POGODA

Reklama


Wydarzenia

iswinoujscie.pl • Poniedziałek [02.02.2009, 10:56:17] • Świnoujście

Zamknięte toalety publiczne

Zamknięte toalety publiczne

fot. Sławomir Ryfczyński

Informację przesłał nam jeden z internautów zaskoczony widokiem załatwiających się na wydmach kuracjuszy. Faktycznie, wszystkie szalety miejskie w pasie nadmorskim są zamknięte.

Toalety funkcjonują jedynie w sezonie. Miasto dzierżawi je prywatnym spółkom. Właściciele zarabiają na pieniądzach, które kasują od turystów. Miasto na dzierżawie. Poza sezonem biznes się nie opłaca.

Zamknięte toalety publiczne

fot. Sławomir Ryfczyński


Warto zauważyć, że miasto za niemałe pieniądze wybudowało murowane nowoczesne toalety przy zejściach na plażę. Latem czystości za drobną opłatę pilnują tam szaleciarki. Dzisiaj są zamknięte na klucz. Ludzie więc chodzą załatwiać się w las. Na tyłach budynku wydmy toną w ludzkich odchodach.

Mieszkańcy zauważają, że z problemem WC uporały się kilka lat temu Niemcy. W nadmorskich kurortach toalety wybudowane są co kilometr wzdłuż promenady. Bezpłatne, czynne cały rok, a na dodatek czyste. Ich koszt jest z pewnością niższy niż naszych. W środku emaliową armaturę zastąpiono aluminiowymi urządzeniami, podobnymi jakich używa się w toaletach przy autostradach.

Zamknięte toalety publiczne

fot. Sławomir Ryfczyński

Co mają zrobić kuracjusze, których zmoże nagła potrzeba? Mają do wyboru: - załatwić się na wydmach albo dobiec z pełnym pęcherzem do najbliższego WC w pensjonacie.

źródło: www.iswinoujscie.pl


komentarzy: 58, skomentuj, drukuj, udostępnij

Twoim Zdaniem

Dodaj Komentarz

Dodając komentarz akceptujesz
Regulamin oraz Politykę prywatności.

Zauważyłeś błąd lub komentarz niezgodny z regulaminem?
 
Oglądasz 26-50 z 58

Mount R • Poniedziałek [02.02.2009, 16:49:40] • [IP: 80.245.189.***]

kolejny debilny komętarz (z błędami)

Gość • Poniedziałek [02.02.2009, 16:48:35] • [IP: 83.31.188.**]

Wpis został usunięty ze względu na złamanie prawa lub regulaminu serwisu przez użytkownika/Admin

Mount R • Poniedziałek [02.02.2009, 16:48:06] • [IP: 80.245.189.***]

następny głupi komętarz

Gość • Poniedziałek [02.02.2009, 16:47:06] • [IP: 80.245.189.***]

głupi komentarz

Gość • Poniedziałek [02.02.2009, 16:38:47] • [IP: 80.245.180.**]

na dzialkach nie mozna nad morzem to gdzie ?w locie i lapac.

Gość • Poniedziałek [02.02.2009, 16:38:21] • [IP: 92.42.113.***]

Informacja jak zwykle w przypadku tego portalu jest nierzetelna! Dzierżwcy mają umowy podpisane na cały rok i musza mieć otwarte toalety również cały rok. Jeżeli ich nie otwieraja robią to na swoje ryzyko, gdyz umowy z nimi moga zostać rozwwiązane. Ale jak zwykle w takich przypadkach Ryfczyn nie pofatygował sie nawet żeby sprawdzić rzetelnie fakty, tylko pisze żeby wwzbudzic sensację

Gość • Poniedziałek [02.02.2009, 16:37:51] • [IP: 217.97.199.*]

A kiedy były otwarte, nigdy?? Wydmy sasrane od dawna. A w mieście taki sam problem z toaletami? Zamknąć im toalety w urzędzie, to beda gdzie pomykac? Co za miasto? W Niemczech toalety otwarte cały rok.

Gość • Poniedziałek [02.02.2009, 16:32:36] • [IP: 88.156.234.***]

Ale jak ta wladza dba o te kible.Zima zamkniete, latem ceny komercyjne, nawet niektorzy Niemcy tam nie chca tracic pieniedzy.I o to chodzi, nie zuzywaja sie, zawsze mozna sie pochwalic ze przez lata wladzy cos zbudowano. Tak to prawda zbudowali 2 szalety. To sa dyzurne szalety pokazowe -zawsze nowe.

Gość • Poniedziałek [02.02.2009, 16:30:39] • [IP: 84.136.135.**]

Miasto zlikwidowalo ulgi w oplacie klimatycznej dla rencistow, to trzeba teraz podniesc o 100 % te oplate dla wszystkich, moze wtedy wystarczy pieniedzy na ubikacje. Ciekawe kiedy ta ubikacja na wydmach, wybudowana za unijne pieniadze, byla wogole czynna. Jezdzilem od lat do Sw-ujscia i zawsze byla z " POWODU AWARII " zamknieta. Armatura w niemieckich ubikacjach wykonana jest nie z aluminium lecz z blachy nierdzewnej. Zabudowanie takiej w Sw-ujsciu mija sie z celem, bo nastepnego rana nie doczeka!!

Gość • Poniedziałek [02.02.2009, 16:22:46] • [IP: 80.245.187.**]

DZIWNE ŻEBY BYŁY OTAWRTE B EZMÓZGI CZASMAMI PRZESADZACIE Z TYMI ARTYKUŁAMI... PSSPSPSPSPSPSPSS

Gość • Poniedziałek [02.02.2009, 16:18:56] • [IP: 92.42.113.**]

zamknąć toalety w urzędzie i wtedy może zaczną myśleć

Gość • Poniedziałek [02.02.2009, 16:12:00] • [IP: 217.97.193.**]

Sami srata a na psy zganiata.

Gość • Poniedziałek [02.02.2009, 16:05:59] • [IP: 217.97.193.***]

Płatne toalety = myślenie rodem z dzikiego wschodu. Płacę na możliwość załatwienia potrzeby fizjologicznej w kulturalnych warunkach. Jak nie, to mam to zrobić" normalnie", w plenerze. Jak nie zmienimy toku myślenia to zawsze tak będzie. wszak toaleta publiczna jest jak kosz na śmieci - bezpłatna, bo chroni otoczenie przed zaśmieceniem. Albo mamy bezpłatne toalety, albo zas... wydmy. Wybór należy do Władz Miasta dumnych z Błękitnej Flagi. Ciekawe, że w Szczecinie wszystkie publiczne toalety mogą być czynne cały rok i bezpłatne? Można zbudować" wandaloodporną" toaletę (wszystko z masywnej nierdzewki) i babcia toaletowa niepotrzebna - wystarczy 2-3 razy dziennie sprzątnąć. Znakomicie takie wandoloodporne toalety funkcjonują np. w Niemczech czy też Danii.

Gość • Poniedziałek [02.02.2009, 15:53:54] • [IP: 83.21.2.***]

Władza, która nie umie rozwiązać problemu toalet i śmieci powinna ustąpić.

Gość • Poniedziałek [02.02.2009, 15:46:21] • [IP: 93.94.184.**]

Ta sama sytuacja w centrum miasta. Są duże sklepy typu supermarkety ale kibelka nie uświadczysz oprócz Uznamu

małagosia • Poniedziałek [02.02.2009, 15:13:20] • [IP: 83.31.182.**]

Co by nie mówic toalety powinny być otwarte. W końcu to XXI wiek.

Gość • Poniedziałek [02.02.2009, 15:06:20] • [IP: 83.5.194.**]

Krwopijcy z urzędu po sezonie powinni dopłacać do toalet. Albo umowe na cały rok, z rabatem sezonowym. SLD-spatkobierczyni PZPR-u ma to, we krwi i tak wyciska dzierżawy w sezonie, że nikomu się nie opłaca.

Gość • Poniedziałek [02.02.2009, 14:27:57] • [IP: 92.42.118.***]

Też mi nowość! Już jesienią zwróciłam na to uwagę... Chore jest to miasto - niedość, że za oddanie naturalnych, dotyczących KAŻDEGO człowieka potrzeb fizjologicznych trzeba płacić, to jeszcze miasto wychodzi z założenia, że zimą 'nikomu się nic nie chce' - ciekawe teoria, myślę, że specjaliści od medycyny powinni zbadać ten wyjątkowy przypadek funkcjonowania mieszkańców miejscowości nadmorskich:-]

Gość • Poniedziałek [02.02.2009, 13:54:22] • [IP: 80.245.191.***]

Ale jak sie pięknie prezentują i dają punkty w rankingach. A siusiu można w krzakach.

Gość • Poniedziałek [02.02.2009, 13:06:53] • [IP: 192.168.100.***]

srut tutu pęczek drutu wszystkie toalety w Niemczech (te przy plazy sa nieczynne, czynne są tylko na przejściu pod molo i faktycznie darmowe) a pozostała reszta od 50 do 1, 00 euro ale admin tam chyba nigdy nie był i pisze takie bzdety - wiem moja wypowiedź zaraz zostanie usunięta

Gość • Poniedziałek [02.02.2009, 12:58:59] • [IP: 92.42.117.**]

"albo dobiec z pełnym pęcherzem" cuż za dramaturgia lol2

WAPNIAK • Poniedziałek [02.02.2009, 12:56:41] • [IP: 83.21.27.***]

NIEDŁUGO ZOSTANIE ZAMKNIĘTY RÓWNIEŻ URZĄD MIASTA, ABY MIESZKAŃCY NIE PRZESZKADZALI W PRACY „NAJLEPSZEMU” W KRAJU PREZIOWI I JEGO URZĘDNIKOM. A WAPNIACY ?, a WAPNIACY NIECH SIEDZĄ CICHO I SIKAJĄ W PAMPERSY (jak mają), BO JAK NIE, TO MOŻEMY IM JESZCZE WYŁACZYĆ OGRZEWANIE I PRĄD, A JAK BĘDZIE MAŁO TO I WODĘ A POTEM RADIO ! Nooooo ! ZROZUMIANO ! Wasz niedoRZECZNIK.

Gość • Poniedziałek [02.02.2009, 12:48:17] • [IP: 80.245.182.***]

jestem za wpisem poniżej... Jesteśmy kurortem cisza nocna o godz 22, psy dupami szczekaja, poniosło mnie:)

Gość • Poniedziałek [02.02.2009, 12:46:33] • [IP: 80.245.188.***]

Toalety powinny być utrzymywane przez miasto, przecież jesteśmy kurortem a dostępne toalety to oczywistość w normalnym mieście.

Gość • Poniedziałek [02.02.2009, 12:21:46] • [IP: 217.97.199.*]

WC na promenadzie?A kto będzie pilnował?Żaden dzierżawca nie utrzyma z dochodów po sezonie letnim.A kto w nocy będzie pilnował?Przecież kradną barierki z wydm, łamią w centum posadzone drzewko, tłuką wiaty autobusowe, malują po ścianach, podpalają wsypy, tłuką lampy... można pisać i wymieniać, ale co to da.Żadna władza ani nikt nie upilnuje łobuzów.A tak to wszyscy kochają swoje miasto.Już wiedzęszalety okradzione z wszystkiego co da się zabrać i sprzedać.no tak...samo życie.

Oglądasz 26-50 z 58
■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344
■ Burze z gradem nad regionem. Wydano ostrzeżenie dla części województwa zachodniopomorskiego Silne burze, grad oraz porywy wiatru do 80 km/h mogą wystąpić w niedzielę po południu w wielu powiatach województwa zachodniopomorskiego. Synoptycy ostrzegają także przed intensywnymi opadami deszczu, które lokalnie mogą powodować podtopienia. Centrum Prognoz Meteorologicznych MeteoSky wydało ostrzeżenie meteorologiczne dotyczące burz z gradem. Alert pierwszego stopnia obowiązuje od godziny 12:40 do 17:00 w niedzielę 21 czerwca 2026 roku ■ Uwaga mieszkańcy i turyści! Dla całego województwa zachodniopomorskiego wydano ostrzeżenie przed upałami - dziś od godz. 11:00 do 21:00 temperatura może osiągać od 28°C do 32°C. Wysokie temperatury zwiększają ryzyko udaru słonecznego i odwodnienia. Pamiętaj o regularnym piciu wody, unikaj długiego przebywania na słońcu i zachowaj szczególną ostrożność wobec dzieci oraz seniorów ■ Gang na elektrycznych hulajnogach i brawurowy skok na jubilera. Kilka minut wystarczyło, by zorganizowana grupa włamywaczy splądrowała sklep jubilerski znajdujący się w kompleksie handlowym w budynku Kauflandu w Świnoujściu. Zamaskowani sprawcy sforsowali zabezpieczenia, rozbili szybę, witryny i uciekli na hulajnogach elektrycznych. Policja analizuje monitoringi z całej okolicy. W nocy z soboty na niedzielę doszło do jednego z najpoważniejszych włamań w Świnoujściu w ostatnich latach. Celem przestępców był sklep jubilerski znajdujący się w pasażu handlowym w markecie Kaufland. Według informacji, do których dotarła redakcja, sprawcy działali wyjątkowo sprawnie i byli bardzo dobrze przygotowani. Do obiektu dostali się pasażu handlowego. Po sforsowaniu zabezpieczeń przedostali się do wnętrza, a następnie przy użyciu młotów wybili szybę sklepu jubilerskiego. Cała akcja miała trwać zaledwie kilka minut. W tym czasie złodzieje opróżnili sklep z biżuterii i błyskawicznie opuścili miejsce zdarzenia. Nieoficjalnie mówi się o stratach sięgających nawet 1,5 miliona złotych, jednak na obecnym etapie śledztwa kwota ta nie została oficjalnie potwierdzona. Z informacji uzyskanych przez redakcję wynika, że sprawcy uciekli na hulajnogach elektrycznych ■