POGODA

Reklama


Wydarzenia

iswinoujscie.pl • Środa [18.03.2026, 07:35:49] • Świnoujście

Śmiertelne potrącenie kota przy ul. Matejki. Świadek szuka właściciela

Śmiertelne potrącenie kota przy ul. Matejki. Świadek szuka właściciela

fot. Mieszkaniec

Do tragicznego zdarzenia doszło wieczorem przy wyjeździe z budynku przy ul. Matejki 39 w Świnoujściu. Kot wbiegł prosto pod koła nadjeżdżającego samochodu. Świadkowie apelują do właściciela zwierzęcia.

Jak relacjonuje świadek zdarzenia, do potrącenia doszło około godziny 20:15. Samochód marki Mazda poruszał się od strony ulicy 11 Listopada w kierunku ulicy Konstytucji 3 Maja. W pewnym momencie kot wbiegł nagle z chodnika prosto pod koła pojazdu.

„Ciemna mazda około godz. 2015 potrąciła śmiertelnie kotka, byłem tego świadkiem i niestety kierowca nie mógł nic zrobić, kotek wyskoczył z chodnika prosto pod koła , praktycznie zero czasu na reakcje” - relacjonuje świadek.

Kierowca natychmiast zatrzymał się i zawrócił, a następnie wspólnie z przechodniami przeniósł zwierzę na chodnik. Niestety, mimo szybkiej reakcji, nie było szans na uratowanie kota.

„kotek skonał praktycznie w ciągu 1-2 min” - dodaje świadek.

Zdarzenie miało miejsce przy wyjeździe z posesji przy ul. Matejki 39. Osoba, która była na miejscu, zdecydowała się poinformować redakcję, licząc na to, że właściciel zwierzęcia dowie się, co się stało.

Świadek pozostawił również kontakt dla osób, które mogą rozpoznawać zwierzę lub szukać swojego pupila.

źródło: www.iswinoujscie.pl


komentarzy: 66, skomentuj, drukuj, udostępnij

Twoim Zdaniem

Dodaj Komentarz

Dodając komentarz akceptujesz
Regulamin oraz Politykę prywatności.

Zauważyłeś błąd lub komentarz niezgodny z regulaminem?
 
Oglądasz 26-50 z 66

Gość • Środa [18.03.2026, 16:48:12] • [IP: 92.118.164.**]

Bardzo mi przykro

Gość • Środa [18.03.2026, 16:38:16] • [IP: 185.210.36.**]

Co to ja jakaś za głupia moda, kot wychodzący - bzdura totalna ! Jesteś właścicielem zwierzaka to jesteś za niego odpowiedzialny, trzymasz go na swojej posesji w taki sposób aby nie wychodził poza nią i nie szkodził innym, ani też nie stważał zagrożenia. Czy pan właściciel durnego kota odpowie za ewentualne szkody w aucie ?

Gość • Środa [18.03.2026, 16:04:03] • [IP: 37.248.219.**]

A co się wczoraj stało na Kościuszki 3 dwa wozy strażackie, policja 🤔 wydaje mi się że to jest ważniejsza informacja niż trzepnięcie kota

Gość • Środa [18.03.2026, 15:46:40] • [IP: 37.31.129.***]

89.151.16 Utylizować tylko ciebie

Gość • Środa [18.03.2026, 15:33:58] • [IP: 89.151.16.***]

pogrzeb kota zapewne pani radna zorganizuje na koszt miasta?

Gość • Środa [18.03.2026, 15:11:57] • [IP: 37.248.173.***]

Selekcja naturalna, tak to się nazywa w przyrodzie. Przetrwają tylko najsilniejsze gatunki więc o co chodzi? Kiedy pogrzeb?

Gość • Środa [18.03.2026, 14:23:07] • [IP: 178.238.255.***]

Właściciel nie ma możliwości pochowania kota, bo remondis odebrane ciało z intewencji daje do kontenera zbiorczego i nie wydaje ciala, chyba że był przy zdarzeniu i zabrał ciało ze sobą

Gość • Środa [18.03.2026, 13:21:16] • [IP: 83.0.229.**]

czy właściciel juz wie, niech pochowa tego kotka

Gość • Środa [18.03.2026, 13:16:47] • [IP: 37.31.136.**]

Koty na smycz albo w domu trzymać.

Gość • Środa [18.03.2026, 13:16:12] • [IP: 185.210.36.***]

Biedny kotek Niestety ale często wbiegają pod koła pojazdów.

Gość • Środa [18.03.2026, 12:45:56] • [IP: 88.218.254.**]

204***idź do psychiatry...

Gość • Środa [18.03.2026, 12:12:21] • [IP: 62.50.162.***]

Kiedy pogrzeb?

Gość • Środa [18.03.2026, 12:06:37] • [IP: 37.30.19.*]

No naprawdę?! To jest temat dnia? Nie ma innych problemów w tym miasteczku? 🫣🙆🤔

Gość • Środa [18.03.2026, 12:00:55] • [IP: 185.210.39.***]

luzem biegające do wyłapania, włąścicieli karać, a biedne to ptaszki...

Gość • Środa [18.03.2026, 11:57:48] • [IP: 37.31.136.**]

8:28] • 83.20.204.*] nie przeginaj. Sam bardzo lubię koty, żal mi zwierzaka, ale z opisu wynika, że kot wskoczył wprost pod koła. Niestety, nie są w stanie zrozumiec ruchu kołowego, mimo sporej inteligencji.

Gość • Środa [18.03.2026, 11:54:53] • [IP: 37.31.136.**]

09:34 •. ..104.28.64.**] narazamy też bezpieczeństwo. ..gryzoni. Dzięki temu nie nakryły nas jeszcze ogonkami.

Gość • Środa [18.03.2026, 11:52:50] • [IP: 37.248.219.*]

83.20.204 tobie to aż tak odwaliło, życzysz komuś męczarni za jakiegoś zapchlonego siersciucha.

Gość • Środa [18.03.2026, 11:28:07] • [IP: 89.151.16.**]

Wyłapać i zutylizować wszystkie bezpańskie koty łażące nie tylko na ulicach ale głównie w parkach.

Gość • Środa [18.03.2026, 10:54:31] • [IP: 176.221.125.**]

Kort tak często opluwanie i znienawidzone przez chorych ludzi, chorych na brak wiedzy o roli tego i jemu podobnych zwierząt w cyklu przyrody od wieków. Jest grupa zwierząt od których zależało i zależy byt człowieka i nie mówimy o cyklu żywieniowym od polowania aż do hodowli ale czysto podstawowe sprawy człowieka choćby zwalczanie szkodników które niszczyły zapasy żywności których kiedyś nie było za wiele i każda garść ziarna decydowała o przetrwaniu gatunku ludzkiego i jak szkodniki zniszczyły to była klęska powodująca zmniejszenie populacji. Koty były i są jednymi z głównych obrońców przed myszami szczurami czy innymi szkodnikami utrzymując tamte gatunki w równowadze. Tak że dbajcie o koty aby populacja szkodników nie rozszerzyła się co słychać że szczurów i myszy już jest nadmiar. To jest szczytowy drapieżnik dla tamtego gatunku a nie trutka wyłożona

Gość • Środa [18.03.2026, 10:43:58] • [IP: 78.11.16.***]

Żałobę trzeba ogłosić ? Ludzie to tylko kot ! Remondis i po krzyku.

Gość • Środa [18.03.2026, 10:32:30] • [IP: 91.94.22.**]

Biedny kiciulek.Kilka lat temu widziałam, jak kierowca jeszcze przyśpieszył.Kiciulkowi wnętrzności wyszły tyłem.

Gość • Środa [18.03.2026, 10:29:57] • [IP: 82.139.46.***]

Dobrze że koty mają dziewięć żyć... (nie mylić z odbytem).

Gość • Środa [18.03.2026, 10:26:38] • [IP: 79.186.59.***]

O MATKO DZWONCIE DO BRUKSELI ŻE W POLSCE JEST NIENAWIŚC DO KOTÓW, ALE OGŁOSZENIE, CZŁOWIEKIEM TAK SIĘ NIE MARTWIĄ JAK ZWIERZAKIEM

Gość • Środa [18.03.2026, 10:22:06] • [IP: 46.205.209.***]

A kierowca i pasażerowie?

Gość • Środa [18.03.2026, 10:18:54] • [IP: 108.41.39.***]

Dzien swira swinoujscie

Oglądasz 26-50 z 66
■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344
■ Burze z gradem nad regionem. Wydano ostrzeżenie dla części województwa zachodniopomorskiego Silne burze, grad oraz porywy wiatru do 80 km/h mogą wystąpić w niedzielę po południu w wielu powiatach województwa zachodniopomorskiego. Synoptycy ostrzegają także przed intensywnymi opadami deszczu, które lokalnie mogą powodować podtopienia. Centrum Prognoz Meteorologicznych MeteoSky wydało ostrzeżenie meteorologiczne dotyczące burz z gradem. Alert pierwszego stopnia obowiązuje od godziny 12:40 do 17:00 w niedzielę 21 czerwca 2026 roku ■ Uwaga mieszkańcy i turyści! Dla całego województwa zachodniopomorskiego wydano ostrzeżenie przed upałami - dziś od godz. 11:00 do 21:00 temperatura może osiągać od 28°C do 32°C. Wysokie temperatury zwiększają ryzyko udaru słonecznego i odwodnienia. Pamiętaj o regularnym piciu wody, unikaj długiego przebywania na słońcu i zachowaj szczególną ostrożność wobec dzieci oraz seniorów ■ Gang na elektrycznych hulajnogach i brawurowy skok na jubilera. Kilka minut wystarczyło, by zorganizowana grupa włamywaczy splądrowała sklep jubilerski znajdujący się w kompleksie handlowym w budynku Kauflandu w Świnoujściu. Zamaskowani sprawcy sforsowali zabezpieczenia, rozbili szybę, witryny i uciekli na hulajnogach elektrycznych. Policja analizuje monitoringi z całej okolicy. W nocy z soboty na niedzielę doszło do jednego z najpoważniejszych włamań w Świnoujściu w ostatnich latach. Celem przestępców był sklep jubilerski znajdujący się w pasażu handlowym w markecie Kaufland. Według informacji, do których dotarła redakcja, sprawcy działali wyjątkowo sprawnie i byli bardzo dobrze przygotowani. Do obiektu dostali się pasażu handlowego. Po sforsowaniu zabezpieczeń przedostali się do wnętrza, a następnie przy użyciu młotów wybili szybę sklepu jubilerskiego. Cała akcja miała trwać zaledwie kilka minut. W tym czasie złodzieje opróżnili sklep z biżuterii i błyskawicznie opuścili miejsce zdarzenia. Nieoficjalnie mówi się o stratach sięgających nawet 1,5 miliona złotych, jednak na obecnym etapie śledztwa kwota ta nie została oficjalnie potwierdzona. Z informacji uzyskanych przez redakcję wynika, że sprawcy uciekli na hulajnogach elektrycznych ■