POGODA

Reklama


Wydarzenia

iswinoujscie.pl • Czwartek [19.03.2026, 16:45:03] • Świnoujście

Niebezpieczny konar nad chodnikiem

Niebezpieczny konar nad chodnikiem

fot. Mieszkanka

We wtorek, 17 marca po godzinie 14:30 strażacy interweniowali na skrzyżowaniu ulic Narutowicza i Chopina w Świnoujściu. Nad chodnikiem zwisał konar drzewa, który stwarzał zagrożenie dla przechodniów.

Zgłoszenie wpłynęło do Stanowiska Kierowania Komendanta Miejskiego Państwowej Straży Pożarnej w Świnoujściu o godzinie 14:33. Na miejsce zadysponowano dwa pojazdy PSP oraz siedmiu strażaków.

Po dojeździe ratownicy potwierdzili zagrożenie nad uczęszczanym chodnikiem znajdował się zwisający konar drzewa. Istniało ryzyko jego oderwania i upadku na przechodniów lub pojazdy.

Strażacy przystąpili do działań z wykorzystaniem drabiny mechanicznej. Przy pomocy pilarki usunięto niebezpieczny fragment drzewa, eliminując zagrożenie i przywracając bezpieczeństwo w tym rejonie miasta.

Niebezpieczny konar nad chodnikiem

fot. Mieszkanka

Jak poinformował ogn. mgr Paweł Ptasiński, Zastępca Oficera Prasowego Komendanta Miejskiego Państwowej Straży Pożarnej w Świnoujściu:

„W ostatni wtorek, 17 marca o godzinie 14:33, na Stanowisko Kierowania KM PSP w Świnoujściu, wpłynęło zgłoszenie, że na skrzyżowaniu ulic Narutowicza i Chopina, nad chodnikiem, zwisa konar drzewa stwarzając niebezpieczeństwo. Strażacy, po dojeździe na miejsce zdarzenia, przy pomocy drabiny mechanicznej i pilarki usunęli zagrożenie. W działaniach, brało udział siedmiu strażaków w obsadzie dwóch pojazdów PSP.”

Na czas działań w rejonie skrzyżowania mogły występować chwilowe utrudnienia. Dzięki szybkiej reakcji służb sytuacja została szybko opanowana i nie doszło do żadnych poszkodowanych.

źródło: www.iswinoujscie.pl


komentarzy: 13, skomentuj, drukuj, udostępnij

Twoim Zdaniem

Dodaj Komentarz

Dodając komentarz akceptujesz
Regulamin oraz Politykę prywatności.

Zauważyłeś błąd lub komentarz niezgodny z regulaminem?
 
Oglądasz 1-13 z 13

Gość • Piątek [20.03.2026, 14:48:33] • [IP: 79.186.70.**]

Zielona brygada zaspała? Mają taki super podnośnik...

Gość • Piątek [20.03.2026, 08:52:38] • [IP: 37.31.130.**]

Uważam, że strażacy są stworzeni do wyższych celów.

Gość • Piątek [20.03.2026, 08:35:05] • [IP: 31.175.16.**]

Gdzie jest pani Justyna T. z WIZ !! Ta pani nic nie ogarnia!!

Gość • Piątek [20.03.2026, 07:05:10] • [IP: 46.231.58.**]

A gdzie jest ogrodnik miasta?Chyba to tez nalezy do jego zadan inspekcja drzew w miescie.A nie Strazy Pozarnej.Zielona firma gdzie ma podnossnik, ktory zakupiony stoi i rdzewieje od pol roku.?

Gość • Piątek [20.03.2026, 06:10:16] • [IP: 176.221.124.**]

To jest praca dla zieleni miejskiej !! a nie dla funkcjonariuszy, oni są za drodzy w utrzymaniu. 50 lat i wysoką emerytura, a panowie z zieleni miejskiej pracują do 65 roku życia i mają połowę emerytury 😱

Gość • Czwartek [19.03.2026, 23:29:53] • [IP: 88.218.252.**]

Idzie wiosna więc była obawa że konar zapłonie. Dlatego wysłali strażaków.

Gość • Czwartek [19.03.2026, 22:11:09] • [IP: 78.30.67.**]

Popieram wpisy.

Gość • Czwartek [19.03.2026, 21:19:27] • [IP: 176.221.124.***]

Czy ktoś jest w stanie w koncu coś zrobić z tym marnotrawieniem pieniędzy przez tych panów? Czy jesteśmy skazani na ich ściąganie wróbla w 10 osób.

Gość • Czwartek [19.03.2026, 21:17:36] • [IP: 31.175.16.*]

Trzy zastępy, dwie drabiny, plus zastęp chemiczny, kasa nierobom leci.Zagonic ich do sprzątania miasta.

Gość • Czwartek [19.03.2026, 20:46:25] • [IP: 185.210.39.**]

A gdzie jest najwpanialsza zielona brygada pani prezydent agatofskiej? Nadaja sie tylko do zbierania gałązek z trawnikow?

Gość • Czwartek [19.03.2026, 20:16:13] • [IP: 151.248.36.**]

Trzeba było to cięli. Dobrze że zdążyli zanim ktoś ucierpiał.

Gość • Czwartek [19.03.2026, 19:58:23] • [IP: 37.248.219.**]

Jak zawsze w krytycznych sytuacjach tylko na strażaków można liczyć 👍👍👍

Gość • Czwartek [19.03.2026, 16:58:04] • [IP: 88.218.252.**]

Przerażająca historia - i to z wykorzystaniem drabiny mechanicznej.

Oglądasz 1-13 z 13
■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344
■ Uderzył mężczyznę w głowę. 57-latek trafił do szpitala, sprawca jest nadal poszukiwany. Do poważnego zdarzenia doszło w piątkowe popołudnie w rejonie ulicy Konstytucji 3 Maja, przed budynkami znajdującymi się przy galerii Corso w Świnoujściu. Po uderzeniu w głowę 57-letni mężczyzna trafił do szpitala. Według nieoficjalnych informacji policja poszukuje sprawcy. Jak ustalili redaktorzy iswinoujscie.pl, do zdarzenia doszło około godziny 17.00. Wszystko wskazuje na to, że nie był to przypadkowy atak. Mężczyźni mogli się znać, a pomiędzy nimi doszło do konfliktu, który zakończył się użyciem przemocy ■