POGODA

Reklama


Wydarzenia

iswinoujscie.pl • Sobota [14.03.2026, 09:09:55] • Świnoujście

Nowy „pożeracz gałęzi” już pracuje w miejskiej zieleni

Nowy „pożeracz gałęzi” już pracuje w miejskiej zieleni

fot. Urząd Miasta Świnoujście

Wydział Infrastruktury i Zieleni Miejskiej Urzędu Miasta Świnoujście wzbogacił się o nowy rębak do gałęzi. Sprzęt jest już wykorzystywany przez pracowników tzw. Zielonej Brygady podczas prac porządkowych i pielęgnacyjnych w miejskiej zieleni.

Urządzenie pozwala rozdrabniać gałęzie i konary o średnicy do 160 mm. Wyposażone jest w silnik diesla o mocy 24–26 KM, hydrauliczny system podajnikowy oraz system zabezpieczeń, w tym wyłącznik bezpieczeństwa i system antyprzeciążeniowy.

Nowy „pożeracz gałęzi” już pracuje w miejskiej zieleni

fot. Urząd Miasta Świnoujście

Rębak zamontowany jest na jednoosiowej przyczepie, dzięki czemu może być łatwo transportowany między miejscami prowadzonych prac.

W ramach zakupu przeprowadzono także szkolenie operatorów. Nowy sprzęt ma usprawnić porządkowanie gałęzi po cięciach pielęgnacyjnych drzew i krzewów na terenie miasta.


Wojciech Basałygo
Podinspektor
Biuro Informacji i Konsultacji Społecznych


komentarzy: 18, skomentuj, drukuj, udostępnij

Twoim Zdaniem

Dodaj Komentarz

Dodając komentarz akceptujesz
Regulamin oraz Politykę prywatności.

Zauważyłeś błąd lub komentarz niezgodny z regulaminem?
 
Oglądasz 1-18 z 18

Gość • Niedziela [15.03.2026, 13:57:10] • [IP: 37.248.146.***]

w latach 2024/2025 firma wykonująca przycinkę drzew dla Miasta bardzo dobrze to robiła, od tego czasu nikt palcem nie ruszył a przetarg ponoć" ustawiono" ?

Gość • Niedziela [15.03.2026, 05:15:16] • [IP: 89.105.214.***]

kiedy się pojawi słynny podnośnik który miasto kupiło?

Gość • Niedziela [15.03.2026, 02:09:35] • [IP: 178.238.253.***]

Na Zamkowej konieczna przycinka gałęzi i chaszczy, Żeromskiego/Uzdrowiskowej, w parku Zdrojowym (w szczególności w jego wschodniej części/stronie). 3 lata po rzezi.

Gość • Niedziela [15.03.2026, 01:40:46] • [IP: 78.30.81.**]

Ale mietek jeszcze się pod foto podłożył BHP w tej firmie to ściema PIP wita u drzwi!!

Gość • Sobota [14.03.2026, 16:43:17] • [IP: 89.151.20.***]

W Stanach każde drzewo jest podsypane zmielonymi gałęziami. Może u nas miejskie drzewka też można podsypywac?

Gość • Sobota [14.03.2026, 15:31:08] • [IP: 77.236.6.***]

Czynnik ludzki jest ważny, w Międzyzdrojach mają zakład zieleni miejskiej i brak usychających młodych drzew. Prywaciarze jak wygrają przetarg zatrudniają ludzi z tzw. Łapanki i efekty są widoczne w całym Świnoujściu. Trzeba wypracować odpowiednie procedury i np. Więcej Kontrolować (dronem).

Gość • Sobota [14.03.2026, 15:23:22] • [IP: 77.236.6.***]

Nareszcie.

Gość • Sobota [14.03.2026, 14:47:06] • [IP: 176.221.125.**]

Po pierwsze, pracę przy zieleni zawsze w kaskach i pełnych okularach ochronnych do tego przy pewnych gatunkach drewna powinny być maski ochronne przed pyłem gdyż niektóre drzewa są rakotwórcze. Po drugie gdzie te ścinki są stworzone gdyż nie mieści się w głowie marnotrawstwo na tej wyspie masy dzielonej o ile to jest prawda że tak jak podano dawniej że wywozimy na składowisko ponad 200 to samych liści a wiadome jest że cała wyspa to jedna wielka plaża tylko miejscami porośnięta lasem i tam sobie naturalnie daje radę gdyż nikt nie wywozi opadłych liści czy drobniejszych a czasem i większych gałęzi a i gdzie nie gdzie trafi się całe zawalone drzewa które spruchnieja w naturalny sposób dając w końcowym stadium czarnoziem tak potrzebny dla nowych nasadzeń to samo powinno odnosić się do części dzikiej parku a reszta powinna być składowana tu na miejscu aby uzyskać próchnicę. Wrocław całość odpadów przetwarza na próchnicę i ci roku chętni mogą za darmo uzyskać 1m³ tej ziemi za darmo na dowolny cel ale w mieście

Gość • Sobota [14.03.2026, 14:46:52] • [IP: 176.5.187.**]

Kazik pożeracz szerszeni

Gość • Sobota [14.03.2026, 14:29:05] • [IP: 37.248.220.***]

Rozpięta koszula z długim rękawem do rębaka?? Tam ktoś pracuje kto w ogóle myśli?? Kwestia czasu zanim dojdzie do tragedii. Buahahah ale ameby

Gość • Sobota [14.03.2026, 11:37:25] • [IP: 185.210.38.***]

Komuno wróć.

Gość • Sobota [14.03.2026, 10:59:41] • [IP: 37.209.155.***]

NIESAMOWITE - PROPONUJE ZAPISAĆ NA KARTACH KRONIKI ŚWINOUJŚCIA

Gość • Sobota [14.03.2026, 10:38:23] • [IP: 89.151.19.***]

Zaręb iste :0

Gość • Sobota [14.03.2026, 09:58:28] • [IP: 92.118.166.***]

A co z informacją o remoncie 11 listopada i ewentualnych objazdach?! Info pojawi się zaraz po rozpoczęciu?!😂

Gość • Sobota [14.03.2026, 09:58:26] • [IP: 89.151.16.**]

jak pamiętamy z przeszłości wszystkie zakłady zieleni miejskiej (nie tylko w Świnoujściu) poupadały ze względu na nieekonomiczność a główne brak efektywności działania. Brak dyscypliny pracy, okradanie firmy, wykonywane na lewo prace i udawanie że np nawóz ii inne środki ochrony roślin zostały użyty podczas gdy ukradzione więc wymyślono przetargami zatrudnianie prywatnych firm. I jak widać powrót do starego następuję. Szkoda pieniędzy.

Gość • Sobota [14.03.2026, 09:55:12] • [IP: 31.0.85.**]

EkoTerroryści przypną się chyba łańcuchem 😆

Gość • Sobota [14.03.2026, 09:27:44] • [IP: 178.238.249.***]

Zapraszam te machine na odcinek Grunwaldzka 70 do Gdyńska 23 b.c.Jest tam robota.

Gość • Sobota [14.03.2026, 09:21:41] • [IP: 176.221.125.***]

Zielona brygada powinna jeszcze dostac holownik do odholowania burakow ktorzy parkuja na miejskiej zieleni. Skoro policja i sm maja w dupie auta parkujace na trawnikach, to moze osoby dbajace o te trawniki zajma sie problemem.

Oglądasz 1-18 z 18
■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344
■ Burze z gradem nad regionem. Wydano ostrzeżenie dla części województwa zachodniopomorskiego Silne burze, grad oraz porywy wiatru do 80 km/h mogą wystąpić w niedzielę po południu w wielu powiatach województwa zachodniopomorskiego. Synoptycy ostrzegają także przed intensywnymi opadami deszczu, które lokalnie mogą powodować podtopienia. Centrum Prognoz Meteorologicznych MeteoSky wydało ostrzeżenie meteorologiczne dotyczące burz z gradem. Alert pierwszego stopnia obowiązuje od godziny 12:40 do 17:00 w niedzielę 21 czerwca 2026 roku ■ Uwaga mieszkańcy i turyści! Dla całego województwa zachodniopomorskiego wydano ostrzeżenie przed upałami - dziś od godz. 11:00 do 21:00 temperatura może osiągać od 28°C do 32°C. Wysokie temperatury zwiększają ryzyko udaru słonecznego i odwodnienia. Pamiętaj o regularnym piciu wody, unikaj długiego przebywania na słońcu i zachowaj szczególną ostrożność wobec dzieci oraz seniorów ■ Gang na elektrycznych hulajnogach i brawurowy skok na jubilera. Kilka minut wystarczyło, by zorganizowana grupa włamywaczy splądrowała sklep jubilerski znajdujący się w kompleksie handlowym w budynku Kauflandu w Świnoujściu. Zamaskowani sprawcy sforsowali zabezpieczenia, rozbili szybę, witryny i uciekli na hulajnogach elektrycznych. Policja analizuje monitoringi z całej okolicy. W nocy z soboty na niedzielę doszło do jednego z najpoważniejszych włamań w Świnoujściu w ostatnich latach. Celem przestępców był sklep jubilerski znajdujący się w pasażu handlowym w markecie Kaufland. Według informacji, do których dotarła redakcja, sprawcy działali wyjątkowo sprawnie i byli bardzo dobrze przygotowani. Do obiektu dostali się pasażu handlowego. Po sforsowaniu zabezpieczeń przedostali się do wnętrza, a następnie przy użyciu młotów wybili szybę sklepu jubilerskiego. Cała akcja miała trwać zaledwie kilka minut. W tym czasie złodzieje opróżnili sklep z biżuterii i błyskawicznie opuścili miejsce zdarzenia. Nieoficjalnie mówi się o stratach sięgających nawet 1,5 miliona złotych, jednak na obecnym etapie śledztwa kwota ta nie została oficjalnie potwierdzona. Z informacji uzyskanych przez redakcję wynika, że sprawcy uciekli na hulajnogach elektrycznych ■