POGODA

Reklama


Wydarzenia

iswinoujscie.pl • Poniedziałek [20.10.2025, 12:59:42] • Świnoujście

Zapisy na zajęcia teatralne dla młodzieży

Zapisy na zajęcia teatralne dla młodzieży

fot. Organizator

Zajęcia teatralne z Adrianną Szymańską - aktorką Teatru Polskiego w Szczecinie. Miejski Dom Kultury zaprasza młodzież na zajęcia teatralne! Zajęcia teatralne to wyjątkowa przestrzeń rozwoju, ekspresji i odkrywania własnych możliwości. Podczas spotkań uczestnicy będą pracować nad głosem, ciałem i emocjami, poznając tajniki pracy aktora – od pierwszej próby aż po prezentację na scenie.

W programie zajęć:

Impostacja, dykcja i oddech – nauka prawidłowej emisji głosu, pracy z oddechem i wyraźnej mowy,
Praca nad tekstem – interpretacja i analiza, budowanie postaci, dialogowanie między sobą,
Ruch sceniczny i praca z rekwizytem,
Etiudy indywidualne i grupowe,
Ćwiczenia emocjonalne i improwizacyjne,
Rozmowy o odbiorze i ocenie pracy innych – jak wspierać, inspirować, motywować, zamiast krytykować.

Zajęcia mają charakter praktyczny – to przestrzeń do eksperymentów, odkrywania siebie i pracy w grupie. Każdy uczestnik zostanie potraktowany indywidualnie, zgodnie ze swoimi możliwościami.

Podczas zajęć uczestnicy nie tylko zdobędą umiejętności aktorskie, lecz także nauczą się pewności siebie, współpracy i świadomego wyrażania emocji – kompetencji przydatnych nie tylko na scenie, ale i w codziennym życiu.

Do kogo kierowana jest oferta:

Do młodzieży od 12 roku życia zainteresowanej teatrem, wystąpieniami publicznymi lub rozwijaniem własnej ekspresji.

Termin zajęć:

Zajęcia będą się odbywały w każdy poniedziałek miesiąca w godzinach popołudniowych.

Prowadzenie:

Adrianna Szymańska – Ukończyła Studium Wokalno-Aktorskie przy Teatrze Muzycznym im. Danuty Baduszkowej w Gdyni. Występowała na deskach gdyńskich scen: Teatru Muzycznego im. Danuty Baduszkowej, Teatru Miejskiego im. Witolda Gombrowicza, Teatru Stajnia Pegaza. Laureatka nagród: Aktorskiej na Festiwalu Kontrapunkt w Szczecinie i na Łódzkich Spotkaniach Teatralnych oraz Pierwszych Nagród na elbląskich festiwalach Małych Form Teatralnych i Festiwalu Piosenki Aktorskiej. W latach 2008 – 2014 była aktorką Teatru im. Juliusza Osterwy w Gorzowie Wielkopolskim. Ważniejsze role to: Mary Smith („Mayday”, reż. Grzegorz Chrapkiewicz), Agata („Miki Mister DJ”, reż. Jan Peszek), Julia („Romeo i Julia”, reż. Cezary Domagała), Calineczka („Calineczka”, reż. Andrzej Ozga).Od 2014 w zespole Teatru Polskiego w Szczecinie. Współpracuje także z Teatrem Kameralnym.W 2024 roku otrzymała nagrodę Bursztynowego Pierścienia w kategorii Najlepsza aktorka/najlepszy aktor sezonu 2023/2024 za rolę w spektaklu „Kora - dziecko słońca".

Zapisy na zajęcia pod tel. 91 885 41 18 w godz. od 9.00 do 15.00 – liczba miejsc ograniczona

Miejski Dom Kultury w Świnoujściu


komentarzy: 2, skomentuj, drukuj, udostępnij

Twoim Zdaniem

Dodaj Komentarz

Dodając komentarz akceptujesz
Regulamin oraz Politykę prywatności.

Zauważyłeś błąd lub komentarz niezgodny z regulaminem?
 
Oglądasz 1-2 z 2

Gość • Poniedziałek [20.10.2025, 16:21:01] • [IP: 5.173.130.**]

A dla starszych ludzi na emeryturach to już nie mam teatru, przyznaj się miasto lubi młodych.

Gość • Poniedziałek [20.10.2025, 15:25:33] • [IP: 109.243.146.**]

Dno i kupa mułu, czy to jest naprawdę poziom miejscowego MDK u, ta jednostka spadła na psy?

Oglądasz 1-2 z 2
■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344
■ W Albi, we Francji, odbyły się Mistrzostwa Świata w biegu 24-godzinnym - Karolina Romańska: 201,293 km (oficjalny scratch), 174. open, 5. wśród Polek ■ Przejedziemy całą S3! Dwujezdniowa ekspresówka od Świnoujścia aż do granicy z Czechami! ■ W niedzielę 26 października 2025 r., o godzinie 11.45 z Placu Mickiewicza wystartuje Masa Krytyczna - Świnoujście na Rowery. Organizatorami wydarzenia są Urząd Miasta Świnoujście oraz Ośrodek Sportu i Rekreacji „Wyspiarz". Rowerowy przejazd po mieście odbędzie się po raz 24. Trasa dostępna jest na załączonej mapie. Rowerzyści będą mieli do pokonania dystans o długości ok. 3,5 km. Przewidywany czas przejazdu wyniesie około 30 minut ■