POGODA

Reklama


Wydarzenia

iswinoujscie.pl • Wtorek [10.03.2026, 23:26:43] • Świnoujście

XIII Babski Bieg – Święto Kobiet i dobrej energii

XIII Babski Bieg – Święto Kobiet i dobrej energii

fot. OSiR Wyspiarz

W sobotę 07 marca 2026 r., Świnoujście ponownie wypełniło się energią, uśmiechem i sportową rywalizacją – wszystko za sprawą XIII Babskiego Biegu z okazji Dnia Kobiet zorganizowanego przez Ośrodek Sportu i Rekreacji „Wyspiarz" i Urząd Miasta Świnoujście. Celem imprezy było promowanie sportu, upowszechnianie aktywności fizycznej wśród kobiet oraz świętowanie Dnia Kobiet.

W programie znalazły się: bieg główny i marsz Nordic Walking na dystansie 3,2 km oraz bieg w szpilkach na dystansie 100 m. Każda konkurencja dostarczyła uczestniczkom wiele emocji – od sportowej rywalizacji po pełne humoru sprinty w eleganckich szpilkach. Wyniki, miejsce i rekordy życiowe były ważne, ale nie mniej istotny był sam udział w gronie innych ludzi pozytywnie zakręconych na punkcie biegania.

XIII Babski Bieg – Święto Kobiet i dobrej energii

fot. OSiR Wyspiarz

Zanim biegacze wyruszyli na trasę, udanej rywalizacji życzył im Zastępca Prezydenta Miasta Świnoujście Pan Roman Kucierski.

Wyniki biegu głównego (3,2 km)
I miejsce – Joanna Włodarczak
II miejsce – Julia Leonowicz
III miejsce – Alicja Wiśniewska

Wyniki Nordic Walking (3,2 km)
I miejsce – Katarzyna Zgraja
II miejsce – Kornelia Brzezicka
III miejsce – Karolina Pietryniak

Wyniki biegu „na szpilkach" (100 m)
I miejsce – Beata Krajewska
II miejsce – Monika Murawska
III miejsce – Daria Kareńska

XIII Babski Bieg – Święto Kobiet i dobrej energii

fot. OSiR Wyspiarz

Pełny komunikat z zawodów na stronie https://www.osir.swinoujscie.pl/xiii-babski-bieg-swieto-kobiet-i-dobrej-energii

Na mecie każda uczestniczka otrzymała medal i filiżankę z wizerunkiem Afrodyty oraz symboliczny kwiatek, zaś pierwsze trzy miejsca na poszczególnych dystansach nagrodzone zostały okolicznościowymi statuetkami ufundowanymi przez Ośrodek Sportu i Rekreacji „Wyspiarz" oraz Urząd Miasta Świnoujście.

XIII Babski Bieg – Święto Kobiet i dobrej energii

fot. OSiR Wyspiarz

W punkcie gastronomicznym czekał okolicznościowy tort przygotowany przez Pana Tomasza Laskowskiego Bar Krewetka oraz danie dnia, kurczak z warzywami, przygotowany przez mistrza kuchni Roberta Bochenko.

XIII Babski Bieg – Święto Kobiet i dobrej energii

fot. OSiR Wyspiarz

Na zakończenie imprezy wśród wszystkich uczestniczek rozlosowano nagrody niespodzianki ufundowane przez sponsorów: Adler-Schiffe, Alternatywne Piękno, Baltic Home Apartamenty, Batista Pizza & Burgers, Bosco Restauracja, Biuro Podróży Wybrzeże Bis, Centrum Medyczne Fregata Sp. z o.o., Drukarnia Maagdruk, Gelati La Stella, Holden Normobaric, Infinity Gym, Muzeum Statków, Restauracja Neptun, Remondis Oddział Świnoujście, Sofa Bistro, Hotel & SPA Trzy Wyspy, Unity Line, Vemme Day Spa, Wena Restauracja.

XIII Babski Bieg – Święto Kobiet i dobrej energii

fot. OSiR Wyspiarz

Gratulacje dla wszystkich uczestniczek oraz serdeczne podziękowania dla sponsorów.

OSiR „Wyspiarz"


komentarzy: 0, skomentuj, drukuj, udostępnij

Twoim Zdaniem

Dodaj Komentarz

Dodając komentarz akceptujesz
Regulamin oraz Politykę prywatności.

Zauważyłeś błąd lub komentarz niezgodny z regulaminem?
 
■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344
■ Uderzył mężczyznę w głowę. 57-latek trafił do szpitala, sprawca jest nadal poszukiwany. Do poważnego zdarzenia doszło w piątkowe popołudnie w rejonie ulicy Konstytucji 3 Maja, przed budynkami znajdującymi się przy galerii Corso w Świnoujściu. Po uderzeniu w głowę 57-letni mężczyzna trafił do szpitala. Według nieoficjalnych informacji policja poszukuje sprawcy. Jak ustalili redaktorzy iswinoujscie.pl, do zdarzenia doszło około godziny 17.00. Wszystko wskazuje na to, że nie był to przypadkowy atak. Mężczyźni mogli się znać, a pomiędzy nimi doszło do konfliktu, który zakończył się użyciem przemocy ■