POGODA

Reklama


Wydarzenia

iswinoujscie.pl • Piątek [20.03.2026, 15:48:58] • Świnoujście

Ekstremalna Droga Krzyżowa ze Świnoujścia. Nocą, 41 kilometrów i przez niemiecką część wyspy

Ekstremalna Droga Krzyżowa ze Świnoujścia. Nocą, 41 kilometrów i przez niemiecką część wyspy

fot. Organizator

W piątek 20 marca 2026 roku ze Świnoujścia wyruszy Ekstremalna Droga Krzyżowa. Trasa rozpocznie się i zakończy przy Sanktuarium Chrystusa Króla, a uczestnicy będą mieli do pokonania 41 kilometrów. Przemarsz poprowadzi przez granicę, Kamminke, Garz, Korswand, Bansin, Heringsdorf i Ahlbeck, a potem z powrotem do Świnoujścia.

To propozycja dla tych, którzy chcą przeżyć noc w skupieniu, modlitwie i wysiłku fizycznym. Trasa EDK zaplanowana na piątek 20 marca startuje o godzinie 20.00. Wcześniej w Sanktuarium Chrystusa Króla odprawiona zostanie Msza Święta, po której uczestnicy wyruszą na trasę.

Początek i koniec wyznaczono przy Sanktuarium Chrystusa Króla w Świnoujściu. Cała pętla liczy 41 kilometrów i, jak podano w informacjach organizacyjnych, okrąża niemiecką część wyspy. Po drodze uczestnicy przejdą przez Granicę Państwa, Kamminke, Garz, Korswand, Bansin, Heringsdorf i Ahlbeck. Następnie trasa prowadzi z powrotem do Świnoujścia - przez Stawę Wiatrak, Szpital Miejski i ponownie do sanktuarium.

Organizatorzy przypominają, że trzeba mieć przy sobie dowód osobisty lub paszport, ponieważ większość trasy przebiega po stronie niemieckiej. To ważna informacja, bo bez dokumentu nocny marsz może się skończyć szybciej, niż się zacznie.

W opisie trasy podkreślono również, że o bezpieczeństwo każdy uczestnik musi zadbać samodzielnie. Zalecane jest dobre przygotowanie, odpowiednie oświetlenie, czołówka oraz elementy odblaskowe. Na drogach publicznych obowiązują zasady Kodeksu Drogowego. Organizatorzy wskazują też, że warto wybrać się z kimś lub przynajmniej umówić się z bliską osobą na kontakt telefoniczny.

To nie jest spacer po promenadzie ani szybki wieczorny wypad. 41 kilometrów nocą wymaga kondycji, rozsądku i przygotowania. Dla wielu uczestników właśnie na tym polega sens Ekstremalnej Drogi Krzyżowej - na wyjściu ze strefy komfortu i przeżyciu tej drogi w ciszy, wysiłku i refleksji.

Więcej informacji o wydarzeniu można znaleźć na stronie parafii Sanktuarium Chrystusa Króla w Świnoujściu.


komentarzy: 70, skomentuj, drukuj, udostępnij

Twoim Zdaniem

Dodaj Komentarz

Dodając komentarz akceptujesz
Regulamin oraz Politykę prywatności.

Zauważyłeś błąd lub komentarz niezgodny z regulaminem?
 
Oglądasz 26-50 z 70

Gość • Sobota [21.03.2026, 08:41:08] • [IP: 88.218.252.**]

Ilu poszło?/wzięło udział?

Gość • Sobota [21.03.2026, 08:29:19] • [IP: 91.94.27.***]

BOZE JAKA CIEMNOTA!!🙈🙈🙈DOM WARIATÓW TO MAŁO 🙈🙈🙈🙈😂㈳
4;😂😂

Gość • Sobota [21.03.2026, 07:16:47] • [IP: 83.20.135.**]

Ale pojemnik.. sy

Gość • Sobota [21.03.2026, 06:53:04] • [IP: 92.118.164.**]

ale wsyd

Gość • Sobota [21.03.2026, 06:32:34] • [IP: 176.221.124.***]

Dobrze, że nicą.Mało kto ten cyrk bedzie widzał ;-)

Gość • Sobota [21.03.2026, 04:41:24] • [IP: 37.31.136.**]

21:17 • 91.94.13.**] Ileż to jadu w komentarzach, aż wstyd.••••••R
26;• Ależ to potwierdzenie idealnego trafienia w splot słoneczny diabła w okresie bardzo dla niego bolesnym, Wlk Poście. Sceny, gdy człowiek opętany wyje przy pokropieniu wodà święconą nie są tylko filmowe, agresja wobec swietosci (np.wody święc., symboli chrześć. i Koscioła) zawsze pojawia się, gdy ktoś jest w ciagłym stanie grzechu, czyli w blizszej relacji z diabĺem. Ci, ktorzy tu wyją, poniżają uczestników tego przedsięwziecia, nie muszą iść, wszystko ma byc dokonane siłami chętnych do drogi - a jednak WYJĄ, SZYDZĄ, znajdują nawet pozory problemu. Np.wg nich legalne jest tylko przemieszczanie się autobusem, ale nigdy pieszo (to nowe ustalenia Unii?!), wg agresorów przeszkodą ma byc" obca religia" - a o regularnie działajacej platformie ekumenicznej, spotkaniach katolików z wyznawcami innych wyznań chrześć.nie wspominają, jak też o tym, że nawet na tej spalonej komunizmem ziemi są katolicy gromadzący się w świątyni w Heringsdorfie.

GOŚCIU • Piątek [20.03.2026, 23:20:31] • [IP: 81.19.209.**]

CIEKAWE CZY NIEMIECKIE WŁADZE SA POINFORMOWANE I WYRAZIŁY ZGODĘ NA PRZEMIESZCZANIE SIE TABUNU POLAKOW PO NOCY Z KRZYŻEM NA PLECACH, STWARZAJĄC ZAGROŻENIE DLA RUCHU DROGOWEGO. NA TYCH ICH WĄSKICH DROGACH TO JEST NAPRAWDĘ PORONIONY POMYSŁ ….KTO TO WOGÓLE WYMYŚLIŁ ?? JESZCZE DO NIEMIEC PO NOCY, TEGO TO JUŻ WOGÓLE NIE MOGĘ ZROZUMIEĆ

Gość • Piątek [20.03.2026, 22:28:47] • [IP: 178.238.250.**]

Tylko nie zapomnijcie o opłacie klimatycznej

GOŚCIU • Piątek [20.03.2026, 21:53:26] • [IP: 151.240.254.**]

ALE PO CO ?? PO CO DO NIEMÓW, CZY ONI PRZYŁAŻĄ DO NAS ZE SWOIMI DZIWACTWAMI, JESZCZE BĘDZIECIE IM TAM RUCH BLOKOWAĆ, JUŻ NIE MÓWIAC JAKA KICHA BIERZCIE KRZYŻ NA PLECY I DO WOLINA I SPOWROTEM. JESZCZE NOCĄ, YEBNIE WAS TAM JAKAŚ CIEŻARÓWKA BO TAMĄSKIE DROGI I SIE SKOŃCZY PAJACOWANIE

Gość • Piątek [20.03.2026, 21:48:07] • [IP: 78.30.71.**]

pytanie dla urzędasów katolickich jak brzmi 8 przykazanie z dekalogu ? kiedy w kościołach będą techno tańce?

Gość • Piątek [20.03.2026, 21:38:24] • [IP: 176.221.125.***]

Ale obciach

Gość • Piątek [20.03.2026, 21:30:09] • [IP: 176.221.125.***]

To głównie wyznawcy wyznania polskiego.

Gość • Piątek [20.03.2026, 21:17:08] • [IP: 91.94.13.**]

Ileż to jadu w komentarzach, aż wstyd.

Gość • Piątek [20.03.2026, 21:09:31] • [IP: 31.175.42.**]

Polscy szybko zapominają co na Niemcy zrobili, ile osób zabili, ilu Polaków z dzieciakami udusili (w krematoriach) w obozach koncentracyjnych, jak nas okradali z dóbr narodowych i prywatnych, jest to złodziejski niemiecki naród, najgorsze zło Europy... Nie rozliczyli się do tej pory Ci co pójdą na tą pielgrzymkę, nie należą do czystych Polaków Wstyd jeszcze raz wstyd wszyscy Ci co zginęli w II wojnie światowej przewracają się w grobie Rzygać się chce na to wszystko 🤮

Gość • Piątek [20.03.2026, 20:52:36] • [IP: 83.20.135.**]

I tak PISIORSKIE GŁĄBY nienawidzę Niemców 👹👹👹

Gość • Piątek [20.03.2026, 20:48:02] • [IP: 89.151.19.***]

Sekta plujacych jadem

Gość • Piątek [20.03.2026, 20:07:12] • [IP: 83.175.179.**]

Dziwne... Chrystus nie szedł przecież z krzyżem 41 kilometrów, a już na pewno nie przez Niemcy. Fakt, że miał dobre układy z celnikami ale bez przesady.

Stefan • Piątek [20.03.2026, 20:02:05] • [IP: 37.8.215.**]

Niemcy ich wezmą za Ku Klux Klan i będzie afera.

Gość • Piątek [20.03.2026, 19:48:17] • [IP: 37.248.173.**]

Poganie. Do komentarzy. Czekamy na was.😄

Gość • Piątek [20.03.2026, 19:15:08] • [IP: 109.233.45.***]

Na Berlin niech idą

Gość • Piątek [20.03.2026, 18:51:24] • [IP: 176.221.124.***]

Organizatorzy nie zapewniają uczestnikom bezpieczeństwa! Kto na tej imprezie chce się lansować kosztem cudzego życia?

Gość • Piątek [20.03.2026, 18:40:10] • [IP: 37.248.214.***]

Gość • Piątek [20.03.2026, 16:30:51] • [IP: 46.112.220.**] chciałbym zobaczyc twoja nieskalana mysleniem morde na zywo xD musisz byc serio nieudacznikiem zyciowym xD

Gość • Piątek [20.03.2026, 18:39:23] • [IP: 37.248.214.***]

no i super

Gość • Piątek [20.03.2026, 18:26:56] • [IP: 176.221.124.**]

Dlaczego na niemiecka część wyspy ? Nie mogli pójść do miedzyzdojow I z powrotem?

Gość • Piątek [20.03.2026, 18:26:28] • [IP: 37.31.136.**]

15:55•. ..251.**" Mamy takie piękne trasy w kraju na naszej wyspie i musimy chodzić do niemiaszków? Tam jest inna religia. Może opłatę klimatyczną im pobiorą?"--------- Nasi misjonarze też są tam, gdzie jest inna religia, cóz za problem? Każdy katolik z racji chrztu powinien byc misjonarzem, zwłaszcza tu, w Czerwonogrodzie postkomunistycznym nad Świną. Zresztą, nawet w tym danym komunistycznym eNeRDowie są katolicy, jest kościół katolicki w Heringsdorfie, taki bez wieży, jakby kaplica, ale własnie są tam katolicy, odwiedziłem kiedyś to miejsce. Co do opłaty klimatycznej, to ważniejsze jest, byś TY sie zatroszczył, abys nie płacił takiej kurtaxy. ..w piekle. Żadnej oplaty klimatycznej nie ma w...NIEBIE.

Oglądasz 26-50 z 70
■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344
■ Burze z gradem nad regionem. Wydano ostrzeżenie dla części województwa zachodniopomorskiego Silne burze, grad oraz porywy wiatru do 80 km/h mogą wystąpić w niedzielę po południu w wielu powiatach województwa zachodniopomorskiego. Synoptycy ostrzegają także przed intensywnymi opadami deszczu, które lokalnie mogą powodować podtopienia. Centrum Prognoz Meteorologicznych MeteoSky wydało ostrzeżenie meteorologiczne dotyczące burz z gradem. Alert pierwszego stopnia obowiązuje od godziny 12:40 do 17:00 w niedzielę 21 czerwca 2026 roku ■ Uwaga mieszkańcy i turyści! Dla całego województwa zachodniopomorskiego wydano ostrzeżenie przed upałami - dziś od godz. 11:00 do 21:00 temperatura może osiągać od 28°C do 32°C. Wysokie temperatury zwiększają ryzyko udaru słonecznego i odwodnienia. Pamiętaj o regularnym piciu wody, unikaj długiego przebywania na słońcu i zachowaj szczególną ostrożność wobec dzieci oraz seniorów ■ Gang na elektrycznych hulajnogach i brawurowy skok na jubilera. Kilka minut wystarczyło, by zorganizowana grupa włamywaczy splądrowała sklep jubilerski znajdujący się w kompleksie handlowym w budynku Kauflandu w Świnoujściu. Zamaskowani sprawcy sforsowali zabezpieczenia, rozbili szybę, witryny i uciekli na hulajnogach elektrycznych. Policja analizuje monitoringi z całej okolicy. W nocy z soboty na niedzielę doszło do jednego z najpoważniejszych włamań w Świnoujściu w ostatnich latach. Celem przestępców był sklep jubilerski znajdujący się w pasażu handlowym w markecie Kaufland. Według informacji, do których dotarła redakcja, sprawcy działali wyjątkowo sprawnie i byli bardzo dobrze przygotowani. Do obiektu dostali się pasażu handlowego. Po sforsowaniu zabezpieczeń przedostali się do wnętrza, a następnie przy użyciu młotów wybili szybę sklepu jubilerskiego. Cała akcja miała trwać zaledwie kilka minut. W tym czasie złodzieje opróżnili sklep z biżuterii i błyskawicznie opuścili miejsce zdarzenia. Nieoficjalnie mówi się o stratach sięgających nawet 1,5 miliona złotych, jednak na obecnym etapie śledztwa kwota ta nie została oficjalnie potwierdzona. Z informacji uzyskanych przez redakcję wynika, że sprawcy uciekli na hulajnogach elektrycznych ■