POGODA

Reklama


Wydarzenia

iswinoujscie.pl • Poniedziałek [16.06.2025, 13:52:34] • Świnoujście

Zaniedbane boisko OSiR-u. Gdzie miotła, szufla i odpowiedzialność?

Zaniedbane boisko OSiR-u. Gdzie miotła, szufla i odpowiedzialność?

fot. Sławomir Ryfczyński

Pobrudzone, zapuszczone, zapomniane – tak wygląda boisko ze sztuczną nawierzchnią przy ulicy Matejki, tuż za amfiteatrem. Miejsce, w którym dzieci i młodzież mają trenować, zamiast do sportu zniechęca. Kto odpowiada za ten wizerunek miejskiego obiektu?

To nie jest reportaż z zapomnianego kąta Polski, a Świnoujście – miasto z ambicjami, dumą i inwestycjami. Tymczasem wystarczy odwiedzić boisko zlokalizowane za amfiteatrem, z wjazdem od ulicy Matejki, by zderzyć się z rzeczywistością: brud, zaniedbanie i brak elementarnej troski o porządek.

Zaniedbane boisko OSiR-u. Gdzie miotła, szufla i odpowiedzialność?

fot. Sławomir Ryfczyński

Dwa tygodnie temu w sobotę dziennikarz odwiedził obiekt, by zobaczyć młodzieżowy mecz. Sportowa atmosfera jednak szybko ustąpiła irytacji. Siedziska dla publiczności – plastikowe, przytwierdzone do murków – brudne, zaplamione, z resztkami trawy w odpływach. Wiele z nich wygląda, jakby nie były czyszczone od miesięcy. Trudno usiąść, nie brudząc ubrania. Obok – porozrzucane czarne granulki, czyli wypełniacz sztucznej trawy (SBR), zamiast na murawie, zalegają w stertach obok boiska.

Zaniedbane boisko OSiR-u. Gdzie miotła, szufla i odpowiedzialność?

fot. Sławomir Ryfczyński

Wystarczy taczka, miotła, szufla i butelka płynu czyszczącego. Szmata i trochę dobrej woli. Tyle wystarczy, żeby nie przynosić wstydu miastu i ludziom, którzy z tego boiska korzystają. Naprawdę – nie trzeba nowego stadionu, by zachować czystość. Trzeba tylko dobrego gospodarza z Osiru.

Ten teren podlega Ośrodkowi Sportu i Rekreacji w Świnoujściu, na czele którego od lat stoi dyrektor – były wojskowy, dobrze znany w miejskich kręgach. Zarabia godnie, nie mówimy, żeby kupował nowe krzesełka, ale żeby chociaż pilnował porządku. Od wiosny minęły tygodnie, sezon sportowy trwa, dzieci grają, a bałagan jak był, tak jest.

Zaniedbane boisko OSiR-u. Gdzie miotła, szufla i odpowiedzialność?

fot. Sławomir Ryfczyński

Nie chodzi tu o politykę, tylko o zwykłą odpowiedzialność. O to, żeby młodzi ludzie mogli grać w godnych warunkach, a rodzice – usiąść na czystym krześle, nie wstydząc się potem wyjść na miasto z brudnymi spodniami.

Czy naprawdę nikt z OSiR-u nie widzi, jak to wygląda? A może już nikomu nie zależy?

źródło: www.iswinoujscie.pl


komentarzy: 29, skomentuj, drukuj, udostępnij

Twoim Zdaniem

Dodaj Komentarz

Dodając komentarz akceptujesz
Regulamin oraz Politykę prywatności.

Zauważyłeś błąd lub komentarz niezgodny z regulaminem?
 
Oglądasz 26-29 z 29

Gość • Poniedziałek [16.06.2025, 15:28:25] • [IP: 185.210.39.***]

podpowiem, odpowiada Robert Strzelecki - kierownik działu technicznego!! pobiera za to sowite wynagrodzenie

Gość • Poniedziałek [16.06.2025, 14:27:49] • [IP: 176.221.125.***]

Standard kierowniczki według GOST.

Gość • Poniedziałek [16.06.2025, 14:17:19] • [IP: 94.134.34.***]

To jest na pewno kłamstwo! Miasto jest zadbane, pachnące, pełne bogatych, szczęśliwych mieszkańców. I to wszystko zaledwie od dwóch lat...

Gość • Poniedziałek [16.06.2025, 13:54:00] • [IP: 176.221.124.**]

Jaki PREZYDENT taki porządek

Oglądasz 26-29 z 29
■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344
■ Uderzył mężczyznę w głowę. 57-latek trafił do szpitala, sprawca jest nadal poszukiwany. Do poważnego zdarzenia doszło w piątkowe popołudnie w rejonie ulicy Konstytucji 3 Maja, przed budynkami znajdującymi się przy galerii Corso w Świnoujściu. Po uderzeniu w głowę 57-letni mężczyzna trafił do szpitala. Według nieoficjalnych informacji policja poszukuje sprawcy. Jak ustalili redaktorzy iswinoujscie.pl, do zdarzenia doszło około godziny 17.00. Wszystko wskazuje na to, że nie był to przypadkowy atak. Mężczyźni mogli się znać, a pomiędzy nimi doszło do konfliktu, który zakończył się użyciem przemocy ■