POGODA

Reklama


Wydarzenia

iswinoujscie.pl • Czwartek [05.03.2026, 19:47:20] • Świnoujście

Samochód stanął w tunelu w Świnoujściu. Dlaczego auta czasem odmawiają tam posłuszeństwa?

Samochód stanął w tunelu w Świnoujściu. Dlaczego auta czasem odmawiają tam posłuszeństwa?

Edmund Papski(fot. Monitoring )

W czwartek po południu, około godziny 15, w tunelu pod Świną w Świnoujściu doszło do awarii samochodu osobowego. Pojazd prowadzony przez kobietę nagle odmówił posłuszeństwa i zatrzymał się na poboczu. Na miejsce przyjechała policja, która zabezpieczyła zdarzenie i ostrzegała kierowców sygnalizacją świetlną. Po około 30 minutach auto zostało odholowane.

Do zdarzenia doszło w środku tunelu. Kierująca samochodem kobieta jechała normalnie, gdy nagle pojazd przestał reagować i nie chciał dalej jechać. Auto zostało ustawione na poboczu, a na miejsce przyjechał patrol policji, który zabezpieczył sytuację i informował kierowców o utrudnieniach.

Jak widać na nagraniu z samochodowej kamery, radiowóz ustawił się przy unieruchomionym aucie i włączył sygnały świetlne, aby ostrzec innych uczestników ruchu. Ruch w tunelu odbywał się, ale kierowcy musieli zachować szczególną ostrożność. Po około pół godzinie pojazd został odholowany i przejazd odbywał się już bez przeszkód.

Zdarzenie rodzi jednak pytanie, które coraz częściej pojawia się wśród kierowców: dlaczego właśnie w tunelu w Świnoujściu zdarzają się awarie samochodów?

Eksperci wskazują, że najczęściej nie jest to problem samego tunelu, lecz pojazdów i ich stanu technicznego. W tunelu panują specyficzne warunki jazdy stała prędkość, brak możliwości zatrzymania się w dowolnym miejscu oraz często nagła zmiana temperatury i wilgotności powietrza. Jeżeli samochód ma już usterkę np. problemy z układem paliwowym, elektryką czy czujnikami silnika może ona ujawnić się właśnie w takich warunkach.

Nie bez znaczenia jest także elektronika nowoczesnych pojazdów. W niektórych modelach samochodów zdarza się, że czujniki odpowiedzialne za pracę silnika lub systemy bezpieczeństwa reagują na zmianę warunków jazdy, a komputer pokładowy przechodzi w tryb awaryjny, ograniczając lub wyłączając pracę silnika.

Służby przypominają, że w przypadku awarii w tunelu należy jak najszybciej zjechać na pobocze, włączyć światła awaryjne i skontaktować się z obsługą tunelu lub służbami ratunkowymi. Dzięki monitoringowi i patrolom sytuacje takie są szybko zauważane, a ruch zabezpieczany.

Choć awarie w tunelu zdarzają się sporadycznie, każdy taki przypadek pokazuje, jak ważny jest dobry stan techniczny pojazdu przed wjazdem do podziemnej przeprawy.

źródło: www.iswinoujscie.pl


komentarzy: 41, skomentuj, drukuj, udostępnij

Twoim Zdaniem

Dodaj Komentarz

Dodając komentarz akceptujesz
Regulamin oraz Politykę prywatności.

Zauważyłeś błąd lub komentarz niezgodny z regulaminem?
 
Oglądasz 26-41 z 41

Gość • Czwartek [05.03.2026, 23:37:55] • [IP: 46.112.224.***]

Wóz widząc różnice cenową paliwa przed wyspa Uznaj-dubaji zachował się przytomnie.

Gość • Czwartek [05.03.2026, 22:24:13] • [IP: 176.221.125.**]

zwykła głupota kierowców czyli zabrakło paliwa oto prawdziwy powód

Gość • Czwartek [05.03.2026, 22:17:03] • [IP: 169.155.243.***]

Tunel bermudzki

Gość • Czwartek [05.03.2026, 22:06:48] • [IP: 185.53.147.***]

Może paznokcie akurat robiła?

Gość • Czwartek [05.03.2026, 21:50:37] • [IP: 185.210.36.***]

Te nowe są bardzo wrażliwe. Wystarczy trochę spalin w tunelu i już wariują.

Gość • Czwartek [05.03.2026, 21:42:46] • [IP: 88.156.235.**]

Klątwa Michalskiej...

Gość • Czwartek [05.03.2026, 21:14:25] • [IP: 46.112.206.*]

Bo tam mieszka zły tak jak na Betonce też mieszka zly

Gość • Czwartek [05.03.2026, 21:06:06] • [IP: 91.94.26.**]

Silnik stanął bo wyczerpało się paliwo, a niewiasta nie wiedziała, że w tunelu nie ma stacji paliw.

Gość • Czwartek [05.03.2026, 20:51:27] • [IP: 37.248.218.***]

A moze z innej beczki w tunelu jest takie zadymienie że czasami nie widać końca tunelu a wentylatory wyłączne moze nowszym autom brakuje powietrza

Gość • Czwartek [05.03.2026, 20:49:03] • [IP: 37.248.221.***]

Tak,. . o tym zdarzeniu pisały wszystkie światowej agencje. 😆

Gość • Czwartek [05.03.2026, 20:47:57] • [IP: 37.31.129.***]

Do poprawnego spalania paliwa potrzebny jest tlen. W tunelu jest tylko dwutlenek węgla. Samochody się dusza. I tak rozwiązaliśmy zagadkę

Gość • Czwartek [05.03.2026, 20:33:26] • [IP: 185.210.39.**]

Znając opinie internautów to pewnie woda cieknąca po ścianie tunelu zgasiła zapłon. :P

Gość • Czwartek [05.03.2026, 20:27:57] • [IP: 176.221.124.***]

"strefa kobiet"

Gość • Czwartek [05.03.2026, 20:21:31] • [IP: 89.151.19.***]

Bo w tunelu jest za dużo spalin i nie ma tlenu i silnik gaśnie :D :D

Gość • Czwartek [05.03.2026, 20:19:25] • [IP: 178.238.255.***]

A nie jest to przypadkiem spowodowane mniejszą ilością tlenu w tunelu z powodu dużej ilości spalin i słabej wentylacji? Wszyscy mieszkańcy wiedzą że przed wjazdem do tunelu trzeba wlączyć obieg zamknięty bo inaczej kręci się w glowie. Smród jest silny a do tego w godzinach szczytu widoczność ograniczona.

Gość • Czwartek [05.03.2026, 19:53:29] • [IP: 92.118.165.***]

Obsługa tunelu powinna być wyposażona w ciągnik ewakuacyjny i w takim przypadku odholowanie takiego pojazdu po za tunel trwałoby 10 minut

Oglądasz 26-41 z 41
■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344
■ Burze z gradem nad regionem. Wydano ostrzeżenie dla części województwa zachodniopomorskiego Silne burze, grad oraz porywy wiatru do 80 km/h mogą wystąpić w niedzielę po południu w wielu powiatach województwa zachodniopomorskiego. Synoptycy ostrzegają także przed intensywnymi opadami deszczu, które lokalnie mogą powodować podtopienia. Centrum Prognoz Meteorologicznych MeteoSky wydało ostrzeżenie meteorologiczne dotyczące burz z gradem. Alert pierwszego stopnia obowiązuje od godziny 12:40 do 17:00 w niedzielę 21 czerwca 2026 roku ■ Uwaga mieszkańcy i turyści! Dla całego województwa zachodniopomorskiego wydano ostrzeżenie przed upałami - dziś od godz. 11:00 do 21:00 temperatura może osiągać od 28°C do 32°C. Wysokie temperatury zwiększają ryzyko udaru słonecznego i odwodnienia. Pamiętaj o regularnym piciu wody, unikaj długiego przebywania na słońcu i zachowaj szczególną ostrożność wobec dzieci oraz seniorów ■ Gang na elektrycznych hulajnogach i brawurowy skok na jubilera. Kilka minut wystarczyło, by zorganizowana grupa włamywaczy splądrowała sklep jubilerski znajdujący się w kompleksie handlowym w budynku Kauflandu w Świnoujściu. Zamaskowani sprawcy sforsowali zabezpieczenia, rozbili szybę, witryny i uciekli na hulajnogach elektrycznych. Policja analizuje monitoringi z całej okolicy. W nocy z soboty na niedzielę doszło do jednego z najpoważniejszych włamań w Świnoujściu w ostatnich latach. Celem przestępców był sklep jubilerski znajdujący się w pasażu handlowym w markecie Kaufland. Według informacji, do których dotarła redakcja, sprawcy działali wyjątkowo sprawnie i byli bardzo dobrze przygotowani. Do obiektu dostali się pasażu handlowego. Po sforsowaniu zabezpieczeń przedostali się do wnętrza, a następnie przy użyciu młotów wybili szybę sklepu jubilerskiego. Cała akcja miała trwać zaledwie kilka minut. W tym czasie złodzieje opróżnili sklep z biżuterii i błyskawicznie opuścili miejsce zdarzenia. Nieoficjalnie mówi się o stratach sięgających nawet 1,5 miliona złotych, jednak na obecnym etapie śledztwa kwota ta nie została oficjalnie potwierdzona. Z informacji uzyskanych przez redakcję wynika, że sprawcy uciekli na hulajnogach elektrycznych ■