POGODA

Reklama


Wydarzenia

iswinoujscie.pl • Poniedziałek [16.03.2026, 08:05:27] • Świnoujście

Kanistry w bagażniku i tankowanie na stacji w Świnoujściu. Mieszkaniec przecierał oczy ze zdumienia

Kanistry w bagażniku i tankowanie na stacji w Świnoujściu. Mieszkaniec przecierał oczy ze zdumienia

fot. Mieszkaniec

Na jednej ze stacji paliw w Świnoujściu mieszkaniec zauważył sytuację, która go zaniepokoiła. W bagażniku samochodu ustawiono kilka kanistrów na paliwo, a jeden z nich wyglądał jak zwykłe opakowanie po płynie do spryskiwaczy.

Zdjęcie wykonane na stacji paliw w Świnoujściu pokazuje samochód z otwartym bagażnikiem, w którym ustawiono kilka czerwonych kanistrów przygotowanych do napełnienia paliwem. Na fotografii widać również inne opakowanie, które według osoby robiącej zdjęcie może być zwykłą bańką po płynie do spryskiwaczy.

Sytuacja zwróciła uwagę mieszkańca, który przesłał zdjęcie do redakcji.

„Na Orlenie” - napisał w wiadomości do redakcji.
„Najlepsza jest ta ostatnia bańka... po płynie do spryskiwaczy” - dodał.

Tankowanie paliwa do kanistrów nie jest niczym nadzwyczajnym, o ile używane są do tego odpowiednie, przeznaczone do paliwa pojemniki. Problem może pojawić się wtedy, gdy paliwo trafia do przypadkowych opakowań, które nie są do tego przystosowane.

Takie zachowanie może być nie tylko niebezpieczne, ale również niezgodne z zasadami bezpieczeństwa obowiązującymi na stacjach paliw. Opakowania po innych płynach mogą nie być odporne na paliwo, a w skrajnych przypadkach może to prowadzić do wycieku lub zagrożenia pożarowego.

To widok, który zwłaszcza w przygranicznym mieście nie należy do rzadkości. Jednak sposób transportu i rodzaj pojemników zawsze powinny spełniać podstawowe zasady bezpieczeństwa.

źródło: www.iswinoujscie.pl


komentarzy: 54, skomentuj, drukuj, udostępnij

Twoim Zdaniem

Dodaj Komentarz

Dodając komentarz akceptujesz
Regulamin oraz Politykę prywatności.

Zauważyłeś błąd lub komentarz niezgodny z regulaminem?
 
Oglądasz 1-25 z 54

Gość • Czwartek [19.03.2026, 11:08:29] • [IP: 195.128.181.***]

Rząd postanowił, że cudzoziemcy zapłacą za olej napędowy więcej niż obywatele Słowacji. Cena oleju napędowego dla kierowców zagranicznych, w tym Polaków będzie wyliczana przez słowackiego ministra finansów na podstawie średniej arytmetycznej cen diesla w trzech krajach: Polsce, Czechach i Austrii.

Gość • Czwartek [19.03.2026, 07:28:32] • [IP: 153.19.105.**]

Gość • Wtorek [17.03.2026, 09:30:11] • [IP: 79.186.65.**] PEWNIE SZKOP, ONI NAS RUJNUJĄ POD KAŻDYM WZGLĘDEM - jak widać, niektórych rujnują też pod względem umysłowym.

Gość • Wtorek [17.03.2026, 17:21:59] • [IP: 46.112.230.***]

Przydałoby się rozwiązanie z Węgier- z krajową rejestracją klienci płacą 20% mniej niż cena na totemie- a u nas z lokalną rejestracją. Docelowo staja paliw z niższą ceną dla mieszkańców połączona z prawdziwą stacją paliw na przystani jachtowej (jak na mazurach).

Gość • Wtorek [17.03.2026, 11:38:59] • [IP: 47.64.51.**]

Wtorek [17.03.2026, 09:30:11] • [IP: 79.186.65.**]Nie zapomnij iść do niemieckiego sklepu.😂🤣

Gość • Wtorek [17.03.2026, 09:30:11] • [IP: 79.186.65.**]

PEWNIE SZKOP, ONI NAS RUJNUJĄ POD KAŻDYM WZGLĘDEM A POLACY NIC Z TYM NIE ROBIĄ TYLKO PATRZĄ I WYPISUJĄ A ONI JUŻ CZUJĄ SIĘ JAK U SIEBIE

Gość • Wtorek [17.03.2026, 08:17:48] • [IP: 37.109.160.***]

Po" mądrych" decyzjach Nawrockiego paliwo będzie po 10

Gość • Wtorek [17.03.2026, 07:32:31] • [IP: 37.31.130.**]

Donald obiecał Wam paliwo po 5, 19. ...za pół litra frajerzy.

Gość • Poniedziałek [16.03.2026, 21:57:30] • [IP: 176.221.124.***]

16.03.2026, 11:10:32] • [IP: 78.11.16.***] Masz ukochany premier Tusk dotrzymuje swoich złożonych obietnic wyborczych że będziemy żyć lepiej. Mamy już najdroższy prąd w UE i paliwo też będzie PO 5, 19 za litr, ale DROŻEJ!! Bo to miał na myśli nasz prawdomówny premier.

Gość • Poniedziałek [16.03.2026, 21:49:49] • [IP: 185.210.36.**]

Fajny ten czytelnik, taki lekko opóźniony w rozwoju bo proceder trwa od wielu lat

Gość • Poniedziałek [16.03.2026, 20:35:13] • [IP: 176.221.125.**]

po kolorze widać że to jednak płyn do spryskiwaczy więc nie wiem co tak mieszkańca zdziwiło?

Gość • Poniedziałek [16.03.2026, 18:10:07] • [IP: 178.238.249.***]

Orlen powinien się zająć autami, które parkują po prawej stronie. Po zatankowaniu nie można wyjechać bo jest ciasno przez stojące z boku auta.

Gość • Poniedziałek [16.03.2026, 18:04:48] • [IP: 178.238.251.***]

ALE Pisiorki wsciekle, zasygnalizujcie do Tuska. ZENADA

Gość • Poniedziałek [16.03.2026, 18:02:57] • [IP: 176.221.125.**]

Słynny mieszkaniec, niezły sygnalista, wszędzie jest wszystko widzi.

Gość • Poniedziałek [16.03.2026, 17:24:40] • [IP: 185.210.38.***]

Zapraszam na stację paliw im. Joanny Agatowskiej. Tam możecie kupić paliwo bez ograniczeń za 5 zł.

Gość • Poniedziałek [16.03.2026, 17:11:52] • [IP: 81.25.152.***]

A jebane ZOOLE STOJA ALE TYLKO FAJKI KONTROLUJĄ, JEBANE SZMATY

Gość • Poniedziałek [16.03.2026, 16:29:54] • [IP: 88.218.254.**]

16, ***Spytaj waszego pomaranczowego kiedy barylka roby po 200 dolarów to paliwo bedzie po 15 zl... Ale madrzy inaczej czerwone czapeczki i klaskać jak pan każe.

Gość • Poniedziałek [16.03.2026, 16:28:54] • [IP: 176.221.125.**]

Zakazać i karać

Gość • Poniedziałek [16.03.2026, 16:06:28] • [IP: 104.28.131.***]

A gdzie obietnice obecnej pani prezydent która obiecywała tanie paliwo ż miejskiej stacji benzynowej którą miała się mieścić na terenie komunikacji autobusowej ? Cos temat zniknął !!

Gość • Poniedziałek [16.03.2026, 15:48:46] • [IP: 98.97.167.***]

Do Gość • Poniedziałek [16.03.2026, 08:41:31] • [IP: 176.221.125.***]. widzisz kolego /kolezanko . ... na orlenie sa prawcownicy na zewnatrz. .. poza tym sa kamery. ...pracownik podchodzi i interweniuje. jesli jest dalej problem wylacza dustrybutor i wzywa policje a ta kogosz ochrony srodowiska. .. jest plamka to zwzywaja strasz do dezynfekcji i kosztami obciazaja takiego delikwenta. Dwie takie akcje i zaden niemiec nie bedzie robil takich numerow.

Gość • Poniedziałek [16.03.2026, 14:01:47] • [IP: 178.25.80.***]

Poniedziałek [16.03.2026, 08:43:46] • [IP: 91.94.25.**]Nie zapomnij iść do niemieckiego sklepu.😂🤣

Gość • Poniedziałek [16.03.2026, 13:43:23] • [IP: 89.151.31.***]

Gdzie Policja i Orlen jest najbardziej winny ta stacja powinna być ukarana i to solidnie, już od dawna jest zakaz tankowania do kanistrów żałosne

Gość • Poniedziałek [16.03.2026, 13:12:49] • [IP: 91.94.28.***]

Co to mieszkańca obchodzi. Jeżeli uważał, że zostało złamane prawo to powinien powiadomić odpowiednie służby. Miasto sygnalistów i szwagrów. Tfu.

Gość • Poniedziałek [16.03.2026, 12:33:16] • [IP: 78.9.233.**]

Gość • Poniedziałek [16.03.2026, 09:41:31] • [IP: 37.209.144.***] Żal tyłek ściska bo Niemiec leje w kanistry? chodzi o wielkie kolejki na stacje paliw przez takie praktyki oraz o to że nie zawsze starczy paliwa dla mieszkańców, ale żeby to zrozumieć trzeba mieć coś pod kopułą czego ewidentnie u ciebie brakuje.

Gość • Poniedziałek [16.03.2026, 12:09:13] • [IP: 176.221.124.***]

A gdzie Prezydent Miasta pewnie bunga bunga w innych miastach przy granicznych cena paliwa dla mieszkanicow a dla niemcow zgodnie z taryfa przyklad prosze gorzow wpl czas na zmiane bunga bunga ul Sienkiewicza w remoncie a Słowackiego nie przejezdna sm łupie mandaty kobieto marna opanuj sie przynosisz wstyd zajmij sie sprzedaza lodow ale jak najdalej od Świnoujścia

Gość • Poniedziałek [16.03.2026, 11:49:38] • [IP: 109.41.115.***]

Poniedziałek [16.03.2026, 10:12:06] • [IP: 91.94.16.***] A co Polak potrafi Niemcom się do dupy cisnąć.😂

Oglądasz 1-25 z 54
■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344
■ Burze z gradem nad regionem. Wydano ostrzeżenie dla części województwa zachodniopomorskiego Silne burze, grad oraz porywy wiatru do 80 km/h mogą wystąpić w niedzielę po południu w wielu powiatach województwa zachodniopomorskiego. Synoptycy ostrzegają także przed intensywnymi opadami deszczu, które lokalnie mogą powodować podtopienia. Centrum Prognoz Meteorologicznych MeteoSky wydało ostrzeżenie meteorologiczne dotyczące burz z gradem. Alert pierwszego stopnia obowiązuje od godziny 12:40 do 17:00 w niedzielę 21 czerwca 2026 roku ■ Uwaga mieszkańcy i turyści! Dla całego województwa zachodniopomorskiego wydano ostrzeżenie przed upałami - dziś od godz. 11:00 do 21:00 temperatura może osiągać od 28°C do 32°C. Wysokie temperatury zwiększają ryzyko udaru słonecznego i odwodnienia. Pamiętaj o regularnym piciu wody, unikaj długiego przebywania na słońcu i zachowaj szczególną ostrożność wobec dzieci oraz seniorów ■ Gang na elektrycznych hulajnogach i brawurowy skok na jubilera. Kilka minut wystarczyło, by zorganizowana grupa włamywaczy splądrowała sklep jubilerski znajdujący się w kompleksie handlowym w budynku Kauflandu w Świnoujściu. Zamaskowani sprawcy sforsowali zabezpieczenia, rozbili szybę, witryny i uciekli na hulajnogach elektrycznych. Policja analizuje monitoringi z całej okolicy. W nocy z soboty na niedzielę doszło do jednego z najpoważniejszych włamań w Świnoujściu w ostatnich latach. Celem przestępców był sklep jubilerski znajdujący się w pasażu handlowym w markecie Kaufland. Według informacji, do których dotarła redakcja, sprawcy działali wyjątkowo sprawnie i byli bardzo dobrze przygotowani. Do obiektu dostali się pasażu handlowego. Po sforsowaniu zabezpieczeń przedostali się do wnętrza, a następnie przy użyciu młotów wybili szybę sklepu jubilerskiego. Cała akcja miała trwać zaledwie kilka minut. W tym czasie złodzieje opróżnili sklep z biżuterii i błyskawicznie opuścili miejsce zdarzenia. Nieoficjalnie mówi się o stratach sięgających nawet 1,5 miliona złotych, jednak na obecnym etapie śledztwa kwota ta nie została oficjalnie potwierdzona. Z informacji uzyskanych przez redakcję wynika, że sprawcy uciekli na hulajnogach elektrycznych ■