POGODA

Reklama


Wydarzenia

iswinoujscie.pl • Poniedziałek [02.03.2026, 18:22:45] • Świnoujście

Niebezpiecznie przy ulicy Poznańskiej. Pochylone tuje mogą runąć na chodnik i jezdnię

Niebezpiecznie przy ulicy Poznańskiej. Pochylone tuje mogą runąć na chodnik i jezdnię

fot. Mieszkaniec

Przy ulicy Poznańskiej w Świnoujściu dwa okazałe żywotniki (tuje) są mocno pochylone w kierunku osi jezdni. Jedno z drzew straciło już potężny konar. Mieszkańcy alarmują - sytuacja wygląda groźnie i wymaga pilnej interwencji.

Jak informuje nasz Czytelnik, przy ulicy Poznańskiej znajdują się dwa wysokie żywotniki, które wyraźnie przechylają się w stronę drogi. Jedno z drzew utraciło już duży konar, co może świadczyć o osłabionej strukturze i postępującej degradacji.

Na przesłanym zdjęciu widać, że jedno z drzew jest znacznie odchylone od pionu i przechyla się bezpośrednio nad chodnikiem. W przypadku silniejszego wiatru lub dalszego uszkodzenia systemu korzeniowego może dojść do jego przewrócenia. Zagrożeni są zarówno piesi, jak i kierowcy poruszający się ulicą Poznańską.

Mieszkańcy apelują o pilne sprawdzenie stanu drzew przez odpowiednie służby oraz podjęcie działań zabezpieczających.

źródło: www.iswinoujscie.pl


komentarzy: 32, skomentuj, drukuj, udostępnij

Twoim Zdaniem

Dodaj Komentarz

Dodając komentarz akceptujesz
Regulamin oraz Politykę prywatności.

Zauważyłeś błąd lub komentarz niezgodny z regulaminem?
 
Oglądasz 1-32 z 32

Gość • Czwartek [05.03.2026, 22:53:58] • [IP: 88.218.255.***]

Ładnie je ktoś tam podkarmił, żeby padły hahah Nie ma takiej opcji żeby dwie naraz sie tak pochyliły ;p

Gość • Czwartek [05.03.2026, 17:23:54] • [IP: 176.221.124.***]

Wspólnota niech podeprze i po problemie. Po kiego do mediów latać z takimi bzdetami?

Gość • Czwartek [05.03.2026, 05:57:31] • [IP: 178.238.253.**]

08:59:55 - Sam/sama jesteś trującym chwastem.

Gość • Środa [04.03.2026, 20:46:55] • [IP: 88.164.37.***]

Komu przeszkadza niech dzwoni do um, jest dzial, ktory sie tym zajmuje. Zatwierdza i wytna.

Gość • Środa [04.03.2026, 12:32:54] • [IP: 88.156.234.**]

Do 89.151.25. Co dobrego się dzieje? Marnotrawienie i kumoterstwo jest czymś dobrym? Zapewne każda władza może się" poszczycić" uszczęśliwianiem i obsadzeniem swoich, ale mało kto miałby odwagę robić to w tak perfidny i ostentacyjny sposób.

Gość • Wtorek [03.03.2026, 15:14:05] • [IP: 89.151.21.*]

Wszystko.musi nabrać mocy urzędowej.Wyciecie drzewa musi zateierdzic musi zatwierdzić marszałek wojewódzki. Zanim zostanie wysłane pismo miną 3 miesiące, potem tam poleżą rok. Wiem z włąsnego doświadczenia. Może w.międzyczasie samo się przewróci i będzie po kłopocie. A jak przy okazji ktoś ucierpi to siła wyższa. Drzewostan w Świnoujściu jest bardzo zaniedbany. Tyle drzew wycięto pod apartamenty. Gdyby ktoś panował nad tym, to już wszystkie dziurawe, chore drzewa byłyby wymienione na młode. Bez kosztów miasta.

Gość • Wtorek [03.03.2026, 13:44:49] • [IP: 178.238.247.***]

podeprzeć i ochronić!!

Gość • Wtorek [03.03.2026, 11:34:02] • [IP: 178.238.251.**]

drzewostan do granicy w Gartz jest tragiczny, po tej zimie jest tyle strat, że strach tamtedy chodzić.Całe miasto do przeglądu jest.

Gość • Wtorek [03.03.2026, 10:47:48] • [IP: 176.221.125.**]

To są tuje jeszcze po niemcach

Gość • Wtorek [03.03.2026, 10:29:39] • [IP: 2.106.93.**]

Wspólnota niech podeprze i po problemie. Po kiego do mediów latać z takimi bzdetami?

Gość • Wtorek [03.03.2026, 08:59:55] • [IP: 185.210.36.***]

Tuje są trujące. Wydzielają trujący tujon. Powinny być zakazane. Jak można takie chwasty trujące sadzić!

Gość zielony ale nie rudy • Wtorek [03.03.2026, 08:06:54] • [IP: 31.0.6.**]

O ile mi wiadomo to są to modrzewie

Gość • Wtorek [03.03.2026, 07:53:25] • [IP: 89.151.20.***]

Okazałe tuje powinno się wykopać i przenieść je do parku a w ich miejsce posadzić inne młode drzewa.

Gość • Wtorek [03.03.2026, 06:51:27] • [IP: 176.221.125.**]

Port ma niedługo rozdawać powtarzam rozdawać tysiące siewek drzew czy krzaków do posadzenia gdziekolwiek dla tych którzy się złapią !. Chyba jako rekompensata aby przepisom dało się wykazać po wycince drzew pod drogi na swoim terenie. I to jest tańsze niż założenie gdzie plantacji i dbanie o to aby te drzewa rosły przez ileś lat do stosują różni deweloperzy aby mieć w papierach porządek. I to jest jeden z przyczynków do tego co meldują mieszkańcy że drzewa umierają stojąc ledwie posadzone a przeciera miasto nie ma tyle środków aby dbać o czyjeś drzewa (sławne worki na wodę które tylko na początku miały wodę) ale jak miasto zgadza się na taki myk to i skutki są opłakane dla wysuszonych siewek no i brak specjalnej firmy od zieleńców takiej jaka była kiedyś, wyciąć łatwo bo to tylko podpis a komuś żal bo te tuje same tam nie zawędrowały i tak to wygląda w całym mieście

Gość • Wtorek [03.03.2026, 05:44:11] • [IP: 178.238.253.**]

Wystarczy te tuje podeprzeć. Po co zaraz wycinać. Te tuje, to kawał historii tego miasta.

Gość • Wtorek [03.03.2026, 00:20:58] • [IP: 93.88.156.**]

zielona brygada ma ważniejsze sprawy na głowie szkolą się od 3 miesięcy z obsługi podnośnika gdzie normalni ludzie robią kurs i egzamin w 2 dni

Gość • Poniedziałek [02.03.2026, 23:34:35] • [IP: 178.238.250.**]

A teren miasta czy wspólnoty, bo jak wspólnoty to niech na swój koszt podpierają jak zaniedbali drzewa

Gość • Poniedziałek [02.03.2026, 22:36:23] • [IP: 89.151.25.**]

Dziwne od lat tak rosną i byłemu prezydentowi nie zgłaszali a teraz to chcą od razu Kraków zbudować do Pani Prezydent ciągle pretensje w końcu coś dobrego się dzieje

Gość • Poniedziałek [02.03.2026, 22:09:45] • [IP: 178.238.249.**]

Same się nie wychyliły, zasłąniają światło co niektórym.

Gość • Poniedziałek [02.03.2026, 21:30:23] • [IP: 37.248.169.**]

Tam jeszcze jedna taka niebezpieczna atomówka 🤣

Gość • Poniedziałek [02.03.2026, 21:28:13] • [IP: 176.221.124.***]

podeprzec

Gość • Poniedziałek [02.03.2026, 20:51:11] • [IP: 91.94.17.***]

Popękały od nadmiaru lodu. Szkoda może nie trzeba usuwać tylko podeprzeć.

Gość • Poniedziałek [02.03.2026, 20:34:21] • [IP: 37.248.217.***]

A PISMO DO URZĘDU MIASTA MAJĄ NAPISAĆ CZYTELNICY CZY CO

Gość • Poniedziałek [02.03.2026, 20:18:20] • [IP: 46.112.196.*]

O prezydent zrobi impreze i cpuny beda wracać na mete i zrobia robote za miasto

Gość • Poniedziałek [02.03.2026, 20:16:36] • [IP: 178.238.253.***]

Zielona Brygada NA RATUNEK ! P.S. Może wypadałoby te drzewa czymś podepszeć a nie WYCINAĆ? Szkoda drzew !

Gość • Poniedziałek [02.03.2026, 19:25:47] • [IP: 83.20.138.**]

Trzeba wyciąć

Mieszkaniec • Poniedziałek [02.03.2026, 19:20:16] • [IP: 83.20.205.**]

Do wycinki. Po co te śmieci nad głową. Skupisko kleszczy

Gość • Poniedziałek [02.03.2026, 19:11:22] • [IP: 176.221.125.**]

normalnie Bareja Alternatywy 4

Gość • Poniedziałek [02.03.2026, 19:03:15] • [IP: 46.231.56.**]

P.Prezydent gdzie służby porządkowe żeby zapobiec tragedii...

Gość • Poniedziałek [02.03.2026, 18:59:31] • [IP: 89.151.24.**]

teren wspólnoty więc niech wspólnota działa

Gość • Poniedziałek [02.03.2026, 18:58:00] • [IP: 31.175.42.**]

To samo na Wojska Polskiego w stronę granicy. Tylko że nie tuje a klony i dęby

Gość • Poniedziałek [02.03.2026, 18:49:57] • [IP: 89.151.16.**]

Nie tylko przy ulicach są niebezpiecznie pochylone tuje. Także na cmentarzu w sektorze G1 po zimie pochyliła się, niestety podcięta, tuja i jej upadek grozi zniszczeniem wielu grobów. Niech administracja obejrzy to niebezpieczeństwo (mam nadzieję, że ktoś odpowiedzialny to sprawdzi) lub jak ich o tym powiadomić?

Oglądasz 1-32 z 32
■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344
■ Burze z gradem nad regionem. Wydano ostrzeżenie dla części województwa zachodniopomorskiego Silne burze, grad oraz porywy wiatru do 80 km/h mogą wystąpić w niedzielę po południu w wielu powiatach województwa zachodniopomorskiego. Synoptycy ostrzegają także przed intensywnymi opadami deszczu, które lokalnie mogą powodować podtopienia. Centrum Prognoz Meteorologicznych MeteoSky wydało ostrzeżenie meteorologiczne dotyczące burz z gradem. Alert pierwszego stopnia obowiązuje od godziny 12:40 do 17:00 w niedzielę 21 czerwca 2026 roku ■ Uwaga mieszkańcy i turyści! Dla całego województwa zachodniopomorskiego wydano ostrzeżenie przed upałami - dziś od godz. 11:00 do 21:00 temperatura może osiągać od 28°C do 32°C. Wysokie temperatury zwiększają ryzyko udaru słonecznego i odwodnienia. Pamiętaj o regularnym piciu wody, unikaj długiego przebywania na słońcu i zachowaj szczególną ostrożność wobec dzieci oraz seniorów ■ Gang na elektrycznych hulajnogach i brawurowy skok na jubilera. Kilka minut wystarczyło, by zorganizowana grupa włamywaczy splądrowała sklep jubilerski znajdujący się w kompleksie handlowym w budynku Kauflandu w Świnoujściu. Zamaskowani sprawcy sforsowali zabezpieczenia, rozbili szybę, witryny i uciekli na hulajnogach elektrycznych. Policja analizuje monitoringi z całej okolicy. W nocy z soboty na niedzielę doszło do jednego z najpoważniejszych włamań w Świnoujściu w ostatnich latach. Celem przestępców był sklep jubilerski znajdujący się w pasażu handlowym w markecie Kaufland. Według informacji, do których dotarła redakcja, sprawcy działali wyjątkowo sprawnie i byli bardzo dobrze przygotowani. Do obiektu dostali się pasażu handlowego. Po sforsowaniu zabezpieczeń przedostali się do wnętrza, a następnie przy użyciu młotów wybili szybę sklepu jubilerskiego. Cała akcja miała trwać zaledwie kilka minut. W tym czasie złodzieje opróżnili sklep z biżuterii i błyskawicznie opuścili miejsce zdarzenia. Nieoficjalnie mówi się o stratach sięgających nawet 1,5 miliona złotych, jednak na obecnym etapie śledztwa kwota ta nie została oficjalnie potwierdzona. Z informacji uzyskanych przez redakcję wynika, że sprawcy uciekli na hulajnogach elektrycznych ■