POGODA

Reklama


Wydarzenia

iswinoujscie.pl • Niedziela [08.03.2026, 10:45:38] • Świnoujście

Radosna promenadowa rywalizacja pań tuż przed Dniem Kobiet

Radosna promenadowa rywalizacja pań tuż przed Dniem Kobiet

fot. Robert Ignaciuk

W przeddzień Dnia Kobiet setka pań w Świnoujściu postanowiła uczcić swoje święto niezwykłą aktywnością sportową. Babski bieg i bieg na szpilkach zgromadził łącznie na starcie ponad setkę uczestniczek. Najmłodsza zawodniczka nie skończyła jeszcze 5 lat, najstarsza…, no nie (!) paniom wieku wypominać nie wypada! Tym bardziej, że wszystkie przystąpiły do tych zawodów z promiennym uśmiechem nastolatki. Osobna grupa pań ścigała się też z pomocą kijków nordic walking.

Od godziny 12.00 promenada na wysokości muzeum statków na wodzie wypełniła się muzyką i gwarem rozmów. O tej właśnie porze organizator imprezy-Ośrodek Sportu i Rekreacji „Wyspiarz” uruchomił biuro zawodów. Jako pierwsze na starcie stanęły uczestniczki biegu głównego. Panie miały do pokonania dystans 3 kilometrów i 200 metrów. Skalę trudności podnosił fakt, że tylko połowa dystansu prowadziła po utwardzonej promenadzie. Przed nawrotem uczestniczki wbiegały na plażę i musiały walczyć nie tylko z własnymi słabościami ale też miękkim podłożem i wiatrem

Radosna promenadowa rywalizacja pań tuż przed Dniem Kobiet

fot. iswinoujscie.pl

Przed zawodami uczestniczki miały okazję do rozgrzewki prowadzonej przez instruktora. Zaraz po starcie, stawka biegaczek znacznie się rozciągnęła i „porwała”. Bieg na głównym dystansie zdominowały świnoujścianki. Podium należało do biegaczek Miejskiego Klubu Lekkoatletycznego panie z kijkamipodium znalazły się też Julia Leonowicz i Alicja Wiśniewska. Na ostatniej prostej, finiszującym paniom towarzyszył doping licznie zgromadzonej publiczności. Już na mecie na wszystkie biegaczki, niezależnie od miejsca czekał zastępca prezydenta Świnoujścia - Roman Kucierski, który dla każdej pani miał medal za uczestnictwo oraz symbolicznego tulipana.

Niezwykle ciepło powitano na mecie najmłodszą uczestniczkę zawodów. Wiktoria Bogucka ma dopiero pięć lat. W babskim biegu pobiegła wraz z mamą. Pani Magdalena była niezwykle szczęśliwa z wytrwałości córeczki i swojej własnej.

Radosna promenadowa rywalizacja pań tuż przed Dniem Kobiet

fot. iswinoujscie.pl

Wśród uczestniczek tej świątecznej zabawy przeważały świnoujścianki ale nie brakowało także gości. Z vouchera na słodki poczęstunek cieszyła się jedna z najlepszych polskich reportażystek telewizyjnych, autorka głośnych filmów dokumentalnych realizowanych dla Telewizji Polskiej Dorota Petrus.

Radosną atmosferę w strefie organizacyjnej podkreślała przebojowa muzyka więc były też spontaniczne tańce. Specjalną niespodzianką był olbrzymi słodki prezent dla pań. Tort wykonany w barze Krewetka czekał w strefie gastronomicznej imprezy ale, w pierwszej kolejności zmęczonym biegaczkom zaproponowano gorący obiad.

Te same atrakcje czekały także na uczestniczki kolejnych wyścigów „babskich biegów”. Jako kolejne do wyścigu przystąpiły panie z kijkami.

Radosna promenadowa rywalizacja pań tuż przed Dniem Kobiet

fot. iswinoujscie.pl

Jak co roku największe emocje wzbudził bieg na szpilkach. Uczestniczki miały tu do pokonania najkrótszy dystans ale 100 metrów w takim obuwiu niełatwo jest przejść, a co dopiero przebiec ! Dla najszybszych pań na mecie czekało wielkie podium. Jako pierwsze stanęły na nim zwyciężczynie biegu głównego; Szans rywalkom nie dały tu świnoujścianki z Miejskiego Klubu Lekkoatletycznego „Maraton”; Joanna Włodarczak /zwyciężczyni/ Julia Leonowicz /II miejsce/ oraz Alicja Wiśniewska –na trzecim stopniu.

Radosna promenadowa rywalizacja pań tuż przed Dniem Kobiet

fot. iswinoujscie.pl

Kolejne medale odebrały najszybsze w wyścigu z kijkami; Katarzyna Zgraja /I m./ Kornelia Brzezicka /II m./oraz trzecia –Karolina Petryniak.

Za bieg na szpilkach medale odebrały z kolei; triumfatorka-Beata Krajewska, Monika Murawska /II m./ oraz Daria Karońska.
Organizatorzy z Ośrodka Sportu i Rekreacji „Wyspiarz” postanowili jednak nagrodzić wszystkie uczestniczki sobotnich zawodów. Było to możliwe dzięki zaangażowaniu szeregu firm, które postanowiły dodać paniom w dniu ich święta dodatkowych powodów do radości. Nagrody w postaci voucherów oraz biletów na rejsy i wycieczki Słoneczny kwiatek wszystkim paniom podarował także wiosna otaczając w sobotę promenadę cudownym słońcem i prawdziwie już wiosenną temperaturą.

Radosna promenadowa rywalizacja pań tuż przed Dniem Kobiet

fot. iswinoujscie.pl

źródło: www.iswinoujscie.pl


komentarzy: 10, skomentuj, drukuj, udostępnij

Twoim Zdaniem

Dodaj Komentarz

Dodając komentarz akceptujesz
Regulamin oraz Politykę prywatności.

Zauważyłeś błąd lub komentarz niezgodny z regulaminem?
 
Oglądasz 1-10 z 10

Gość • Poniedziałek [09.03.2026, 17:25:04] • [IP: 2.106.93.**]

A ile gir połamano na tych szpilkach?

Gość • Poniedziałek [09.03.2026, 10:35:41] • [IP: 91.94.25.***]

Super dziewczyny z MKL MARATON. Brawo Asia, Julia i Alicja

Gość • Poniedziałek [09.03.2026, 08:26:05] • [IP: 46.231.58.**]

Joasiu gratuluję wygranego biegu.

Gość • Poniedziałek [09.03.2026, 06:05:05] • [IP: 205.147.17.**]

w czasach równouprawnienia nie powinno się takich imprez robić bo to jawna dyskryminacja ze względu na płeć.

Gość • Poniedziałek [09.03.2026, 02:43:59] • [IP: 37.31.132.**]

Szorty navy 22 nie każda biega w szpilkach

Gość • Niedziela [08.03.2026, 22:31:01] • [IP: 176.221.124.***]

Piękne dziewczyny, piękne uśmiechy.

Gość • Niedziela [08.03.2026, 22:19:36] • [IP: 176.221.124.***]

Bieg główny i kijki super:) Sorry ale bieg w szpilkach to nieporozumienie. Jak można biegać w szpilkach? Przecież można zrobić sobie krzywdę. Masakra

Gość • Niedziela [08.03.2026, 17:01:25] • [IP: 91.94.20.**]

Bieganie po betonie to głupota. Mnóstwo osób musiało poddać się operacji kolana.

Gość • Niedziela [08.03.2026, 15:20:55] • [IP: 95.91.215.***]

Gratulacje /Pozdrawiam

Gość • Niedziela [08.03.2026, 12:38:48] • [IP: 178.238.251.**]

radosna impreza

Oglądasz 1-10 z 10
■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344
■ Burze z gradem nad regionem. Wydano ostrzeżenie dla części województwa zachodniopomorskiego Silne burze, grad oraz porywy wiatru do 80 km/h mogą wystąpić w niedzielę po południu w wielu powiatach województwa zachodniopomorskiego. Synoptycy ostrzegają także przed intensywnymi opadami deszczu, które lokalnie mogą powodować podtopienia. Centrum Prognoz Meteorologicznych MeteoSky wydało ostrzeżenie meteorologiczne dotyczące burz z gradem. Alert pierwszego stopnia obowiązuje od godziny 12:40 do 17:00 w niedzielę 21 czerwca 2026 roku ■ Uwaga mieszkańcy i turyści! Dla całego województwa zachodniopomorskiego wydano ostrzeżenie przed upałami - dziś od godz. 11:00 do 21:00 temperatura może osiągać od 28°C do 32°C. Wysokie temperatury zwiększają ryzyko udaru słonecznego i odwodnienia. Pamiętaj o regularnym piciu wody, unikaj długiego przebywania na słońcu i zachowaj szczególną ostrożność wobec dzieci oraz seniorów ■ Gang na elektrycznych hulajnogach i brawurowy skok na jubilera. Kilka minut wystarczyło, by zorganizowana grupa włamywaczy splądrowała sklep jubilerski znajdujący się w kompleksie handlowym w budynku Kauflandu w Świnoujściu. Zamaskowani sprawcy sforsowali zabezpieczenia, rozbili szybę, witryny i uciekli na hulajnogach elektrycznych. Policja analizuje monitoringi z całej okolicy. W nocy z soboty na niedzielę doszło do jednego z najpoważniejszych włamań w Świnoujściu w ostatnich latach. Celem przestępców był sklep jubilerski znajdujący się w pasażu handlowym w markecie Kaufland. Według informacji, do których dotarła redakcja, sprawcy działali wyjątkowo sprawnie i byli bardzo dobrze przygotowani. Do obiektu dostali się pasażu handlowego. Po sforsowaniu zabezpieczeń przedostali się do wnętrza, a następnie przy użyciu młotów wybili szybę sklepu jubilerskiego. Cała akcja miała trwać zaledwie kilka minut. W tym czasie złodzieje opróżnili sklep z biżuterii i błyskawicznie opuścili miejsce zdarzenia. Nieoficjalnie mówi się o stratach sięgających nawet 1,5 miliona złotych, jednak na obecnym etapie śledztwa kwota ta nie została oficjalnie potwierdzona. Z informacji uzyskanych przez redakcję wynika, że sprawcy uciekli na hulajnogach elektrycznych ■