POGODA

Reklama


Wydarzenia

iswinoujscie.pl • Piątek [06.02.2026, 16:42:45] • Świnoujście

Dla armii parking, bo mamy bardzo ważną drogę

Dla armii parking, bo mamy bardzo ważną drogę

fot. Urząd Miasta Świnoujście

W tej kadencji władze miasta wywiążą się z umowy zawartej przed laty z polską armią. Rozpoczęła się rozbudowa i przebudowa parkingu na działce Morskiego Portu Wojennego.

Porozumienia Świnoujścia z wojskiem dotyczyło budowy wschodniej obwodnicy miasta. Dzięki terenom, na których był magazyn wojskowy, władze miasta mogły wybudować nową drogę. W zamian miał powstać nowy parking oraz magazyn wojskowy na innym terenie 8. Flotylli Obrony Wybrzeża.

Za budowę parkingu, która już trwa, Świnoujście zapłaci ponad 975 tysięcy złotych. Kolejne prawie 299 tys. zł będzie kosztowało pełnienie funkcji inżyniera kontraktu. Inwestycja powinna zostać zakończona za około trzy miesiące.

Wschodnia obwodnica miasta o długości niemal 1,3 kilometra została otwarta w grudniu 2021 roku. Łącząc okolice przeprawy promowej Centrum z terenem w pobliżu ulicy Karsiborskiej i centrum usług Mulnik, usprawniła ruch w mieście, odciążając ul. Grunwaldzką i zapewniając dostęp do stref inwestycyjnych bez konieczności przejeżdżania przez mieszkalne części Świnoujścia. Budowa zakończyła się w grudniu 2021 roku.

Droga kosztowała ponad 41,4 mln złotych, w tym dofinansowanie z Funduszu Dróg Samorządowych w kwocie niemal 10 mln złotych.


Biuro Informacji i Konsultacji Społecznych
Urząd Miasta Świnoujścia


komentarzy: 20, skomentuj, drukuj, udostępnij

Twoim Zdaniem

Dodaj Komentarz

Dodając komentarz akceptujesz
Regulamin oraz Politykę prywatności.

Zauważyłeś błąd lub komentarz niezgodny z regulaminem?
 
Oglądasz 1-20 z 20

Gość • Niedziela [08.02.2026, 16:20:48] • [IP: 37.248.172.***]

Mam nadzieję że parking będzie ogólnodostępny dla wszystkich mieszkańców Świnoujścia nie tylko dla wojska.

Gość • Niedziela [08.02.2026, 15:29:55] • [IP: 31.60.125.***]

Może ten inżynier kontraktu jest z Lewicy kawiorowej, jak miejscowi notable?

Gość • Niedziela [08.02.2026, 10:08:32] • [IP: 185.210.38.***]

Szanowna Pani Prezydent Joanna Agatowska. Ogarnijcie się. Macie za dużo pieniędzy nie swoich bo PKOBP 106 mln zł to nie znaczy że należy je wydać nie wnikając na co. Budujecie parking dla wojska za 900 tyś zł a na inż który będzie nadzorował budowę przeznaczacie 300 tyś zł. Rekord świata w marnotrawieniu publicznych pieniędzy. A może należało zlecić nadzór nad budową parkingu własnemu zatrudnionemu w Urzędzie Miasta inżynierowi tak jak to robiła wcześniej Pani Prezydent Barbara Michalska.

Gość • Sobota [07.02.2026, 23:13:38] • [IP: 37.31.132.***]

Morski Port Wojenny?Od kiedy!!

Gość • Sobota [07.02.2026, 13:06:03] • [IP: 176.221.125.**]

Budowa hali razem z fundamentami o powierzchni 800 metrow (czyli wielkosci tego parkingu) tez kosztuje okolo 1mln zlotych. Nadzor budowlany nad taka konstrukcja max 100 tysiecy. Tutaj w tej cenie jest parking na 50 samochodow, WTF ?!

Gość • Sobota [07.02.2026, 10:17:44] • [IP: 185.210.38.***]

Budowa parkingu mogła się rozpocząć w 2024r była wpisana do budżetu, miała pozwolenie na budowę i zabezpieczone finansowanie. Po dwóch latach rozpoczyna się budowa, dobre i to. Zastanawiam się tylko co do kosztów. Koszt budowy -975 tyś zł zaś nadzór nad budową - 300 tyś zł. Miasto bogate ma to da.

Gość • Sobota [07.02.2026, 09:12:00] • [IP: 164.127.251.*]

Armia sama powinna sobie wybudować parking. Miasto może jedynie udostępnić teren. Obecnie wojskowi nie tylko niszczą zieleń. Zajmują parking na tyłach cmentarza, uniemożliwiając tam zaparkowanie. Z przodu mieszkańcy bloku, z tyłu wojsko...w takim razie może miasto niech wybuduje parking dla osób przybywających na cmentarz a nie wojsku.

Gość • Sobota [07.02.2026, 08:28:04] • [IP: 92.118.164.**]

Inżynier kontraktu za 300 tysięcy dla budowy parkingu?!! Przecież to totalny debilizm!!

Gość • Sobota [07.02.2026, 07:04:43] • [IP: 178.238.248.**]

oby wielopoziomowy :D bo pracuje tam 3 tys. osób a miejsca na 50 aut

Gość • Sobota [07.02.2026, 05:12:11] • [IP: 37.31.132.**]

20:58- uściślę, że nie Karsibórz, lecz nazwa Karsibór została jakby spuszczona z nieba przez językoznawców, nie tworzyła się powoli w użyciu mieszkańców, , a Karsibórz to efekt juz zwyczaju językowego.

Gość • Piątek [06.02.2026, 23:39:30] • [IP: 178.238.250.**]

To niech miasto wyegzekwuje od wojska naprawę zieleni. Czemu my mamy płacić za to co oni zniszczyli.

Gość • Piątek [06.02.2026, 23:37:17] • [IP: 178.238.250.**]

A to nie ma inżynierów w urzędzie żeby jakichś inżynierów zewnętrznych do pilnowania budowy parkingu trzeba było zatrudniać i co to za chorą kasę za to.

Gość • Piątek [06.02.2026, 22:04:02] • [IP: 37.248.221.***]

Wojsko jest polskie, a Świnoujście co... Już nie polskie? Debil

Gość • Piątek [06.02.2026, 21:47:58] • [IP: 176.221.125.***]

Parking prawie milion złotych a inżynier kontraktu/ czym on się zajmuje?/ prawie 300 tysięcy czyli 1/3 kosztów budowy parking. Ktoś się dobrze ustawił

Gość • Piątek [06.02.2026, 20:58:21] • [IP: 37.31.132.**]

19:12 - błąd. Na Karsiborze! Do Karsiboru - jako wsi, miejscowosci, ale ponieważ jest od 65 lat dzielnicą, to można: (jadę) na Karsibór, tak jak jadę na Posejdon, Warszów, Os.Zachodnie. Ponieważ Karsibór to też wyspa, to rowniez mozna powiedziec" jadę na [wyspę] Karsibór". Inne odmiany: [wracam] z Karsiboru, [pokazuję tyłek] Karsiborowi (to czynnośc włodarzy przez długie lata), [mam kłopot z] Karsiborem. Tylko że nazwa KarsiBÓRZ tak się utrwaliła, że kto wie, może kiedys ją zmienią, w końcu została jakby spuszczona nagle z nieba w miejsce Kaseburgu, na nowo dana czy przywrócona, ale przez językoznawców poznańskich - krążyli tu, polonizowali nazwy niemieckie, ktore jednak miały najczesciej pochodzenie słowiańskie, w końcu Swyn to słowianska nazwa, wsi nad Świną, w miejscu której powstało w XVIII w.miasto - od przymiotnika" Świdny", blotnisty, mokry -" dn" sie uprościło do" n", " Ś" do" S", tak w duchu sztywnego języka niemieckiego. Inna nazwa: Warnowo - od słowianskiego na Pom."warna" - wrona (u Polan:" wrona"

Gość • Piątek [06.02.2026, 19:12:01] • [IP: 89.151.19.**]

Karsibór - na Karsiborzu, no a Karsibór - na ?? - Język połamany!

Gość • Piątek [06.02.2026, 18:58:16] • [IP: 176.221.125.**]

Tym czasem wojskowi parkuja swoje prywatne auta na terenie zielonym ktory zostal zdegradowany, nasadzenia sa zdewastowane a trawnik przypomina klepisko. Ale komu to przeszkadza? Nikomu. Kto zaplaci kiedys za naprawde tych terenow? Na pewno nie osoby ktore go zniszczyly ani ich pracodawca... tylko my wszyscy!

Gość • Piątek [06.02.2026, 18:04:37] • [IP: 172.225.188.**]

17:07 - czy Ty umiesz czytać? To jest rekompensata za oddanie ziemi miastu.

Gość • Piątek [06.02.2026, 18:01:02] • [IP: 37.31.132.**]

Ja tylko tu wytłumaczę ludziom spoza Ś-cia: przeprawa Centrum, to nie jest przeprawa w centrum, a przeprawa" Warszów" to jest przeprawa w centrum. No a na Karsibór mówi sie w 95% KarsibÓRZ. Nie wytłumaczę Wam, dlaczego tak jest, może tylko przedstawię teorię naukową, że właśnie te zaburzenia logiczne, czy wręcz odwrotnośc logiczna typowa w naszym mieście jest pośrednim dowodem na to, że to nasze wyspy są do góry nogami, a nie oskarżana o to Australia czy Nowa Zelandia po drugiej stronie globu. To u nas ludzie chodzą do góry nogami, a nie Australijczycy czy Nowozelandczycy.

Gość • Piątek [06.02.2026, 17:07:52] • [IP: 37.209.149.**]

Wojsko ma swoje pieniądze to niech sobie buduje... Wojsko jest polskie a nie miasta Świnoujście. Chyba coś się komuś we łbie po przewracało od tego dostępu do koryta

Oglądasz 1-20 z 20
■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344
■ Burze z gradem nad regionem. Wydano ostrzeżenie dla części województwa zachodniopomorskiego Silne burze, grad oraz porywy wiatru do 80 km/h mogą wystąpić w niedzielę po południu w wielu powiatach województwa zachodniopomorskiego. Synoptycy ostrzegają także przed intensywnymi opadami deszczu, które lokalnie mogą powodować podtopienia. Centrum Prognoz Meteorologicznych MeteoSky wydało ostrzeżenie meteorologiczne dotyczące burz z gradem. Alert pierwszego stopnia obowiązuje od godziny 12:40 do 17:00 w niedzielę 21 czerwca 2026 roku ■ Uwaga mieszkańcy i turyści! Dla całego województwa zachodniopomorskiego wydano ostrzeżenie przed upałami - dziś od godz. 11:00 do 21:00 temperatura może osiągać od 28°C do 32°C. Wysokie temperatury zwiększają ryzyko udaru słonecznego i odwodnienia. Pamiętaj o regularnym piciu wody, unikaj długiego przebywania na słońcu i zachowaj szczególną ostrożność wobec dzieci oraz seniorów ■ Gang na elektrycznych hulajnogach i brawurowy skok na jubilera. Kilka minut wystarczyło, by zorganizowana grupa włamywaczy splądrowała sklep jubilerski znajdujący się w kompleksie handlowym w budynku Kauflandu w Świnoujściu. Zamaskowani sprawcy sforsowali zabezpieczenia, rozbili szybę, witryny i uciekli na hulajnogach elektrycznych. Policja analizuje monitoringi z całej okolicy. W nocy z soboty na niedzielę doszło do jednego z najpoważniejszych włamań w Świnoujściu w ostatnich latach. Celem przestępców był sklep jubilerski znajdujący się w pasażu handlowym w markecie Kaufland. Według informacji, do których dotarła redakcja, sprawcy działali wyjątkowo sprawnie i byli bardzo dobrze przygotowani. Do obiektu dostali się pasażu handlowego. Po sforsowaniu zabezpieczeń przedostali się do wnętrza, a następnie przy użyciu młotów wybili szybę sklepu jubilerskiego. Cała akcja miała trwać zaledwie kilka minut. W tym czasie złodzieje opróżnili sklep z biżuterii i błyskawicznie opuścili miejsce zdarzenia. Nieoficjalnie mówi się o stratach sięgających nawet 1,5 miliona złotych, jednak na obecnym etapie śledztwa kwota ta nie została oficjalnie potwierdzona. Z informacji uzyskanych przez redakcję wynika, że sprawcy uciekli na hulajnogach elektrycznych ■