POGODA

Reklama


Wydarzenia

iswinoujscie.pl • Środa [18.03.2026, 07:35:49] • Świnoujście

Śmiertelne potrącenie kota przy ul. Matejki. Świadek szuka właściciela

Śmiertelne potrącenie kota przy ul. Matejki. Świadek szuka właściciela

fot. Mieszkaniec

Do tragicznego zdarzenia doszło wieczorem przy wyjeździe z budynku przy ul. Matejki 39 w Świnoujściu. Kot wbiegł prosto pod koła nadjeżdżającego samochodu. Świadkowie apelują do właściciela zwierzęcia.

Jak relacjonuje świadek zdarzenia, do potrącenia doszło około godziny 20:15. Samochód marki Mazda poruszał się od strony ulicy 11 Listopada w kierunku ulicy Konstytucji 3 Maja. W pewnym momencie kot wbiegł nagle z chodnika prosto pod koła pojazdu.

„Ciemna mazda około godz. 2015 potrąciła śmiertelnie kotka, byłem tego świadkiem i niestety kierowca nie mógł nic zrobić, kotek wyskoczył z chodnika prosto pod koła , praktycznie zero czasu na reakcje” - relacjonuje świadek.

Kierowca natychmiast zatrzymał się i zawrócił, a następnie wspólnie z przechodniami przeniósł zwierzę na chodnik. Niestety, mimo szybkiej reakcji, nie było szans na uratowanie kota.

„kotek skonał praktycznie w ciągu 1-2 min” - dodaje świadek.

Zdarzenie miało miejsce przy wyjeździe z posesji przy ul. Matejki 39. Osoba, która była na miejscu, zdecydowała się poinformować redakcję, licząc na to, że właściciel zwierzęcia dowie się, co się stało.

Świadek pozostawił również kontakt dla osób, które mogą rozpoznawać zwierzę lub szukać swojego pupila.

źródło: www.iswinoujscie.pl


komentarzy: 66, skomentuj, drukuj, udostępnij

Twoim Zdaniem

Dodaj Komentarz

Dodając komentarz akceptujesz
Regulamin oraz Politykę prywatności.

Zauważyłeś błąd lub komentarz niezgodny z regulaminem?
 
Oglądasz 1-25 z 66

Gość • Piątek [20.03.2026, 17:20:01] • [IP: 83.20.132.**]

Niektóre wpisy to żenada. Skąd Wy wszyscy ludzie jesteście??

Gość • Piątek [20.03.2026, 15:38:25] • [IP: 176.221.124.**]

Kierowca zachował się porządnie. Nie miał szansy wyhamować. Co do komentarzy widać po nich ilu idiotow mieszka w mieście.Takie niby złośliwe przytyki, ale żeby być złośliwym i pisać uszczypliwe kom z przekąsem trzeba byc inteligentnym a wiekszosci tu wyszła miazga, brak mozgu i naciągane wypociny.

Gość • Czwartek [19.03.2026, 16:21:42] • [IP: 176.221.125.**]

Kociary feministki w żałobie

Gość • Czwartek [19.03.2026, 15:11:27] • [IP: 185.210.37.***]

ładna reakcja ze strony kierowcy, większość by po prostu pojechała dalej...

Gość • Czwartek [19.03.2026, 13:41:21] • [IP: 176.221.125.***]

Kiedy pogrzeb? Jakie były jego ostatnie słowa? Rest in Piss jak to w Ameryce mówią Panie Miałczewski.

Gość • Czwartek [19.03.2026, 12:56:19] • [IP: 83.145.148.***]

-> Gość • Czwartek [19.03.2026, 10:55:08] • [IP: 176.221.124.***] A u Pana z główką też ok?

Gość • Czwartek [19.03.2026, 10:55:08] • [IP: 176.221.124.***]

czy z autem wszystko ok? martwie sie

Gość • Czwartek [19.03.2026, 09:17:34] • [IP: 178.238.249.***]

Ogłoszono już żałobę??

Gość • Czwartek [19.03.2026, 08:25:15] • [IP: 151.248.62.***]

Do 18.03.2026, 20:05:13] • [IP: 89.151.20.**] Najlepiej ty nie wychodzi z domu bo pod samochód wpadniesz parówczaku

Gość • Czwartek [19.03.2026, 08:15:29] • [IP: 176.221.125.***]

Gość • Czwartek [19.03.2026, 03:52:57] • [IP: 37.31.136.**] Chyba nie masz pojecia jak wyglada prawdziwa terapia i co sie na niej robi. Poglaskanie kotka czy psa to nie jest terapia. Wiezienie zwierzaka w domu to tez nie jest terapia. Kupowanie sobie zwierzaka zamiast posiadania dzieci to tez nie jest terapia. To sie leczy.

Gość • Czwartek [19.03.2026, 07:06:02] • [IP: 92.118.165.***]

Zdechl to zdechl po co drążyć temat, nie miał kamizelki odblaskowej.

Gość • Czwartek [19.03.2026, 03:52:57] • [IP: 37.31.136.**]

18:49 •. ..125.***--- jest też druga strona medalu - wielu NIE idzie do specjalisty własnie dlatego, że mają naturalną terapię kontaktu ze zwierzętami domowymi. Inną podobną terapią jest hipoterapia, czyli dobroczynny wpływ jazdy konno.

Gość • Czwartek [19.03.2026, 03:31:23] • [IP: 37.109.162.***]

A gdzie ubolewanie ministerki-miodowego klucha??

Gość • Środa [18.03.2026, 22:23:10] • [IP: 176.221.124.***]

A ja się pytam gdzie jego rodzice byli. No ja pytam. No pytam się ja. Ja pytam się.. Pytam się ja

Gość • Środa [18.03.2026, 21:04:02] • [IP: 37.31.136.**]

17:19• [IP: 37.109.165.***] pudło! fioła i trwałe zaburzenie hierarchii wartości mają lewacy - to z ich ruchów wywodzą sie oszołomy przyklejające się do asfaltu w protescie przeciw" zabijaniu zwierząt, płonacej planecie" - a ich drugim znakiem szczególnym jest promowanie zabijania ludzi w aborcji jako rzekomej wolności kobiety do... brzucha. (No patrzcie, jaki ten brzuch nieokiełznany, gdy mu się zechce, to generuje dziecko... a moze lewaczki są wiatropylne?) Ale wróćmy do kota i J.Kaczynskiego - ten drugi ma zrównoważony i uporządkowany stosunek do kotów, bardzo je lubi, ale nigdy nie popadnie w lewacki szał, bo jest po prostu prawicowcem zachowującym właściwą hierarchię wartości - broni życia od poczęcia, ale faunę chroni na tyle, na ile wskazuje rozsądek. I potrafi ją docenić.

Gość • Środa [18.03.2026, 20:49:41] • [IP: 176.221.124.**]

Proszę sprawdzić, czy przedni, dolny halogen w Maździe jest stłuczony. Niczego nie sugeruję, ale już kilka razy słyszałem, że koty w godzinach wieczornych atakują ten halogen, gdy auto jest w ruchu.

Gość • Środa [18.03.2026, 20:36:00] • [IP: 185.210.36.**]

nauczy się trzymać kota w domu

Gość • Środa [18.03.2026, 20:07:33] • [IP: 91.94.30.**]

Ilu cepów jeździ szybko w mieście... może drogówka i komendant pomyślą żeby ostudzić zapały co poniektórych pajacyków za kółkiem

Gość • Środa [18.03.2026, 20:05:13] • [IP: 89.151.20.**]

mruczka żal, ale jakby nie był wypuszczany na dwór to by się nic nie stało. wina właściciela

Gość • Środa [18.03.2026, 20:05:11] • [IP: 195.128.181.***]

Przypaliłem kisiel. Straż pożarna nie przyjechała... Gasili płonącą planetę.. Przeszkadzała im staruszka i procesja ale Czarzasty postraszył ich kapitalizmem i odeszli... Kisiel wyrzuciłem do kibla... Smutny dzień...

Gość • Środa [18.03.2026, 18:49:48] • [IP: 176.221.125.***]

Gość • Środa [18.03.2026, 17:18:50] • [IP: 176.221.124.**] Mysle, ze ludzie powinni isc na terapie do specjalisty zamiast kupowac zwierzeta do bloku/domu w miescie.

Gość MAX • Środa [18.03.2026, 17:19:37] • [IP: 37.109.165.***]

Gość • Środa [18.03.2026, 10:43:58] • [IP: 78.11.16.***Masz rację, że żałobę trza ogłosić najlepiej trzydniową. A trzeba też o śmierci kota powiadomić głównego wodza do spraw kotów Jarosława Kwaczyńskiego. On nada bieg całej sprawie pochówku i wskaże dalszy tok działania w tej sprawie.

Gość • Środa [18.03.2026, 17:18:50] • [IP: 176.221.124.**]

Kot miał swoje lata, żył szczescliwie bo miał to co najważniejsze czyli jedzonko i wolność. Myślicie, że jak trzymacie kota w wieżowcu i gówienka po nim sprzątacie to taki kot jest szczęśliwy?Siedzi w oknie albo na osiatkowanym balkonie i tęskni za wolnością. Lepsze życie mimo, że krótsze ma kot wychodzący.Zapytajcie wieznia czy jest szczęśliwy w więzieniu mając zapewnione jedzenie i kibelek.

Gość MAX • Środa [18.03.2026, 17:16:21] • [IP: 77.111.245.**]

Gość • Środa [18.03.2026, 10:43:58] • [IP: 78.11.16.***Masz rację, że żałobę trza ogłosić najlepiej trzydniową. A trzeba też o śmierci kota powiadomić głównego wodza do spraw kotów Jarosława Kwaczyńskiego. On nada bieg całej sprawie pochówku i wskaże dalszy tok działania w tej sprawie.

Gość • Środa [18.03.2026, 16:55:00] • [IP: 176.221.124.***]

Koty są fajne i pożyteczne, a w UE zwierzaki są ważniejsze niż ludzie! Trzeba sprawdzić czy kot i kierowca byli trzeźwi, czy kot przebiegał na pasach, z jaką prędkością pędziło auto bo to jest teren zabudowany, może w tym miejscu jest zbyt ciemno itd. A może to był kot-bohater który przebył tysiące kilometrów z uchodźcami? To mamy aferę na całą UE! Czy prezydenta i jej dwór ogłosi żałobę na terenie całego miasta? Ale wtedy nie będzie POtańcówek!

Oglądasz 1-25 z 66
■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344
■ Burze z gradem nad regionem. Wydano ostrzeżenie dla części województwa zachodniopomorskiego Silne burze, grad oraz porywy wiatru do 80 km/h mogą wystąpić w niedzielę po południu w wielu powiatach województwa zachodniopomorskiego. Synoptycy ostrzegają także przed intensywnymi opadami deszczu, które lokalnie mogą powodować podtopienia. Centrum Prognoz Meteorologicznych MeteoSky wydało ostrzeżenie meteorologiczne dotyczące burz z gradem. Alert pierwszego stopnia obowiązuje od godziny 12:40 do 17:00 w niedzielę 21 czerwca 2026 roku ■ Uwaga mieszkańcy i turyści! Dla całego województwa zachodniopomorskiego wydano ostrzeżenie przed upałami - dziś od godz. 11:00 do 21:00 temperatura może osiągać od 28°C do 32°C. Wysokie temperatury zwiększają ryzyko udaru słonecznego i odwodnienia. Pamiętaj o regularnym piciu wody, unikaj długiego przebywania na słońcu i zachowaj szczególną ostrożność wobec dzieci oraz seniorów ■ Gang na elektrycznych hulajnogach i brawurowy skok na jubilera. Kilka minut wystarczyło, by zorganizowana grupa włamywaczy splądrowała sklep jubilerski znajdujący się w kompleksie handlowym w budynku Kauflandu w Świnoujściu. Zamaskowani sprawcy sforsowali zabezpieczenia, rozbili szybę, witryny i uciekli na hulajnogach elektrycznych. Policja analizuje monitoringi z całej okolicy. W nocy z soboty na niedzielę doszło do jednego z najpoważniejszych włamań w Świnoujściu w ostatnich latach. Celem przestępców był sklep jubilerski znajdujący się w pasażu handlowym w markecie Kaufland. Według informacji, do których dotarła redakcja, sprawcy działali wyjątkowo sprawnie i byli bardzo dobrze przygotowani. Do obiektu dostali się pasażu handlowego. Po sforsowaniu zabezpieczeń przedostali się do wnętrza, a następnie przy użyciu młotów wybili szybę sklepu jubilerskiego. Cała akcja miała trwać zaledwie kilka minut. W tym czasie złodzieje opróżnili sklep z biżuterii i błyskawicznie opuścili miejsce zdarzenia. Nieoficjalnie mówi się o stratach sięgających nawet 1,5 miliona złotych, jednak na obecnym etapie śledztwa kwota ta nie została oficjalnie potwierdzona. Z informacji uzyskanych przez redakcję wynika, że sprawcy uciekli na hulajnogach elektrycznych ■