POGODA

Reklama


Wydarzenia

iswinoujscie.pl • Piątek [30.01.2026, 11:22:21] • Świnoujście

Szklanka na chodniku. Mieszkaniec alarmuje: „Tu ktoś się prosi o upadek”

Szklanka na chodniku. Mieszkaniec alarmuje: „Tu ktoś się prosi o upadek”

fot. Mieszkaniec

Oblodzony chodnik prowadzący od ulicy Kościuszki w kierunku osiedla Matejki, Witosa idąc w stronę Kauflandu i Stop Shopu od kilku dni stanowi realne zagrożenie dla pieszych. Mieszkaniec przesłał do redakcji zdjęcia i apeluje o pilną interwencję.

Widać chodnik pokryty zwartą warstwą lodu. Jak relacjonuje mieszkaniec, to nie jest fragment mało uczęszczany - to ciąg pieszy prowadzący m.in. do sklepów, osiedli, boisku Orlik i w bezpośrednim sąsiedztwie szkoły.

W ocenie mieszkańców chodnik wygląda na „niczyj” - formalnie nie wiadomo, czy należy do miasta, zarządcy terenu przy szkole, czy innego podmiotu. W praktyce oznacza to, że nie jest ani posypany piaskiem, ani zabezpieczony.

Szklanka na chodniku. Mieszkaniec alarmuje: „Tu ktoś się prosi o upadek”

fot. Mieszkaniec

– „Zróbcie coś, posypcie piachem, tak nie może być. To jest jedna wielka szklanka” – alarmuje mieszkaniec, który przesłał zdjęcia. I dodaje pół żartem, pół serio, że jedyną opcją bezpiecznego przejścia byłyby… łyżwy. – „Tylko że dziś łyżwy ma się na lodowisku, a nie w domu. A tu mamy lodowisko na chodniku”.

Miejsce jest szczególnie niebezpieczne, bo poruszają się tam nie tylko dorośli, ale także dzieci i osoby starsze. Przy obecnych warunkach pogodowych jeden poślizg może skończyć się poważnym urazem.

źródło: www.iswinoujscie.pl


komentarzy: 135, skomentuj, drukuj, udostępnij

Twoim Zdaniem

Dodaj Komentarz

Dodając komentarz akceptujesz
Regulamin oraz Politykę prywatności.

Zauważyłeś błąd lub komentarz niezgodny z regulaminem?
 
Oglądasz 51-75 z 135

Gość • Piątek [30.01.2026, 19:57:03] • [IP: 91.94.29.**]

Ci wszyscy co piszą że jest zima i nie róbcie tragedii to pewnie pracownicy remondisu. Remondis że zima jak zwykle i wpadnie łatwa kasa a teraz z ręką w nocniku.

Gość • Piątek [30.01.2026, 19:46:27] • [IP: 89.151.25.***]

Miasto lewicowe i lewe ręce do pracy 🤣🤣🤣🤣 Nawet dla własnego bezpieczeństwa nie macie chęci posypać solą lub piaskiem masakra 😱😱😱🤣🤣㊃
5;

Gość • Piątek [30.01.2026, 19:27:45] • [IP: 185.210.39.***]

Ulica Chopina i Niedziałkowskiego jedno wielkie lodowisko Gdzie straż miejska woli stawiać mandaciki za złe parkowanie Ludzie prostocie chodniki koło swoich domów nie czekajcie na wiosne

Gość • Piątek [30.01.2026, 19:24:04] • [IP: 77.111.247.**]

Gość • Piątek [30.01.2026, 16:00:35] • [IP: 176.221.125.**] "W czasie zimy poprzedniego wieku gdzie technika wspomagająca była nikła całe tabuny ludzi a zwłaszcza starszych kobiet wychodziło może nie dobrowolnie na ulicę i odśnieżali zwłaszcza okolice placu wolności czy inne należące do centrum miasta..." - ludzie starsi..., żeby młodzież miała czysto, a nie odwrotnie ?, bo wielu jest obiboków żerujących na ludzkiej naiwności. Czas to zmienić, jak widzi się jak traktowani są seniorzy. Przy przejściu dla pieszych kierowcy często nie przepuszczają, na chodniku grupka młodych jak taran pcha się na chama i nie ustępuje miejsca. Czy mam dalej wymieniać ?. To tylko czubek tego, bo chodniki i ulice powinna odśnieżać zatrudniona przez miasto firma zajmująca się sprzątaniem chodników posesji obciążając właścicieli przyległych chodników, bo oni mają to zupełnie w 4-y litery i nie sprzątają swojego chodnika. To tyle w temacie.

Gość • Piątek [30.01.2026, 19:19:46] • [IP: 79.186.62.**]

Wyjebane mają i telewizji nie oglądają nie wspomnę o internecie syf

Gość • Piątek [30.01.2026, 19:06:51] • [IP: 185.210.39.**]

Zdecydowana większość głównych ciągów komunikacyjnych jest odśnieżona. Zostały jakieś zadupia lub boczne osiedlowe dróżki.

Gość • Piątek [30.01.2026, 18:59:17] • [IP: 88.156.233.**]

Proszę o cierpliwość za kilka tygodni wiosna, będzie dobrze, uśmiechajmy się:)

Gość • Piątek [30.01.2026, 18:58:50] • [IP: 178.238.247.**]

A dlaczego w „Poradniku bezpieczeństwa” nic nie mowia ze w swinoujsciu trzeba miec buty z gwoździami!!

Gość • Piątek [30.01.2026, 18:58:40] • [IP: 37.31.135.***]

Ulica Kossaków jest jak lodowisko, lepej tam nie chodzić, bo można się zabić.

Gość • Piątek [30.01.2026, 18:48:25] • [IP: 185.210.36.***]

3 dni temu poszedłem pieszo po chleb, to tylko 200 m od domu - tańczyłem lambadę, z trudem się trzymałem w pionie. Następnego dnia wyciagnąłem rower - miałem teraz posolone wąskie pasy jezdni lub nawet całe szerokości jezdni z dobrą przyczepnością. Potem pojechałem drogą rowerową - jej 90% było odśnieżone - przejechałem tak kilka kilometrów bezpiecznie, czasem asekuracyjnie zwalniając. Doszedlem do pewnie dziwnego dla wielu wniosku, że najlepiej teraz jeździc samochodem lub rowerem. I przypominam: gdy droga rowerowa jest nieodśnieżona, zalodzona - masz prawo jechać z samochodami, po zresztą czarnym asfalcie, bo samochody mają" podłoże" najlepiej odśnieżone. Starcy, uważajcie, przypomnę tytuł filmu:" To nie jest kraj dla starych ludzi".

Gość • Piątek [30.01.2026, 18:45:27] • [IP: 88.164.37.***]

W Ratuszu To jedynie mozesz zwiedzic wystawe, bo To muzeum jest w Swinoujsciu.

Gość • Piątek [30.01.2026, 18:42:55] • [IP: 88.164.37.***]

Teraz Remondis nic nie robi, haha ale dziwne, nie ? ze trzeba zaplacic, To firma jak kazda inna a nie wolnotariat, ludzie tam pracuja za wynagrodzenie i tez maja rodziny, kazdy z was tylko zwala na kogo sie da, i szuka winnego ot zima przyszla i kazdy cos powinien pomoc we wlasnym zakresie.

Gość • Piątek [30.01.2026, 18:41:49] • [IP: 91.94.22.***]

Z racji wykonywanej pracy jestem zmuszony dużo chodzić po mieście i to jest MASAKRA co się dzieje. Gołoledź przyszła w nocy z niedzieli na poniedziałek, dziś minął już piąty dzień i nie jestem w stanie zrozumieć jak to jest że ciągle lwia część MIEJSKICH chodników nie jest posypana piachem !! To absolutna kompromitacja i kapitulacja miasta, poruszanie się po tym grajdole w tym tygodniu to bardzo niebezpieczna MORDĘGA. No ale tak to jest, skoro Świnoujścianie to najbardziej czerwone głowy w Polsce i w wyborach nie patrzą na kompetencje tylko żeby kandydat był z dawnego SLD. A parafrazując skandaliczne słowa Agatowskiej o nie wychodzeniu z domu odpowiem: jak się nie znasz na rządzeniu to się nie pchaj władzy. Wstyd !

Gość • Piątek [30.01.2026, 18:35:30] • [IP: 185.210.36.***]

Po lodowym deszczu i sniegu dosc dobrze odśnieżono, ale czas płynie i warto cos poprawic. Najwyraźniej miasto oszczędza. A obecny stan grozi wypadkami. Np wzdluz Woj.Polskiego odśnieżono tylko droge rowerową, którą teraz chodzą piesi zagrazając rowerzystom i sobie, a chodnik wzdluz tej ulicy, 15 metrów dalej NIE jest odśnieżony, choc teraz widzę, że go posypano do stanu mazi lub chropowatości. Niektore odcinki w miescie są wyłączone z odśnieżania, np.droga dla kilkuset uczniow Szkoly Morskiej wiodąca pod S3, przez tunelik - stamtąd można wrócic na noszach! (W ogóle Warszow jest zaniedbany!) A w tej szkole są Ukraincy i Polacy lat ponizej 18, u ktorych złamanie kończyny to poczatek epopei, bo w dziurze Ście City nie ma możliwości skladania małoletnich, a Ukraincy mają opiekunów prawnych, czasem daleko stąd, więc ci nauczyciele muszą ich ściągać dla podjęcia decyzji. No, teraz mają ferie, ale nie pojmuję, dlaczego jedyny pieszo-rowerowy trakt z kierunku Ognica/Szkoła Mor. ku Ludzi Morza jest bardzo śliski!

Gość • Piątek [30.01.2026, 18:32:00] • [IP: 178.238.249.***]

Jeszcze lepiej jest pod budynkami tzw.wspólnot mieszkaniowych.prywatne firmy zarządzane przez januszy byznesu każą sobie dodatkowo płacić za należyte utrzymanie zimą.Ponoć tak podpisują umowy aby śię od tego wykręcic.

Gość • Piątek [30.01.2026, 18:22:26] • [IP: 83.20.206.**]

wlascicielu posesji!! Jezeli twoja posesja nie jest bezposrednio polaczona z chodnikiem dzieli ja skrawek zieleni i inna forma odgrodzenia za CHODNIK ODPOWIADA MIASTO..pajace ze strazy miejskiej w dupe sobie wsadzcie karteczki zyjecie z naszych podatków i sami brac sie za sypanie chodników!!

Gość • Piątek [30.01.2026, 18:20:39] • [IP: 83.20.206.**]

wlascicielu posesji!! Jezeli twoja miejskiej posesja nie jest bezposrednio polaczona z chodnikiem dzieli ja skrawek zieleni i inna forma odgrodzenia za CHODNIK ODPOWIADA MIASTO..pajace ze strazy miejskiej w dupe sobie wsadzcie karteczki zyjecie z naszych podatków i sami brac sie za sypanie chodników!!

Gość • Piątek [30.01.2026, 18:09:50] • [IP: 37.248.170.***]

Na Kościuszki chodzi facet z workiem i z łapaczką zbiera śmiecie 😂 tylko gdzie on te śmiecie znajdzie jak wszystko śniegiem zasypane. Śmiechu warte zamiast puścić tych ludzi z jakimś wózkiem z piachem żeby posypali chodniki🤨

Gość • Piątek [30.01.2026, 17:50:01] • [IP: 93.159.42.***]

Proponuję aby skrzyknęli się wszyscy, którzy ucierpieli fizycznie i wnieśli pozew o odszkodowania przeciwko Ratuszowi. To wybrane władze są odpowiedzialne za całą infrastrukturę miasta, i nie nie tłumaczenia to działka tego, a ta innego... A jeśli w budżecie brakuje pieniążków, to nic prostszego jak wdrożyć w życie kurtaksę od każdego Niemca. No i zrezygnować z frajerwerków...

Gość Ika • Piątek [30.01.2026, 17:47:53] • [IP: 89.151.25.***]

Ludzie są tak leniwi że nawet przed własnym domem nie odśnieżają Nie narzekać tylko sól piasek łopata i do roboty

gpk • Piątek [30.01.2026, 17:46:31] • [IP: 176.221.125.**]

Straż Miejska straszy konsekwencjami za nieodśnieżanie chodników właścicieli posesji. Miastowe chodniki po gołoledzi są, jakie są, posypują je dzisiaj piaskiem Panowie sprzątający RĘCZNIE !! Na powiadomieniu od Strażników brak najważniejszej informacji: POTRZEBUJESZ POMOCY, DZWOŃ... Starzy i niedołężni jej potrzebują, zwykli zapracowani również !!

Gość • Piątek [30.01.2026, 17:42:56] • [IP: 83.20.206.**]

to co sie dzieje to miasto powinno byc pociagniete do odpowiedzialnosci nie idzie nigdzie przejsc ludzie padaja na ulicach to skandal

Gość • Piątek [30.01.2026, 17:42:11] • [IP: 195.128.180.**]

Stanowisko jest - kompetencji zero - takie mamy wladze.

Gość • Piątek [30.01.2026, 17:35:51] • [IP: 185.210.39.**]

Kasa poszla na wsiowe balety, z pewnoscia wiekszosc z was byla a teraz przypieprzacie sie ze kasy nie ma na odsniezanie. Wystarczy nie pojsc raz drugi i niech wasza prezydentka zobaczy, że sa wazniejsze sprawy w miescie.

Gość • Piątek [30.01.2026, 17:32:48] • [IP: 185.210.36.**]

C0 chcecie - główne wejście do Magistratu jest odśnieżone i nie ma lodu. Ale tamtędy wchodzi ekipa od Potańcówek miejskich.

Oglądasz 51-75 z 135
■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344
■ Burze z gradem nad regionem. Wydano ostrzeżenie dla części województwa zachodniopomorskiego Silne burze, grad oraz porywy wiatru do 80 km/h mogą wystąpić w niedzielę po południu w wielu powiatach województwa zachodniopomorskiego. Synoptycy ostrzegają także przed intensywnymi opadami deszczu, które lokalnie mogą powodować podtopienia. Centrum Prognoz Meteorologicznych MeteoSky wydało ostrzeżenie meteorologiczne dotyczące burz z gradem. Alert pierwszego stopnia obowiązuje od godziny 12:40 do 17:00 w niedzielę 21 czerwca 2026 roku ■ Uwaga mieszkańcy i turyści! Dla całego województwa zachodniopomorskiego wydano ostrzeżenie przed upałami - dziś od godz. 11:00 do 21:00 temperatura może osiągać od 28°C do 32°C. Wysokie temperatury zwiększają ryzyko udaru słonecznego i odwodnienia. Pamiętaj o regularnym piciu wody, unikaj długiego przebywania na słońcu i zachowaj szczególną ostrożność wobec dzieci oraz seniorów ■ Gang na elektrycznych hulajnogach i brawurowy skok na jubilera. Kilka minut wystarczyło, by zorganizowana grupa włamywaczy splądrowała sklep jubilerski znajdujący się w kompleksie handlowym w budynku Kauflandu w Świnoujściu. Zamaskowani sprawcy sforsowali zabezpieczenia, rozbili szybę, witryny i uciekli na hulajnogach elektrycznych. Policja analizuje monitoringi z całej okolicy. W nocy z soboty na niedzielę doszło do jednego z najpoważniejszych włamań w Świnoujściu w ostatnich latach. Celem przestępców był sklep jubilerski znajdujący się w pasażu handlowym w markecie Kaufland. Według informacji, do których dotarła redakcja, sprawcy działali wyjątkowo sprawnie i byli bardzo dobrze przygotowani. Do obiektu dostali się pasażu handlowego. Po sforsowaniu zabezpieczeń przedostali się do wnętrza, a następnie przy użyciu młotów wybili szybę sklepu jubilerskiego. Cała akcja miała trwać zaledwie kilka minut. W tym czasie złodzieje opróżnili sklep z biżuterii i błyskawicznie opuścili miejsce zdarzenia. Nieoficjalnie mówi się o stratach sięgających nawet 1,5 miliona złotych, jednak na obecnym etapie śledztwa kwota ta nie została oficjalnie potwierdzona. Z informacji uzyskanych przez redakcję wynika, że sprawcy uciekli na hulajnogach elektrycznych ■