POGODA

Reklama


Wydarzenia

iswinoujscie.pl • Sobota [21.02.2026, 16:26:54] • Świnoujście

Mieszkańcy: „To nie parking”

Mieszkańcy: „To nie parking”

fot. Mieszkaniec

Mieszkaniec przesłał do redakcji zdjęcia samochodu zaparkowanego przy wjeździe w ulicę Grunwaldzką, niemal naprzeciwko ronda. Pojazd stanął na chodniku i częściowo na ścieżce rowerowej. Choć jak relacjonuje czytelnik nie stał tam długo, sytuacja wywołała irytację wśród przechodniów i rowerzystów.

Do incydentu doszło kilka dni temu na ulicy prowadzącej w kierunku ulicy Grunwaldzkiej.

Mieszkańcy zwracają uwagę, że tego typu sytuacje powtarzają się w różnych częściach miasta. - Chodniki i ścieżki rowerowe są dla pieszych i rowerzystów, a nie dla samochodów. Od parkowania są zatoczki - mówią zirytowani czytelnicy.

Jak podkreślają, zaledwie kilkadziesiąt metrów dalej znajduje się zatoczka parkingowa, gdzie kierowca mógł spróbować znaleźć miejsce do postoju.

Sprawa, choć dotyczy krótkiego postoju, pokazuje narastające napięcie między kierowcami a pieszymi i rowerzystami. Mieszkańcy oczekują większej dyscypliny oraz respektowania zasad ruchu drogowego zwłaszcza w newralgicznych punktach miasta, takich jak wjazdy w główne ulice i okolice rond.

źródło: www.iswinoujscie.pl


komentarzy: 39, skomentuj, drukuj, udostępnij

Twoim Zdaniem

Dodaj Komentarz

Dodając komentarz akceptujesz
Regulamin oraz Politykę prywatności.

Zauważyłeś błąd lub komentarz niezgodny z regulaminem?
 
Oglądasz 26-39 z 39

Gość • Sobota [21.02.2026, 18:18:54] • [IP: 37.31.132.***]

śpijcie dalej policyjne nieroby

Gość • Sobota [21.02.2026, 18:08:19] • [IP: 91.94.28.***]

Brak gospodarza miasta jest powszechną wiedzą wszystkich mieszkańców i obywateli z zagranicy, więc bendzwałki robią co chcą, jak w afrykańskim buszu.

Gość • Sobota [21.02.2026, 18:07:25] • [IP: 188.33.12.*]

Przecież widać, że to szkop.

Gość • Sobota [21.02.2026, 18:04:01] • [IP: 176.221.124.***]

A jak się czuje przestrzegający przepisy kierowca, który widzi inne nieuprawnione samochody, skracające drogę jeżdżące ul. Słowackiego? Może traktować takie działanie jako zwyczaj, który jest prawem?

Gość • Sobota [21.02.2026, 17:50:14] • [IP: 178.238.246.**]

Czas najwyższy zmienić komendanta policji! Szczeniactwo urządza sobie tor wyścigowy na ulicach miasta. Mają przerobione tłumiki, hałas jest nie do wytrzymania! Policja udaje, że nie widzi problemu, albo nie chce widzieć! Tylko patrzeć, kiedy zaczną się strzelaniny na ulicach w mieście!

Gość • Sobota [21.02.2026, 17:49:33] • [IP: 37.31.129.***]

Poprawka wpisu, bo trząsł mi się telefon i niechcący kliknąĺem" wyślij": tam regularnie staje furgonetka kuriera i blokuje drogę rowerzystom. Ostatnio bez ustawienia barierek ostrzegawczych faceci chyba od kabli internetowych otworzyli tam studzienkę, całkowicie zablokowali przejazd, żadna też służba drogowa nie wyznaczyła pasu ruchu - tak się traktuje rowerzystów, a naraża się też tak pieszych, bo rowerzysci mijając studzienkę, wjeżdżają na chodnik. W ostatnich tygodniach prowadzono tez jakies prace przy tym wieżowcu i autem wjechano na drogę rowerową - a można by zaparkowac inaczej. Niczym się nie przejmowano.

Gość • Sobota [21.02.2026, 17:48:58] • [IP: 89.151.21.***]

Takimi autami jeżdżą cioty

Gość • Sobota [21.02.2026, 17:46:59] • [IP: 178.238.253.**]

I komu, to przeszkadza?!

Gość • Sobota [21.02.2026, 17:41:53] • [IP: 37.31.129.***]

Tam vo jakis xzas blojuje drogę rowerową furgonetka kuera

Gość • Sobota [21.02.2026, 17:40:25] • [IP: 31.175.8.**]

Ktoś wie kto to??

Gość • Sobota [21.02.2026, 17:32:49] • [IP: 185.210.38.***]

Ale probleeeeeeeeeeem

Gość • Sobota [21.02.2026, 16:58:21] • [IP: 88.70.112.***]

Auto przyjechalo na wies. Sensacja!!

Mieszkaniec • Sobota [21.02.2026, 16:45:44] • [IP: 83.20.205.**]

W tym mieście nie ma gdzie zaparkować...Taka sytuacja

Gość • Sobota [21.02.2026, 16:30:45] • [IP: 176.221.125.**]

Trzeba w koncu w miescie zatrudnic kilku policjantow albo otworzyl oddzial strazy miejskiej, nikt tu niczego nie pilnuje i efekty widac.

Oglądasz 26-39 z 39
■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344
■ Do Polski nadciąga fala upałów. W głębi kraju termometry mogą pokazać nawet 35-38°C, a lokalnie niewykluczone są wartości zbliżone do 40°C. Na wybrzeżu będzie nieco chłodniej, jednak również gorąco - w Świnoujściu, Międzyzdrojach, Dziwnowie i Dziwnówku temperatury mogą przekroczyć 30°C, natomiast w głębi powiatu kamieńskiego, między innymi w Kamieniu Pomorskim i Wolinie, mogą sięgać 32-34°C. W czasie upałów należy regularnie pić wodę, unikać długiego przebywania na słońcu oraz pamiętać o dzieciach, seniorach i zwierzętach, którym trzeba zapewnić cień i stały dostęp do świeżej wody ■