POGODA

Reklama


Wydarzenia

iswinoujscie.pl • Czwartek [12.03.2026, 17:30:22] • Świnoujście

Park Zdrojowy zamienia się w bagienko. Zalane nawet nowe nasadzenia

Park Zdrojowy zamienia się w bagienko. Zalane nawet nowe nasadzenia

fot. Mieszkaniec

Mieszkaniec Świnoujścia zwraca uwagę na problem w Parku Zdrojowym. Mimo braku opadów i śniegu duża część terenu stoi w wodzie. Pod wodą znalazły się także młode nasadzenia wykonane podczas rewitalizacji parku.

Do redakcji dotarły zdjęcia wykonane 12 marca 2026 roku w Parku Zdrojowym w Świnoujściu. Widać na nich rozlewiska wody między drzewami oraz zalane fragmenty trawnika. Woda stoi również wokół młodych krzewów posadzonych w ostatnich latach w ramach prac rewitalizacyjnych.

Jak podkreśla mieszkaniec, który przesłał zdjęcia, sytuacja jest tym bardziej zaskakująca, że w ostatnim czasie nie było intensywnych opadów ani śniegu.

„Mimo braku śniegu i deszczu, to w Parku Zdrojowym możemy ‘podziwiać’ parkowe bagienka. Zalane są nawet sadzonki, które miasto posadziło w ramach rewitalizacji parku.”

Park Zdrojowy zamienia się w bagienko. Zalane nawet nowe nasadzenia

fot. Mieszkaniec

Zdaniem mieszkańca problem może wynikać z niesprawnego systemu melioracyjnego albo braku bieżącego nadzoru nad jego działaniem.

„Może potrzebny jest gospodarz, który będzie obsługiwał system melioracji parku, a jeżeli coś popsuto to na bieżąco naprawi. To miała być wizytówka miasteczka, a jest raczej powodem wstydu.”

Park Zdrojowy od lat uchodzi za jedną z wizytówek Świnoujścia i jedno z najchętniej odwiedzanych miejsc spacerowych przez mieszkańców i turystów. Tym bardziej takie obrazy budzą zdziwienie.

źródło: www.iswinoujscie.pl


komentarzy: 37, skomentuj, drukuj, udostępnij

Twoim Zdaniem

Dodaj Komentarz

Dodając komentarz akceptujesz
Regulamin oraz Politykę prywatności.

Zauważyłeś błąd lub komentarz niezgodny z regulaminem?
 
Oglądasz 26-37 z 37

Mi • Czwartek [12.03.2026, 21:38:24] • [IP: 83.20.205.**]

A kiedyś Pani Prezydent biegała w kaloszach po Parku...i filmy nagrywała... A gdzie jest teraz ? Kalosze poszły do szafy a problemu nie widać ? Głupio się teraz wytłumaczyć jak od wieków wiadomo że jest to teren zalewowy a słowa padły że będzie tak cudownie. Haha żenada

Gość • Czwartek [12.03.2026, 21:36:50] • [IP: 217.115.56.**]

Agatowska brawo ty 🤣🤣🤣🤣

Gość • Czwartek [12.03.2026, 21:19:50] • [IP: 176.221.125.***]

Nowe nasadzenia sa tylko po to zeby ladnie wygladac w excelu, potem moga zniknac (najlepiej by bylo), urzad ma wywalone

Gość • Czwartek [12.03.2026, 21:08:04] • [IP: 91.94.17.**]

Wszyscy pamiętamy jak w ubieglej kadencji obecna kierowniczka Urzędu Miasta kupiła sobie kalosze, weszła do bajorka w tym miejscu, pstryknęła sobie fotkę i zamieściła w iswinoujscie. Ostro krytykowała swojego partyjnego towarzysza Janusza za takie bagno w parku. Mija już dwa lata jak jest na miejscu swojego kolegi i bagno dalej jest. Bądź niewiasto choć trochę wiarygodna i doprowadź do właściwego stanu tego terenu.

Gość • Czwartek [12.03.2026, 20:46:52] • [IP: 78.11.16.***]

Bagno we władzach... Bagno w parku...

Gość • Czwartek [12.03.2026, 20:43:55] • [IP: 176.221.124.***]

i dobrze natura upomina sie o swoje

Gość • Czwartek [12.03.2026, 20:26:26] • [IP: 176.221.124.**]

Wszyscy piszą, a nikt nie wie czemu. Naprawdę nikt? Kilka osób musi wiedzieć, pracują w urzędzie miasta, a być może w wodociągach. Niech więc nie ściemniają, że to pozostałość po zimie. Nie jestem pracownikiem branży wodnej, ale mam pewien pogląd, mogę się mylić, ale niekoniecznie. Uważam, że utrzymujący się w mieście nienaturalnie wysoki poziom wód gruntowych, ma swoje źródło w ujęciu wodnym Mulnik, oraz estuarium wodnym w zachodniej części wyspy Uznam. Zarządcy gospodarki wodnej miasta zapewne dbają o to, aby wody w mieście nie zabrakło, dlatego ujęcie wody systematycznie ubezpieczają podwyższonym poziomem wody gruntowej w całej okolicy. Natomiast mieszkańcom wciska się kit, że to wysoki poziom wód morskich albo sytuacja po zimie. Działkowcy na przykład/ Paprotna i Nad Zalewem/, mogą rozpocząć hodować karasie, uprawa działek jest tam praktycznie bardzo utrudniona do końca kwietnia, a nawet jeszcze dłużej. Jeżeli istnieje jakiś system irygacyjny, to dlaczego terenu nie osusza się, ha?

Gość • Czwartek [12.03.2026, 19:37:39] • [IP: 185.210.36.**]

Władze miasta jak zwykle bezradne i nie wiedzą co należy zrobić. Ech...

Gość • Czwartek [12.03.2026, 18:59:09] • [IP: 176.221.124.**]

Gdzie są rowy melioracyjne ??

Gość • Czwartek [12.03.2026, 18:10:36] • [IP: 176.221.125.**]

Gdybyśmy byli Holandią czy innym terenem położonym wyżej niz poziom wód gruntowych to by było inaczej czyli narzekali byśmy na suszę geologiczną tak jak narzeka połowa Polski gdzie no w województwie lubuskim pełnym jezior których większość skazana jest na wysuszenie. A wspomniałem o Holandii na początku gdyż oni poradzili sobie pomimo że teren na którym mieszka ogromna większość ludzi położona jest poniżej poziomu morza które potrafi być grosne w czasie sztormów nie to co nasze jezioro zwane morzem. Tam wiatraki które cały czas pompują wodę w stronę morza północnego jest mnóstwo i są to w większości prymitywne rury z zamontowana pompą a dopiero na końcu sieci kanałów stoją potężne siłownie z pompami które odbierają wodę z sieci kanałów. My nad zalewem mamy sąsiadów którzy mają pompy ale nie uruchamiają ich gdyż im taki poziom wody w kaminnke pasuje. A to że bobry podniosły poziom to im to pasuje i są pod ochroną. Do tego miast czerpie wodę z pod piasków

jankes • Czwartek [12.03.2026, 18:09:07] • [IP: 79.124.111.***]

Przecież te podtopienia to wizytówka miasta.

Gość • Czwartek [12.03.2026, 17:57:08] • [IP: 37.31.130.**]

ale sensacja...mam zdjęcia rok po roku gdzie występuje taka sytuacja po zimie..niski teren, ziemia się rozmraża po zimie plus wody gruntowe... afera koperkowa kolejna

Oglądasz 26-37 z 37
■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344
■ Burze z gradem nad regionem. Wydano ostrzeżenie dla części województwa zachodniopomorskiego Silne burze, grad oraz porywy wiatru do 80 km/h mogą wystąpić w niedzielę po południu w wielu powiatach województwa zachodniopomorskiego. Synoptycy ostrzegają także przed intensywnymi opadami deszczu, które lokalnie mogą powodować podtopienia. Centrum Prognoz Meteorologicznych MeteoSky wydało ostrzeżenie meteorologiczne dotyczące burz z gradem. Alert pierwszego stopnia obowiązuje od godziny 12:40 do 17:00 w niedzielę 21 czerwca 2026 roku ■ Uwaga mieszkańcy i turyści! Dla całego województwa zachodniopomorskiego wydano ostrzeżenie przed upałami - dziś od godz. 11:00 do 21:00 temperatura może osiągać od 28°C do 32°C. Wysokie temperatury zwiększają ryzyko udaru słonecznego i odwodnienia. Pamiętaj o regularnym piciu wody, unikaj długiego przebywania na słońcu i zachowaj szczególną ostrożność wobec dzieci oraz seniorów ■ Gang na elektrycznych hulajnogach i brawurowy skok na jubilera. Kilka minut wystarczyło, by zorganizowana grupa włamywaczy splądrowała sklep jubilerski znajdujący się w kompleksie handlowym w budynku Kauflandu w Świnoujściu. Zamaskowani sprawcy sforsowali zabezpieczenia, rozbili szybę, witryny i uciekli na hulajnogach elektrycznych. Policja analizuje monitoringi z całej okolicy. W nocy z soboty na niedzielę doszło do jednego z najpoważniejszych włamań w Świnoujściu w ostatnich latach. Celem przestępców był sklep jubilerski znajdujący się w pasażu handlowym w markecie Kaufland. Według informacji, do których dotarła redakcja, sprawcy działali wyjątkowo sprawnie i byli bardzo dobrze przygotowani. Do obiektu dostali się pasażu handlowego. Po sforsowaniu zabezpieczeń przedostali się do wnętrza, a następnie przy użyciu młotów wybili szybę sklepu jubilerskiego. Cała akcja miała trwać zaledwie kilka minut. W tym czasie złodzieje opróżnili sklep z biżuterii i błyskawicznie opuścili miejsce zdarzenia. Nieoficjalnie mówi się o stratach sięgających nawet 1,5 miliona złotych, jednak na obecnym etapie śledztwa kwota ta nie została oficjalnie potwierdzona. Z informacji uzyskanych przez redakcję wynika, że sprawcy uciekli na hulajnogach elektrycznych ■