POGODA

Reklama


Wydarzenia

iswinoujscie.pl • Poniedziałek [04.05.2026, 14:56:16] • Świnoujście

Awaria promu na przeprawie Warszów. Jest autobus zastępczy i zmieniony rozkład

Awaria promu na przeprawie Warszów. Jest autobus zastępczy i zmieniony rozkład

fot. Zarząd Dróg Miejskich i Żeglugi w Świnoujściu

Zarząd Dróg Miejskich i Żeglugi w Świnoujściu informuje o awarii jednego z promów obsługujących przeprawę Warszów. Wprowadzono bezpłatną komunikację zastępczą oraz zmieniony harmonogram kursów.

W związku z awarią jednego z promów na przeprawie Warszów pasażerowie muszą liczyć się ze zmianami w organizacji ruchu. Uruchomiono bezpłatny autobus Komunikacji Miejskiej, który kursuje pomiędzy przystaniami promowymi.

„W związku z awarią jednego z promów obsługujących przeprawę Warszów wprowadzamy dla Państwa bezpłatną komunikację zastępczą w postaci autobusu Komunikacji Miejskiej” - informuje Zarząd Dróg Miejskich i Żeglugi w Świnoujściu.

Autobus kursuje zgodnie z harmonogramem - kursy oznaczono w rozkładzie kolorem zielonym. Obowiązuje on od 25 marca 2026 roku do odwołania.

Jak podkreśla ZDMiŻ, autobus zastępczy kursuje bez przystanków pośrednich, bezpośrednio między przystaniami promowymi. Oznacza to, że pasażerowie muszą udać się bezpośrednio na przeprawę.

„Odjazdy i przyjazdy autobusu zastępczego Komunikacji Autobusowej odbywać się będą bezpośrednio do i z przystani promowych bez przystanków pośrednich” - przekazano w komunikacie.

Utrudnienia mogą dotknąć również rowerzystów. Ze względu na ograniczoną liczbę miejsc w autobusie, zaleca się wcześniejsze planowanie podróży promem.

„Ze względu na ograniczoną liczbę miejsc dla rowerów w autobusie zastępczym rowerzystów uprasza się o planowanie podróży promem z odpowiednim wyprzedzeniem”- czytamy dalej.

Jednocześnie przypomniano o zmianach, które obowiązują od 1 maja 2026 roku na przeprawie Karsibór. Dotyczą one przewozów pojazdów z materiałami niebezpiecznymi (ADR).

„Prom kursuje w godzinach nocnych tj. od 23:00 do 3:00 na przeprawie Warszów. Przeprawa Centrum jest w tym czasie zamknięta do odwołania” - informuje ZDMiŻ.

Pojazdy ponadnormatywne, wolnobieżne oraz zaprzęgowe w dalszym ciągu są kierowane na przeprawę Warszów w ciągu dnia.

Za utrudnienia przeproszono pasażerów.


komentarzy: 61, skomentuj, drukuj, udostępnij

Twoim Zdaniem

Dodaj Komentarz

Dodając komentarz akceptujesz
Regulamin oraz Politykę prywatności.

Zauważyłeś błąd lub komentarz niezgodny z regulaminem?
 
Oglądasz 1-25 z 61

Gość • Piątek [08.05.2026, 18:54:16] • [IP: 91.94.26.***]

To nie awarie, lecz prace zaległe.Wystarczy zapoznać się z tabelą na stronie Żeglugi.Człowieku Ci ludzie ciężko pracują nawet w Święta. Widziałem dziś j, uż nowy pokład na jednym z promów.Trzeba to docenić i nagrodzić a nie siać ferment. Sukcesy innych bolą, jakie to proste.Na promach są doświadczeni pracownicy, którzy umieją przecież usunąć każdą awarie.

Gość • Piątek [08.05.2026, 15:26:23] • [IP: 91.94.12.***]

jeszcze nigdy nie było tylu awarii promu. co się dzieje

Gość • Środa [06.05.2026, 17:18:29] • [IP: 37.248.222.**]

Gazoport jest dla miasta czy miasto dla gazoportu?A może specjalista wypowie się jaka, jest strefa rażenia trzeciego zbiornika.Więc nie ma co straszyć cysternami.Czas nastał by żyjący z lokalizacji interesów w mieście w większym stopniu zaangażowało się w potrzeby mieszkańców...Promy, nabrzeża, drogi, szkoły to również ich interes.Parking dla cystern i odpłatnoś za przewozy komercyjne to musi być wdrożone na wczoraj podobnie jak tańsze płatne parkingi dla jednodniowych turystów na Warszowie.

Gość • Środa [06.05.2026, 16:12:40] • [IP: 88.218.252.***]

To jest kpina! Ciekawe jak rozwiazecie problem 2-5 Cystern w kolejce a do tego niech sie wojsko zjedzie z czyms tam i wszystko na jednej kupie w sumie przy gazoporcie :) nic tylko pogratulowac!

Gość • Wtorek [05.05.2026, 15:25:36] • [IP: 78.30.83.***]

Cóż za zabieg okoliczności, koniec majówki i prom padł.Na weekend Bożego Ciała magicznie ozdrowieje dla turystów.

Gość • Wtorek [05.05.2026, 14:37:24] • [IP: 37.47.149.***]

Wrociłam do Świnoujścia po kilku latach i oczom nie wierzę...co za demontaż! Co tu się stało? Nic nie działa! Autobusem rzadko, promem jeszcze rzadziej, taksówki droższe niż w stolicy, parkingi w miejscach turystycznych ceny zaporowe...szkoda bardzo szkoda Ja rozumiem, że wybrano inny program rozwoju - raczej na branżę morską (terminal), niż turystyczną, ale jednak mieszkańcy też z tych promów korzystali

Gość • Wtorek [05.05.2026, 13:19:24] • [IP: 37.248.222.**]

Woda na młyn dla wszystkich pieniaczy zwłaszcza 125.A ponoć jest jakaś bariera głupoty.Nie nakręcać spirali.Tej hejt zaszkodzi wszystkim..Obecny Dyrektor to branżysta i CE okrętowy. Widać i słychać to na Ognicy, gdzie stoją promy. Robota idzie, aż dziw, że to rodacy.W końcu właściwa osobą na właściwym miejscu.Pozdrawiam optymista.

Gość • Wtorek [05.05.2026, 10:25:22] • [IP: 37.248.160.**]

A jak ktoś konczy pracę o 16 i jest rowerem to dopiero ma prom 17.30 bo na 16.30 nie zdążą a do tego jest jeden kierowca co niebierze rowerów elektryków bo niewolno ponoć a hulajnoga elektryczna może jeździć autobusem i wózki elektryczne też mogą i wtedy sie jest uziemiony wiem z własnego doświadczenia i co dalej

Gość • Wtorek [05.05.2026, 10:20:00] • [IP: 176.221.125.***]

Za oknem przy biurku siedział problem w wielkiej trwodze. To Padlina! Oj brzydki zapach z butów mu zapalał., Złapał się za głowę sołtys w łapach. „O laboga!” – krzyczał głośno –„Przez to sława moja minie! Przyszła władza z miasta i pozamiatała. Teraz sołtys jest na górze i ma wszystkich w. ...

Gość • Wtorek [05.05.2026, 10:17:42] • [IP: 37.31.136.**]

21:45 • [IP: 89.151.19.***] Czyli już 4 Bieliki stoją w Karsiborzu? Jeszcze z tydzień temu stały 3. A jeden w centrum na przemian z autobusem.●●● Byłem na moście karsiborskim 1 maja i widziałem dwa Bieliki oraz jedem Karsibór.

Gość • Wtorek [05.05.2026, 09:35:27] • [IP: 176.221.110.***]

Adler szykuje się do wyręczenia miasta.

Gość • Wtorek [05.05.2026, 09:03:21] • [IP: 89.151.23.*]

Władza doprowadziła - zmusiła mieszkanców do przesiadki z rowerów na samochody, czysta ekologia brawo. Promy powinni kursować w godzinach pracy częściej. Wysłałem pismo ale co ja zwykły szarak zostałem totalnie olany. Władza zapomniala że ludzie sie przemieszczają, pracują po obu stronach wyspy. Pracując na Warszowie do 18.00 prom mam o 19.00, autobus nie zawsze chce mnie z rowerem zabrać, pozostaje mi 40 minut czekania na prom, koszmar. Ale jak przyjadą turyści to znajdą sie wszystkie sprawne promy bo to goście!

Gość • Wtorek [05.05.2026, 08:51:57] • [IP: 213.74.219.***]

Blizej ludznich spraw

Gość • Wtorek [05.05.2026, 08:38:31] • [IP: 185.210.38.**]

Ściągnąć spowrotem do roboty sujmkę, przecięż to wykształcony mechanik, niech dźwignie ten pion techniczny ŻŚ.

Gość • Wtorek [05.05.2026, 08:22:33] • [IP: 37.248.173.***]

Do końca kadencji świnoujście będzie rozbrojone komunikacyjnie współczuję następcy sprzątania bo mam nadzieje że przejżeliście na oczy🤦‍♂️🤦‍&
#9794;️

Gość • Wtorek [05.05.2026, 07:51:44] • [IP: 91.94.12.***]

Cykl życia Bielika pędnik |->pompa |->płukanie systemu i tak wkoło 20 lat a ile sieczki w to poszło 🤣🤣🤣

Gość • Wtorek [05.05.2026, 07:36:25] • [IP: 176.221.125.***]

Kierowniku nasz kochany, Tyś w robocie podziwiany!Zawsze z kawą, zawsze z planem, Zarządzasz nad pracownikiem-panem.Gdy terminy gonią mocno, Ty nas wspierasz dniem i nocą.A jak trzeba, to i krzyknie, Kierownik – to brzmi dumnie, wybitnie! Chwała kierownikom i sołtysom.

Gość • Wtorek [05.05.2026, 07:27:24] • [IP: 37.31.136.**]

A poza tym dzieją się inne ważne rzeczy: 25 lat więzienia dla 27-letniego mordercy 71-letniego ochroniarza - pamiętacie, ul.Słowackiego, poranek 21 października 2023 r. i bardzo brutalne morderstwo. Sprawca był pijany, więc nie można było go przesłuchać zaraz po zdarzeniu. Monitoring dokładnie pokazał przebieg zajścia. --- Kara łagodna. Wyjdzie z więzienia w wieku 52 lat.

Gość • Wtorek [05.05.2026, 06:45:53] • [IP: 37.248.216.***]

To nie awarią tylko ostatni termin podpisania umowy z firmą która będzie wymieniać asfalt ba promie. po tym terminie miasto płaciło by kare umowną.

Gość • Wtorek [05.05.2026, 06:33:21] • [IP: 31.175.28.**]

To jest dramat komunikacyjny. Kompletny brak odpowiedzialności i kompetencji władz miasta. Pani prezydentowa czuje się dobrze i lansuje swoją osobę gdzie tylko może. A infrastruktura miejska się sypie. Na Marinie, która miała być remontowana, pływa przewrócony pomost. Nikt z tym nic nie robi. A było tyle zapowiedzi. Jestem mocno rozczarowany rządami pani prezydentki, na którą glosowałem z nadzieją na poprawę sytuacji w mieście.

Gość • Wtorek [05.05.2026, 01:15:29] • [IP: 37.248.169.***]

No to macie specjalistów zatrudnionych w miejskich spółkach przez panią prezydent. Kiedys 3 bieliki + 3 karisobry nie dawały rady a teraz 1 Karsibór sprawny na całą flote.

Gość • Wtorek [05.05.2026, 00:20:27] • [IP: 176.221.125.***]

Jeżeli ktoś pisze, że po ponad dwóch latach rządzenia miastem i ZŚ przez obecną kierowniczkę UM, winę za zapaść promową ponosi Janusz Ż., to ten piszący powinien szybciutko udać się do odpowiedniego specjalisty, bo szkoda chłopa czy niewiasty.

Gość • Poniedziałek [04.05.2026, 23:18:18] • [IP: 213.74.219.***]

Blizej…

Gość • Poniedziałek [04.05.2026, 23:05:02] • [IP: 176.221.125.***]

Katastrofa ! Kompletny brak kompetencji doprowadził miasto do ruiny komunikacyjnej. Tak był słusznie krytykowany poprzedni kierownik UM, że chce zostawić tylko dwa Bieliki i jednego Karsibora. Bezwzględne minimum do zapewnienia łączności między wyspami i krajem to trzy Bieliki i dwa Karsibory ! Wiadomo, że promy trzeba remontować, więc do dyspozycji nie będą zawsze wszystkie, ale nie będzie zapaści i paraliżu komunikającego. Obecna sytuacja to tragedia, za którą ktoś powinien być rozliczony i pociągnięty do odpowiedzialności.

Gość • Poniedziałek [04.05.2026, 22:16:49] • [IP: 37.31.136.***]

Dobrze jedna osoba J.K napisał do Prezydent że na majówkę potrafiła uruchomić 2 promy a teraz nagle po Majówce i znowuż sie zepsuł absurd i kto tu" kłamie"

Oglądasz 1-25 z 61
■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344
■ Burze z gradem nad regionem. Wydano ostrzeżenie dla części województwa zachodniopomorskiego Silne burze, grad oraz porywy wiatru do 80 km/h mogą wystąpić w niedzielę po południu w wielu powiatach województwa zachodniopomorskiego. Synoptycy ostrzegają także przed intensywnymi opadami deszczu, które lokalnie mogą powodować podtopienia. Centrum Prognoz Meteorologicznych MeteoSky wydało ostrzeżenie meteorologiczne dotyczące burz z gradem. Alert pierwszego stopnia obowiązuje od godziny 12:40 do 17:00 w niedzielę 21 czerwca 2026 roku ■ Uwaga mieszkańcy i turyści! Dla całego województwa zachodniopomorskiego wydano ostrzeżenie przed upałami - dziś od godz. 11:00 do 21:00 temperatura może osiągać od 28°C do 32°C. Wysokie temperatury zwiększają ryzyko udaru słonecznego i odwodnienia. Pamiętaj o regularnym piciu wody, unikaj długiego przebywania na słońcu i zachowaj szczególną ostrożność wobec dzieci oraz seniorów ■ Gang na elektrycznych hulajnogach i brawurowy skok na jubilera. Kilka minut wystarczyło, by zorganizowana grupa włamywaczy splądrowała sklep jubilerski znajdujący się w kompleksie handlowym w budynku Kauflandu w Świnoujściu. Zamaskowani sprawcy sforsowali zabezpieczenia, rozbili szybę, witryny i uciekli na hulajnogach elektrycznych. Policja analizuje monitoringi z całej okolicy. W nocy z soboty na niedzielę doszło do jednego z najpoważniejszych włamań w Świnoujściu w ostatnich latach. Celem przestępców był sklep jubilerski znajdujący się w pasażu handlowym w markecie Kaufland. Według informacji, do których dotarła redakcja, sprawcy działali wyjątkowo sprawnie i byli bardzo dobrze przygotowani. Do obiektu dostali się pasażu handlowego. Po sforsowaniu zabezpieczeń przedostali się do wnętrza, a następnie przy użyciu młotów wybili szybę sklepu jubilerskiego. Cała akcja miała trwać zaledwie kilka minut. W tym czasie złodzieje opróżnili sklep z biżuterii i błyskawicznie opuścili miejsce zdarzenia. Nieoficjalnie mówi się o stratach sięgających nawet 1,5 miliona złotych, jednak na obecnym etapie śledztwa kwota ta nie została oficjalnie potwierdzona. Z informacji uzyskanych przez redakcję wynika, że sprawcy uciekli na hulajnogach elektrycznych ■