POGODA

Reklama


Wydarzenia

iswinoujscie.pl • Piątek [06.03.2026, 13:25:59] • Świnoujście

Trudny powrót do domu. Pomocna dłoń policjantów przy ulicy Matejki

Trudny powrót do domu. Pomocna dłoń policjantów przy ulicy Matejki

fot. iswinoujscie.pl

Dwa radiowozy przy ulicy Matejki w Świnoujściu. Niebieskie światła odbijały się od bloków i chodników, a wielu przechodniów zastanawiało się, czy wydarzyło się coś poważnego. Tymczasem za tą interwencją kryła się zwyczajna, ludzka historia. Wiele osób zastanawiało się, czy doszło do poważnego zdarzenia. Okazało się jednak, że interwencja miała zupełnie inny i bardzo ludzki charakter.

Był czwartek, 5 marca, kilka minut po godzinie 18. Jeden z mieszkańców zauważył mężczyznę leżącego w trawie w pobliżu budynków przy ulicy Matejki w Świnoujściu. Zaniepokojony mieszkaniec zatrzymał przejeżdżający radiowóz i wskazał miejsce.

Okazało się że mężczyzna znajdował się w bardzo silnym stanie upojenia alkoholowego. Nie był w stanie samodzielnie wstać ani zrobić kilku kroków w stronę domu. Możliwe że był po wypłacie.

Na miejsce do pomocy wezwano drugi radiowóz. Z daleka wyglądało to tak, jakby trwała poważna akcja.

Podali mężczyźnie ręce, pomogli mu wstać i podtrzymując go ruszyli razem w stronę jednego z pobliskich budynków. To było około 200 metrów drogi. Niewiele, a jednak dla niego tego wieczoru była to najtrudniejsza droga do domu.

Została tylko zwyczajna ludzka historia, taka, która nie trafia do policyjnych statystyk, ale czasem znaczy więcej niż niejedna interwencja.

źródło: www.iswinoujscie.pl


komentarzy: 28, skomentuj, drukuj, udostępnij

Twoim Zdaniem

Dodaj Komentarz

Dodając komentarz akceptujesz
Regulamin oraz Politykę prywatności.

Zauważyłeś błąd lub komentarz niezgodny z regulaminem?
 
Oglądasz 1-25 z 28

Gość • Piątek [27.03.2026, 20:21:10] • [IP: 91.94.19.***]

No tak się sympatycznie składa, że ludzie przechodzili obojętnie obok leżącego na zimnie człowieka z komentarzami, że" pewnie pijany". Człowiek był tak zamroczony, że nie miał siły wstać, ja ze znajomą nie miałyśmy siły go podnieść więc pana położyłyśmy na boku i ZADZWONIŁAM NA 112, gdzie kazano mi czekać na przyjazd służb. Czekałam więc ponad 20 min. W tym czasie, poza jedną młodą kobietą, nie zatrzymał się nikt i nie zainteresował się czy nie trzeba pomóc. Centrum miasta, masa ludzi dookoła. Jako społeczeństwo jesteśmy w d*pie

Gość • Niedziela [08.03.2026, 17:02:15] • [IP: 185.210.36.**]

Pij więcej

Gość • Sobota [07.03.2026, 21:51:58] • [IP: 46.112.238.***]

Tych, którzy się upijają lub narkotyzują należy odsyłać do Rosji.

Gość • Sobota [07.03.2026, 14:11:23] • [IP: 93.159.2.***]

Propozycja do urzędników aby wprowadzić w mieście prohibicję ale to bardzo restrykcyjnie tak jak jest to w Warszawie od 22.00-06.00 zero alkoholu w sprzedaży nawet na stacjach benzynowych...Trochę to zmniejszy spojrzycie oraz widoki upojonych osób a co za tym idzie mniej interwencji.

Gość • Sobota [07.03.2026, 10:58:32] • [IP: 37.109.161.***]

Szacunek i podziękowania dla policjantów. pomogli człowiekowi w potrzebie, bo noce jeszcze mrozne a człowiek nie koniecznie pijący.

Gość • Piątek [06.03.2026, 22:05:33] • [IP: 37.31.130.**]

Nie wezwano karetki, to już jakiś postęp

Gość • Piątek [06.03.2026, 21:56:28] • [IP: 37.31.132.**]

Tego jeszcze nie grali, hehe.

Gość • Piątek [06.03.2026, 21:16:50] • [IP: 178.238.246.**]

Potrzebna od zaraz izba wytrzeźwień, jest fajne miejsce, były areszt 🥵🫠

Gość • Piątek [06.03.2026, 20:34:55] • [IP: 88.156.234.**]

A z kad oni wiedzieli ci co go odwozili czy ta dawka alkoholu niebyła czasem zabójcza dla tego osobnika, gdzie pomoc medyczna na pierwszym miejscu, i teraz taki miły pan poda takich taksówkarzy do sądu o narażenie jego życia.

Gość • Piątek [06.03.2026, 17:59:33] • [IP: 31.175.6.**]

Że człowiek się napije to za swoje się napije Bolek jak się przewraca to za swoje się przewraca a że nikt z tym nic nie robi to już wina systemu gdzie te leczenie uzależnionych w naszym mieście powinni się tym wreszcie zainteresować.

Gość • Piątek [06.03.2026, 16:36:09] • [IP: 108.41.39.***]

W Latach 80 to bylo normalne 15 po wyplacie

Gość • Piątek [06.03.2026, 16:17:19] • [IP: 176.221.125.***]

PEWNIE PIŁ z UMIAREM A UMIAR LEŻAŁ OBOK I NIE POMÓGŁ

Gość • Piątek [06.03.2026, 16:03:08] • [IP: 185.210.36.***]

Narkotyk alkohol rozwala, co może. Facet ocalił życie dzięki przechodniowi będącemu człowiekiem (w nocy było -2, 5 st.C), a nie typowym tu przy takich tematach internautą zajmującym się klasyfikowaniem ludzi na nadludzi i podludzi, ale...pozostanie z problemem alkoholowym. Nawet jeśli nie jest alkoholikiem - niestety będzie pewnie jeszcze szukał tak zwanego pocieszenia w piciu.

Gość • Piątek [06.03.2026, 15:59:54] • [IP: 15.220.65.***]

SZACUNEK DLA PANOW POLICJANTOW!!, ale ten czlowiek ma rozum i na pewno wie, ze nadmiar alkoholu to nocleg pod gwiazdami!!

Gość • Piątek [06.03.2026, 15:42:39] • [IP: 91.94.17.***]

To Bolek on często leży na ziemi w stanie upojenia to na pewno on🤪🤪🤪🤪

Gość • Piątek [06.03.2026, 15:23:16] • [IP: 89.151.19.*]

Po ludzku się upił do dna.

Gość • Piątek [06.03.2026, 15:05:58] • [IP: 46.112.236.***]

Tylko często za takimi historiami kryją się ludzkie dramaty, bo nadużywający alkoholu człowiek to często wielki problem dla całej rodziny.

Gość • Piątek [06.03.2026, 14:55:28] • [IP: 178.238.253.***]

Leżącego się nie kopie... nie ważne kto to jest.

Gość • Piątek [06.03.2026, 14:49:20] • [IP: 78.9.235.***]

no i takie zachowanie to akurat można pochwalić!

Gość • Piątek [06.03.2026, 14:46:57] • [IP: 89.255.242.***]

Zeby tak się zapić?

Gość • Piątek [06.03.2026, 14:44:23] • [IP: 37.31.136.**]

Gratulacje!

Zasada • Piątek [06.03.2026, 14:37:26] • [IP: 150.254.222.**]

Poezja non-fiction najwyższej próby! PS. dwa radiowozy do opilca to trochę nadmiarowe...

Gość • Piątek [06.03.2026, 14:31:27] • [IP: 37.31.132.***]

I takie zachowanie tej formacji szanuję..nie zawsze po drodze z nimi. Ale muszą w ostatnich 10 latach ciągle wybierać - służyć społeczeństwu czy systemowi. trudne ale to był ich wybór

Gość • Piątek [06.03.2026, 14:31:25] • [IP: 89.151.31.***]

Koleś z matki 8 pewnie xd

Gość • Piątek [06.03.2026, 13:59:31] • [IP: 164.127.249.***]

Ludzkie pany, brawo, ,

Oglądasz 1-25 z 28
■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344
■ Burze z gradem nad regionem. Wydano ostrzeżenie dla części województwa zachodniopomorskiego Silne burze, grad oraz porywy wiatru do 80 km/h mogą wystąpić w niedzielę po południu w wielu powiatach województwa zachodniopomorskiego. Synoptycy ostrzegają także przed intensywnymi opadami deszczu, które lokalnie mogą powodować podtopienia. Centrum Prognoz Meteorologicznych MeteoSky wydało ostrzeżenie meteorologiczne dotyczące burz z gradem. Alert pierwszego stopnia obowiązuje od godziny 12:40 do 17:00 w niedzielę 21 czerwca 2026 roku ■ Uwaga mieszkańcy i turyści! Dla całego województwa zachodniopomorskiego wydano ostrzeżenie przed upałami - dziś od godz. 11:00 do 21:00 temperatura może osiągać od 28°C do 32°C. Wysokie temperatury zwiększają ryzyko udaru słonecznego i odwodnienia. Pamiętaj o regularnym piciu wody, unikaj długiego przebywania na słońcu i zachowaj szczególną ostrożność wobec dzieci oraz seniorów ■ Gang na elektrycznych hulajnogach i brawurowy skok na jubilera. Kilka minut wystarczyło, by zorganizowana grupa włamywaczy splądrowała sklep jubilerski znajdujący się w kompleksie handlowym w budynku Kauflandu w Świnoujściu. Zamaskowani sprawcy sforsowali zabezpieczenia, rozbili szybę, witryny i uciekli na hulajnogach elektrycznych. Policja analizuje monitoringi z całej okolicy. W nocy z soboty na niedzielę doszło do jednego z najpoważniejszych włamań w Świnoujściu w ostatnich latach. Celem przestępców był sklep jubilerski znajdujący się w pasażu handlowym w markecie Kaufland. Według informacji, do których dotarła redakcja, sprawcy działali wyjątkowo sprawnie i byli bardzo dobrze przygotowani. Do obiektu dostali się pasażu handlowego. Po sforsowaniu zabezpieczeń przedostali się do wnętrza, a następnie przy użyciu młotów wybili szybę sklepu jubilerskiego. Cała akcja miała trwać zaledwie kilka minut. W tym czasie złodzieje opróżnili sklep z biżuterii i błyskawicznie opuścili miejsce zdarzenia. Nieoficjalnie mówi się o stratach sięgających nawet 1,5 miliona złotych, jednak na obecnym etapie śledztwa kwota ta nie została oficjalnie potwierdzona. Z informacji uzyskanych przez redakcję wynika, że sprawcy uciekli na hulajnogach elektrycznych ■