POGODA

Reklama


Wydarzenia

iswinoujscie.pl • Poniedziałek [01.12.2025, 14:29:52] • Świnoujście

Poranne działania „Alkohol i narkotyki”. 41-letni kierowca BMW zatrzymany za jazdę po alkoholu

Poranne działania „Alkohol i narkotyki”. 41-letni kierowca BMW zatrzymany za jazdę po alkoholu

fot. Policja

Podczas poniedziałkowej akcji „Alkohol i narkotyki” policjanci z Komendy Miejskiej Policji w Świnoujściu zatrzymali 41-letniego kierującego BMW. Badanie wykazało 0,6 promila alkoholu w wydychanym powietrzu. Mężczyzna traci prawo jazdy, a za swoje zachowanie odpowie przed sądem.

Podczas porannych działań „Alkohol i narkotyki” stróże prawa z Komendy Miejskiej Policji w Świnoujściu zatrzymali 41-letniego kierowcę BMW. Jak wykazało badanie stanu trzeźwości, mężczyzna prowadził auto mając 0,6 promila alkoholu w wydychanym powietrzu. 41-latek został zatrzymany, podobnie jak jego uprawnienia do kierowania.

Policja przypomina, że prowadzenie w stanie nietrzeźwości stanowi przestępstwo. Za tego typu zachowanie grożą m.in. wysoka grzywna lub kara więzienia, zakaz prowadzenia pojazdów oraz obowiązkowe świadczenie pieniężne.

Funkcjonariusze apelują do kierowców o rozsądek i odpowiedzialność. Planując spotkanie przy alkoholu, warto wybrać bezpieczny sposób powrotu: komunikację miejską, taksówkę lub trzeźwego kierowcę. Jedna rozsądna decyzja może uratować czyjeś życie.

Jak podkreślają mundurowi, działania kontrolne będą kontynuowane. Razem dla bezpieczeństwa na drogach Świnoujścia.

źródło: www.iswinoujscie.pl


komentarzy: 26, skomentuj, drukuj, udostępnij

Twoim Zdaniem

Dodaj Komentarz

Dodając komentarz akceptujesz
Regulamin oraz Politykę prywatności.

Zauważyłeś błąd lub komentarz niezgodny z regulaminem?
 
Oglądasz 1-26 z 26

Gość • Środa [03.12.2025, 14:39:02] • [IP: 46.112.216.***]

Dzbanie jak miał ujawnić dilera jak jezdził po alkoholu.

Gość • Środa [03.12.2025, 14:37:25] • [IP: 92.118.165.***]

Ja wiem

Gość • Wtorek [02.12.2025, 18:54:28] • [IP: 46.112.214.***]

Ktoś wie kto to??

Gość • Wtorek [02.12.2025, 15:04:56] • [IP: 77.111.247.**]

Gość • Poniedziałek [01.12.2025, 16:55:53] • [IP: 176.221.125.**] "Mam nadzieję że to ten kierowca z fioletowego BMW który dzisiaj rano prawie rozjechał mnie na pasach koło sądu, słuchaj gościu znajdę cię i twój samochód prędzej czy później" - podaj końcowe numery, a będzie miał do końca życia pozamiatane, bo chamów trzeba tępić jak karaluchy, gdyż słowem tylko dzieci się uczy.

Gość • Wtorek [02.12.2025, 14:31:00] • [IP: 164.127.248.**]

Ale przestępstwo??0.6 promila. Ten człowiek miał kaca a nie był pijany.Poprostu źle obliczył. W państwie policyjnym zakładają kajdanki w cywilizowanym świecie dostałby mandat i pogroził by mu policjant palcem.

Gość • Wtorek [02.12.2025, 13:12:17] • [IP: 5.71.228.***]

Pojedzie na Ukrainę i kupi sobie nowe

Gość • Wtorek [02.12.2025, 09:49:54] • [IP: 178.182.250.*]

kto to?

Gość • Wtorek [02.12.2025, 09:29:05] • [IP: 93.214.181.**]

ciekawe skad mial te narkotyki mam nadzieje ze ujawnil dilera

Gość • Wtorek [02.12.2025, 08:36:50] • [IP: 79.186.189.**]

Bmw marka dla bebili

RT • Poniedziałek [01.12.2025, 23:49:20] • [IP: 88.218.252.***]

Ciekawe czy psy trzeżwe jeżdżą.Bo kiedyś to różnie bywało.

Gość • Poniedziałek [01.12.2025, 22:42:29] • [IP: 37.47.189.***]

Pisiory obiecali ze nie będzie już pijanych kierowców po ich zmianach prawa. Czyli PiS znowu kłamał. Tak samo jak pisiory zrobili pierwszeństwo pieszego na pasach bo dzięki temu mniej ludzi będzie ginąc na pasach a ginie wiecej. Tylko czy policjanci swinoujscy to tez pisiory i praktycznie nie robią kontroli trzeźwości bo poco skoro Prezes powiedział że nie ma już pijanych kierowców więc kontrole trzeźwości to strata czasu?

Gość • Poniedziałek [01.12.2025, 22:40:54] • [IP: 37.30.36.***]

No tak tylko kierowcy bmw są pijani albo pod wpływem narkotyków. W innych markach samochodów mercedes, vw, audi, toyota, kia, supra itd, jedną trzeźwi i nie są pod wpływem narkotyków. Po prostu idealni.

Mieszkaniec • Poniedziałek [01.12.2025, 22:25:52] • [IP: 83.20.205.**]

Nie umiesz pic to nie pij. Proste Tu trzeba od 6 do 9 stac na kazdym wyjezdzie i w centrum, to bedzie mniejszy ruch pozniej:)

Gość • Poniedziałek [01.12.2025, 21:01:40] • [IP: 92.118.164.**]

[IP: 89.151.20.*** jak jadę w nocy i nie ma nikogo na drodze to nie wrzucam kierunków bo dla kogo powiedz dla kogo?

Gość • Poniedziałek [01.12.2025, 20:22:39] • [IP: 185.210.36.**]

Kierowcy pod wpływem alkoholu i narkotyków powinni być srogo karani

Gość • Poniedziałek [01.12.2025, 20:17:59] • [IP: 172.225.41.***]

Nie rano a wieczorem

Gość • Poniedziałek [01.12.2025, 18:10:02] • [IP: 178.238.249.***]

Nooo tak gruba sprawa aż 0, 6 wydmuchał...w wielu krajach mając te 0, 6 dalej śię jedzie.Szukacie przestępców na siłę.Zwolennikom prawnego zamordyzmu po raz kolejny polecam stronę KG Policji i proszę zobaczyć statystyki kto powoduje najwięcej wypadków.Również tych ze skutkiem śmiertelnym.

Gość • Poniedziałek [01.12.2025, 17:49:50] • [IP: 46.112.224.***]

BMW= Bo Mogem WSYĆKO 😂🫣 Bo Mnie WSYĆKO/ Wolno...😭

Gość • Poniedziałek [01.12.2025, 17:39:33] • [IP: 192.36.92.**]

Dobrze do ciupy, i smarowanie odbytnicy - BMW, BO MOGE WSZYTKO 🤮

Gość • Poniedziałek [01.12.2025, 17:38:52] • [IP: 89.151.21.***]

Widzę BMW to już wiem że nim jedzie dzban tępy

Gość • Poniedziałek [01.12.2025, 17:35:25] • [IP: 37.248.170.***]

Niech Policja lepiej pilnuje torów kolejowych 😂😂😂

Gość • Poniedziałek [01.12.2025, 17:23:31] • [IP: 92.118.165.***]

U ruskich jest 0.00 i co ? Wszyscy piją i jeżdżą

Gość • Poniedziałek [01.12.2025, 16:55:53] • [IP: 176.221.125.**]

Mam nadzieję że to ten kierowca z fioletowego BMW który dzisiaj rano prawie rozjechał mnie na pasach koło sądu, słuchaj gościu znajdę cię i twój samochód prędzej czy później

Gość radia maryja • Poniedziałek [01.12.2025, 16:46:29] • [IP: 185.177.124.***]

normalnie jakby to nie beema to bym powiedzial ze to srantczak z urzedu, ale to nie jeeep a bmw, , , wiec pytanie teraz ktoz to? a 0, 6 to co drugi jezdzi jakby tak bardziej sprawdzac to...moze warto

Gość • Poniedziałek [01.12.2025, 15:17:13] • [IP: 46.112.193.**]

Wiadomo BMW BMW - bende miał wypadek BMW - bardzo mały wacek. BMW TO STAN UMYSŁU BUHAHAHAHAHAHAHAHAHA BUHAHAHAHAHAHAHAHAHA

Gość • Poniedziałek [01.12.2025, 14:57:08] • [IP: 89.151.20.***]

Tylko jeden ? A ilu kierowcom dziś się udało ? Przydałyby się kontrole na ulicach 11-Listopada ;Konstytucji 3 -maja; Wojska polskiego ;Grunwaldzka miasta wieczorową porą od np. 22.00 gdy wielu przekracza dozwoloną prędkość. Wielu kierowców nie włącza kierunkowskazów !!

Oglądasz 1-26 z 26
■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344
■ Burze z gradem nad regionem. Wydano ostrzeżenie dla części województwa zachodniopomorskiego Silne burze, grad oraz porywy wiatru do 80 km/h mogą wystąpić w niedzielę po południu w wielu powiatach województwa zachodniopomorskiego. Synoptycy ostrzegają także przed intensywnymi opadami deszczu, które lokalnie mogą powodować podtopienia. Centrum Prognoz Meteorologicznych MeteoSky wydało ostrzeżenie meteorologiczne dotyczące burz z gradem. Alert pierwszego stopnia obowiązuje od godziny 12:40 do 17:00 w niedzielę 21 czerwca 2026 roku ■ Uwaga mieszkańcy i turyści! Dla całego województwa zachodniopomorskiego wydano ostrzeżenie przed upałami - dziś od godz. 11:00 do 21:00 temperatura może osiągać od 28°C do 32°C. Wysokie temperatury zwiększają ryzyko udaru słonecznego i odwodnienia. Pamiętaj o regularnym piciu wody, unikaj długiego przebywania na słońcu i zachowaj szczególną ostrożność wobec dzieci oraz seniorów ■ Gang na elektrycznych hulajnogach i brawurowy skok na jubilera. Kilka minut wystarczyło, by zorganizowana grupa włamywaczy splądrowała sklep jubilerski znajdujący się w kompleksie handlowym w budynku Kauflandu w Świnoujściu. Zamaskowani sprawcy sforsowali zabezpieczenia, rozbili szybę, witryny i uciekli na hulajnogach elektrycznych. Policja analizuje monitoringi z całej okolicy. W nocy z soboty na niedzielę doszło do jednego z najpoważniejszych włamań w Świnoujściu w ostatnich latach. Celem przestępców był sklep jubilerski znajdujący się w pasażu handlowym w markecie Kaufland. Według informacji, do których dotarła redakcja, sprawcy działali wyjątkowo sprawnie i byli bardzo dobrze przygotowani. Do obiektu dostali się pasażu handlowego. Po sforsowaniu zabezpieczeń przedostali się do wnętrza, a następnie przy użyciu młotów wybili szybę sklepu jubilerskiego. Cała akcja miała trwać zaledwie kilka minut. W tym czasie złodzieje opróżnili sklep z biżuterii i błyskawicznie opuścili miejsce zdarzenia. Nieoficjalnie mówi się o stratach sięgających nawet 1,5 miliona złotych, jednak na obecnym etapie śledztwa kwota ta nie została oficjalnie potwierdzona. Z informacji uzyskanych przez redakcję wynika, że sprawcy uciekli na hulajnogach elektrycznych ■