POGODA

Reklama


Wydarzenia

iswinoujscie.pl • Wtorek [21.05.2024, 15:42:30] • Świnoujście

Dzień dziecka w szkole podstawowej nr 1

Dzień dziecka w szkole podstawowej nr 1

fot. Organizator

Dnia 20 maja br. w budynku na Narutowicza p. Małgorzata Żejmo zorganizowała dzień dziecka.

Było puszczanie balonów życzeń do nieba, konkurencje i gry sportowe.

Dzień dziecka w szkole podstawowej nr 1

fot. Organizator

Kolejne dwie godziny zabawy zapewnił nam animator Loczek, opłacony przez Radę Rodziców. Bańki, piana, szaleństwa z Loczkiem cieszyły się ogromnym zainteresowaniem. Dzieci jadły watę, bawiły się, tańczyły, robiły tatuaże.

Dzień dziecka w szkole podstawowej nr 1

fot. Organizator

Każde dziecko otrzymało plecak materiałowy z logo naszej szkoły oraz odblaskowego misia, były to prezenty od Rady Rodziców.

Dzień dziecka w szkole podstawowej nr 1

fot. Organizator

Organizatorka pozyskała kilku sponsorów nagród, takich jak np. Termos podróżny, voucher do aquaparku, tablet do rysowania czy też gry planszowe. Nie zabrakło również nagród pocieszenia.

Mamy nadzieję, że dzieci świetnie się bawiły ????????

Dzień dziecka w szkole podstawowej nr 1

fot. Organizator

Dziękujemy z całego serca wszystkim sponsorom:
*Radzie Rodziców
*Zdrojowa Invest
*Gaz-system
*Hotel Hamilton
*Karolina Laskowska-Ciemięga PZU
*Glam wedding&decor Karolina Podolska
*Małgorzata Żejmo

Dzień dziecka w szkole podstawowej nr 1

fot. Organizator

Jeszcze raz życzymy wszystkim dzieciom spełnienia marzeń.

Organizator


komentarzy: 23, skomentuj, drukuj, udostępnij

Twoim Zdaniem

Dodaj Komentarz

Dodając komentarz akceptujesz
Regulamin oraz Politykę prywatności.

Zauważyłeś błąd lub komentarz niezgodny z regulaminem?
 
Oglądasz 1-23 z 23

Gość • Czwartek [23.05.2024, 19:07:36] • [IP: 195.136.137.**]

Do tych oburzonych" tatuażami" sam będąc dzieckiem naklejałem sobie" tatuaże" z gum i jakoś nie przełożyło się to na tatuowanie ciała w późniejszym czasie, żyję prawie pół wieku na tym padole nie zrobiłem ani jednego prawdziwego tatuażu. I jak moje dzieciaki sobie nakleją taki" tatuaż" z gumy czy waty cukrowej, który zmyją podczas wieczornej kąpieli, to nie robię z tego wielkiego problemu i przy okazji do tej osoby niżej wyśmiewającej czytanie Biblii, to i to dzieciaki u mnie robią. Po prostu trzeba znać umiar w zakazach jak i pozwalaniu dzieciakom na różne rzeczy i mieć otwartą głowę a nie zaślepienie i dzielenie wszystkich na tylko dwie opcje.

Gość • Czwartek [23.05.2024, 12:03:45] • [IP: 146.70.45.**]

Gość • Czwartek [23.05.2024, 09:31:58] • [IP: 2.106.93.**] a masz kalendarz? Trzeba być ubogim intelektualnie żeby nie wiedzieć że 1 czerwca jest w sobotę i szkoła jest zamknięta.

Gość • Czwartek [23.05.2024, 09:31:58] • [IP: 2.106.93.**]

Dzień Dziecka jest 1 czerwca a nie 20 maja

Gość • Czwartek [23.05.2024, 07:22:27] • [IP: 176.221.125.***]

Co za z.eby tu komentują

Gość • Środa [22.05.2024, 14:42:01] • [IP: 46.205.137.**]

11:03:34] • [IP: 192.42.116.***] Ty masz prawo, Komunisto, o tym wyrokowac?

Gość • Środa [22.05.2024, 13:59:53] • [IP: 176.221.124.***]

Teraz szkoła nie jest od uczenia. O to dba koalicja 13 grudnia. Wzorem zaborców i okupantów polskie dziecko ma być niedouczone, nie znać języka polskiego i polskiej historii. Więc zamiast nauki dzieciom proponowana jest błazenada niby z okazji dnia dziecka.

Gość • Środa [22.05.2024, 11:03:34] • [IP: 192.42.116.***]

08:59:18 - Nie o to mi chodzi Katoliku. Barak szkoły №10, to takie gówienko, które się przyczepiło do okrętu i mówi" Płyniemy". Dziesiątka bez tradycji, Jedynce ukradła tradycję...

Gość • Środa [22.05.2024, 10:49:39] • [IP: 37.248.161.*]

Dzień Dziecka w domu starców, bo tam prawie wszyscy pracownicy 60+.

Gość • Środa [22.05.2024, 09:16:32] • [IP: 46.205.133.**]

01:02•176.221.125.*** Jest różnica między widzeniem zła lub domeny dwuznacznych wyborów należących do sfery decyzji dorosłych a przyuczaniem do tego, ćwiczeniem w tym. Dzieci widzą osoby pijane, kobiety z chirurgicznymi zmianami na twarzy upodabniającymi je do postaci komiksowych, widzą ryzykowną jazdę na ulicach, ale właśnie dzięki również szkole powinny miec do tego właściwe podejście (choćby lektury przynoszą negatywne przykłady, także Biblia czytana na lekcjach języka polskiego - ale program szkolny i wartości lektur pomagają zyskać właściwe podejście do tych przykładów). Szkoła, nawet jeśli nauczycielki same się wytatuują lub to akceptują, powinna ZATRZYMAĆ się w pewnych momentach, w tych, w których jest miejsce dla wychowania rodzinnego i tam, gdzie decyzja należy do wieku dojrzałości.● Porównanie do słonecznika: pierwiastki i związki chemiczne, które mogą zaszkodzić genetyce rośliny są zatrzymywane w części" dorosłej" słonecznika, nie dochodzą do nasion!

Gość • Środa [22.05.2024, 08:59:18] • [IP: 46.205.133.**]

07:40 • [IP: 91.208.75.*] architektura ma przesądzać o poziomie szkoły?!

Gość • Środa [22.05.2024, 07:40:31] • [IP: 91.208.75.*]

To jest" Jedynka", a nie ten zapyziały barak z Witosa №10, podszywający się pod szkołę №1.

Gość • Środa [22.05.2024, 06:46:06] • [IP: 176.221.124.***]

Te nauczycielki to wyrośnięte dzieci, psychotesty powinni przechodzić przed przyjęciem do pracy jak policja itd tak to chcą mieć piniadz i przywileje to zróbmy im psychotesty nie wiadomo kto uczy nasze dzieci !!

Gość • Środa [22.05.2024, 06:32:03] • [IP: 37.47.138.**]

Świnoujście zeszło na psy.Świetna inicjatywa rodziców i wychowawców a Janusze i Grażyny wiecznie niezadowolone.Skoro brokatowe tatuaże z henny tak poruczyły przedmówce to współczuje braku myślenia... Świetna szkoła, z polotem, fajnymi pomysłami, ciekawą świetlicą i dobrym nauczaniem początkowym.Bardzo się cieszę, że moje dziecko tutaj chodzi i nie zamienłbym jej na żadną inną.

Gość • Środa [22.05.2024, 01:02:05] • [IP: 176.221.125.***]

Gość • Wtorek [21.05.2024, 22:01:02] • [IP: 46.205.133.**] Na szczescie swoim dzieciom mozesz czytac biblie na dobranoc i nie pokazywac im wszystkich zepsutych, modnych rzeczy. W wieku 18 lat pewnie sie wyprowadza i bedziesz miec spokoj.

Gość • Wtorek [21.05.2024, 22:53:40] • [IP: 46.205.133.**]

22:01- oczywiście rozumiem, że były to tatuaże nietrwałe, ale to nie zmienia naganności takich" ćwiczeń", bo przecież można by równie dobrze napełniać butelki po winie kolorową wodą, używać kieliszków do jej picia... naśladować styl imprez dorosłych. Tylko że byłoby to to samo badziewie. Chrońmy dzieci, wskazujmy im dobre wzorce, a nie wzorce półświatka czy płytkiej popkultury.

Gość • Wtorek [21.05.2024, 22:13:07] • [IP: 176.221.125.***]

Czemu ta szkoła ma jeszcze PRL-owską, szpetną elewację ? Czy może były kierownik UM nie darzył sympatią tego budynku ?

Gość • Wtorek [21.05.2024, 22:01:02] • [IP: 46.205.133.**]

"Dzieci jadły watę, bawiły się, tańczyły, robiły tatuaże" - bójcie się Boga, przyuczacie dzieci do czegos takiego? Do tatuowania własnego ciała?! Czy rodzice o tym wiedzieli? Czy każdy śmieć popkulturowy, ktory staje się modny szkoła musi połykac i promować wśrod uczniów? Znany cytat: Złe rozmowy (zabawy) psują dobre obyczaje. Do bolesnych zwlaszcza dla ludzi w żalobie zabaw halloweenowych doszedł tatuaż. I to wszystko w szkole, ktora powinna trzymac się nie mód, lecz fundamentu kultury.

Gość • Wtorek [21.05.2024, 21:38:55] • [IP: 89.151.30.*]

Gość • Wtorek [21.05.2024, 20:32:00] • [IP: 62.69.253.***]A dlaczego nie, zrobią to dla swoich dzieci. 20 maj to zwykły dzień w szkole, dzieci mają się uczyć.

Gość • Wtorek [21.05.2024, 20:32:00] • [IP: 62.69.253.***]

Gość • Wtorek [21.05.2024, 17:09:17] • [IP: 37.47.185.***] mieli przyjść do szkoły w sobotę ? Myślisz trochę ?

Gość • Wtorek [21.05.2024, 19:04:23] • [IP: 5.184.104.**]

A można było zrobić te baloniki biało-czerwone było by pięknie i patriotycznie.

Gość • Wtorek [21.05.2024, 18:56:27] • [IP: 176.221.124.***]

Co to za zwyczaje! To może inne święta też będziemy obchodzić ze dwa tygodnie?

Gość • Wtorek [21.05.2024, 18:37:29] • [IP: 46.113.14.**]

Super sprawa! Takie powinny być wszystkie dni naszych dzieci - pełne radości i zabawy. Obchody tradycyjne, czyli 1 czerwca, będą też w innym dniu, bo 1. 06. jest w sobotę.

Gość • Wtorek [21.05.2024, 17:09:17] • [IP: 37.47.185.***]

niezly dzien dziecka 20 maja

Oglądasz 1-23 z 23
■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344
■ Jak udało nam się dowiedzieć, funkcjonariusze CBA zatrzymali jednego z urzędników działu inwestycji, a także przeszukali jego mieszkanie, zabezpieczając materiały dowodowe. Wczoraj z urzędu wyniesiono dwa worki wypełnione dokumentami. Według wstępnych informacji, sprawa dotyczy działań związanych z inwestycjami miejskimi, które miały miejsce za kadencji poprzedniego prezydenta Świnoujścia, Janusza Żmurkiewicza, oraz jego zastępczyni, Barbary Michalskiej ■ W środę, 19 czerwca Zakład Wodociągów i Kanalizacji planuje wymianę hydrantu. W związku z tym przy ulicy Krzywoustego (dot. Krzywoustego 2a), Wyszyńskiego (dot. Wyszyńskiego 10), Monte Cassino (dot. Monte Cassino 18, 18a) nastąpi przerwa w dostawie wody. Przewidywany czas przerwy - godz. 9 - 11.■ Zarząd Spółdzielni Słowianin uprzejmie informuje, że w dniach 24.06.2024 r. - 28.06.2024 r. w Świnoujściu, Wolinie i Międzyzdrojach odbędzie się Walne Zgromadzenie Spółdzielni Mieszkaniowej Lokatorsko - Własnościowej "Słowianin". Wszystkie materiały sprawozdawcze oraz projekty uchwał Walnego Zgromadzenia, sprawozdanie finansowe Spółdzielni za rok 2023, protokoły z walnego zgromadzenia oraz informacja o stopniu realizacji uchwał i wniosków z zebrań są wyłożone do wglądu Członków Spółdzielni w sekretariacie Spółdzielni na I piętrze przy ulicy Niedziałkowskiego 9 oraz biurach Administracji w Wolinie i Międzyzdrojach ■ We wtorek, 18 czerwca nastąpi zmiana organizacji ruchu na ulicy Wybrzeże Władysława IV - na odcinku od skrzyżowania z ulicą Rybaki do skrzyżowania z ulicą Marynarzy. Tego dnia ulica będzie nieprzejezdna. Możliwy będzie objazd wskazanego odcinka sąsiednimi ulicami. Dojazd do posesji zostanie zapewniony. Zmiany organizacji ruchu związane są z odtworzeniem nawierzchni jezdni po pracach PEC, który usuwał skutki uszkodzenia magistrali sieci ciepłowniczej w tym miejscu. Prosimy kierowców o rozważną jazdę oraz przestrzeganie oznakowania pionowego i poziomego. Za utrudnienia przepraszamy ■ 13 czerwca 2024 roku, Wojewódzki Sąd Administracyjny w Szczecinie rozpatrzył skargę na uchwałę Rady Miasta Świnoujście z dnia 25 maja 2023 roku, dotyczącą uchwalenia miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego dla rejonu ulicy Wojska Polskiego i osiedla Posejdon. Skargę wnosiła Dorota Osewska, reprezentowana przez swojego męża, pełnomocnika Zbigniewa Osewskiego. Sąd, po dokładnym rozpatrzeniu sprawy, jednoznacznie stwierdził nieważność uchwały z powodu rażącego naruszenia prawa przy jej uchwalaniu, w szczególności wskutek nieuzasadnionej dwukrotnej reasumpcji głosowania nad tym planem. Co istotne, sąd nie zajął się innymi zarzutami skarżącej dotyczącymi nieprawidłowości w procesie tworzenia planu ■ 6 czerwca 2024 roku do Urzędu Miasta Świnoujście wpłynęła oferta Fundacji Wiatr w Żagle na realizację zadania publicznego pod nazwą: szkolenie pod tytułem „Odkrywanie autyzmu” Termin realizacji zadania: od 28.06.2024 r. do 5.07.2024 r. Oferta znajduje się do wglądu w Wydziale Zdrowia i Polityki Społecznej. W terminie 7 dni od dnia zamieszczenia oferty w Biuletynie Informacji Publicznej, i na stronie internetowej Miasta Świnoujście, każdy może zgłosić uwagi dotyczące oferty. Ewentualne uwagi można zgłaszać do dnia 14 czerwca 2024 roku w Wydziale Zdrowia i Polityki Społecznej Urzędu Miasta Świnoujście, ul. Wojska Polskiego 1/2, w godzinach od 7.00 do 15.00. ■ Mamy przyjemność zaprosić na koncert w ramach XX Międzynarodowego Festiwalu Muzycznego Sacrum Non Profanum, który odbędzie się w Świnoujściu. 22 czerwca o godz. 19.00 ze sceny wybrzmią największe przeboje muzyki filmowej. Bilety w cenie 40 złotych do nabycia w kasach MDK oraz przez internet. Więcej w załącznikach ■ Zapraszamy na Otwarty Dzień w Schronisku dla Bezdomnych Zwierząt w Świnoujściu! 08.06 (sobota) 14:00 - 17:00 Przygotowaliśmy dla Was wiele atrakcji: 2 Dmuchańce, Strefa Animacyjna, Zwiedzanie Schroniska, Strzelanie z Łuku, Popcorn. Przyjdźcie z całą rodziną, spędźcie miło czas i poznajcie naszych podopiecznych! To doskonała okazja, by dowiedzieć się więcej o naszej działalności oraz jak możecie pomóc bezdomnym zwierzętom. Do zobaczenia! ■ Jeden z promów Karsibór pojawi się w czerwcu na przeprawie Warszów. Powodem jest awaria chłodzenia na promie Bielik i konieczność jego remontu. Zmiany planowane są w dniach 03-10 czerwca. W związku z awarią systemu chłodzenia na promie Bielik I i pilnej konieczności jego remontu, na przeprawie miejskiej przez tydzień będą w eksploatacji promy: Bielik III i Karsibór I. Promy Bielik II (w trakcie planowanego remontu pędników) i Bielik IV (w trakcie planowanego remontu silnika głównego) wyłączone są z eksploatacji do końca czerwca. ■ Terminal kontenerowy do poprawki. Naruszono lub zignorowano szereg przepisów. Podczas podejmowania decyzji o lokalizacji terminala kontenerowego w Świnoujściu naruszono lub pominięto szereg przepisów. Całkowicie zignorowano kwestię m.in. interesu mieszkańców, uciążliwości, które odczuje lokalna społeczność, ale także bezpieczeństwa państwa w sytuacji, gdy inwestycja powstaje w sąsiedztwie terminala LNG. Świnoujski samorząd chce naprawić te błędy i odwołał się od wspomnianej decyzji Adama Rudawskiego, wojewody zachodniopomorskiego. Działania podjęto w szeroko pojętym interesie społecznym, w nadziei, że głos samorządu w końcu zostanie wysłuchany i uwzględniony. Nie było konsultacji, referendum, rzetelnych opracowań… ■ Druga edycja "Roztańczonych wysp" pod patronatem honorowym Prezydenta Miasta Świnoujście znów przyniosła niezapomniane chwile. Ponad 200 tancerzy z różnych regionów zaprezentowało swoje umiejętności, w tym zespoły z Dance Studio Paa Szczecin, Good Dance Academy Dobra, Strefy Ruchu Dagmara Błaszczak Nowogard oraz lokalne kluby Atu i 8 Flotylli Obrony Wybrzeża. Dla wielu młodych tancerzy była to pierwsza okazja do występu przed publicznością, co wzbudzało wyjątkowe emocje wśród ich rodziców. Najlepsze zespoły, które zdobyły nagrody Grand Prix, to Dance Studio Paa, Good Dance Academy oraz Studio Tańca "Etiuda". Sponsorem nagród była Spółdzielnia Mieszkaniowa Lokatorsko-Własnościowa „Słowianin” w Świnoujściu. Organizacja tego wydarzenia była możliwa dzięki zaangażowaniu wielu osób. Serdecznie dziękujemy trenerom Agacie Midzie, Marcie Zienkiewicz oraz rodzicom tancerzy za ich wsparcie. Specjalne podziękowania składamy Pani Prezydent Joannie Agatowskiej za jej obecność i wsparcie ■ Nowi zastępcy: Joanna Agatowska będzie miała dwóch zastępców. Zastępcą do spraw społecznych będzie pan Roman Kucierski, zastępcą do spraw inwestycyjnych będzie pan Arkadiusz Mazepa. Natomiast sekretarzem miasta zostanie pan Paweł Juras ■ Ryszard Teterycz Przewodniczącym Rady Miasta Świnoujścia ! Nowy przewodniczący był jedynym zgłoszonym kandydatem. Poparło go 19 radnych. 2 było przeciw ■ 21 nowych radnych Rady Miasta Świnoujście odebrało zaświadczenia o wyborze oraz uroczyście złożyło ślubowanie. Wśród nich jest wielu społeczników. Na tej samej sesji nowa prezydent Świnoujścia Joanna Agatowska złożyła ślubowanie i formalnie objęła urząd. ■ Na poniedziałek 6 maja 2024r. Komisarz Wyborczy w Szczecinie zwołał I sesję Rady Miasta Świnoujście IX kadencji. Obrady odbędą się w sali numer 315 Miejskiego Domu Kultury przy ulicy Wojska Polskiego 1/5. Początek o godzinie 10.00. Porządek obrad 1. Otwarcie inauguracyjnej sesji rady. 2. Wręczenie zaświadczeń o wyborze na radnego. 3. Złożenie ślubowania przez radnych. 4. Stwierdzenie kworum i przyjęcie porządku obrad. 5. Wybór przewodniczącego rady. 6. Wręczenie zaświadczenia o wyborze na Prezydenta Miasta Świnoujście. 7. Złożenie ślubowania przez prezydenta. 8. Zakończenie obrad ■ Joanna Agatowska Prezydentem Świnoujścia w I turze! To historyczne zwycięstwo! Oczywiście musi być potwierdzone oficjalnymi danymi z PKW ale na podstawie protokołów z 27 komisji wyborczych w Świnoujściu Joanna Agatowska w mistrzowskim stylu pokonała trzech swoich konkurentów i w I turze została prezydentem Świnoujścia! ■ Ostateczne rozliczenie tunelu nie zostało jeszcze dokonane. Nastąpi po wydaniu Świadectwa Wykonania, co spodziewane jest ok. września br. Roszczenia obu stron w związku z prowadzonymi mediacjami są objęte tajemnicą mediacji - tłumaczy Jarosław Jaz Rzecznik Prasowy Prezydenta Miasta Świnoujście ■