczymi na baltyku, glownie z niemiec, danii i rosji. Wlasnie, jak donosi onet, nowym patriarcha wszechrusi zostal dotychczasowy metropolita kaliningradzki cyryl.

Gość • Wtorek [27.01.2009, 19:33:54] • [IP: 87.205.202.**]

Niezwykle potrzebna baza! W miare rozwoju zeglugi duzych statkow, w tym tych z niebezpiecznymi ladunkami, budowa rurociagow, starzeniem sie beczek z gazami wojennymi, gwaltownie rosnie zagrozenie wod morskich i calego wybrzeza! Uwazam, ze jedna kompania chemiczna w dziwnowie to za malo!

Gość • Wtorek [27.01.2009, 19:23:19] • [IP: 217.97.193.***]

Wszystko OK, baza jest potrzeba i dobrze, że powstała. Szkoda tylko ładnego miejsca widokowego, bo pewnie wejść na teren bazy nie będzie można? Wielka szkoda, można to było tak rozwiązać, że do końca (gdzie mógłby powstać punkt widokowy) byłoby dojście. Tylko, że nikt nie pomyślał.

Gość • Wtorek [27.01.2009, 19:19:22] • [IP: 80.245.185.***]

Budynek jest naprawde ładny, szkoda ze sfotografowany przy takiej pogodzie. Miejmy nadzieje, ze jednostka bedzie wieksza, i jeszcze bardziej skuteczna!

Gość • Wtorek [27.01.2009, 19:12:10] • [IP: 83.31.181.***]

Koszmarna buda - na powitanie i na pożegnanie. Czy wszystko musimy spieprzyć ?

Gość • Wtorek [27.01.2009, 18:53:37] • [IP: 80.245.186.***]

Zajęli piękny punkt widokowy i nic więcej...

Gość • Wtorek [27.01.2009, 18:52:35] • [IP: 217.97.199.*]

Nic ciekawego, ta baza!

Gość • Wtorek [27.01.2009, 18:31:31] • [IP: 92.42.117.**]

Czy owa baza RATOWNICZA będzie faktycznie ratowała kogoś innego niż statki z mielizny?

Gość • Wtorek [27.01.2009, 17:50:18] • [IP: 87.205.202.**]

I znowu sliczna pani Malgosia z policji zachwyca nas na zdjeciu czolowym!!

Gość • Wtorek [27.01.2009, 17:37:37] • [IP: 80.245.178.**]

Przy" maleńkim" Czesławie są jeszcze magazyny z paskudnych blach, a niektóre urządzenia w tej chwili stoją tylko jakimiś płachtami przykryte - wystarczy się przejść na spacer i zobaczyć a nie udawać znawcę, no i skąd wiesz, czy po uruchomieniu bazy nie będzie tu stała większa jednostka? A poza tym, gdybyś przeczytał uważnie, to może byś się dopatrzył w tekście informacji, że jeszcze inne służby tam będą. :)

Gość • Wtorek [27.01.2009, 17:29:55] • [IP: 80.245.190.**]

Czy to dla maleńkiego, , Czesława"stawia się takie duże budynki?

ahlbeck hans • Wtorek [27.01.2009, 17:24:03] • [IP: 80.245.180.***]

100 gr polska wodka biite

labedz niemy • Wtorek [27.01.2009, 17:23:20] • [IP: 88.156.234.***]

, , , , . ... ... !!

hans frytke • Wtorek [27.01.2009, 17:13:04] • [IP: 80.245.180.***]

jawohl, muss sehr gut sein

Gość • Wtorek [27.01.2009, 17:01:53] • [IP: 82.145.81.***]

Sehr gut

Oglądasz 26-48 z 48
■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344
■ Burze z gradem nad regionem. Wydano ostrzeżenie dla części województwa zachodniopomorskiego Silne burze, grad oraz porywy wiatru do 80 km/h mogą wystąpić w niedzielę po południu w wielu powiatach województwa zachodniopomorskiego. Synoptycy ostrzegają także przed intensywnymi opadami deszczu, które lokalnie mogą powodować podtopienia. Centrum Prognoz Meteorologicznych MeteoSky wydało ostrzeżenie meteorologiczne dotyczące burz z gradem. Alert pierwszego stopnia obowiązuje od godziny 12:40 do 17:00 w niedzielę 21 czerwca 2026 roku ■ Uwaga mieszkańcy i turyści! Dla całego województwa zachodniopomorskiego wydano ostrzeżenie przed upałami - dziś od godz. 11:00 do 21:00 temperatura może osiągać od 28°C do 32°C. Wysokie temperatury zwiększają ryzyko udaru słonecznego i odwodnienia. Pamiętaj o regularnym piciu wody, unikaj długiego przebywania na słońcu i zachowaj szczególną ostrożność wobec dzieci oraz seniorów ■ Gang na elektrycznych hulajnogach i brawurowy skok na jubilera. Kilka minut wystarczyło, by zorganizowana grupa włamywaczy splądrowała sklep jubilerski znajdujący się w kompleksie handlowym w budynku Kauflandu w Świnoujściu. Zamaskowani sprawcy sforsowali zabezpieczenia, rozbili szybę, witryny i uciekli na hulajnogach elektrycznych. Policja analizuje monitoringi z całej okolicy. W nocy z soboty na niedzielę doszło do jednego z najpoważniejszych włamań w Świnoujściu w ostatnich latach. Celem przestępców był sklep jubilerski znajdujący się w pasażu handlowym w markecie Kaufland. Według informacji, do których dotarła redakcja, sprawcy działali wyjątkowo sprawnie i byli bardzo dobrze przygotowani. Do obiektu dostali się pasażu handlowego. Po sforsowaniu zabezpieczeń przedostali się do wnętrza, a następnie przy użyciu młotów wybili szybę sklepu jubilerskiego. Cała akcja miała trwać zaledwie kilka minut. W tym czasie złodzieje opróżnili sklep z biżuterii i błyskawicznie opuścili miejsce zdarzenia. Nieoficjalnie mówi się o stratach sięgających nawet 1,5 miliona złotych, jednak na obecnym etapie śledztwa kwota ta nie została oficjalnie potwierdzona. Z informacji uzyskanych przez redakcję wynika, że sprawcy uciekli na hulajnogach elektrycznych ■