iswinoujscie.pl • Poniedziałek [04.05.2026, 08:38:06] • Świnoujście
Świnoujścianka w finale „Mam Talent!”. Paulina Jaczewska prosi mieszkańców o wsparcie

fot. Organizator
Paulina Jaczewska, wokalistka pochodząca ze Świnoujścia, wystąpi z zespołem wokalnym Luna Plena w finale programu „Mam Talent!”. Finał zostanie wyemitowany na żywo w sobotę, 9 maja, o godz. 19:45 w TVN.
To będzie ważny wieczór nie tylko dla zespołu Luna Plena z Zabrza, ale także dla Świnoujścia. W składzie finalistów programu „Mam Talent!” jest Paulina Jaczewska, wokalistka pochodząca z naszego miasta. Zespół wcześniej otrzymał Złoty Przycisk od Agnieszki Chylińskiej, a teraz powalczy o głosy widzów w finale programu.
Dla Pauliny Jaczewskiej udział w finale ma szczególne znaczenie, bo - jak podkreśla - jej muzyczna droga zaczęła się właśnie w Świnoujściu.
„Czuję ogromną więź ze Świnoujściem. To właśnie tutaj pani Ela Naklicka odkryła mój talent i zaszczepiła we mnie miłość do śpiewu chóralnego. Pod jej skrzydłami rozwijałam się od 11. roku życia, aż po przygotowania do studiów” - mówi Paulina Jaczewska.
Wokalistka ukończyła Państwową Szkołę Muzyczną I stopnia w Świnoujściu. Swoje umiejętności rozwijała także pod okiem Mariny Nikoriuk oraz Anety Kruk. Później kontynuowała edukację muzyczną na Akademii Muzycznej w Bydgoszczy, gdzie kształciła się jako dyrygentka chóralna i nauczycielka muzyki.

fot. Organizator
Dziś występuje z zespołem wokalnym Luna Plena, prowadzonym przez Barbarę Gajek-Kraskę. To formacja skupiająca doświadczonych chórzystów z różnych części Polski.
Finał „Mam Talent!” odbędzie się już w najbliższą sobotę. Program będzie emitowany na żywo, a o końcowym wyniku zdecydują głosy widzów.
„To dla mnie bardzo ważny moment. Mam w sobie ogromną wdzięczność za wszystko, co wydarzyło się w moim życiu muzycznym - i za ludzi, którzy byli jego częścią. Jeśli będziecie oglądać, będę czuła, że jesteście tam ze mną” - dodaje Paulina Jaczewska.
Świnoujście ma więc swoją reprezentantkę w finale jednego z najpopularniejszych programów rozrywkowych w Polsce. Teraz wiele zależy od widzów i ich głosów. Głosowanie dotyczy zespołu Luna Plena, w którego składzie występuje świnoujścianka Paulina Jaczewska.
Źródło informacji i zdjęcia: Paulina Jaczewska.
źródło: www.iswinoujscie.pl
Artykuł miał bardziej posłużyć jako promocja i zwrócenie uwagi na to, że zespół Luna Plena, który wystąpi w finale Mam Talent i skradł serce Agnieszki Chylińskiej, współtworzy osoba ze Świnoujścia. Gdyby nie Chór Logos i pani Ela Naklicka, to nie pomyślałabym, że mogę śpiewać, więc jestem związana z miastem i wiele zawdzięczam osobom, które mnie wyedykowały - nasza PSM I st., Marina Nikoriuk czy Aneta Kruk. Ponadto zespół Luna Plena ma siedzibę w Zabrzu, ale ludzie na próby zjeżdżają się z wielu innych miast w tym z Krakowa, Warszawy, Wrocławia czy Gliwic. Oczywiście, że jeżeli komuś się nasz występ nie spodoba, to nie zagłosuje, ale dobrze jest wiedzieć, że wśród tych zdolnych ludzi na scenie w tv jest ktoś, kto pierwsze kroki stawiał na scenie w MDK w Świnoujściu. Pozdrawiam i zachęcam do oglądania! :)
Ten hejt to sobie w buty wsadzcie będziecie wyżsi. Brawo Paulina
To nieuczciwe,. . i bez sensu takie proszenie o wsparcie, bo co jezeli podobna prosbe wyglosi osoba ze Szczecina, z Krakowa... lub Warszawy... no to zdobedzie duzo wiecej glosów...
Do:29 A jaka z niej gwiazda?? 😂
To znakomity występ był i finalowy na pewno tez taki będzie. Paulina nie prosi o głos na siebie tylko na chór w którym śpiewa, poszukajcie tego występu, jeśli nie widzieliście, głosować przecież na nich nikt Was nie zmusi, ale naprawdę warto zapoznać się z propozycją, są świetni!
niech jej serce będzie lekko i jej dusza niech będzie lekko itd włochate a cuchnące nie myte. wykąp sie w bagnach.
Super Paulina, powodzenia! :)
To smutna prawidłowość, którą obserwujemy w naszym mieście od lat. Świnoujście ma niezwykły dar do marnowania własnego potencjału i zapominania o ludziach, którzy oddali mu swój talent i serce.Przez lata mieliśmy wśród nas artystów wyjątkowych – jak choćby tę wspaniałą postać, która przez lata godnie reprezentowała 8. Flotyllę Obrony Wybrzeża, uświetniając swoim głosem najważniejsze miejskie uroczystości. Dziś niewielu o niej pamięta, bo miasto woli sprowadzać „gwiazdy” z zewnątrz, jak Piasek czy inni celebryci, wydając na nich ogromne fundusze, zamiast pielęgnować lokalne diamenty.
Powodzenia Pani Paulino
A dlaczego mam oddać głos?
Powodzenia
trzymam kciuki, bedzie dobrze, powodzenia!!
09:12• [ 91.94.24.***]" Ona tu nie mieszka".●●● To panBoczek byl bytem, który" TuNieMieszkał". Nie obniżaj rangi epopei" Świat wg Kiepskich". Nie paździochuj nam miasta.
mówiąc krótko daj spokój kobieto, albo masz głos albo wygląd... wygląd odpada, głos to się okaże, jak mieszkałaś choć chwilę w Świnoujściu to wiesz, że prosić się nie musisz bo znajomi i przyjaciele sami by Ci zapewnili wsparcie, a patrząc na taką reklamę to na pewno nie pochodzisz z Naszego miasta tak by się z nim utożsamiać. Smutne, ale prawdziwe.
Spełniaj marzenia
Powiedz ze szukasz głosów a nie więź że swinoujsciem takie zagrywki to przeżytek nie znam cię więc nie głosuję
Nein.
Trzymam kciuki idz dalej.
Trzymam kciuki!!
Co mnie nona obchodzi? Będzie mi sie podobało to bede wspierał kogo chce a nie jakas babe co tylko studiowała cos w Świnoujściu
nie musić prosi mieszkańców o wsparcie jak umie śpiewać jak nie umie to wsparcie nie pomoże
Wszystko świnoujskie, co odległe jest od procederu typu sprzedawanie papierosów na Sezamkowej w każde święto, od czarnych marszów i innych lewackich imprez, a co ma zwiazek z kulturą, godne jest przyjrzenia się i bardzo możliwe, że wsparcia. Na czerwonych świnoujskich bagnach wsysających i niszczących sens, dobro (typu ogłaszanie nowymi świętymi lewactwa - honorowymi obywatelami Ś-cia towarzysza Markiewicza z PZPR czy towarzyszki Lech) potrafi rosnąc coś, co jest polskie, związane z kulturą... Naród więc żyje.
Ona tu nie mieszka.