POGODA

Reklama


Wydarzenia

iswinoujscie.pl • Sobota [14.03.2026, 14:16:02] • Świnoujście

Młodzi świnoujścianie mieli także swoją ekstremalną drogę krzyżową

Młodzi świnoujścianie mieli także swoją ekstremalną drogę krzyżową

fot. Sławomir Ryfczyński

Grupa dzieci i młodzieży z wyruszyła w piątek na szlak zadumy i modlitwy. Droga krzyżowa rozpoczęła się mszą świętą o godz. 17.00. Na zakończenie nabożeństwa opiekun grupy – ksiądz Łukasz Suchenia przypomniał jak bezpiecznie pokonać pątniczą drogę, a wszystkim uczestnikom pobłogosławił kustosz sanktuarium, a jednocześnie proboszcz parafii ks. Bogusław Gurgul. Wspólnota postanowiła, oprócz wędrówki z Chrystusem cierpiącym dla dorosłych zachęcić do kontemplacji młodzież i dzieci. Ze względu na wiek uczestników ustalono dla nich krótszą trasę. Trzeba jednak przyznać, dla dzieci i młodzieży wyznaczona droga była naprawdę bardzo wymagająca. Dlatego też opiekunami grupy byli dorośli, którzy na tę drogę przygotowali także specjalnie wydrukowany zestaw rozważań.

Grupa wyruszyła z centrum ulicami Konstytucji 3-go Maja i Wojska Polskiego. Około 19.30 pątnicy dotarli do granicy Świnoujście-Ahlbeck. Króciutki postój reporter iswinoujscie.pl wykorzystał na zdjęcie wszystkich uczestników. Chwilę później ruszyli w kierunku niemieckiego kurortu.

Młodzi świnoujścianie mieli także swoją ekstremalną drogę krzyżową

fot. Organizator

Wsłuchując się w rozważania pasyjne, pątnicy dotarli do promenady i dalej wzdłuż brzegu wracali do Świnoujścia. Wędrówka trwała jeszcze w nocnych ciemnościach. Gdy wracali do Świnoujścia było już dobrze po 22.00.

Młodzi świnoujścianie mieli także swoją ekstremalną drogę krzyżową

fot. Organizator

Młodzi świnoujścianie mieli także swoją ekstremalną drogę krzyżową

fot. Organizator

źródło: www.iswinoujscie.pl


komentarzy: 41, skomentuj, drukuj, udostępnij

Twoim Zdaniem

Dodaj Komentarz

Dodając komentarz akceptujesz
Regulamin oraz Politykę prywatności.

Zauważyłeś błąd lub komentarz niezgodny z regulaminem?
 
Oglądasz 26-41 z 41

Gość • Sobota [14.03.2026, 21:47:12] • [IP: 37.31.130.**]

Ekstrema to prodzina

Gość • Sobota [14.03.2026, 21:17:00] • [IP: 15.220.65.***]

pytanie, czy niemcy dotują polskIe parafie w ŚWINOUJŚCIU?

Gość • Sobota [14.03.2026, 21:12:24] • [IP: 15.220.65.***]

Zjednywanie mordowanych z katami, aberacja!Ńiemieckie bydło mordowało POLAKÓW.

Gość • Sobota [14.03.2026, 21:02:37] • [IP: 15.220.65.***]

Chipokryzja, zabiję ci dziadka, ojca, babcię, matkę, kochamy się, wybaczamy?Pokój na szwabskich warunkach.Jeżeli niemca nie powalisz na kolana, będzie mieszał.Gonić z kraju bydlaków.

Gość • Sobota [14.03.2026, 20:21:13] • [IP: 178.238.247.**]

do gościa; Gość • Sobota [14.03.2026, 15:36:10] • [IP: 2.106.93.** Wobec Boga, przyjacielu, wszyscy ludzie są sobie brećmi !!

Gość • Sobota [14.03.2026, 19:04:54] • [IP: 176.221.125.**]

Klimtczne opłacone?

Gość • Sobota [14.03.2026, 18:58:14] • [IP: 89.151.20.***]

Ludzie / ciemniacy / najpierw poczytajcie Biblie, przemyślcie, zapoznajcie się z historią i możecie zabierać głos. .! A co pozostało z rozważań pasyjnych...

Gość • Sobota [14.03.2026, 18:49:00] • [IP: 37.31.130.**]

16:06 • [IP: 91.94.22.**] wróc do swojej sekty, tam sie upajaj swoją" nieomylnoscią". My mamy nasz Kosciol, ktoremu jesteśmy wierni, jak wierni jesteśmy Biblii. Wszystkim zainteresowanym podstawami spowiedzi u duchownego polecam wytlumaczenie sensu takiej spowiedzi w oparciu o cytaty z Pisma. ..w artykule teologa Jacka Salija, dominikanina, wpiszcie w Google:" Nadzieja poddawana próbom+ PO CO SĄ KSIĘŻA+Jacek Salij".

Gość • Sobota [14.03.2026, 18:20:55] • [IP: 82.132.237.***]

Spoczko, pozdro!

Gość • Sobota [14.03.2026, 16:55:37] • [IP: 89.151.20.***]

Uczucia mi się zmieszały.

Gość • Sobota [14.03.2026, 16:27:39] • [IP: 109.243.67.***]

Super inicjatywa! Szkoda, że wcześniej nie słyszałam o alternatywie dla dzieci

Gość • Sobota [14.03.2026, 16:20:42] • [IP: 91.94.24.***]

Rzeczywiście dla dzisiejszej młodzieży tych kilka kilometrów to ekstremalne wyzwanie.

Gość • Sobota [14.03.2026, 16:07:51] • [IP: 91.94.4.**]

a czemu ida do Niemiec?

Gość • Sobota [14.03.2026, 16:06:06] • [IP: 91.94.22.**]

Czytajcie Biblię, to nic wam nie da co robicie.Trezeba się nowonarodzić by odziedziczyć Królestwo Boże..Spowiadać się należy do Boga jedynie przez JEZUSA Chrystusa żadnym pośrednikiem nie ma być ksiądz czytajcie Pismo Święte.Tam jest napisane co jest potrzebne do życia w Pobożności.

Gość • Sobota [14.03.2026, 15:36:10] • [IP: 2.106.93.**]

To my juz z Niemcami jedność tworzymy?

Gość • Sobota [14.03.2026, 14:42:55] • [IP: 37.31.130.**]

Polecam już niezależnie od okresu roku kościelnego pielgrzymkę, np.na rowerach (wiodą tam drogi rowerowe, jest bezpiecznie) do szczególnego miejsca położonego 28-30 km od Świnoujscia, na wzgórze zamkowe w miejscowości Uznam - tam był chrzest wyspy w 1128 r. z rąk św. bpa Ottona z Bambergu. Wysłał go na Pom.Zach. nasz Bolesław Krzywousty. W 1928 r., w 800-lecie chrztu Niemcy, raczej protestanci, na wzgorzu zamkowym w Uznam zbudowali postument, krzyż, cokół pod ten krzyż, a na cokole przytwierdzili miedzianą tablicę na pamiątkę tego wydarzenia (przy nazwisku Ottona nie ma" święty", więc chyba tablicę sporzadzili protestanci). Krzyż ten wraz z postumentem przetrwał okres hitleryzmu, a potem, co dziwne, nawet komunizmu, może ateistyczni enerdowcy uznali, że wzgórze jest na samym końcu miasta i nie warto tym się zajmować. Niestety, obecne władze Uznamu zaniedbały to miejsce, pozostałości po wystrzeliwaniu stamtąd noworocznych fajerwerków są do dziś.

Oglądasz 26-41 z 41
■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344
■ Burze z gradem nad regionem. Wydano ostrzeżenie dla części województwa zachodniopomorskiego Silne burze, grad oraz porywy wiatru do 80 km/h mogą wystąpić w niedzielę po południu w wielu powiatach województwa zachodniopomorskiego. Synoptycy ostrzegają także przed intensywnymi opadami deszczu, które lokalnie mogą powodować podtopienia. Centrum Prognoz Meteorologicznych MeteoSky wydało ostrzeżenie meteorologiczne dotyczące burz z gradem. Alert pierwszego stopnia obowiązuje od godziny 12:40 do 17:00 w niedzielę 21 czerwca 2026 roku ■ Uwaga mieszkańcy i turyści! Dla całego województwa zachodniopomorskiego wydano ostrzeżenie przed upałami - dziś od godz. 11:00 do 21:00 temperatura może osiągać od 28°C do 32°C. Wysokie temperatury zwiększają ryzyko udaru słonecznego i odwodnienia. Pamiętaj o regularnym piciu wody, unikaj długiego przebywania na słońcu i zachowaj szczególną ostrożność wobec dzieci oraz seniorów ■ Gang na elektrycznych hulajnogach i brawurowy skok na jubilera. Kilka minut wystarczyło, by zorganizowana grupa włamywaczy splądrowała sklep jubilerski znajdujący się w kompleksie handlowym w budynku Kauflandu w Świnoujściu. Zamaskowani sprawcy sforsowali zabezpieczenia, rozbili szybę, witryny i uciekli na hulajnogach elektrycznych. Policja analizuje monitoringi z całej okolicy. W nocy z soboty na niedzielę doszło do jednego z najpoważniejszych włamań w Świnoujściu w ostatnich latach. Celem przestępców był sklep jubilerski znajdujący się w pasażu handlowym w markecie Kaufland. Według informacji, do których dotarła redakcja, sprawcy działali wyjątkowo sprawnie i byli bardzo dobrze przygotowani. Do obiektu dostali się pasażu handlowego. Po sforsowaniu zabezpieczeń przedostali się do wnętrza, a następnie przy użyciu młotów wybili szybę sklepu jubilerskiego. Cała akcja miała trwać zaledwie kilka minut. W tym czasie złodzieje opróżnili sklep z biżuterii i błyskawicznie opuścili miejsce zdarzenia. Nieoficjalnie mówi się o stratach sięgających nawet 1,5 miliona złotych, jednak na obecnym etapie śledztwa kwota ta nie została oficjalnie potwierdzona. Z informacji uzyskanych przez redakcję wynika, że sprawcy uciekli na hulajnogach elektrycznych ■