POGODA

Reklama


Wydarzenia

iswinoujscie.pl • Poniedziałek [02.02.2026, 15:23:07] • Świnoujście

Wybory uzupełniające do Rady Seniorów

Wybory uzupełniające do Rady Seniorów

fot. Urząd Miasta Świnoujście

Komisja wyborcza powołana przez Prezydenta Miasta Świnoujście do przeprowadzenia wyborów do Rady Seniorów Miasta Świnoujście zakończyła weryfikację formalną zgłoszeń kandydatów, które wpłynęły w terminie od 15 grudnia 2025 r. do 19 stycznia 2026 r. Spośród 19 zgłoszeń 10 zostało zweryfikowanych pozytywnie.

Aby Rada Seniorów mogła działać w pełnym składzie, Prezydent Miasta Świnoujście zarządził przeprowadzenie naboru uzupełniającego i określił nowy harmonogram wyborczy.

Procedura zgłaszania kandydatów trwa od 2 lutego 2026 r. do 13 lutego 2026 r. Karty zgłoszeniowe należy składać w zamkniętych kopertach z napisem „Zgłoszenie kandydata do Rady Seniorów Miasta Świnoujście” na Stanowisku Obsługi Interesanta Urzędu Miasta Świnoujście przy ul. Wojska Polskiego 1/5, w godzinach od 7.00 do 15.00.

Do karty zgłoszeniowej kandydata będącego przedstawicielem osób starszych należy dołączyć listę poparcia co najmniej 20 osób zamieszkałych na terenie Gminy, które ukończyły 60 rok życia. Osoba popierająca może podpisać listę poparcia tylko dla jednego kandydata.

Do karty zgłoszeniowej kandydata będącego przedstawicielem podmiotów działających na rzecz osób starszych, w szczególności organizacji pozarządowych oraz podmiotu prowadzącego uniwersytet trzeciego, należy dołączyć rekomendację. Każda organizacja lub podmiot może zgłosić tylko jednego kandydata.

Do kart zgłoszeniowych należy dołączyć oświadczenia:

- o wyrażeniu zgody na kandydowanie do Rady;
- o niekaralności za przestępstwo umyślne ścigane z oskarżenia;
- o posiadaniu pełnej zdolności do czynności prawnych.

Szczegółowych informacji udziela inspektor Magdalena Kościelecka, Wydział Zdrowia i Polityki Społecznej, ul. Wojska Polskiego 1/2, I piętro, pokój 107, tel. (91) 321 54 46.

Załączniki można pobrać ze strony internetowej Urzędu Miasta Świnoujście - https://www.swinoujscie.pl/pl/news/content/2197

Zapraszamy wszystkich mieszkańców Świnoujścia do udziału w wyborach i aktywnego wspierania działań Rady Seniorów.


Beata Olszewska
Inspektor
Biuro Informacji i Konsultacji Społecznych
Urząd Miasta Świnoujście


komentarzy: 21, skomentuj, drukuj, udostępnij

Twoim Zdaniem

Dodaj Komentarz

Dodając komentarz akceptujesz
Regulamin oraz Politykę prywatności.

Zauważyłeś błąd lub komentarz niezgodny z regulaminem?
 
Oglądasz 1-21 z 21

Gość • Wtorek [10.02.2026, 23:10:11] • [IP: 88.218.252.**]

mam moze wiecej lat jak ty i pracuje nie siadam zeby mi ktos za darmo ciasteczko postawil a tabletke na cukieri rozaniec i spac piekne pomarzczone twarzyczki

Gość • Piątek [06.02.2026, 21:46:27] • [IP: 88.218.252.**]

a rozaniec i do kosciola modlic sie o zdrowko a nie zawracac glowe ludziom szuraczki swinouskie

Gość • Środa [04.02.2026, 22:52:04] • [IP: 88.218.252.**]

maja sile tam isc to wiaderko i posypywac ulice bo slisko organizujecie glupstwa awszedzie sliskojak diabli straz miejska niech soli mandaty ale wszystkimprywatnymipracownikom niech sie wezma doroboty dopiero jak zlamia nogeiodszkodowanie bedzie trzebazalacic to bedziekoszmar

Gość • Wtorek [03.02.2026, 12:53:56] • [IP: 46.112.99.**]

Może pójdą chodniki odśnieżać

Gość • Wtorek [03.02.2026, 10:14:25] • [IP: 31.175.38.**]

Decyzyjność tego tworu - żadna. Ale można się spotkać i pogadać. Kawa i herbata przewidziane.

Gość • Wtorek [03.02.2026, 09:22:45] • [IP: 37.31.136.**]

Ta starowina pośrodku potrzebuje kroplówki. Dziadziowi obok wypadła górna szczęka.A mi potrzebne gacie jednorazówki bo mam częstomocz. Aby do koryta!!

Gość • Wtorek [03.02.2026, 03:31:12] • [IP: 37.31.135.***]

22:44 - odezwał się kolejny Ferdek z wykształceniem zbyt wysokim, by nie pić...

Gość • Wtorek [03.02.2026, 01:01:59] • [IP: 178.226.143.***]

Tym co narzekają, że są chętni tylko do radzenia a do roboty, to nikogo nie ma PORADZĘ zainicjuj coś, zacznij sam coś robić, to dołączymy i razem się zrobi.

Gość • Poniedziałek [02.02.2026, 23:51:11] • [IP: 88.156.234.***]

Może za jednym zamachem powołać ich do Rady Pokoju Trampa??

Adam • Poniedziałek [02.02.2026, 23:07:36] • [IP: 91.94.29.***]

Sami goscie pisza. Zapomina gosc, ze nie bedzie wiecznie mlofym. Moze tobie kiedys tez napisza jeszcze gorzej. Mlodzi puki co funduja faszyzm i komune. Lubia zamordyzm bo go nie odczuli. Pro kaczynsko komunistyczna jest raczej wschodnia Polska bo kosciół tak chce. Poszukaj swojego reprezentanta. Sam kandyduj na radnego lub posla. Tylko czy cie popra. Z taka glowa watpie.

Gość • Poniedziałek [02.02.2026, 22:45:59] • [IP: 89.151.24.**]

do czego??

Gość • Poniedziałek [02.02.2026, 22:44:09] • [IP: 178.238.250.**]

Rady, komisje, zespoły, dni świstaka a robić nie ma komu prawdziwej roboty.

Gość • Poniedziałek [02.02.2026, 22:10:16] • [IP: 37.31.135.***]

19:28 - ba, senior cię... zrodził i masz w sobie geny seniorskie, sam się w niego zmienisz i już genetycznie jesteś, mówiąc twoim" wyrafinowanym" językiem, g...niany. A w Dniu Matki i Dniu Babci rzucasz g...nem?

Gość • Poniedziałek [02.02.2026, 21:35:50] • [IP: 89.151.30.**]

Towarzystwo mi zajeżdża czerwonym dziadostwem.

Gość • Poniedziałek [02.02.2026, 20:47:20] • [IP: 178.238.246.**]

Zatruwać nasze młode życie?To w takim razie wiecznie młody człowieku, również, będziesz za kilkadziesiąt lat zatruwał, życie młodym ludziom i swym dzieciom jeslibedziesz zdolny aby mieć dzieci!IP ;171.25.193**🤪

Gość • Poniedziałek [02.02.2026, 19:28:58] • [IP: 171.25.193.**]

Nigdy nie pozbędziemy się komunistów. Seniorzy już nam stworzyli gównianą przyszłość i jeszcze im mało, że muszą do samego końca zatruwać nam nasze młode życie.

Gość • Poniedziałek [02.02.2026, 18:33:49] • [IP: 176.221.125.***]

Co to znaczy pełen skład, ilu seniorów jeszcze potrzeba dodatkowo, poza tymi dziesięcioma. Niestety to zwykłe bleblanie informacyjne, bez tzw trzymania byka za j, , a i przekazu jasnej informacji. Jaka wieś, taka informacja.

Gość • Poniedziałek [02.02.2026, 17:24:16] • [IP: 37.31.131.***]

Dla starszych mieszkańców rada, a dla młodych z oferty: wyjazd z miasta.

Gość • Poniedziałek [02.02.2026, 17:09:24] • [IP: 89.151.20.**]

Rada seniorów -ważna sprawa, wszak głos wyborczy mają.A dla dzieci-jaka rada?

Gość • Poniedziałek [02.02.2026, 16:00:59] • [IP: 108.41.39.***]

Ready porady gadka szmatka a robic nie ma komu

Gość • Poniedziałek [02.02.2026, 15:58:45] • [IP: 83.20.137.***]

Po co ta rada, zbędny twór.

Oglądasz 1-21 z 21
■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344
■ Burze z gradem nad regionem. Wydano ostrzeżenie dla części województwa zachodniopomorskiego Silne burze, grad oraz porywy wiatru do 80 km/h mogą wystąpić w niedzielę po południu w wielu powiatach województwa zachodniopomorskiego. Synoptycy ostrzegają także przed intensywnymi opadami deszczu, które lokalnie mogą powodować podtopienia. Centrum Prognoz Meteorologicznych MeteoSky wydało ostrzeżenie meteorologiczne dotyczące burz z gradem. Alert pierwszego stopnia obowiązuje od godziny 12:40 do 17:00 w niedzielę 21 czerwca 2026 roku ■ Uwaga mieszkańcy i turyści! Dla całego województwa zachodniopomorskiego wydano ostrzeżenie przed upałami - dziś od godz. 11:00 do 21:00 temperatura może osiągać od 28°C do 32°C. Wysokie temperatury zwiększają ryzyko udaru słonecznego i odwodnienia. Pamiętaj o regularnym piciu wody, unikaj długiego przebywania na słońcu i zachowaj szczególną ostrożność wobec dzieci oraz seniorów ■ Gang na elektrycznych hulajnogach i brawurowy skok na jubilera. Kilka minut wystarczyło, by zorganizowana grupa włamywaczy splądrowała sklep jubilerski znajdujący się w kompleksie handlowym w budynku Kauflandu w Świnoujściu. Zamaskowani sprawcy sforsowali zabezpieczenia, rozbili szybę, witryny i uciekli na hulajnogach elektrycznych. Policja analizuje monitoringi z całej okolicy. W nocy z soboty na niedzielę doszło do jednego z najpoważniejszych włamań w Świnoujściu w ostatnich latach. Celem przestępców był sklep jubilerski znajdujący się w pasażu handlowym w markecie Kaufland. Według informacji, do których dotarła redakcja, sprawcy działali wyjątkowo sprawnie i byli bardzo dobrze przygotowani. Do obiektu dostali się pasażu handlowego. Po sforsowaniu zabezpieczeń przedostali się do wnętrza, a następnie przy użyciu młotów wybili szybę sklepu jubilerskiego. Cała akcja miała trwać zaledwie kilka minut. W tym czasie złodzieje opróżnili sklep z biżuterii i błyskawicznie opuścili miejsce zdarzenia. Nieoficjalnie mówi się o stratach sięgających nawet 1,5 miliona złotych, jednak na obecnym etapie śledztwa kwota ta nie została oficjalnie potwierdzona. Z informacji uzyskanych przez redakcję wynika, że sprawcy uciekli na hulajnogach elektrycznych ■