POGODA

Reklama


Wydarzenia

iswinoujscie.pl • Poniedziałek [04.05.2026, 14:56:16] • Świnoujście

Awaria promu na przeprawie Warszów. Jest autobus zastępczy i zmieniony rozkład

Awaria promu na przeprawie Warszów. Jest autobus zastępczy i zmieniony rozkład

fot. Zarząd Dróg Miejskich i Żeglugi w Świnoujściu

Zarząd Dróg Miejskich i Żeglugi w Świnoujściu informuje o awarii jednego z promów obsługujących przeprawę Warszów. Wprowadzono bezpłatną komunikację zastępczą oraz zmieniony harmonogram kursów.

W związku z awarią jednego z promów na przeprawie Warszów pasażerowie muszą liczyć się ze zmianami w organizacji ruchu. Uruchomiono bezpłatny autobus Komunikacji Miejskiej, który kursuje pomiędzy przystaniami promowymi.

„W związku z awarią jednego z promów obsługujących przeprawę Warszów wprowadzamy dla Państwa bezpłatną komunikację zastępczą w postaci autobusu Komunikacji Miejskiej” - informuje Zarząd Dróg Miejskich i Żeglugi w Świnoujściu.

Autobus kursuje zgodnie z harmonogramem - kursy oznaczono w rozkładzie kolorem zielonym. Obowiązuje on od 25 marca 2026 roku do odwołania.

Jak podkreśla ZDMiŻ, autobus zastępczy kursuje bez przystanków pośrednich, bezpośrednio między przystaniami promowymi. Oznacza to, że pasażerowie muszą udać się bezpośrednio na przeprawę.

„Odjazdy i przyjazdy autobusu zastępczego Komunikacji Autobusowej odbywać się będą bezpośrednio do i z przystani promowych bez przystanków pośrednich” - przekazano w komunikacie.

Utrudnienia mogą dotknąć również rowerzystów. Ze względu na ograniczoną liczbę miejsc w autobusie, zaleca się wcześniejsze planowanie podróży promem.

„Ze względu na ograniczoną liczbę miejsc dla rowerów w autobusie zastępczym rowerzystów uprasza się o planowanie podróży promem z odpowiednim wyprzedzeniem”- czytamy dalej.

Jednocześnie przypomniano o zmianach, które obowiązują od 1 maja 2026 roku na przeprawie Karsibór. Dotyczą one przewozów pojazdów z materiałami niebezpiecznymi (ADR).

„Prom kursuje w godzinach nocnych tj. od 23:00 do 3:00 na przeprawie Warszów. Przeprawa Centrum jest w tym czasie zamknięta do odwołania” - informuje ZDMiŻ.

Pojazdy ponadnormatywne, wolnobieżne oraz zaprzęgowe w dalszym ciągu są kierowane na przeprawę Warszów w ciągu dnia.

Za utrudnienia przeproszono pasażerów.


komentarzy: 61, skomentuj, drukuj, udostępnij

Twoim Zdaniem

Dodaj Komentarz

Dodając komentarz akceptujesz
Regulamin oraz Politykę prywatności.

Zauważyłeś błąd lub komentarz niezgodny z regulaminem?
 
Oglądasz 1-61 z 61

Gość • Piątek [08.05.2026, 18:54:16] • [IP: 91.94.26.***]

To nie awarie, lecz prace zaległe.Wystarczy zapoznać się z tabelą na stronie Żeglugi.Człowieku Ci ludzie ciężko pracują nawet w Święta. Widziałem dziś j, uż nowy pokład na jednym z promów.Trzeba to docenić i nagrodzić a nie siać ferment. Sukcesy innych bolą, jakie to proste.Na promach są doświadczeni pracownicy, którzy umieją przecież usunąć każdą awarie.

Gość • Piątek [08.05.2026, 15:26:23] • [IP: 91.94.12.***]

jeszcze nigdy nie było tylu awarii promu. co się dzieje

Gość • Środa [06.05.2026, 17:18:29] • [IP: 37.248.222.**]

Gazoport jest dla miasta czy miasto dla gazoportu?A może specjalista wypowie się jaka, jest strefa rażenia trzeciego zbiornika.Więc nie ma co straszyć cysternami.Czas nastał by żyjący z lokalizacji interesów w mieście w większym stopniu zaangażowało się w potrzeby mieszkańców...Promy, nabrzeża, drogi, szkoły to również ich interes.Parking dla cystern i odpłatnoś za przewozy komercyjne to musi być wdrożone na wczoraj podobnie jak tańsze płatne parkingi dla jednodniowych turystów na Warszowie.

Gość • Środa [06.05.2026, 16:12:40] • [IP: 88.218.252.***]

To jest kpina! Ciekawe jak rozwiazecie problem 2-5 Cystern w kolejce a do tego niech sie wojsko zjedzie z czyms tam i wszystko na jednej kupie w sumie przy gazoporcie :) nic tylko pogratulowac!

Gość • Wtorek [05.05.2026, 15:25:36] • [IP: 78.30.83.***]

Cóż za zabieg okoliczności, koniec majówki i prom padł.Na weekend Bożego Ciała magicznie ozdrowieje dla turystów.

Gość • Wtorek [05.05.2026, 14:37:24] • [IP: 37.47.149.***]

Wrociłam do Świnoujścia po kilku latach i oczom nie wierzę...co za demontaż! Co tu się stało? Nic nie działa! Autobusem rzadko, promem jeszcze rzadziej, taksówki droższe niż w stolicy, parkingi w miejscach turystycznych ceny zaporowe...szkoda bardzo szkoda Ja rozumiem, że wybrano inny program rozwoju - raczej na branżę morską (terminal), niż turystyczną, ale jednak mieszkańcy też z tych promów korzystali

Gość • Wtorek [05.05.2026, 13:19:24] • [IP: 37.248.222.**]

Woda na młyn dla wszystkich pieniaczy zwłaszcza 125.A ponoć jest jakaś bariera głupoty.Nie nakręcać spirali.Tej hejt zaszkodzi wszystkim..Obecny Dyrektor to branżysta i CE okrętowy. Widać i słychać to na Ognicy, gdzie stoją promy. Robota idzie, aż dziw, że to rodacy.W końcu właściwa osobą na właściwym miejscu.Pozdrawiam optymista.

Gość • Wtorek [05.05.2026, 10:25:22] • [IP: 37.248.160.**]

A jak ktoś konczy pracę o 16 i jest rowerem to dopiero ma prom 17.30 bo na 16.30 nie zdążą a do tego jest jeden kierowca co niebierze rowerów elektryków bo niewolno ponoć a hulajnoga elektryczna może jeździć autobusem i wózki elektryczne też mogą i wtedy sie jest uziemiony wiem z własnego doświadczenia i co dalej

Gość • Wtorek [05.05.2026, 10:20:00] • [IP: 176.221.125.***]

Za oknem przy biurku siedział problem w wielkiej trwodze. To Padlina! Oj brzydki zapach z butów mu zapalał., Złapał się za głowę sołtys w łapach. „O laboga!” – krzyczał głośno –„Przez to sława moja minie! Przyszła władza z miasta i pozamiatała. Teraz sołtys jest na górze i ma wszystkich w. ...

Gość • Wtorek [05.05.2026, 10:17:42] • [IP: 37.31.136.**]

21:45 • [IP: 89.151.19.***] Czyli już 4 Bieliki stoją w Karsiborzu? Jeszcze z tydzień temu stały 3. A jeden w centrum na przemian z autobusem.●●● Byłem na moście karsiborskim 1 maja i widziałem dwa Bieliki oraz jedem Karsibór.

Gość • Wtorek [05.05.2026, 09:35:27] • [IP: 176.221.110.***]

Adler szykuje się do wyręczenia miasta.

Gość • Wtorek [05.05.2026, 09:03:21] • [IP: 89.151.23.*]

Władza doprowadziła - zmusiła mieszkanców do przesiadki z rowerów na samochody, czysta ekologia brawo. Promy powinni kursować w godzinach pracy częściej. Wysłałem pismo ale co ja zwykły szarak zostałem totalnie olany. Władza zapomniala że ludzie sie przemieszczają, pracują po obu stronach wyspy. Pracując na Warszowie do 18.00 prom mam o 19.00, autobus nie zawsze chce mnie z rowerem zabrać, pozostaje mi 40 minut czekania na prom, koszmar. Ale jak przyjadą turyści to znajdą sie wszystkie sprawne promy bo to goście!

Gość • Wtorek [05.05.2026, 08:51:57] • [IP: 213.74.219.***]

Blizej ludznich spraw

Gość • Wtorek [05.05.2026, 08:38:31] • [IP: 185.210.38.**]

Ściągnąć spowrotem do roboty sujmkę, przecięż to wykształcony mechanik, niech dźwignie ten pion techniczny ŻŚ.

Gość • Wtorek [05.05.2026, 08:22:33] • [IP: 37.248.173.***]

Do końca kadencji świnoujście będzie rozbrojone komunikacyjnie współczuję następcy sprzątania bo mam nadzieje że przejżeliście na oczy🤦‍♂️🤦‍&
#9794;️

Gość • Wtorek [05.05.2026, 07:51:44] • [IP: 91.94.12.***]

Cykl życia Bielika pędnik |->pompa |->płukanie systemu i tak wkoło 20 lat a ile sieczki w to poszło 🤣🤣🤣

Gość • Wtorek [05.05.2026, 07:36:25] • [IP: 176.221.125.***]

Kierowniku nasz kochany, Tyś w robocie podziwiany!Zawsze z kawą, zawsze z planem, Zarządzasz nad pracownikiem-panem.Gdy terminy gonią mocno, Ty nas wspierasz dniem i nocą.A jak trzeba, to i krzyknie, Kierownik – to brzmi dumnie, wybitnie! Chwała kierownikom i sołtysom.

Gość • Wtorek [05.05.2026, 07:27:24] • [IP: 37.31.136.**]

A poza tym dzieją się inne ważne rzeczy: 25 lat więzienia dla 27-letniego mordercy 71-letniego ochroniarza - pamiętacie, ul.Słowackiego, poranek 21 października 2023 r. i bardzo brutalne morderstwo. Sprawca był pijany, więc nie można było go przesłuchać zaraz po zdarzeniu. Monitoring dokładnie pokazał przebieg zajścia. --- Kara łagodna. Wyjdzie z więzienia w wieku 52 lat.

Gość • Wtorek [05.05.2026, 06:45:53] • [IP: 37.248.216.***]

To nie awarią tylko ostatni termin podpisania umowy z firmą która będzie wymieniać asfalt ba promie. po tym terminie miasto płaciło by kare umowną.

Gość • Wtorek [05.05.2026, 06:33:21] • [IP: 31.175.28.**]

To jest dramat komunikacyjny. Kompletny brak odpowiedzialności i kompetencji władz miasta. Pani prezydentowa czuje się dobrze i lansuje swoją osobę gdzie tylko może. A infrastruktura miejska się sypie. Na Marinie, która miała być remontowana, pływa przewrócony pomost. Nikt z tym nic nie robi. A było tyle zapowiedzi. Jestem mocno rozczarowany rządami pani prezydentki, na którą glosowałem z nadzieją na poprawę sytuacji w mieście.

Gość • Wtorek [05.05.2026, 01:15:29] • [IP: 37.248.169.***]

No to macie specjalistów zatrudnionych w miejskich spółkach przez panią prezydent. Kiedys 3 bieliki + 3 karisobry nie dawały rady a teraz 1 Karsibór sprawny na całą flote.

Gość • Wtorek [05.05.2026, 00:20:27] • [IP: 176.221.125.***]

Jeżeli ktoś pisze, że po ponad dwóch latach rządzenia miastem i ZŚ przez obecną kierowniczkę UM, winę za zapaść promową ponosi Janusz Ż., to ten piszący powinien szybciutko udać się do odpowiedniego specjalisty, bo szkoda chłopa czy niewiasty.

Gość • Poniedziałek [04.05.2026, 23:18:18] • [IP: 213.74.219.***]

Blizej…

Gość • Poniedziałek [04.05.2026, 23:05:02] • [IP: 176.221.125.***]

Katastrofa ! Kompletny brak kompetencji doprowadził miasto do ruiny komunikacyjnej. Tak był słusznie krytykowany poprzedni kierownik UM, że chce zostawić tylko dwa Bieliki i jednego Karsibora. Bezwzględne minimum do zapewnienia łączności między wyspami i krajem to trzy Bieliki i dwa Karsibory ! Wiadomo, że promy trzeba remontować, więc do dyspozycji nie będą zawsze wszystkie, ale nie będzie zapaści i paraliżu komunikającego. Obecna sytuacja to tragedia, za którą ktoś powinien być rozliczony i pociągnięty do odpowiedzialności.

Gość • Poniedziałek [04.05.2026, 22:16:49] • [IP: 37.31.136.***]

Dobrze jedna osoba J.K napisał do Prezydent że na majówkę potrafiła uruchomić 2 promy a teraz nagle po Majówce i znowuż sie zepsuł absurd i kto tu" kłamie"

Gość • Poniedziałek [04.05.2026, 21:45:54] • [IP: 89.151.19.***]

Czyli już 4 Bieliki stoją w Karsiborzu? Jeszcze z tydzień temu stały 3. A jeden w centrum na przemian z autobusem.

Gość • Poniedziałek [04.05.2026, 21:43:59] • [IP: 89.151.19.***]

Dlaczego Żmurkiewicz chciał po otwarciu tunelu zostawić tylko dwa promy a reszty nie remontował??

Gość • Poniedziałek [04.05.2026, 21:03:33] • [IP: 104.28.129.**]

Ale za to była potańcówka, uśmiechajcie się „frustraci”!!

Gość • Poniedziałek [04.05.2026, 21:00:41] • [IP: 37.31.134.**]

Wskutek złego opracowania tej informacji część czytelników sądzi, że jest to nowa awaria, a na 90% to tylko powrót do cyklu kursów sprzed 1 - 3 V, cyklu niestety spod znaku awarii z marca, gdy jeden z dwóch promów został zastąpiony autobusem. Dlaczego tak na 100% nie jestem tego pewien? Bo zniknął gdzies Bielik, a kursuje tylko Karsibór. Gdyby więc jednak była to nowa awaria, pozostałby na chodzie tylko jeden prom, co byłoby dramatycznie niebezpieczne dla miasta w razie wypadku w tunelu lub innej tam katastrofy, np.sabotażu made by Russia.

Gość • Poniedziałek [04.05.2026, 20:59:43] • [IP: 37.31.130.**]

Pamiętajcie, ze lewica wspiera zbiórkom: autobusy, pociągi i promy. Szczerze, od marca zastanawiam sie czy nie kupić auta, tylko po to, by byc w stanie odwiedzać rodzinę w Świnoujściu. Niby pociag ze Szczecina jedzie ponizej 2 godz. za to przeprawa na wyspe Uznam to mordęga... CZekanie na prom, albo czekanie na autobusy.

Gość • Poniedziałek [04.05.2026, 20:46:06] • [IP: 91.94.24.***]

232.Człowieku zgłoś się do lekarza, zawieść wylewa ci się ustami i uszami.Ci ludzie ciężko pracują rzetelnie i uczniowie oraz mają w porównaniu do poprzednich odpowiednie kwalifikacje.Widać to bo ujawniają wszystkie dane na zielono promów i je w końcu remontują Awarii jest mniej za to są remonty, które wcześnie były odwlekane. Wystarczy zacytować klasyka, , po nas to choćby potop i. ..."Wystarczy wejście na pobocze strony Żeglugi i poczytać.

Gość • Poniedziałek [04.05.2026, 20:13:04] • [IP: 31.175.42.**]

No to ładnie, ale jak głosowaliśta tak tera mata.

Miasto nędzy i rozpaczy • Poniedziałek [04.05.2026, 20:02:10] • [IP: 46.112.207.*]

Co za tupet mają czelność i tak to tłumaczyć czyli co już zawsze będzie miał awarie ten prom. Powiem tak urząd w Świnoujściu robi z kierowców komunikacji miejskiej w bambuko otworzyć oczy i uciekajcie z tej pseudo firmy bo kłamią bez końca.

Gość • Poniedziałek [04.05.2026, 19:47:54] • [IP: 46.231.56.***]

Tańczymy labada labada labada

Gość • Poniedziałek [04.05.2026, 19:46:04] • [IP: 92.118.165.***]

Nie 3 a 4 Bieliki stoją na Karsiborzu

Gość • Poniedziałek [04.05.2026, 19:06:07] • [IP: 46.112.232.**]

36 - ruda z tym wybranym w konkursie bez kontrkandydatów w pierwszej parze, zgnoił Żeglugę do granic możliwości.

Gość • Poniedziałek [04.05.2026, 19:00:14] • [IP: 37.31.134.**]

Uwaga, dziś nie klikałem na poboczne stronki Żeglugi Św-ej, tylko wpisałem zwykłe" zdmiz / swi / pl".A tu:●"Perspektywy dla floty ZDMiŻ oraz aktualny status jednostek.(..) dziękujemy za obszerne pytania (...). Poniżej znajdziecie Państwo odpowiedzi, które mamy nadzieję, okażą się pomocne. W najbliższych latach przeprawę „Warszów” będą obsługiwały dwa promy. W zależności od potrzeb i sytuacji będą to dwie jednostki – konfiguracja Bielik + Bielik lub Bielik + Karsibór II (i ADR w trybie awaryjnym). Po sezonie przeprawa będzie się odbywać według dzis. rozkładu do czasu zakupu dodatkowych dwóch tramwajów wodnych i dostosowania floty. Docelowo, po modernizacji dwóch promów typu Bielik, w sezonach o zwiększonym natężeniu przeprawa będzie funkcjonowała w układzie Bielik + tramwaj wodny, natomiast poza sezonem prom Bielik kursowałby do g.17.00, a w godzinach popołudniowych i wieczornych obsługę przejmie jeden z tramwajów wodnych. W sezonie jeden z nich będzie pełnił funkcję również turystyczną, np. kursów do latarni"

Gość • Poniedziałek [04.05.2026, 18:52:59] • [IP: 37.31.134.**]

Tak jest to opracowane, że powstaje wrażenie jeszcze jednej awarii, a to tylko powrót do trybu pracy sprzed 1-3 maja, gdy zwiększono częstotliwość kursów. Przy okazji: jakiś" geniusz" z żeglugi umieścił przed majówką na stronie" zdmiz / swi" czasowy, majowy rozkład kursów promów pod" Aktualnościami". Gdy się wpisało w wyszukiwarkę Google" promy świnoujście" ukazywała się owa" zdmiz /swi" i wariant" Rozkład kursów promów", a po kliknięciu stary rozkład... dopiero, gdy ktoś poeksperymentował lub coś już wiedział" z życia", klikał na Aktualnosci na tej stronie" zdmiz..." i DOPIERO WTEDY ukazywał mu się AKTUALNY w dniach 1-3 maja rozkład. Mam znajomych, którzy przez to nie zdążyli na poranny prom, źle przeczytali. Na drugi raz ruszcie tam głowami w tej ŻŚ!

Gość • Poniedziałek [04.05.2026, 18:51:32] • [IP: 176.221.125.**]

klamstwo na klamstwie Miasto dla turystow, zrobmy referendum nad odwolaniem Pani prezydent

Gość • Poniedziałek [04.05.2026, 18:42:18] • [IP: 95.160.158.**]

Gość • Poniedziałek [04.05.2026, 18:37:07] • [IP: 37.248.222.**]

Typowa mowa nienawiści. Hejt za nieudaną karierę. Wina leży nie zawsze po stronie innych.Trzeba zacząć od siebie. Samokrytyka jak twierdzą psycholodzy jest lekarstwem na tą przypadłość. Pozdrawiam w imieniu atakowanych. Na stronie Żeglugi są wiadomość faktyczne a nie plotki. Widac ich pracę, której nikt nie realizował wcześniej.Ciekawe dlaczego?

Gość • Poniedziałek [04.05.2026, 17:57:12] • [IP: 31.0.72.***]

Wszystko fajnie. Ja rozumiem. Prom się zespół, komunikacja autobusowa wspomaga miasto. Ale jest mały problem. Do pracy dojeżdżam rowerem, bo uważam że szkoda męczyć samochód na te 5-6 kilometrów. Dwa razy spotkałem się z sytuacją że niestety autobus był tak zapchany, że nogi nie można było wcisnąć. Strach pomyśleć co się stanie (tfu tfu) jak coś się w tunelu wydarzy.

Gość • Poniedziałek [04.05.2026, 17:23:33] • [IP: 176.221.124.**]

Na majówkę kursowały że ho, ho.

Gość • Poniedziałek [04.05.2026, 17:09:15] • [IP: 91.94.26.***]

A na nieczynnym promie zrobić potańcówkę!

Gość • Poniedziałek [04.05.2026, 16:49:40] • [IP: 91.94.17.**]

Nie awaria tylko wymiana asfaltu na ostatnim z bielików, dlaczego okłamujecie mieszkańców.

Gość • Poniedziałek [04.05.2026, 16:40:17] • [IP: 31.0.93.***]

Majówka się skończyła prom się zepsuł

Gość • Poniedziałek [04.05.2026, 16:30:44] • [IP: 91.94.0.***]

Czytaj do końca, tu raczej chodzi o przeprawę CENTRUM. ... Dawne Kardibory

Gość • Poniedziałek [04.05.2026, 16:26:09] • [IP: 89.151.19.***]

3 Bieliki stoją w Karsiborzu

Gość • Poniedziałek [04.05.2026, 16:25:22] • [IP: 37.8.215.**]

To jakaś stara informacja. Dyrektorze żeglugi obuć sie, autobus kursuje już od połowy marca. Po za tym sama obsługa promów mówi że prom jest już naprawiony tylko nie chcecie go puścić w ruch. Robicie mieszkańców razem z tą rudą w konia.

Gość • Poniedziałek [04.05.2026, 16:24:52] • [IP: 209.126.10.***]

Taczka to potrzebna w urzedzie a nie tylko w ZDMiZS. 25 marca awaria, te barany informuja o tym 4 maja i sugeruja wczesniejsze planowanie podrozy. Jestescie wrzodem tego miasta.

Gość • Poniedziałek [04.05.2026, 16:20:29] • [IP: 185.210.39.***]

Plywa karsibor 3 innych promow nie ma nawet cystern nie woza bo nie ma czym na ognicy

Gość • Poniedziałek [04.05.2026, 16:08:48] • [IP: 178.238.246.***]

A o co chodzi? Ten rozklad obowiązuje już od jakiegoś czasu... To coś nowego wydarzlo się? Czy stara informacja?

Gość • Poniedziałek [04.05.2026, 15:56:09] • [IP: 37.109.162.***]

Na majówkę turystom znalazł sie prom. Dla mieszkańców brak. Kto wymyślił tak beznadziejny tunel.

Gość • Poniedziałek [04.05.2026, 15:54:33] • [IP: 37.109.162.***]

Kiedyś człowiek jeździł rowerem do pracy. Teraz przesiadka do samochodu. Szkoda gadać polepszyli dla turystów zaszkodzili mieszkańcom. Człowiek nie ma jak się dostać do pracy i wrócić ale ważne że balety są w muszli. Ile czasu jest awaria promu, są tylko dwa bieliki myślałem że 4 a karsibory nie mogą pływać. Dajcie ludziom żyć na tej wyspie.

Gość • Poniedziałek [04.05.2026, 15:41:02] • [IP: 176.221.125.***]

Kiedy myslisz, ze to miasto nie moze juz byc gorzej zarzadzane... i wychodzi taki news... 🤣🤣��🤣

Gość • Poniedziałek [04.05.2026, 15:40:55] • [IP: 88.156.234.***]

Niemieccy rowerzyści już" cieszą" się jak nagi w pokrzywach z tego rozkładu. Jeden plus z tego będzie że w sezonie, rowerzyści polscy i niemieccy zapełnią pokład samochodowy od klapy do klapy.

Gość • Poniedziałek [04.05.2026, 15:35:39] • [IP: 178.238.247.***]

Bluff. Władze oszczędzają.

Gość • Poniedziałek [04.05.2026, 15:35:28] • [IP: 178.238.247.**]

A jak kolejn padnie?

Gość • Poniedziałek [04.05.2026, 15:19:18] • [IP: 46.112.232.**]

Do dymisji tego przydupasa rudej bo zatopi Żeglugę do końca, tam nie ma taczki i kierowcy do niej? Same kobiety pracują?

Gość • Poniedziałek [04.05.2026, 15:18:16] • [IP: 83.26.212.***]

Fafiki zakupić lub odkupić te co władza sprzedała

Gość • Poniedziałek [04.05.2026, 15:08:58] • [IP: 37.31.134.**]

Już można się pogubić. Prosze sprecyzować, potwierdzić, jeśli dobrze rozumiem, że mowa o opisanej już ponad miesiąc temu awarii z marca, że to nie jest KOLEJNA awaria, jakas ostatnia, kwietniowo-majowa! A niedawno bylo cos jeszcze, co nie zostalo opisane w lokalnych mediach, a wiem to od swiadka zmuszonego awaryjnie, rodzinnym środkiem transportu przeprawic się na Warszów - 30 kwietnia była awaria szlabanu i nie doszlo do kursu promu

Oglądasz 1-61 z 61
■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344
■ Burze z gradem nad regionem. Wydano ostrzeżenie dla części województwa zachodniopomorskiego Silne burze, grad oraz porywy wiatru do 80 km/h mogą wystąpić w niedzielę po południu w wielu powiatach województwa zachodniopomorskiego. Synoptycy ostrzegają także przed intensywnymi opadami deszczu, które lokalnie mogą powodować podtopienia. Centrum Prognoz Meteorologicznych MeteoSky wydało ostrzeżenie meteorologiczne dotyczące burz z gradem. Alert pierwszego stopnia obowiązuje od godziny 12:40 do 17:00 w niedzielę 21 czerwca 2026 roku ■ Uwaga mieszkańcy i turyści! Dla całego województwa zachodniopomorskiego wydano ostrzeżenie przed upałami - dziś od godz. 11:00 do 21:00 temperatura może osiągać od 28°C do 32°C. Wysokie temperatury zwiększają ryzyko udaru słonecznego i odwodnienia. Pamiętaj o regularnym piciu wody, unikaj długiego przebywania na słońcu i zachowaj szczególną ostrożność wobec dzieci oraz seniorów ■ Gang na elektrycznych hulajnogach i brawurowy skok na jubilera. Kilka minut wystarczyło, by zorganizowana grupa włamywaczy splądrowała sklep jubilerski znajdujący się w kompleksie handlowym w budynku Kauflandu w Świnoujściu. Zamaskowani sprawcy sforsowali zabezpieczenia, rozbili szybę, witryny i uciekli na hulajnogach elektrycznych. Policja analizuje monitoringi z całej okolicy. W nocy z soboty na niedzielę doszło do jednego z najpoważniejszych włamań w Świnoujściu w ostatnich latach. Celem przestępców był sklep jubilerski znajdujący się w pasażu handlowym w markecie Kaufland. Według informacji, do których dotarła redakcja, sprawcy działali wyjątkowo sprawnie i byli bardzo dobrze przygotowani. Do obiektu dostali się pasażu handlowego. Po sforsowaniu zabezpieczeń przedostali się do wnętrza, a następnie przy użyciu młotów wybili szybę sklepu jubilerskiego. Cała akcja miała trwać zaledwie kilka minut. W tym czasie złodzieje opróżnili sklep z biżuterii i błyskawicznie opuścili miejsce zdarzenia. Nieoficjalnie mówi się o stratach sięgających nawet 1,5 miliona złotych, jednak na obecnym etapie śledztwa kwota ta nie została oficjalnie potwierdzona. Z informacji uzyskanych przez redakcję wynika, że sprawcy uciekli na hulajnogach elektrycznych ■