POGODA

Reklama


Wydarzenia

iswinoujscie.pl • Czwartek [08.01.2026, 16:31:32] • Świnoujście

Zakończono poszukiwania 17-letniego Oleksandra. Ciało nastolatka wydobyto z kanału w Świnoujściu

Zakończono poszukiwania 17-letniego Oleksandra. Ciało nastolatka wydobyto z kanału w Świnoujściu

fot. Sławomir Ryfczyński

Tragiczny finał poszukiwań w Świnoujściu. W czwartek, 8 stycznia, około godziny 13 z kanału wydobyto ciało 17-letniego Oleksandra Sobyna. Policja potwierdziła, że to nastolatek, który od grudnia był poszukiwany.

Od kilku dni w Świnoujściu prowadzone były intensywne działania poszukiwawcze 17-letniego Oleksandra Sobyna. Chłopak zaginął w nocy z 20 na 21 grudnia 2025 roku. Ostatni raz był widziany około godziny 3.00 przy ulicy Bohaterów Września. Od tego momentu nie nawiązał kontaktu z rodziną ani bliskimi.

Policja publikowała komunikaty z apelem o pomoc, prosząc mieszkańców o przekazywanie wszelkich informacji mogących pomóc w odnalezieniu nastolatka. Podawano rysopis zaginionego oraz opis jego ubioru z dnia zaginięcia.

Zakończono poszukiwania 17-letniego Oleksandra. Ciało nastolatka wydobyto z kanału w Świnoujściu

fot. Policja

W czwartek, 8 stycznia, około godziny 13 służby wydobyły z kanału zimowego ciało młodego mężczyzny. Po przeprowadzeniu czynności identyfikacyjnych potwierdzono, że jest to 17-letni Oleksandr Sobyn, którego poszukiwania prowadzono od grudnia. W związku z tym działania poszukiwawcze zostały zakończone.

Policja przekazała także oficjalny komunikat z podziękowaniami dla wszystkich osób zaangażowanych w akcję:

„Poszukiwania zostały zakończone. Dziękujemy wszystkim osobom, które włączyły się w działania poszukiwawcze – za poświęcony czas, okazaną pomoc, przekazywane informacje oraz wsparcie.”

Okoliczności tragedii będą teraz przedmiotem dalszych czynności prowadzonych przez odpowiednie służby. Na obecnym etapie nie przekazano dodatkowych informacji.

źródło: www.iswinoujscie.pl


komentarzy: 54, skomentuj, drukuj, udostępnij

Twoim Zdaniem

Dodaj Komentarz

Dodając komentarz akceptujesz
Regulamin oraz Politykę prywatności.

Zauważyłeś błąd lub komentarz niezgodny z regulaminem?
 
Oglądasz 1-25 z 54

Gość • Niedziela [11.01.2026, 18:39:51] • [IP: 31.0.65.**]

Dramat dla rodziny...a czy znaleziono taka 15 letnia dziewczynę, której szukali?

Gość • Sobota [10.01.2026, 15:22:30] • [IP: 176.221.125.**]

Szo szo szoszonkuuu biedny

Gość • Sobota [10.01.2026, 14:34:26] • [IP: 88.156.233.**]

Gość  Piątek [09.01.2026, 16:28:18]  [IP: 194.182.196.***] Też tak słyszałem

Gość nie gosc Patryk • Piątek [09.01.2026, 22:22:08] • [IP: 213.76.35.***]

Szkoda młodego chłopaka człowieka. Zabłądził czy nie ale. ...czy my jesteśmy każdy z nas idealni nie jestem rasistą. ..czy kłamie łatwo usiąść i napisać a pomyśleć.

Gość • Piątek [09.01.2026, 16:28:18] • [IP: 194.182.196.***]

Trza powiedzieć jasno Ukrainiec handlował miejscowi się zdenerwowali i się go pozbyli …. Tak to widzę ….

Gość • Piątek [09.01.2026, 14:43:34] • [IP: 92.40.193.**]

Przykro się czyta takie wiadomości

Gość • Piątek [09.01.2026, 14:43:32] • [IP: 92.40.193.**]

Przykro się czyta takie wiadomości

Gość • Piątek [09.01.2026, 13:13:59] • [IP: 91.94.17.**]

To przez te tatuaże. Jak twoje dziecko robi sobie tatuaże, to znaczy, że szatan już się nim interesuje.

Gość • Piątek [09.01.2026, 11:07:37] • [IP: 217.92.239.***]

Przykro mi bardzo, miałam nadzieję że się odniajdzie cały. Wyrazy współczucia dla całej rodziny 💔.

Gość • Piątek [09.01.2026, 09:40:34] • [IP: 176.221.124.***]

Odpoczywaj w pokoju małolacik

Gość • Piątek [09.01.2026, 08:25:12] • [IP: 31.175.46.**]

Chłopak nie żyje a dzbany się do tatuaży czepiają 🫣

Gość • Piątek [09.01.2026, 07:21:09] • [IP: 2.106.93.**]

Do:34 Nie przesadzaj z tym szokiem 😂

Gość • Piątek [09.01.2026, 00:15:21] • [IP: 178.238.255.***]

bardzo przykra wiadomość, kondolencje dla rodziny

Gość • Czwartek [08.01.2026, 23:30:40] • [IP: 195.128.180.***]

A co on robił o 3 w nocy na ulicy?

Gość • Czwartek [08.01.2026, 23:20:26] • [IP: 37.30.34.**]

Całe miasto w szoku🥲😢😭

Gość • Czwartek [08.01.2026, 23:17:17] • [IP: 176.221.125.***]

Spoczywaj w pokoju bracie ale jeśli ktoś się do tego przyczynił powinien ponieść sprawiedliwą srogą karę. @PiolskaPolicja Mam nadzieję że sprawa się nie skończy aż to co się stało nie zostanie to do końca wyjaśnione a nie że za chwilę zostanie umorzone śledztwo - wykażcie się w naprawdę ważnej sprawie jak chcecie żeby społeczeństwo was szanowało a nie propagandowe fotki komendanta na granicy

Gość • Czwartek [08.01.2026, 22:58:12] • [IP: 88.218.253.***]

Przykro.Szkoda każdego młodego

Gość • Czwartek [08.01.2026, 22:51:04] • [IP: 62.212.239.**]

Do IP 178 starucha potraciła mnie wózkiem to to niej wróci karma niech się starzeć zachowuje bo ja ją potrącę ale konkretnie

Gość • Czwartek [08.01.2026, 22:25:12] • [IP: 185.210.36.**]

Wyrazy współczucia dla najbliższych, szkoda tak młodego człowieka, miał życie przed sobą.

Gość • Czwartek [08.01.2026, 22:22:22] • [IP: 91.94.23.**]

W sumie to miasto jest tak okamerowane że nie powinno być problemu z ustaleniem co się stało. Młody człowiek, jeszcze niepełnoletni, sporo tatuaży, o 3 w nocy na mieście... Nie wygląda to dobrze, a na pewno normalnie.

Gość • Czwartek [08.01.2026, 22:04:42] • [IP: 92.118.165.***]

ok

Gość • Czwartek [08.01.2026, 21:33:27] • [IP: 178.238.247.***]

Wyrazy serdecznego współczucia dla najbliższych

Gość • Czwartek [08.01.2026, 21:23:23] • [IP: 91.94.19.***]

Nie znam ale wyrazy współczucia dla rodziny 😓

Gość • Czwartek [08.01.2026, 21:03:36] • [IP: 92.118.165.***]

Czy ktoś sprawdził jego dziewczynę i jej braci?

Gość • Czwartek [08.01.2026, 20:53:51] • [IP: 176.221.124.***]

Żal ściska serce.

Oglądasz 1-25 z 54
■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344
■ Burze z gradem nad regionem. Wydano ostrzeżenie dla części województwa zachodniopomorskiego Silne burze, grad oraz porywy wiatru do 80 km/h mogą wystąpić w niedzielę po południu w wielu powiatach województwa zachodniopomorskiego. Synoptycy ostrzegają także przed intensywnymi opadami deszczu, które lokalnie mogą powodować podtopienia. Centrum Prognoz Meteorologicznych MeteoSky wydało ostrzeżenie meteorologiczne dotyczące burz z gradem. Alert pierwszego stopnia obowiązuje od godziny 12:40 do 17:00 w niedzielę 21 czerwca 2026 roku ■ Uwaga mieszkańcy i turyści! Dla całego województwa zachodniopomorskiego wydano ostrzeżenie przed upałami - dziś od godz. 11:00 do 21:00 temperatura może osiągać od 28°C do 32°C. Wysokie temperatury zwiększają ryzyko udaru słonecznego i odwodnienia. Pamiętaj o regularnym piciu wody, unikaj długiego przebywania na słońcu i zachowaj szczególną ostrożność wobec dzieci oraz seniorów ■ Gang na elektrycznych hulajnogach i brawurowy skok na jubilera. Kilka minut wystarczyło, by zorganizowana grupa włamywaczy splądrowała sklep jubilerski znajdujący się w kompleksie handlowym w budynku Kauflandu w Świnoujściu. Zamaskowani sprawcy sforsowali zabezpieczenia, rozbili szybę, witryny i uciekli na hulajnogach elektrycznych. Policja analizuje monitoringi z całej okolicy. W nocy z soboty na niedzielę doszło do jednego z najpoważniejszych włamań w Świnoujściu w ostatnich latach. Celem przestępców był sklep jubilerski znajdujący się w pasażu handlowym w markecie Kaufland. Według informacji, do których dotarła redakcja, sprawcy działali wyjątkowo sprawnie i byli bardzo dobrze przygotowani. Do obiektu dostali się pasażu handlowego. Po sforsowaniu zabezpieczeń przedostali się do wnętrza, a następnie przy użyciu młotów wybili szybę sklepu jubilerskiego. Cała akcja miała trwać zaledwie kilka minut. W tym czasie złodzieje opróżnili sklep z biżuterii i błyskawicznie opuścili miejsce zdarzenia. Nieoficjalnie mówi się o stratach sięgających nawet 1,5 miliona złotych, jednak na obecnym etapie śledztwa kwota ta nie została oficjalnie potwierdzona. Z informacji uzyskanych przez redakcję wynika, że sprawcy uciekli na hulajnogach elektrycznych ■