POGODA

Reklama


Wydarzenia

iswinoujscie.pl • ¦roda [18.03.2026, 07:35:49] • ¦winouj¶cie

¦miertelne potr±cenie kota przy ul. Matejki. ¦wiadek szuka w³a¶ciciela

¦miertelne potr±cenie kota przy ul. Matejki. ¦wiadek szuka w³a¶ciciela

fot. Mieszkaniec

Do tragicznego zdarzenia dosz³o wieczorem przy wyje¼dzie z budynku przy ul. Matejki 39 w ¦winouj¶ciu. Kot wbieg³ prosto pod ko³a nadje¿d¿aj±cego samochodu. ¦wiadkowie apeluj± do w³a¶ciciela zwierzêcia.

Jak relacjonuje ¶wiadek zdarzenia, do potr±cenia dosz³o oko³o godziny 20:15. Samochód marki Mazda porusza³ siê od strony ulicy 11 Listopada w kierunku ulicy Konstytucji 3 Maja. W pewnym momencie kot wbieg³ nagle z chodnika prosto pod ko³a pojazdu.

„Ciemna mazda oko³o godz. 2015 potr±ci³a ¶miertelnie kotka, by³em tego ¶wiadkiem i niestety kierowca nie móg³ nic zrobiæ, kotek wyskoczy³ z chodnika prosto pod ko³a , praktycznie zero czasu na reakcje” - relacjonuje ¶wiadek.

Kierowca natychmiast zatrzyma³ siê i zawróci³, a nastêpnie wspólnie z przechodniami przeniós³ zwierzê na chodnik. Niestety, mimo szybkiej reakcji, nie by³o szans na uratowanie kota.

„kotek skona³ praktycznie w ci±gu 1-2 min” - dodaje ¶wiadek.

Zdarzenie mia³o miejsce przy wyje¼dzie z posesji przy ul. Matejki 39. Osoba, która by³a na miejscu, zdecydowa³a siê poinformowaæ redakcjê, licz±c na to, ¿e w³a¶ciciel zwierzêcia dowie siê, co siê sta³o.

¦wiadek pozostawi³ równie¿ kontakt dla osób, które mog± rozpoznawaæ zwierzê lub szukaæ swojego pupila.

¼ród³o: www.iswinoujscie.pl


komentarzy: 66, skomentuj, drukuj, udostêpnij

Twoim Zdaniem

Dodaj Komentarz

Dodaj±c komentarz akceptujesz
Regulamin oraz Politykê prywatno¶ci.

Zauwa¿y³e¶ b³±d lub komentarz niezgodny z regulaminem?
 
Ogl±dasz 51-66 z 66

Go¶æ • ¦roda [18.03.2026, 09:55:04] • [IP: 31.175.12.**]

Skona³ / Skona³o: Jest to s³owo neutralne lub nacechowane emocjonalnie (pokazuje moment ¶mierci). Mo¿na go u¿yæ, gdy chcemy podkre¶liæ godno¶æ, spokój lub ból towarzysz±cy odej¶ciu zwierzêcia, zw³aszcza gdy jest to nasz domowy pupil (pies, kot). Zdech³ / Zdech³o: Jest to termin techniczny, biologiczny, tradycyjnie u¿ywany w jêzyku polskim dla zwierz±t. Nie ma w nim pierwotnie pogardy, ale w kontek¶cie zwierz±t domowych mo¿e byæ odbierany jako szorstki. Umar³ / Umar³o: Choæ tradycyjnie zarezerwowane dla ludzi, coraz czê¶ciej stosowane wobec zwierz±t towarzysz±cych (ze wzglêdu na traktowanie ich jak cz³onków rodziny). Podsumowuj±c: Je¶li mówisz o ukochanym psie lub kocie, bezpieczniej i z wiêkszym szacunkiem jest powiedzieæ skona³ lub umar³ (ewentualnie: odszed³). S³owo zdech³ jest poprawne merytorycznie, ale brzmi bardziej obojêtnie lub biologicznie. Zadowolony, znawco j. polskiego.

Go¶æ • ¦roda [18.03.2026, 09:51:16] • [IP: 176.221.125.***]

Ciekawe kto teraz odpowie za uszkodzenia w aucie. Masa kretynow dokarmia te pieprzone siersciuchy, zalatwia im domki, prowadzi do weterynarza ale jak siersciuch cos uszkodzi (a robia to regularnie) to nagle juz nie sa ich koty, bo to jakies abstrakcyjne" wolno zyjace". Swinoujscie to miasta a nie wies, jezdza tu auta i nie ma miejsca na wybieg dla zwierzat na ulicy. Ogarnijcie sie ludzie.

Go¶æ • ¦roda [18.03.2026, 09:50:37] • [IP: 178.238.249.***]

czy og³oszo 3 dniowe ¿a³obe??

Go¶æ • ¦roda [18.03.2026, 09:34:11] • [IP: 104.28.64.**]

To jest w³a¶nie skutek puszczania kotów luzem. Wypuszczaj±c kota nara¿acie nie tylko jego bezpieczeñstwo, ale i ptaków oraz innych uczestników ruchu.. Szkoda zwierzaka.

Go¶æ • ¦roda [18.03.2026, 09:32:18] • [IP: 37.31.130.**]

Smutno bardzo

Go¶æ • ¦roda [18.03.2026, 09:30:32] • [IP: 46.112.230.**]

Biedny kotek:(

Go¶æ • ¦roda [18.03.2026, 09:24:55] • [IP: 31.175.44.**]

Dobrze ze za zwierzêta nie ci±gaj± jeszcze jak za ludzi bo zaraz by siê okaza³o ¿e kierowca nie dostosowa³ siê do warunków drogowych, t³umaczenia, zabrane prawko ale spokojnie wszystko w rêkach naszy polityków...

Go¶æ • ¦roda [18.03.2026, 09:16:55] • [IP: 176.221.125.***]

Biedny

Go¶æ • ¦roda [18.03.2026, 09:03:54] • [IP: 108.41.39.***]

Kotek skonal

Go¶æ • ¦roda [18.03.2026, 09:02:26] • [IP: 46.112.202.*]

Koty to tylko le¿± i siê wygrzewaj± na s³oñcu a kocice siê lochaj± w krzaczorach. Jednego pchlarza i wsiarza mniej bo pewnie wlaz³ pod ko³a

Go¶æ • ¦roda [18.03.2026, 08:52:13] • [IP: 176.221.125.**]

Dobrze ¿e ten sier¶ciuch nie wskoczy³ pod ko³a dziecka na rowerze bo by³aby tragedia

anonymousMG • ¦roda [18.03.2026, 08:32:22] • [IP: 37.209.155.***]

Kotek zdech³ a nie skona³ !! Przestañcie UCZ£OWIECZAÆ zwierzêta !!

Go¶æ • ¦roda [18.03.2026, 08:28:59] • [IP: 83.20.204.*]

oby ten co to zrobil nie zaznal spokoju w zyciu.. miasto to nie autostarda...oby kara byla najsurowasza najgorsza choroba swiata w meczarniach niech wykonczy ciebie i twoiuch bliskich

Go¶æ • ¦roda [18.03.2026, 08:21:45] • [IP: 176.221.125.**]

No w³a¶nie, to zaczyna byæ ciekawe gdy¿ kotów tzw wolno ¿yj±cych jest tak jak w ka¿dej wiêkszej siedzibie cz³owieka du¿o. Sta³a siê tragedia dla kota i co dalej? Bo takie szukanie byæ mo¿e w³a¶ciciela czemu s³u¿y czy chodzi o obci±¿enie do kosztami usuniêcia i, , pogrzebu, , ? Je¶li kot czy inne zwierzê zginê³o na ulicy to jaka jest procedura czy jest w ogóle jak±¶ procedura a co je¶li pad³o by du¿e zwierzê a zdarza³o siê np ³o¶ czy dziki lub stado dzików rozjechane przez auto no przy dzia³kach lub w okolicy lasów na terenie miasta co miasto przewiduje mo¿e og³oszenie na tym portalu? A mo¿e zarz±dca cmentarza dla zwierz±t szuka chêtnych do op³aty za miejsce dla tego biednego kota. Z tego co mi wiadomo czyli przypuszczam to Remondis powinien podjechaæ i zabraæ rozjechanego kota i mo¿e to oni szukaj± kogo¶ kto zap³aci za t± czynno¶æ i utylizacjê gdy¿ pojedzie do krematorium a tak powinno byæ a to s± koszty do tego firma nie jest sponsorem

Go¶æ • ¦roda [18.03.2026, 07:52:35] • [IP: 31.175.20.**]

Tak pilnujecie swoje zwierzaczki, a psiarze to ju¿ ca³kiem robi± co chc±, p³acz± o fajerwerki ¿e siê pieski boj± a ¿e gówno z chodnika czy trawnika sprz±tn±æ to ju¿ udaje ¿e ¶lepy ! Chodniki zasrane! Niech ci w domu nasra na dywan a najlepiej w ³ó¿ku i udawaj ¿e nie widzisz!

Go¶æ • ¦roda [18.03.2026, 07:46:11] • [IP: 91.94.14.***]

Biedny kotek ☹ na szczê¶cie kieruj±cy okaza³ siê normalnym cz³owiekiem i zawróci³, du¿o osób to zwykle szuje które pojecha³yby dalej a czê¶æ z nich pewnie by³a nawet zadowolona z tego co siê sta³o.

Ogl±dasz 51-66 z 66
■ Wiesz o czym¶ o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wy¶lij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czym¶ o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wy¶lij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czym¶ o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wy¶lij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czym¶ o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wy¶lij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czym¶ o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wy¶lij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czym¶ o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wy¶lij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czym¶ o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wy¶lij mms na numer 602 657 344
■ Burze z gradem nad regionem. Wydano ostrze¿enie dla czê¶ci województwa zachodniopomorskiego Silne burze, grad oraz porywy wiatru do 80 km/h mog± wyst±piæ w niedzielê po po³udniu w wielu powiatach województwa zachodniopomorskiego. Synoptycy ostrzegaj± tak¿e przed intensywnymi opadami deszczu, które lokalnie mog± powodowaæ podtopienia. Centrum Prognoz Meteorologicznych MeteoSky wyda³o ostrze¿enie meteorologiczne dotycz±ce burz z gradem. Alert pierwszego stopnia obowi±zuje od godziny 12:40 do 17:00 w niedzielê 21 czerwca 2026 roku ■ Uwaga mieszkañcy i tury¶ci! Dla ca³ego województwa zachodniopomorskiego wydano ostrze¿enie przed upa³ami - dzi¶ od godz. 11:00 do 21:00 temperatura mo¿e osi±gaæ od 28°C do 32°C. Wysokie temperatury zwiêkszaj± ryzyko udaru s³onecznego i odwodnienia. Pamiêtaj o regularnym piciu wody, unikaj d³ugiego przebywania na s³oñcu i zachowaj szczególn± ostro¿no¶æ wobec dzieci oraz seniorów ■ Gang na elektrycznych hulajnogach i brawurowy skok na jubilera. Kilka minut wystarczy³o, by zorganizowana grupa w³amywaczy spl±drowa³a sklep jubilerski znajduj±cy siê w kompleksie handlowym w budynku Kauflandu w ¦winouj¶ciu. Zamaskowani sprawcy sforsowali zabezpieczenia, rozbili szybê, witryny i uciekli na hulajnogach elektrycznych. Policja analizuje monitoringi z ca³ej okolicy. W nocy z soboty na niedzielê dosz³o do jednego z najpowa¿niejszych w³amañ w ¦winouj¶ciu w ostatnich latach. Celem przestêpców by³ sklep jubilerski znajduj±cy siê w pasa¿u handlowym w markecie Kaufland. Wed³ug informacji, do których dotar³a redakcja, sprawcy dzia³ali wyj±tkowo sprawnie i byli bardzo dobrze przygotowani. Do obiektu dostali siê pasa¿u handlowego. Po sforsowaniu zabezpieczeñ przedostali siê do wnêtrza, a nastêpnie przy u¿yciu m³otów wybili szybê sklepu jubilerskiego. Ca³a akcja mia³a trwaæ zaledwie kilka minut. W tym czasie z³odzieje opró¿nili sklep z bi¿uterii i b³yskawicznie opu¶cili miejsce zdarzenia. Nieoficjalnie mówi siê o stratach siêgaj±cych nawet 1,5 miliona z³otych, jednak na obecnym etapie ¶ledztwa kwota ta nie zosta³a oficjalnie potwierdzona. Z informacji uzyskanych przez redakcjê wynika, ¿e sprawcy uciekli na hulajnogach elektrycznych ■