POGODA

Reklama


Wydarzenia

iswinoujscie.pl • Niedziela [28.12.2025, 22:19:30] • Europa

„Człowiek za burtą” na Bałtyku. Akcja SAR w rejonie Sassnitz

„Człowiek za burtą” na Bałtyku. Akcja SAR w rejonie Sassnitz

fot. Sławomir Ryfczyński

W niedzielę 28 grudnia, w godzinach popołudniowych, na Bałtyku w rejonie niemieckiego portu Sassnitz doszło do alarmu typu MOB – „człowiek za burtą”. Dane z systemów AIS wskazują na intensywną akcję służb ratowniczych, w tym udział jednostek SAR oraz śmigłowca ratowniczego.

Wieczorem, po godzinie 21, do Świnoujścia z opóźnieniem wpłynął prom Skania armatora Unity Line. Na ten moment brak oficjalnych komunikatów, które potwierdzałyby szczegóły zdarzenia lub jego finał.

„Człowiek za burtą” na Bałtyku. Akcja SAR w rejonie Sassnitz

fot. iswinoujscie.pl

- Unity Line informuje, że wczoraj 28 grudnia, na Morzu Bałtyckim w okolicy Sassnitz, prom Skania należący do Unity Line nadał komunikat "Człowiek za burtą", w wyniku zgłoszenia świadka zdarzenia, że jeden z pasażerów znalazł się w wodzie. Był to pasażer narodowości polskiej.

Akcję ratunkowo-poszukiwawczą koordynowała niemiecka służba ratownictwa morskiego (SAR). Do poszukiwań dołączył również prom Polonia należący do Unity Line i znajdujący się w pobliżu miejsca zdarzenia. Działania prowadzone były przez kilka godzin w trudnych warunkach pogodowych.

O godzinie 18:21 niemiecki SAR podjął decyzję o zwolnieniu z akcji ratunkowej promów Skania i Polonia, które zgodnie z poleceniem skierowały się do portów w Ystad i Świnoujściu.

Unity Line pozostaje w kontakcie z właściwymi służbami. Na obecnym etapie nie udzielamy dodatkowych informacji.

Unity Line informuje, że wczoraj 28 grudnia, na Morzu Bałtyckim w okolicy Sassnitz, prom Skania należący do Unity Line nadał komunikat "Człowiek za burtą", w wyniku zgłoszenia świadka zdarzenia, że jeden z pasażerów znalazł się w wodzie. Był to pasażer narodowości polskiej.

Akcję ratunkowo-poszukiwawczą koordynowała niemiecka służba ratownictwa morskiego (SAR). Do poszukiwań dołączył również prom Polonia należący do Unity Line i znajdujący się w pobliżu miejsca zdarzenia. Działania prowadzone były przez kilka godzin w trudnych warunkach pogodowych.

O godzinie 18:21 niemiecki SAR podjął decyzję o zwolnieniu z akcji ratunkowej promów Skania i Polonia, które zgodnie z poleceniem skierowały się do portów w Ystad i Świnoujściu.

Unity Line pozostaje w kontakcie z właściwymi służbami. Na obecnym etapie nie udzielamy dodatkowych informacji
- informuje Katarzyna Antoń Kierownik Działu Marketingu / Marketing Manager.

źródło: www.iswinoujscie.pl


Zaktualizowano: Poniedziałek [29.12.2025, 10:10:42]

komentarzy: 16, skomentuj, drukuj, udostępnij

Twoim Zdaniem

Dodaj Komentarz

Dodając komentarz akceptujesz
Regulamin oraz Politykę prywatności.

Zauważyłeś błąd lub komentarz niezgodny z regulaminem?
 
Oglądasz 1-16 z 16

Gość • Wtorek [30.12.2025, 14:49:35] • [IP: 88.71.158.***]

Do Goscia jasnowidza (20:12:05), ktory chce sie poslugiwac niemiecka pisownia; slowo z pewnoscia pisze sie sicher !! Szczesliwego nowego roku !

Gość • Wtorek [30.12.2025, 11:44:07] • [IP: 37.30.37.**]

20:12 • [IP: 176.0.212.***] Wejdę w wasz dialog: A twój dziadek musiał byc wywalony nie z Wehrmachtu, lecz ze szkoły, co przeszło na ciebie, jeśli znajomość niemieckiego a choćby tylko znajomość geografii wg ciebie nie wystarczy, bo dopiero Wehrmacht warunkuje znajomość geografii Niemiec (! - ja nigdy nie uczyłem się niemieckiego, miałem inne języki w szkole, ale oczytanie i lekcje geografii sprawiły, że pamiętałem nazwę przylądka na Rugii)

Gość • Wtorek [30.12.2025, 11:29:55] • [IP: 169.155.254.***]

Gość • Poniedziałek [29.12.2025, 20:12:05] • [IP: 176.0.212.***] Nie misiaczku, po prostu jestem nieco bardziej rozgarnięty od Ciebie i umiem w google.com wyszukać właściwą nazwę. Pozdrawiam! Wszystkiego najlepszego w Nowym Roku!!

Gość • Poniedziałek [29.12.2025, 22:04:28] • [IP: 5.173.210.*]

To wypadł czy wyskoczył?

Gość • Poniedziałek [29.12.2025, 20:12:05] • [IP: 176.0.212.***]

Widzę 10, 51 że dziadek był w Wermachcie bo gadkę masz opanowana w pisowni na zicher.

118 • Poniedziałek [29.12.2025, 13:56:35] • [IP: 91.94.19.**]

Osoby na pokładzie W przypadku incydentu/wypadku lub choroby na pokładzie statku, rozdział 4, sekcja 4 ustawy o bezpieczeństwie statków stanowi, że należy podjąć niezbędne środki w celu zapewnienia pomocy i opieki na pokładzie, biorąc pod uwagę liczbę członków załogi, rodzaj statku oraz obszar komercyjny, na którym jest on użytkowany. Podczas burzy na promie najważniejsze jest zachowanie spokoju, przebywanie w wyznaczonych miejscach dla pasażerów, zabezpieczenie pojazdu (hamulca, osprzętu) oraz unikanie pokładu samochodowego lub otwartych przestrzeni. W razie wypadku należy natychmiast zgłosić incydent załodze. Należy pamiętać, że załoga jest przeszkolona, a statek manewruje w celu zminimalizowania ryzyka, ustawiając się w fali. Konieczne jest również wykazanie, że załoga przeszła szkolenie z zakresu: kontroli tłumu; szkolenia z zakresu bezpieczeństwa dla personelu udzielającego bezpośredniej pomocy pasażerom, zwłaszcza osobom starszym i niepełnosprawnym, w sytuacjach awaryjnych; oraz zarządzania kryzysowego i zachowań ludzkich.

Gość • Poniedziałek [29.12.2025, 12:58:01] • [IP: 91.94.20.***]

To sobie zaszalał przed nowym rokiem 🎸

Gość • Poniedziałek [29.12.2025, 10:51:19] • [IP: 169.155.254.***]

Byłem na Rugii, zwiedzałem. Ale tam jest jedynie Kap Arkona (niem.) A nie kapargona 😅

Gość • Poniedziałek [29.12.2025, 08:02:54] • [IP: 31.175.6.**]

Ale jestes smieszny 22.30. Pojedz na rugie i pozwiedzaj jak nie wiesz co to

Gość • Poniedziałek [29.12.2025, 00:37:54] • [IP: 188.151.183.***]

Jakiś kolejny który się dowiedział że jego kobieta się puściła, to widział jedyne wyjście najebać się i wyskoczyć żeby się zajebać, kolejny pustak samobójca

Gość • Poniedziałek [29.12.2025, 00:34:46] • [IP: 162.43.194.***]

Ponoć znależli już

Gość • Niedziela [28.12.2025, 23:58:55] • [IP: 37.248.177.***]

może na samym dnie leży i nie rusza się itd.

Gość • Niedziela [28.12.2025, 23:47:58] • [IP: 37.30.41.**]

Heweliusz na 22m leży

Gość • Niedziela [28.12.2025, 23:30:56] • [IP: 169.155.254.***]

Niedziela [28.12.2025, 22:27:10] • [IP: 176.4.216.***] Co to jest kapargona??😅

Gość • Niedziela [28.12.2025, 22:53:39] • [IP: 31.60.80.***]

Marne szanse na przeżycie.

Gość • Niedziela [28.12.2025, 22:27:10] • [IP: 176.4.216.***]

Tam Heweliusz leży na 40 metrach . W tym rejonie kapargona

Oglądasz 1-16 z 16
■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344
■ Uderzył mężczyznę w głowę. 57-latek trafił do szpitala, sprawca jest nadal poszukiwany. Do poważnego zdarzenia doszło w piątkowe popołudnie w rejonie ulicy Konstytucji 3 Maja, przed budynkami znajdującymi się przy galerii Corso w Świnoujściu. Po uderzeniu w głowę 57-letni mężczyzna trafił do szpitala. Według nieoficjalnych informacji policja poszukuje sprawcy. Jak ustalili redaktorzy iswinoujscie.pl, do zdarzenia doszło około godziny 17.00. Wszystko wskazuje na to, że nie był to przypadkowy atak. Mężczyźni mogli się znać, a pomiędzy nimi doszło do konfliktu, który zakończył się użyciem przemocy ■