POGODA

Reklama


Wydarzenia

iswinoujscie.pl • Środa [04.02.2026, 10:46:13] • Świnoujście

Samochód zaparkowany na Placu Wolności. Mieszkańcy pytają: jak to możliwe?

Samochód zaparkowany na Placu Wolności. Mieszkańcy pytają: jak to możliwe?

fot. Mieszkaniec

Na Placu Wolności w Świnoujściu zaparkował samochód osobowy. Nie na drodze technicznej, nie w strefie dojazdu, ale bezpośrednio w przestrzeni wypoczynkowej - przed drzewami ozdobionymi iluminacją, obok ławek i poidełka dla zwierząt. Zdjęcia trafiły do redakcji od mieszkańca.

Na przesłanych fotografiach widać samochód marki Volkswagen Golf stojący bezpośrednio na Placu Wolności. To nie jest deptak ani ciąg pieszo-jezdny. To centralna, reprezentacyjna przestrzeń miasta, przeznaczona wyłącznie dla pieszych i funkcji rekreacyjnych.

W miejscu, gdzie zaparkowano auto, znajdują się ławki, elementy małej architektury oraz poidełko dla psów i kotów. To strefa odpoczynku, a nie parkowania czy nawet dojazdu. Plac Wolności jest objęty zakazem ruchu i postoju pojazdów, poza ściśle określonymi wyjątkami technicznymi lub służbowymi.

Samochód miał rejestracje spoza Świnoujścia, co jednak nie ma znaczenia w kontekście obowiązujących przepisów.

Samochód zaparkowany na Placu Wolności. Mieszkańcy pytają: jak to możliwe?

fot. Mieszkaniec

Mieszkańcy pytają wprost, jak to możliwe, że auto znalazło się w takim miejscu i czy ktoś w ogóle kontroluje przestrzeganie zasad na Placu Wolności. Zwracają uwagę, że takie sytuacje tworzą niebezpieczny precedens - jeśli jeden samochód może wjechać i zaparkować, kolejne mogą uznać to za dopuszczalne.

Plac Wolności po przebudowie miał być wizytówką miasta i przestrzenią wspólną dla pieszych. Zdjęcia pokazują jednak, że zasady obowiązujące w tej strefie nie zawsze są respektowane.

źródło: www.iswinoujscie.pl


komentarzy: 53, skomentuj, drukuj, udostępnij

Twoim Zdaniem

Dodaj Komentarz

Dodając komentarz akceptujesz
Regulamin oraz Politykę prywatności.

Zauważyłeś błąd lub komentarz niezgodny z regulaminem?
 
Oglądasz 26-50 z 53

Gość • Środa [04.02.2026, 17:43:09] • [IP: 37.248.221.**]

ale burak

Gość • Środa [04.02.2026, 17:38:52] • [IP: 88.218.253.**]

Na Grunwaldzkiej na zachodnim jest jeszcze gorzej. Żeby zaparkowac auta wjeżdżają przez przejście dla pieszych, następnie wzdłuż chodnika i nieważne czy idą piesi czy nie. Co gorsza codziennie kilkukrotnie przejeżdżają tamtędy patrole policji, straży miejskiej i nic. 0 reakcji ze strony służb

Gość • Środa [04.02.2026, 16:37:05] • [IP: 178.238.245.**]

Straż Miejska nie widzi nieprawidłowości w wielu miejscach miasta, ale też rzadko można tę straż spotkać w mieście

Gość • Środa [04.02.2026, 14:51:21] • [IP: 31.175.44.**]

na Niedziałkowskiego auta zaparkowane pod zakazem stoją codziennie Straż Miejska przejeżdża na pizzę i udaje że nic się nie dzieje...

Gość • Środa [04.02.2026, 14:33:52] • [IP: 178.238.251.***]

Faktycznie sensacja, przecież w tym mieście jest to na porządku dziennym.

Gość • Środa [04.02.2026, 14:23:47] • [IP: 176.221.125.***]

Ja to bym zdymisjonował komendantów Policji i Straży Miejskiej. Nie ogarniają tematu bezpieczeństwa w ruchu drogowym w naszym mieście. Złe parkowanie, przejazdy na czerwonym, nie udzielanie pierwszeństwa pieszym. Przyjdą nowi i skutecznie się zajmą tematem.

Gość • Środa [04.02.2026, 13:30:17] • [IP: 88.218.254.***]

Niestety ten deptak to wolna amerykanka i nikt tu porządku nie pilnuje. Samochody wjeżdżają na deptak jak na ulicę...nie ma nad tym żadnej kontroli

Gość • Środa [04.02.2026, 13:27:59] • [IP: 93.159.42.***]

OJ WSZYSTKO PRZESZKADZA BIEDNY NIE MÓGŁ SIĘ ZMIEŚCIĆ W DOMU SIEDZIEĆ LUDZIE LUDZOE

Gość • Środa [04.02.2026, 13:15:05] • [IP: 31.175.36.**]

Gość • Środa [04.02.2026, 11:22:49] • [IP: 178.238.251.**] Odholowac nie ma komu bo miasto jest nieudolne i nie ma mozliwosci. Mandatu tez nie wystawia bo wlasciciel powie, ze kierowal siergiej z ukrainy i moga go cmoknac w pompe. Niestety mamy panstwo z dykty.

Gość • Środa [04.02.2026, 13:05:55] • [IP: 37.248.174.*]

Przecież Niemcom wszystko wolno chociaż rejestracja zamazana ale i tak widać że to Niemiec 😠

Gość • Środa [04.02.2026, 13:05:11] • [IP: 178.238.246.**]

Blokada a koła i wysoki mandat !😡

Gość • Środa [04.02.2026, 13:02:34] • [IP: 31.175.36.**]

Normalnie jest to mozliwe, sluby w tym miescie nie widza zle zaparkowanych samochodow wiec mozna parkowac gdzie sie chce i nie ma za to kary. Nie mozna jedynie parkowac na miejscach wyznaczych w strefie platnego parkowania bo bedzie kara, ale poza tymi miejscami - byle nie zablokowac ruchu i nikt nie bedzie regowac.

Gość • Środa [04.02.2026, 12:57:52] • [IP: 92.118.166.***]

Wybudujmy jeszcze komendę dla straży wiejskiej, żeby mogło powiedzieć sobie w ciepełku i luksusie

Gość • Środa [04.02.2026, 12:55:32] • [IP: 31.175.32.**]

To celebryta z pisu więc lokalne władze i służby mogą mu tylko skoczyć na pukiel.

Gość • Środa [04.02.2026, 12:53:54] • [IP: 91.94.26.**]

Skoro zaparkował to widocznie możliwe...

Gość • Środa [04.02.2026, 12:51:51] • [IP: 88.156.234.**]

A policja nie widzi... Dobre!

Gość • Środa [04.02.2026, 12:35:07] • [IP: 91.94.25.***]

Pewnie ma prawko z Łomży 🤣🤣🤣🤣

Gość • Środa [04.02.2026, 12:34:26] • [IP: 176.221.124.***]

Przecież widać że to rejestracja z NRD więc co mu zrobią?

Gość • Środa [04.02.2026, 11:55:16] • [IP: 89.151.18.***]

KTO RANO WSTAJE TEN RZĄDZI.

Gość • Środa [04.02.2026, 11:53:15] • [IP: 37.109.165.***]

Proszę sprawdzić co się na podwórku na Kościuszki dzieję, gość maserati po podwórku się wozi żeby zaparkować. Szlachta może

Gość • Środa [04.02.2026, 11:52:24] • [IP: 31.61.241.**]

1000 % jakaś durna baba lub ciocia

Gość • Środa [04.02.2026, 11:39:53] • [IP: 37.248.144.***]

Należy się pomału przyzwyczajać , jak oddadzą mieszkania nowo budowane, bez parkingu /jest tylko na papierze a powinno być tyle miejsc parkingowych ile mieszkań. Pomału PLAC WOLNOŚCI stanie się parkingiem dla mieszkańców, Zaopatrzenie do sklepów nie upoważnia do jazdy samochodem po deptakach. Wózek i dowóz od miejsca parkingowego do sklepów, proszę sprawdzić za miedzą, kodeks drogowy tego nie uwzględnia, kto bogatemu zabroni. Towar przyjmować przy samochodzie, dowóz wózkiem a nie liczenie napiwków.

Gość • Środa [04.02.2026, 11:22:49] • [IP: 178.238.251.**]

jeszcze nie odholowane? A mandat wystawiony?

Gość MAX • Środa [04.02.2026, 11:16:31] • [IP: 77.222.233.***]

To proste jak konstrukcja cepa, są równi i równiejsi. A obowiązujące prawo dotyczy tylko maluczkich.

Gość • Środa [04.02.2026, 11:10:24] • [IP: 195.128.181.**]

My to sobie możemy popatrzeć na zdjęcie, jak już autorowi się to nie podoba to są od tego odpowiednie służy, które mogą wyleczyć tego tupu parkowanie.

Oglądasz 26-50 z 53
■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344
■ Burze z gradem nad regionem. Wydano ostrzeżenie dla części województwa zachodniopomorskiego Silne burze, grad oraz porywy wiatru do 80 km/h mogą wystąpić w niedzielę po południu w wielu powiatach województwa zachodniopomorskiego. Synoptycy ostrzegają także przed intensywnymi opadami deszczu, które lokalnie mogą powodować podtopienia. Centrum Prognoz Meteorologicznych MeteoSky wydało ostrzeżenie meteorologiczne dotyczące burz z gradem. Alert pierwszego stopnia obowiązuje od godziny 12:40 do 17:00 w niedzielę 21 czerwca 2026 roku ■ Uwaga mieszkańcy i turyści! Dla całego województwa zachodniopomorskiego wydano ostrzeżenie przed upałami - dziś od godz. 11:00 do 21:00 temperatura może osiągać od 28°C do 32°C. Wysokie temperatury zwiększają ryzyko udaru słonecznego i odwodnienia. Pamiętaj o regularnym piciu wody, unikaj długiego przebywania na słońcu i zachowaj szczególną ostrożność wobec dzieci oraz seniorów ■ Gang na elektrycznych hulajnogach i brawurowy skok na jubilera. Kilka minut wystarczyło, by zorganizowana grupa włamywaczy splądrowała sklep jubilerski znajdujący się w kompleksie handlowym w budynku Kauflandu w Świnoujściu. Zamaskowani sprawcy sforsowali zabezpieczenia, rozbili szybę, witryny i uciekli na hulajnogach elektrycznych. Policja analizuje monitoringi z całej okolicy. W nocy z soboty na niedzielę doszło do jednego z najpoważniejszych włamań w Świnoujściu w ostatnich latach. Celem przestępców był sklep jubilerski znajdujący się w pasażu handlowym w markecie Kaufland. Według informacji, do których dotarła redakcja, sprawcy działali wyjątkowo sprawnie i byli bardzo dobrze przygotowani. Do obiektu dostali się pasażu handlowego. Po sforsowaniu zabezpieczeń przedostali się do wnętrza, a następnie przy użyciu młotów wybili szybę sklepu jubilerskiego. Cała akcja miała trwać zaledwie kilka minut. W tym czasie złodzieje opróżnili sklep z biżuterii i błyskawicznie opuścili miejsce zdarzenia. Nieoficjalnie mówi się o stratach sięgających nawet 1,5 miliona złotych, jednak na obecnym etapie śledztwa kwota ta nie została oficjalnie potwierdzona. Z informacji uzyskanych przez redakcję wynika, że sprawcy uciekli na hulajnogach elektrycznych ■