POGODA

Reklama


Wydarzenia

iswinoujscie.pl • Piątek [20.03.2026, 07:08:39] • Świnoujście

Ogólne Zebranie Mieszkańców Osiedla Posejdon

Ogólne Zebranie Mieszkańców Osiedla Posejdon

fot. Organizator

Zarząd Osiedla Posejdon zaprasza wszystkich mieszkańców na ogólne zebranie, które odbędzie się 1 kwietnia 2026 r. (środa) o godz. 17:00 w Sali widowiskowej MDK przy ul. Wojska Polskiego 1/1.

Podczas spotkania przedstawione zostanie sprawozdanie z pracy zarządu za rok 2025. Jednym z głównych punktów będzie także omówienie projektu z Budżetu Obywatelskiego „Ogród Posejdona”.
Zgodnie ze Statutem Osiedla Posejdon, organ wykonawczy zobowiązany jest do zasięgnięcia opinii organu osiedlowego w sprawie takich projektów. W związku z tym zwrócono się o jej wypracowanie podczas zebrania mieszkańców.

Ogólne Zebranie Mieszkańców Osiedla Posejdon

fot. Organizator

Podczas zebrania przekazana zostanie również krótka informacja dotycząca kończącej się w najbliższych miesiącach kadencji Zarządu Osiedla Posejdon oraz planowanych w przyszłości wyborów.
Spotkanie będzie okazją do wspólnej dyskusji oraz wyrażenia opinii w ważnych dla osiedla sprawach.

Serdecznie zapraszamy do udziału!


komentarzy: 30, skomentuj, drukuj, udostępnij

Twoim Zdaniem

Dodaj Komentarz

Dodając komentarz akceptujesz
Regulamin oraz Politykę prywatności.

Zauważyłeś błąd lub komentarz niezgodny z regulaminem?
 
Oglądasz 1-25 z 30

Gość • Poniedziałek [23.03.2026, 17:18:42] • [IP: 31.0.87.***]

Tak, tak..plac zabaw, ławeczki by amatorzy trunków przenieśli się z przystanku na łono przyrody. .kto ma takie pomysły??

Gość • Poniedziałek [23.03.2026, 11:30:15] • [IP: 92.118.165.***]

Tak, tak..plac zabaw, ławeczki by amatorzy trunków przenieśli się z przystanku na łono przyrody. .kto ma takie pomysły??

Gość • Sobota [21.03.2026, 12:17:47] • [IP: 88.156.233.**]

Do 10:09 - to w takim razie proszę wypisać co zrobił zarząd osiedla, skoro jesteś taki oświecony.

Gość • Sobota [21.03.2026, 10:09:54] • [IP: 37.31.136.**]

8:06 - a może ty nie wykazałes objawów dotarcia do informacji i stales się bezobjawowym obywatelem miasta? Wpatrz się w ten moj wpis swiadczacy o twoim istnieniu, nie poddaj sie zwątpieniu (bo pykniesz jak bańka mydlana) i poszukaj informacji...

Gość • Sobota [21.03.2026, 09:13:51] • [IP: 176.221.124.***]

Może porozmawiamy o złomiarzu aut pomiędzy Staffa a Tuwima? Trzyma tam z 15 szrotów od wielu lat, wypadało by zrobić w końcu z tym porządek, co na to wydział ochrony środowiska?

Gość • Sobota [21.03.2026, 08:06:29] • [IP: 88.156.233.**]

To osiedle posejdon ma jakiś zarząd? Nie wiedziałem, ten zarząd działa tak bezobjawowo że większość mieszkańców zapomniała o jego istnieniu

Gość • Sobota [21.03.2026, 04:50:59] • [IP: 37.31.136.**]

23:07•• •wtedy rządziła niepodzielnie satelicka względem Rosji partia PZPR, szalała cenzura i byl system policyjny (owszem, powoli go przywraca Tusk wysyłając bojówki lub nawet służby do TVP, KRS, itd., stosując areszty wydobywcze), ale teraz w Zarządzie Osiedla Posejdon są ludzie róznych orientacji politycznych, to naprawdę inna epoka i jest szansa na dokonanie czegoś.

Gość • Piątek [20.03.2026, 23:07:10] • [IP: 176.221.124.***]

Na tym osiedlu zwyczaje jak za czasów PRL, gdy władza bawiła się w demokrację i organizowała dla ludu przeróżne zebrania. I na tym się demokracja kończyła. A lud myślał że ma wpływ na to co się dzieje. I tylko o to w tym chodziło.

Gość • Piątek [20.03.2026, 22:22:04] • [IP: 178.238.250.**]

piękne, nowe blaszaki 🤣🤣🤣

Gość • Piątek [20.03.2026, 22:00:30] • [IP: 37.31.136.**]

, 12:19] •...93.**] biedaczek, nie odczytał ironii

Gość • Piątek [20.03.2026, 19:21:08] • [IP: 185.210.36.***]

14:37• [78.11.16.***]- masz archiwalny powidok w mózgu z dawnych czasów, obskurnych bud juz nie ma, są ładne kontenery, pawiloniki. Tylko idioci, fanatycy Floty, którzy obs*ają w miescie wszystko, pomazali cudze mienie, piękne, nowe blaszaki swoimi kulfonami, łapalbym za mordę i karałbym wysokimi grzywnami

Gość • Piątek [20.03.2026, 15:49:24] • [IP: 46.112.218.**]

Przecież oni mają ośrodek wczasowy Grall z placem zabaw, basenem zabiegami na tym osiedlu. Do tego las i kilka minut do plaży. Na tak mocno zabudowanym osiedlu, ktoś chce mieć pod domem plac zabaw?

Gość • Piątek [20.03.2026, 15:40:02] • [IP: 46.112.218.**]

Popodcinają korzenie drzew przy wykonaniu jakiekolwiek aleji z obrzeżami, drzewa uschną, a potem za 10-15 trafi ta działka do dewelopera, który jak zwykle kantnie na miejscach parkingowych. Nie powiem, że się ciesze.

Gość • Piątek [20.03.2026, 15:33:38] • [IP: 46.112.218.**]

Prosimy o kanalizację przeciwdeszczową, której brak uniemożliwia remont naszych osiedlowych uliczek. Może chociaż projekt w tym roku.

Gość • Piątek [20.03.2026, 15:30:13] • [IP: 46.112.218.**]

Chciałabym zobaczyć te stare projekty dotyczące terenu Graniczna/ Broniewskiego i schodów na końcu Broniewskiego- widać dużo wydanych pieniędzy i brak opieki, chyba więcej niż od 10 lat. Będą mieli świadomość, jak można zmarnować dużo kasy, gdy nie planuje się corocznych zabiegów pielęgnacyjnych. Polityka, to sztuka rozstropnego zarządzania mieniem wspólnym. Jak nie zabezpieczą co roku w budżecie kasy na pielęgnacje tych nowych inwestycji - ta ja podziękuje, po prostu szkoda wspólnej kasy.

Gość • Piątek [20.03.2026, 15:20:30] • [IP: 108.41.39.***]

Graniczna wiecznie zalana

Gość • Piątek [20.03.2026, 14:37:26] • [IP: 78.11.16.***]

Niech zarząd osiedla zajmie się tymi obskurnymi budami - to część waszego osiedla i wasi sąsiedzi.

Gość • Piątek [20.03.2026, 12:19:51] • [IP: 2.106.93.**]

Do:246 No nie żartuj… Posejdon wizytówką miasta?? 😂😂😂😂😂㈳
4; Do 1 kwietnia jeszcze kupa czasu 😂

Gość • Piątek [20.03.2026, 11:42:12] • [IP: 178.238.252.**]

Czy będzie rozmowa o obskurnych budach, zwanych rynkiem?

Gość • Piątek [20.03.2026, 11:38:46] • [IP: 37.109.166.***]

W komentarzach niezależnie od tematu artykułu za każdym razem jęczą te same stare sfrustrowane dziady :)

Gość • Piątek [20.03.2026, 11:32:59] • [IP: 37.30.19.*]

Może wreszcie uchwalą likwidację blaszaków z papierosami wzdłuż Wojska Polskiego. Czas zlikwidować ten postkomunistyczny syf, relikt rodem z Bangladeszu

Gość • Piątek [20.03.2026, 11:15:46] • [IP: 37.31.136.**]

10:04. .93.** nic podobnego. Domy oprocz może 3-4 opuszczonych samą zadbane, pojawily sie liczniejsze krzewy, drzewa, kwiaty w porownaniu z tym, co bylo w l.70, gdy zielen nie skryła kubaturoeosci tych domów, specyficznego stylu tamtych lat. A uzyta przez ciebie pogardliwa nazwa osiedla pochodzi z PRL, ustroju, gdzie w normalny sposób nie mozna bylo kupic np.papieru toaletowego, sznurka do snopowiązalek, cementu (ludzie popadali w dramatyczne sytuacje, gdy zaczęli budowę i w sklepach nie było materiałow budowlanych), itd. Nazwa ta też wynikala z typowej dla wielu Polakow wady narodowej - zawisci, zazdrości wobec ludzi przedsiebiorczych czy dbajacych o lepsze wyksztalcenie, więc bardziej majetnych. Polecam ksiązki o PRL np.Ireny Kienzler, " Życie w PRL, i strasznie, i śmiesznie". Kilka ksiązek Kienzler jest do pozyczenia w Bibliotece Publ., bardzo plodna pisarka dokumentalistka, podobna w tym do Molendy, jak on podejmująca chwytliwe historyczno-obyczajowe tematy.

Gość • Piątek [20.03.2026, 10:59:37] • [IP: 178.238.246.***]

Wszystkie ulice na Posejdonie powinny być natychmiast wyremontowane Pani Prezydent niech się tamtędy przejedzie autem po prostu wizytówka dla miasta

Gość • Piątek [20.03.2026, 10:04:50] • [IP: 2.106.93.**]

Kiedyś tak zwane „złodziejowo” kojarzone było z elitą miasta. Dziś jako niechlubny relikt PRL-u straszy brzydotą.

Gość • Piątek [20.03.2026, 09:58:05] • [IP: 176.221.125.***]

To te zbiórki już cykliczne, jak harcerskie apele.

Oglądasz 1-25 z 30
■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344
■ Burze z gradem nad regionem. Wydano ostrzeżenie dla części województwa zachodniopomorskiego Silne burze, grad oraz porywy wiatru do 80 km/h mogą wystąpić w niedzielę po południu w wielu powiatach województwa zachodniopomorskiego. Synoptycy ostrzegają także przed intensywnymi opadami deszczu, które lokalnie mogą powodować podtopienia. Centrum Prognoz Meteorologicznych MeteoSky wydało ostrzeżenie meteorologiczne dotyczące burz z gradem. Alert pierwszego stopnia obowiązuje od godziny 12:40 do 17:00 w niedzielę 21 czerwca 2026 roku ■ Uwaga mieszkańcy i turyści! Dla całego województwa zachodniopomorskiego wydano ostrzeżenie przed upałami - dziś od godz. 11:00 do 21:00 temperatura może osiągać od 28°C do 32°C. Wysokie temperatury zwiększają ryzyko udaru słonecznego i odwodnienia. Pamiętaj o regularnym piciu wody, unikaj długiego przebywania na słońcu i zachowaj szczególną ostrożność wobec dzieci oraz seniorów ■ Gang na elektrycznych hulajnogach i brawurowy skok na jubilera. Kilka minut wystarczyło, by zorganizowana grupa włamywaczy splądrowała sklep jubilerski znajdujący się w kompleksie handlowym w budynku Kauflandu w Świnoujściu. Zamaskowani sprawcy sforsowali zabezpieczenia, rozbili szybę, witryny i uciekli na hulajnogach elektrycznych. Policja analizuje monitoringi z całej okolicy. W nocy z soboty na niedzielę doszło do jednego z najpoważniejszych włamań w Świnoujściu w ostatnich latach. Celem przestępców był sklep jubilerski znajdujący się w pasażu handlowym w markecie Kaufland. Według informacji, do których dotarła redakcja, sprawcy działali wyjątkowo sprawnie i byli bardzo dobrze przygotowani. Do obiektu dostali się pasażu handlowego. Po sforsowaniu zabezpieczeń przedostali się do wnętrza, a następnie przy użyciu młotów wybili szybę sklepu jubilerskiego. Cała akcja miała trwać zaledwie kilka minut. W tym czasie złodzieje opróżnili sklep z biżuterii i błyskawicznie opuścili miejsce zdarzenia. Nieoficjalnie mówi się o stratach sięgających nawet 1,5 miliona złotych, jednak na obecnym etapie śledztwa kwota ta nie została oficjalnie potwierdzona. Z informacji uzyskanych przez redakcję wynika, że sprawcy uciekli na hulajnogach elektrycznych ■