POGODA

Reklama


Wydarzenia

iswinoujscie.pl • Sobota [03.08.2024, 14:19:28] • Świnoujście

Mieszkanka - Akcja policji na promenadzie!

Mieszkanka - Akcja policji na promenadzie!

fot. Mieszkanka

Gra w trzy kubki jest jednym z popularnych oszustw, które przynosi zysk naciągaczom. To powszechnie stosowany sposób wyłudzania, a wręcz kradzieży, pieniędzy od turystów. Pomimo licznych ostrzeżeń, publikowanych przez Policję, wielu naiwnych wciąż wpada w pułapkę rzekomej łatwej i szybkiej wygranej. Trzy kubki pojawiają się każdego sezonu w miejscowościach turystycznych, w tym na nadmorskich promenadach. Również w naszym mieście od czasu do czasu oszuści prowadzą swój proceder. Dziś Policja ujęła jednego z nich, o czym informuje Mieszkanka, która była świadkiem zatrzymania.

- W piątek około godziny 16.30 policja przeprowadziła akcję przeciwko oszustom nakłaniającym na grę w trzy kubki (albo trzy kulki). Policjanci po rozpytaniu siedzących na ławkach turystów,, którzy wskazali mężczyznę prowadzącego proceder, szybko go namierzyli i zaprowadzili do wyjaśnień, do radiowozu. Po drodze mężczyzna wyciągnął z krzaków stolik, który został tam rzucony, a służący do nielegalnego procederu.

Jak potoczyły się dalsze losy zatrzymanego?

Mieszkanka - Akcja policji na promenadzie!

fot. Mieszkanka

źródło: www.iswinoujscie.pl


komentarzy: 50, skomentuj, drukuj, udostępnij

Twoim Zdaniem

Dodaj Komentarz

Dodając komentarz akceptujesz
Regulamin oraz Politykę prywatności.

Zauważyłeś błąd lub komentarz niezgodny z regulaminem?
 
Oglądasz 1-25 z 50

Gość • Poniedziałek [05.08.2024, 16:07:31] • [IP: 31.0.63.***]

Idź na komisariat to ci powiedzą jak skarge chcesz złożyć.

Gość • Poniedziałek [05.08.2024, 00:30:14] • [IP: 46.112.6.***]

Od lat te same numery, że też ludzie non stop daja się wykręcać...

Gość • Niedziela [04.08.2024, 20:59:54] • [IP: 151.248.62.***]

Gość  Niedziela [04.08.2024, 17:38:02]  [IP: 88.156.233.**] W sandałach mają chodzić na interwencje?

Gość • Niedziela [04.08.2024, 19:27:12] • [IP: 178.238.254.**]

Jak by ludzie nie chcieli to by nie grali. Komu do tego jak swoje zarobione wydaję. A Lotto, zawyżone ceny to uczciwe?? No tak jak taki w kubeczki oszuka to kogo będą oszukiwać ci nietykalni z immunitetem i nie będzie kogo ułaskawiać. I problem komu dać immunitet i po główce kogo ten pan będzie głaskał. Jak taki z immunitetem podpadnie to się go do Brukseli wyśle. No a takiego od kubeczka to gdzie wysłać.

Gość • Niedziela [04.08.2024, 17:38:02] • [IP: 88.156.233.**]

Czy Policja nie ma letnich butów?

Gość • Niedziela [04.08.2024, 16:35:09] • [IP: 87.191.203.***]

Gość • Niedziela [04.08.2024, 13:43:29] • [IP: 31.0.63.***] wysoki i łysy

Gość • Niedziela [04.08.2024, 14:16:15] • [IP: 37.47.181.**]

W Międzyzdrojach są praktycznie co dziennie.

Edek z Łodzi • Niedziela [04.08.2024, 14:15:22] • [IP: 37.225.7.***]

W Międzyzdrojach od lat ta sama ekipa okrada wczasowiczów na promenadzie obok domu kultury i nikt z tym nic nie może albo nie chce zrobić. Tak sobie myślę, że miasto ma w tej" grze" udziały...

Gość • Niedziela [04.08.2024, 13:55:17] • [IP: 37.47.151.*]

Frajerów co organizują gry w kubki poszukajcie w Międzyzdrojach, jaki problem zlecić to operacyjniakom, najpierw rozpracowanie, potem obstawić towarzystwo i zatrzymać, sama przyjemność

Gość • Niedziela [04.08.2024, 13:43:29] • [IP: 31.0.63.***]

IP: 151.248.62.***] tam ich kilku ma tatuaze

Gość • Niedziela [04.08.2024, 12:32:39] • [IP: 87.249.134.***]

A czym się różni nabijanie ludzi w trzy kubki od nabijania ludzi w polityczną butelką objecując im to czy siamno? Bo jak mawiał klasyk literatury ;) politycznje niejaki Sikorski" Dwa razy obiecać to jak raz dotrzymać". No ale politycznych patronów policjanci nie zbierają z ulicy. Czy łączy ich jakiś rodzaj relacji patologicznej? Nie wiem ale coś jest na rzeczy że policjant wysługuje się wadzy stojąc na strarzy pawa jak ta czy inna wadza je interpretuje!

Gość • Niedziela [04.08.2024, 10:33:04] • [IP: 185.210.37.***]

To żaden oszust. Tutaj przyczyna jest chciwość ludzka aby szybko się wzbogacić. Ludzie nie używają mózgu. Przykre na maksa a dla gościa szacunek za fach w ręku. Dodatkowo ludzie jak przegrają to szukają wszędzie pomocy a nie widzą swojej głupoty. Natomiast jeżeli by wygrali to przez cały rok opowiadały bo rodzinie jak to nie byli cwani. Gość powinien dostać medal za leczenie ludzi z hazardu.

Gość • Niedziela [04.08.2024, 09:42:27] • [IP: 89.151.20.***]

Tym sposobem powinno się zamknąć kasyna gry. Zarówno tam, jak i w 'Trzy kubki" nikt nikogo nie zmusza do gry. Jesli ktos uważa, że ma za dużo pieniędzy, to niech się ich pozbywa. A sposób jest nieważny.

Mieszkaniec • Niedziela [04.08.2024, 09:08:04] • [IP: 89.151.21.**]

Jedynym sposobem, żeby turyści nie dawali się oszukiwać, jest po pierwsze ostrożność, po drugie - wsadzenie oszustów do więzienia. Czyn jest zagrożony karą od 6 miesięcy do 8 lat pozbawienia wolności. Najlepiej, gdyby to policjanci" w cywilu" ich zatrzymali i dopiero po zatrzymaniu przekazali umundurowanym kolegom. Potem prokurator, posiedzenie aresztowe, oczekiwanie na proces, wyrok. Oszuści sami się proszą o wygody takie jak: stare, drapiące i nietrzepane koce, pobudka i apel o 6 rano, plastikowe naczynia i sztućce, spacer w metalowo-betonowej klatce dookoła ławeczki, palenie światła w nocy, codzienne pukanie młotkiem w kraty, naciskane przemysłowe krany w celi - baterie czasowe Presto 504, prysznic 2 razy w tygodniu po 6 minut, ciepła woda 3 razy dziennie po pół godziny, cieniutkie materace niedające żadnej wygody, ścierki do wycierania naczyń" platerki" niewchłaniające wody i tylko ją rozmazujące, dżemy z 10-kg wiaderek 3-4 razy w tygodniu i najgorszej klasy salceson czarny do jedzenia na śniadanie.

Gość • Niedziela [04.08.2024, 07:45:14] • [IP: 185.214.97.***]

Gra w trzy kupki. Kundle na plaży.

Mieszkaniec • Niedziela [04.08.2024, 07:13:21] • [IP: 89.151.21.**]

Akcja słuszna, ale do tego lepiej by się spisali nieumundurowani policjanci, których naciągacze już by łatwo nie uniknęli.

Gość • Niedziela [04.08.2024, 01:22:18] • [IP: 83.20.132.***]

W państwie z TEKTURY to taki dyżurny zastępczy temat dla Gawiedzi -Złapali ha-ha !! Do zobaczenia w przyszłym Sezonie.

Gość • Niedziela [04.08.2024, 00:43:26] • [IP: 37.47.146.**]

oni myślą że są u siebie? w Świnoujściu szybko dostaną wpierdol i się zawiną znowu, jak każda grupa, nie u nas te numery, wyjazd z miasta

ryynio • Niedziela [04.08.2024, 00:20:35] • [IP: 213.89.112.***]

Od kiedy to cyganie rozdaja pieniadze? I to nie jakies drobne a setki i tysiace. Zdradze teraz tajemnice... gdy jakis naiwniak postawi wieksza sume to pod zadnym kubkiem nie ma kulki...

Gość • Niedziela [04.08.2024, 00:15:12] • [IP: 89.171.85.***]

Po co to zabraniać jak ludzie durne to niech graja i liczą na kokosy

Gość • Niedziela [04.08.2024, 00:08:34] • [IP: 188.147.65.**]

Czy to byli milicjanci czy to tylko przebierańcy ?? Rosiewicz coś podobnego śpiewał wiele lat temu, a czasy były takie że wystarczała biała długa pała aby utrzymać porządek...

Gość • Sobota [03.08.2024, 21:48:19] • [IP: 188.147.77.***]

18:37:02] • [IP: 151.248.62.***] Andrzej Dziaracz

Gość • Sobota [03.08.2024, 21:07:07] • [IP: 77.179.200.***]

Zlapali ale nie na dlugo, to cala grupa i sie nawzajem pilnuja. Mandat wliczony w ryzyko zawodowe. Za to nie zamykaja. A ciemniakow ktorych oszukuja to trzeba chyba publicznie pokazywac jako przyklad glupoty. Mnie ich nie szkoda.

Gość • Sobota [03.08.2024, 21:04:20] • [IP: 37.248.176.***]

NAIWNIACY! A RACZEJ PAZERNI WCALE MI ICH NIE SZKODA

Gość • Sobota [03.08.2024, 20:31:10] • [IP: 176.221.125.***]

Brawo dla Policji

Oglądasz 1-25 z 50
■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344
■ Burze z gradem nad regionem. Wydano ostrzeżenie dla części województwa zachodniopomorskiego Silne burze, grad oraz porywy wiatru do 80 km/h mogą wystąpić w niedzielę po południu w wielu powiatach województwa zachodniopomorskiego. Synoptycy ostrzegają także przed intensywnymi opadami deszczu, które lokalnie mogą powodować podtopienia. Centrum Prognoz Meteorologicznych MeteoSky wydało ostrzeżenie meteorologiczne dotyczące burz z gradem. Alert pierwszego stopnia obowiązuje od godziny 12:40 do 17:00 w niedzielę 21 czerwca 2026 roku ■ Uwaga mieszkańcy i turyści! Dla całego województwa zachodniopomorskiego wydano ostrzeżenie przed upałami - dziś od godz. 11:00 do 21:00 temperatura może osiągać od 28°C do 32°C. Wysokie temperatury zwiększają ryzyko udaru słonecznego i odwodnienia. Pamiętaj o regularnym piciu wody, unikaj długiego przebywania na słońcu i zachowaj szczególną ostrożność wobec dzieci oraz seniorów ■ Gang na elektrycznych hulajnogach i brawurowy skok na jubilera. Kilka minut wystarczyło, by zorganizowana grupa włamywaczy splądrowała sklep jubilerski znajdujący się w kompleksie handlowym w budynku Kauflandu w Świnoujściu. Zamaskowani sprawcy sforsowali zabezpieczenia, rozbili szybę, witryny i uciekli na hulajnogach elektrycznych. Policja analizuje monitoringi z całej okolicy. W nocy z soboty na niedzielę doszło do jednego z najpoważniejszych włamań w Świnoujściu w ostatnich latach. Celem przestępców był sklep jubilerski znajdujący się w pasażu handlowym w markecie Kaufland. Według informacji, do których dotarła redakcja, sprawcy działali wyjątkowo sprawnie i byli bardzo dobrze przygotowani. Do obiektu dostali się pasażu handlowego. Po sforsowaniu zabezpieczeń przedostali się do wnętrza, a następnie przy użyciu młotów wybili szybę sklepu jubilerskiego. Cała akcja miała trwać zaledwie kilka minut. W tym czasie złodzieje opróżnili sklep z biżuterii i błyskawicznie opuścili miejsce zdarzenia. Nieoficjalnie mówi się o stratach sięgających nawet 1,5 miliona złotych, jednak na obecnym etapie śledztwa kwota ta nie została oficjalnie potwierdzona. Z informacji uzyskanych przez redakcję wynika, że sprawcy uciekli na hulajnogach elektrycznych ■