POGODA

Reklama


Wydarzenia

iswinoujscie.pl • Czwartek [01.08.2024, 18:27:28] • Świnoujście

Świnoujście ma swojego Kronikarza Miejskiego

Świnoujście ma swojego Kronikarza Miejskiego

fot. Urząd Miasta Świnoujście

Od 1 sierpnia br. W Urzędzie Miasta Świnoujście jest zatrudniony Kronikarz Miejski. Wybrano na to stanowisko długoletniego, doświadczonego świnoujskiego dziennikarza Krzysztofa Marka Nowaka.

Zadaniem Kronikarza Miejskiego będzie zbieranie i archiwizowanie istotnych informacji od osób, które na przestrzeni lat uczestniczyły w procesie kształtowania rozwoju Miasta Świnoujście. To również uporządkowanie i uzupełnienie istniejących, cząstkowych zapisów kronikarskich sporządzonych przez historyków : nieżyjącego już Andrzeja Wrońskiego oraz dr Józefa Plucińskiego , dawnego dyrektora Muzeum Rybołówstwa Morskiego w Świnoujściu. Kronikarz ma również opracować i zweryfikować wspomnieniowe nagrania byłej posłanki Elżbiety Pieli- Mielczarek oraz Honorowego Obywatela Miasta, byłego radnego Stanisława Bartkowiaka. Do zadań kronikarza należeć będzie wybór i ujmowanie w porządku chronologicznym istotnych miejskich wydarzeń powiązanych z ludźmi poszczególnych okresów historii miasta i jego bieżącego funkcjonowania.

Krzysztof M. Nowak z wykształcenia etnograf m.in. były pracownik naukowy Muzeum Rybołówstwa Morskiego w Świnoujściu i dawny kierownik Wydziału Kultury, Kultury Fizycznej, Sportu i Turystyki Urzędu Miasta Świnoujście od blisko 40 lat jest dziennikarzem. Przez lata związany z dawnym tygodnikiem „Wyspiarz” i później „Wyspiarz niebieski”. Wydawca tygodników i redaktor naczelny. Był także pomysłodawcą, współtwórcą i przez kilka lat redaktorem naczelnym popularnego przed laty „RADIA 44”. Obecnie dalej wydawca i redaktor naczelny portalu www.wyspiarzniebieski.pl

BiK UM Świnoujście
Wojciech Basałygo
Podinspektor
Biuro Informacji i Konsultacji Społecznych


komentarzy: 120, skomentuj, drukuj, udostępnij

Twoim Zdaniem

Dodaj Komentarz

Dodając komentarz akceptujesz
Regulamin oraz Politykę prywatności.

Zauważyłeś błąd lub komentarz niezgodny z regulaminem?
 
Oglądasz 101-120 z 120

Gość • Czwartek [01.08.2024, 21:00:07] • [IP: 5.173.172.**]

Towarzysz Jełopa :)

Gość • Czwartek [01.08.2024, 20:44:08] • [IP: 31.60.72.**]

Tylko żeby polityka tu się nie wpychała tylko uczciwa, historyczna praca - historia Świnoujścia to również PRL.

Gość • Czwartek [01.08.2024, 20:37:29] • [IP: 176.221.124.***]

W zadłużonym mieście stołek absolutnie zbędny, chyba, że będzie kronikarzem afer wygenerowanych przez obecnie rządzących.

Gość • Czwartek [01.08.2024, 20:31:24] • [IP: 37.248.167.***]

kto nielubił poprzedniego prezydenta, dziś ma fory.Moja córka mówi, że przyjęto na szefa promocji faceta, którego wyglad nieopalonej golonki odrzuca od odwiedzenia miasta.Swoja drogą może obiecanego tańszego o 50 groszy paliwa nie ma, ale za to nasze pieniądze idą na utrzymanie kolesi nowej prezydentki, którym obiecała koryto.Jeszcze będziemy tęsknić za poprzednia wladzą

Gość • Czwartek [01.08.2024, 20:30:21] • [IP: 37.47.157.***]

No to w dobrym kierunku idziemy... A stanowiska HEROLDA też jest przewidziane? Brawo!!

Gość • Czwartek [01.08.2024, 20:28:20] • [IP: 79.190.99.**]

I bardzo fajnie. Gratulacje.

Gość • Czwartek [01.08.2024, 20:19:39] • [IP: 178.238.249.***]

Pamiętamy działalnośc z lat 90-ch i takie tam różne...ale to już stare dzieje.

Gość • Czwartek [01.08.2024, 20:05:28] • [IP: 83.20.46.***]

Dobra Fucha - chyba sobie zasłużył u Nowej Władzy !

Gość • Czwartek [01.08.2024, 19:48:36] • [IP: 37.248.164.**]

Kryzys w finansach miasta wg Agatowskiej. A wydział propagandy rośnie.Basałygo, Trydeński, Nowak, Jazz czy najnowszy nabytek kmdr Kwiatkowski z 8 Flotylli.Ciemny elektorat Agatowskiej kupi wszystko co wymyślą funkcjonariusze JA. Ciekaw jestem kiedy mieszkańcy się obudzą.

Gość • Czwartek [01.08.2024, 19:44:58] • [IP: 5.173.26.**]

Nie ma to jak kupić media :)

Gość • Czwartek [01.08.2024, 19:09:12] • [IP: 188.147.72.***]

Skandal. Krzychu sprzedałeś się i swoją ciężką pracę dla prasy Miasta za parę grosików. Zobaczymy jak opiszesz Żmurka jako Prezydenta. Masakra. .

Czarny • Czwartek [01.08.2024, 19:05:59] • [IP: 88.156.235.**]

Był konkurs czy po linii za zasługi?

Gość • Czwartek [01.08.2024, 19:03:38] • [IP: 37.248.210.**]

Ten pan był kolporterem gazety, , Wyspiarz"🤨

Gość • Czwartek [01.08.2024, 18:55:49] • [IP: 185.210.36.**]

Bedziemy my podatnicy go utrzymywac

Gość • Czwartek [01.08.2024, 18:48:52] • [IP: 176.221.124.**]

Kogo? Mielczarek i Bartkowiak, czyli czerwona egzekutywa partyjna z czasów przyjaźni Polsko -Radzieckiej. To ma być nowa pamięć miasta?

Gość • Czwartek [01.08.2024, 18:42:40] • [IP: 89.151.24.***]

Wyspiarz zbankrutował i przestał się sprzedawać?

Gość • Czwartek [01.08.2024, 18:37:05] • [IP: 37.248.210.**]

Kurde ile nowych stanowisk pracy powstało teraz w Urzędzie Miasta toż to szok 😱😱😱 a za miednicy przedwyborczych co zostało zrealizowane 🤔🤔🤔

Gość • Czwartek [01.08.2024, 18:35:17] • [IP: 176.221.125.***]

Przepraszam, ale czy UM nie ma wazniejszych wydatkow niz oplacanie" kronikarza miejskiego"? Ile kosztuje utrzymanie takiego etatu? pewnie z 7-8k brutto plus stanowisko pracy. To jest jakis chory absurd. Bony seniora, kronikarz miejski, co dalej? Agatowska miala rozwalic klike w UM a nie montowac swoja.

Gość • Czwartek [01.08.2024, 18:34:02] • [IP: 37.248.157.***]

Strzał w dziesiątkę. Odpowiednia osoba na to stanowisko. Panie Krzysztofie gratulacje.

Gość • Czwartek [01.08.2024, 18:31:55] • [IP: 188.147.68.**]

A był w opozycji do Żmurka... Kiedys z nim rozmawiałem.

Oglądasz 101-120 z 120
■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344
■ Burze z gradem nad regionem. Wydano ostrzeżenie dla części województwa zachodniopomorskiego Silne burze, grad oraz porywy wiatru do 80 km/h mogą wystąpić w niedzielę po południu w wielu powiatach województwa zachodniopomorskiego. Synoptycy ostrzegają także przed intensywnymi opadami deszczu, które lokalnie mogą powodować podtopienia. Centrum Prognoz Meteorologicznych MeteoSky wydało ostrzeżenie meteorologiczne dotyczące burz z gradem. Alert pierwszego stopnia obowiązuje od godziny 12:40 do 17:00 w niedzielę 21 czerwca 2026 roku ■ Uwaga mieszkańcy i turyści! Dla całego województwa zachodniopomorskiego wydano ostrzeżenie przed upałami - dziś od godz. 11:00 do 21:00 temperatura może osiągać od 28°C do 32°C. Wysokie temperatury zwiększają ryzyko udaru słonecznego i odwodnienia. Pamiętaj o regularnym piciu wody, unikaj długiego przebywania na słońcu i zachowaj szczególną ostrożność wobec dzieci oraz seniorów ■ Gang na elektrycznych hulajnogach i brawurowy skok na jubilera. Kilka minut wystarczyło, by zorganizowana grupa włamywaczy splądrowała sklep jubilerski znajdujący się w kompleksie handlowym w budynku Kauflandu w Świnoujściu. Zamaskowani sprawcy sforsowali zabezpieczenia, rozbili szybę, witryny i uciekli na hulajnogach elektrycznych. Policja analizuje monitoringi z całej okolicy. W nocy z soboty na niedzielę doszło do jednego z najpoważniejszych włamań w Świnoujściu w ostatnich latach. Celem przestępców był sklep jubilerski znajdujący się w pasażu handlowym w markecie Kaufland. Według informacji, do których dotarła redakcja, sprawcy działali wyjątkowo sprawnie i byli bardzo dobrze przygotowani. Do obiektu dostali się pasażu handlowego. Po sforsowaniu zabezpieczeń przedostali się do wnętrza, a następnie przy użyciu młotów wybili szybę sklepu jubilerskiego. Cała akcja miała trwać zaledwie kilka minut. W tym czasie złodzieje opróżnili sklep z biżuterii i błyskawicznie opuścili miejsce zdarzenia. Nieoficjalnie mówi się o stratach sięgających nawet 1,5 miliona złotych, jednak na obecnym etapie śledztwa kwota ta nie została oficjalnie potwierdzona. Z informacji uzyskanych przez redakcję wynika, że sprawcy uciekli na hulajnogach elektrycznych ■