POGODA

Reklama


Wydarzenia

iswinoujscie.pl • Środa [22.04.2026, 07:26:53] • Świnoujście

Bezpieczeństwo ponad wszystko. Nowy sprzęt dla szpitala

Bezpieczeństwo ponad wszystko. Nowy sprzęt dla szpitala

fot. Urząd Miasta Świnoujście

W sytuacjach kryzysowych liczą się sekundy, a niezawodne zasilanie może decydować o ludzkim życiu. Dlatego 20 kwietnia 2026 roku Szpital Miejski im. Jana Garduły w Świnoujściu został doposażony w nowoczesny sprzęt zabezpieczający ciągłość pracy w przypadku awarii prądu.

Na podstawie umowy użyczenia z urzędem miasta do placówki trafiły m.in. agregat prądotwórczy z funkcją automatycznego uruchamiania i przenośna stacja zasilania z panelem fotowoltaicznym.

Przekazany sprzęt ma znaczenie dla bezpieczeństwa pacjentów. W przypadku przerwy w dostawie energii elektrycznej umożliwi nieprzerwane działanie lodówek służących do przechowywania krwi oraz leków wrażliwych na temperaturę. Te zasoby należą do krytycznych elementów funkcjonowania szpitala.

Bezpieczeństwo ponad wszystko. Nowy sprzęt dla szpitala

fot. Urząd Miasta Świnoujście

Agregat prądotwórczy z auto-startem pozwala na natychmiastowe uruchomienie zasilania rezerwowego bez potrzeby ręcznej obsługi, co jest istotne w nagłych sytuacjach. Przenośna stacja zasilania zapewnia dodatkową niezależność energetyczną, umożliwiając wykorzystanie energii słonecznej.

Sprzęt został zakupiony przez Wydział Zarządzania Kryzysowego ze środków budżetu państwa w ramach Programu Ochrony Ludności i Obrony Cywilnej. Łączna wartość inwestycji wyniosła ponad 26,1 tys. zł.


Wojciech Basałygo
Podinspektor
Biuro Informacji i Konsultacji Społecznych


komentarzy: 30, skomentuj, drukuj, udostępnij

Twoim Zdaniem

Dodaj Komentarz

Dodając komentarz akceptujesz
Regulamin oraz Politykę prywatności.

Zauważyłeś błąd lub komentarz niezgodny z regulaminem?
 
Oglądasz 1-30 z 30

Gość • Czwartek [23.04.2026, 15:31:52] • [IP: 2.106.93.**]

Do:164 Ot to! A nam wciskają że to dla szpitala 😂

Gość • Czwartek [23.04.2026, 13:47:48] • [IP: 37.248.170.**]

Lokalny Dyzma

Gość • Czwartek [23.04.2026, 11:48:10] • [IP: 185.220.101.**]

Ten" nowy sprzęt" ze zdjęcia to tani chińszczak (z włoskimi metkami). Dobry do ładowania telefonu na biwaku. Prawdziwy sprzęt podtrzymujący zasilanie produkuje polska firma Ever. Dziwne, że polski szpital wybiera chińskie badziewie z włoską nalepką, zamiast rodzimego sprzętu.

Gość • Czwartek [23.04.2026, 09:46:35] • [IP: 92.118.164.**]

Ta się nadaje jedynie na działkę rekreacyjną.

Gość • Czwartek [23.04.2026, 07:28:40] • [IP: 79.186.70.***]

Ładowarka do telefonu nie ładnie

Gość • Czwartek [23.04.2026, 06:33:53] • [IP: 2.106.93.**]

No i git - szefostwo będzie mogło telefony podładować w razie awarii

Gość • Środa [22.04.2026, 22:52:01] • [IP: 88.218.254.**]

Darek B. Nominat dyzmy w szpitalu po ukladzie z agatowska, , , co ten przeladunkowy z odry, ex bramkarz z palermo robi w szpitalu?? Uklady, colegium tumanum?

Gość X • Środa [22.04.2026, 22:08:40] • [IP: 176.221.124.***]

Ciekawi mnie pod co to to zostanie podłączone?? Pod istniejący system awaryjnego zasilania który się załącza automatycznie przy zaniku zasilania z sieci miejskiej i czy to nie będzie kolidowało z całkiem inna jednostką prądotwórczą. No i czy to jest 1 czy 3 fazowe??

Gość • Środa [22.04.2026, 18:19:01] • [IP: 185.210.39.***]

Jakie monstrum kupili :0 i co tym zasilą - golarkę ? To powinien byc duzy diesel a nie jakaś zabawka. Mowimy o szpotalu nie o pięciue gniazdkach

Gość • Środa [22.04.2026, 16:49:46] • [IP: 37.248.173.***]

Darek porzadny gosc

Gość • Środa [22.04.2026, 16:20:27] • [IP: 37.31.129.***]

No i elegancko, na agregat 26 tyś złotych a na zabawy, tańce i hulanki setki tysięcy złotych.Co za żenada.

Gość • Środa [22.04.2026, 16:14:36] • [IP: 89.151.16.***]

Jak sobie w sekretariacie dyrektor szpitala ten agregat postawi, to w przypadku awarii prądu, sekretarka będzie mogła oświetlenie w gabinecie dyrektora włączyć i ewentualnie czajnik by kawę zaparzyć a nie szpitalne urządzenia! Znowu kasa poszła na zbyteczne rzeczy, ale dotację na coś trzeba było wydać.

Gość • Środa [22.04.2026, 16:01:48] • [IP: 46.112.204.**]

A ten napis to najlepiej na ich uniformach napisać, szpital dno i tyle!!

Gość • Środa [22.04.2026, 15:57:05] • [IP: 46.112.204.**]

Śmiech na sali!!

Gość • Środa [22.04.2026, 15:25:23] • [IP: 185.210.36.***]

premierowi wyslijcie ten napis

Gość • Środa [22.04.2026, 15:24:17] • [IP: 46.112.230.***]

Wyburzyć. Postawić helikopter. Szybciej i przede wszystkich bezpieczniej

Gość • Środa [22.04.2026, 14:40:42] • [IP: 88.156.233.**]

No ale daliście plamę kto to wpadł na taki pomysł. Chyba nie nasz ruda bo nie ma fotki

Gość • Środa [22.04.2026, 14:37:54] • [IP: 46.231.58.**]

A CO SIE STALO Z AGREGATEM, KTORY BUDOWAL PAN FOGT MIAL ZASILAC CALY SZPITAL W ENERGIE.A TO MALENSTWO ILE UCIAGNIE??

cackos • Środa [22.04.2026, 14:12:51] • [IP: 79.186.65.***]

Przecież szpital ma spalinowy agregat prądotwórczy o mocy o ile pamiętam 50 kW, będący częścią wyposażenia w ramach inwestycji jego rozbudowy. No chyba, że obecne władze o tym nie wiedzą lub nie jest sprawny ? Po co im jeszcze jeden i gdzie go postawią aby być w zgodzie z przepisami ppoż.

Gość • Środa [22.04.2026, 14:02:55] • [IP: 176.221.125.***]

Ten agregat na allegro kosztuje okolo 12000 zl, a tu mowa jest o kwocie 26 tysiecy?? Czyli przenosna stacja z panelami kosztowala 14000 zl? Pacjenci w dzien bez slonca beda odlaczeni od sprzetu ale w sloneczny beda ratowani, genialne!

Gość • Środa [22.04.2026, 12:54:26] • [IP: 176.221.125.***]

Czy to jest agregat dodatkowy do już istniejącego agregatu dużej mocy, mogącego zasilać cały szpital?.

ANLT • Środa [22.04.2026, 12:25:34] • [IP: 176.113.72.**]

Szpital ma agregat. Nie ma podłączenia do budynku krwiodawstwa i Labolatorium. Wystarczy jeden kabel i byłoby po sprawie.

Gość • Środa [22.04.2026, 12:17:39] • [IP: 37.248.218.***]

Może się nie znam ale żeby to miało ręce i nogi pomijając znikoma moc jak na szpital, to powinny być co najmniej 2 sztuki, najlepiej 3, aby druga zadziała w razie awarii tej pierwszej. Ale może ja jestem tylko zwykłym zjadaczem chleba.

Gość • Środa [22.04.2026, 11:07:24] • [IP: 2.106.93.**]

Do:170 Bo tak Polacy przyzwyczaili - utrzymują prywatną służbę zdrowia, a politykom w to graj. Kasę można przeznaczyć na … cele (dodaj co chcesz)

Gość • Środa [22.04.2026, 10:42:35] • [IP: 178.238.248.***]

Operatywny ten facet. Oby tak dalej.

Gość • Środa [22.04.2026, 09:54:12] • [IP: 2.106.93.**]

Ten napis na ścianie to kpina z Polaków, patrząc na poczynanie ostatnich rządów i to, kto cieszy się większymi prawami w tym kraju 😢

Gość • Środa [22.04.2026, 09:31:25] • [IP: 31.0.71.**]

No, niesamowite. To taki szpital nie musi miec zapewnionego niezaleznego zasilania, aby miec zezwolenie na uzytkowanie obiektu? Jak to funkcjonowalo wczesniej? Dynamo rowerowe?

Gość • Środa [22.04.2026, 09:27:31] • [IP: 37.248.170.***]

Dlaczego endokrynolog przyjmuje w szpitalu tylko prywatnie 🤔🤔🤔 i tylko co drugi miesiąc??

Gość • Środa [22.04.2026, 08:44:05] • [IP: 46.112.64.**]

Przecierz do tego trzeba jeszcze stworzyć cały zsr 🤣 kto to kupił to na 3 łóżka wystarczy wy sobie jaja robicie przecierz tam powinien być minimum 450kW w osobnym pomieszczeniu. Weźcie te swoje zakupy konsultujcie z ludźmi którzy mają pojęcie

Gość • Środa [22.04.2026, 07:29:34] • [IP: 176.221.125.***]

Dobry cyrk, szpital powinien miec agregat ktory uciagnie zasilanie calego szpitala a nie takie gowno ktore starczy na kilka lodowek i jest trzymane w piwnicy. Jak zawsze publiczna kasa wydawana jest bez zadnej logiki i sensu, ale w excelu wyglada swietnie.

Oglądasz 1-30 z 30
■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344
■ Burze z gradem nad regionem. Wydano ostrzeżenie dla części województwa zachodniopomorskiego Silne burze, grad oraz porywy wiatru do 80 km/h mogą wystąpić w niedzielę po południu w wielu powiatach województwa zachodniopomorskiego. Synoptycy ostrzegają także przed intensywnymi opadami deszczu, które lokalnie mogą powodować podtopienia. Centrum Prognoz Meteorologicznych MeteoSky wydało ostrzeżenie meteorologiczne dotyczące burz z gradem. Alert pierwszego stopnia obowiązuje od godziny 12:40 do 17:00 w niedzielę 21 czerwca 2026 roku ■ Uwaga mieszkańcy i turyści! Dla całego województwa zachodniopomorskiego wydano ostrzeżenie przed upałami - dziś od godz. 11:00 do 21:00 temperatura może osiągać od 28°C do 32°C. Wysokie temperatury zwiększają ryzyko udaru słonecznego i odwodnienia. Pamiętaj o regularnym piciu wody, unikaj długiego przebywania na słońcu i zachowaj szczególną ostrożność wobec dzieci oraz seniorów ■ Gang na elektrycznych hulajnogach i brawurowy skok na jubilera. Kilka minut wystarczyło, by zorganizowana grupa włamywaczy splądrowała sklep jubilerski znajdujący się w kompleksie handlowym w budynku Kauflandu w Świnoujściu. Zamaskowani sprawcy sforsowali zabezpieczenia, rozbili szybę, witryny i uciekli na hulajnogach elektrycznych. Policja analizuje monitoringi z całej okolicy. W nocy z soboty na niedzielę doszło do jednego z najpoważniejszych włamań w Świnoujściu w ostatnich latach. Celem przestępców był sklep jubilerski znajdujący się w pasażu handlowym w markecie Kaufland. Według informacji, do których dotarła redakcja, sprawcy działali wyjątkowo sprawnie i byli bardzo dobrze przygotowani. Do obiektu dostali się pasażu handlowego. Po sforsowaniu zabezpieczeń przedostali się do wnętrza, a następnie przy użyciu młotów wybili szybę sklepu jubilerskiego. Cała akcja miała trwać zaledwie kilka minut. W tym czasie złodzieje opróżnili sklep z biżuterii i błyskawicznie opuścili miejsce zdarzenia. Nieoficjalnie mówi się o stratach sięgających nawet 1,5 miliona złotych, jednak na obecnym etapie śledztwa kwota ta nie została oficjalnie potwierdzona. Z informacji uzyskanych przez redakcję wynika, że sprawcy uciekli na hulajnogach elektrycznych ■