POGODA

Reklama


Wydarzenia

iswinoujscie.pl • Środa [12.11.2025, 00:14:24] • Świnoujście

Piknik Niepodległościowy na Basenie Północnym. Konie, fortepian i śpiewy

Piknik Niepodległościowy na Basenie Północnym. Konie, fortepian i śpiewy

fot. Robert Ignaciuk

Zwieńczeniem obchodów Święta Niepodległości w Świnoujściu był rodzinny piknik przy Basenie Północnym. Nie zabrakło muzyki, pokazów kawaleryjskich i przysmaków z kuchni polowej.

Po oficjalnych uroczystościach na Placu Słowiańskim mieszkańcy przemieścili się na teren Basenu Północnego. Na uczestników czekał autobus dowożący na polanę rekreacyjną, gdzie rozpoczęła się najbardziej radosna część dnia.

Piknik Niepodległościowy na Basenie Północnym. Konie, fortepian i śpiewy

fot. Robert Ignaciuk

Na miejscu stanęła wielka wojskowa stołówka serwująca gorące posiłki z kuchni polowej. Pachniało grochówką i bigosem, a żołnierze częstowali gości z uśmiechem, mimo chłodu i przelotnego deszczu.

Piknik Niepodległościowy na Basenie Północnym. Konie, fortepian i śpiewy

fot. Robert Ignaciuk

Zebrani mogli posłuchać koncertu Czesława Bobreckiego – świnoujskiego pianisty, który niczym Paderewski wykonał utwory Chopina, budząc ogromne wzruszenie.

Piknik Niepodległościowy na Basenie Północnym. Konie, fortepian i śpiewy

fot. Robert Ignaciuk

Tuż po koncercie scenę przejęły przedszkolaki z miejskiego przedszkola „Pod Żaglami”. W biało-czerwonych strojach śpiewały patriotyczne piosenki i zaprezentowały efektowną choreografię przygotowaną przez swoje nauczycielki.

Piknik Niepodległościowy na Basenie Północnym. Konie, fortepian i śpiewy

fot. Robert Ignaciuk

Ogromne zainteresowanie wzbudził pokaz kawaleryjski. Konie i ich jeźdźcy zaprezentowali musztrę, ukłony i widowiskowe manewry. Publiczność mogła podejść, pogłaskać zwierzęta i porozmawiać z ułanami o historii polskiej kawalerii.

Piknik Niepodległościowy na Basenie Północnym. Konie, fortepian i śpiewy

fot. Robert Ignaciuk

Polana przy Basenie Północnym długo nie pustoszała. Święto Niepodległości zakończyło się w atmosferze wspólnoty, radości i dumy z bycia częścią wolnej Polski.

źródło: www.iswinoujscie.pl


komentarzy: 30, skomentuj, drukuj, udostępnij

Twoim Zdaniem

Dodaj Komentarz

Dodając komentarz akceptujesz
Regulamin oraz Politykę prywatności.

Zauważyłeś błąd lub komentarz niezgodny z regulaminem?
 
Oglądasz 26-30 z 30

Gość • Środa [12.11.2025, 09:31:19] • [IP: 37.248.174.*]

Piknik dla grochówki i kiełbasek Szok A gdzie zapowiadane atrakcyjne je dla dzieci poza watą cukrową której wydawanie jak zawsze szwankowało.Impreza jak każda dużo dla ludzi zadarmo i byle jakoś.

Gość • Środa [12.11.2025, 09:18:09] • [IP: 31.0.89.***]

I pełno Ukrainy nasze święto a za darmochę się najedli

Gość • Środa [12.11.2025, 09:16:59] • [IP: 46.112.208.***]

Brawo Świnoujście!!

Paździoch • Środa [12.11.2025, 08:05:22] • [IP: 91.94.24.**]

Ile wiary po darmową grochówkę 😂

Gość • Środa [12.11.2025, 07:42:20] • [IP: 176.221.125.***]

Tylko dla czego nie było określonych godzin pokazu ludzie stali i mokki w niewielkim ale deszczu ale poza tym było bardzo fajnie

Oglądasz 26-30 z 30
■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344
■ Do Polski nadciąga fala upałów. W głębi kraju termometry mogą pokazać nawet 35-38°C, a lokalnie niewykluczone są wartości zbliżone do 40°C. Na wybrzeżu będzie nieco chłodniej, jednak również gorąco - w Świnoujściu, Międzyzdrojach, Dziwnowie i Dziwnówku temperatury mogą przekroczyć 30°C, natomiast w głębi powiatu kamieńskiego, między innymi w Kamieniu Pomorskim i Wolinie, mogą sięgać 32-34°C. W czasie upałów należy regularnie pić wodę, unikać długiego przebywania na słońcu oraz pamiętać o dzieciach, seniorach i zwierzętach, którym trzeba zapewnić cień i stały dostęp do świeżej wody ■