W związku z awarią jednego z promów na przeprawie Warszów pasażerowie muszą liczyć się ze zmianami w organizacji ruchu. Uruchomiono bezpłatny autobus Komunikacji Miejskiej, który kursuje pomiędzy przystaniami promowymi.
„W związku z awarią jednego z promów obsługujących przeprawę Warszów wprowadzamy dla Państwa bezpłatną komunikację zastępczą w postaci autobusu Komunikacji Miejskiej” - informuje Zarząd Dróg Miejskich i Żeglugi w Świnoujściu.
Autobus kursuje zgodnie z harmonogramem - kursy oznaczono w rozkładzie kolorem zielonym. Obowiązuje on od 25 marca 2026 roku do odwołania.
Jak podkreśla ZDMiŻ, autobus zastępczy kursuje bez przystanków pośrednich, bezpośrednio między przystaniami promowymi. Oznacza to, że pasażerowie muszą udać się bezpośrednio na przeprawę.
„Odjazdy i przyjazdy autobusu zastępczego Komunikacji Autobusowej odbywać się będą bezpośrednio do i z przystani promowych bez przystanków pośrednich” - przekazano w komunikacie.
Utrudnienia mogą dotknąć również rowerzystów. Ze względu na ograniczoną liczbę miejsc w autobusie, zaleca się wcześniejsze planowanie podróży promem.
„Ze względu na ograniczoną liczbę miejsc dla rowerów w autobusie zastępczym rowerzystów uprasza się o planowanie podróży promem z odpowiednim wyprzedzeniem”- czytamy dalej.
Jednocześnie przypomniano o zmianach, które obowiązują od 1 maja 2026 roku na przeprawie Karsibór. Dotyczą one przewozów pojazdów z materiałami niebezpiecznymi (ADR).
„Prom kursuje w godzinach nocnych tj. od 23:00 do 3:00 na przeprawie Warszów. Przeprawa Centrum jest w tym czasie zamknięta do odwołania” - informuje ZDMiŻ.
Pojazdy ponadnormatywne, wolnobieżne oraz zaprzęgowe w dalszym ciągu są kierowane na przeprawę Warszów w ciągu dnia.
Za utrudnienia przeproszono pasażerów.






















Czyli już 4 Bieliki stoją w Karsiborzu? Jeszcze z tydzień temu stały 3. A jeden w centrum na przemian z autobusem.
Dlaczego Żmurkiewicz chciał po otwarciu tunelu zostawić tylko dwa promy a reszty nie remontował??
Ale za to była potańcówka, uśmiechajcie się „frustraci”!!
Wskutek złego opracowania tej informacji część czytelników sądzi, że jest to nowa awaria, a na 90% to tylko powrót do cyklu kursów sprzed 1 - 3 V, cyklu niestety spod znaku awarii z marca, gdy jeden z dwóch promów został zastąpiony autobusem. Dlaczego tak na 100% nie jestem tego pewien? Bo zniknął gdzies Bielik, a kursuje tylko Karsibór. Gdyby więc jednak była to nowa awaria, pozostałby na chodzie tylko jeden prom, co byłoby dramatycznie niebezpieczne dla miasta w razie wypadku w tunelu lub innej tam katastrofy, np.sabotażu made by Russia.
Pamiętajcie, ze lewica wspiera zbiórkom: autobusy, pociągi i promy. Szczerze, od marca zastanawiam sie czy nie kupić auta, tylko po to, by byc w stanie odwiedzać rodzinę w Świnoujściu. Niby pociag ze Szczecina jedzie ponizej 2 godz. za to przeprawa na wyspe Uznam to mordęga... CZekanie na prom, albo czekanie na autobusy.
232.Człowieku zgłoś się do lekarza, zawieść wylewa ci się ustami i uszami.Ci ludzie ciężko pracują rzetelnie i uczniowie oraz mają w porównaniu do poprzednich odpowiednie kwalifikacje.Widać to bo ujawniają wszystkie dane na zielono promów i je w końcu remontują Awarii jest mniej za to są remonty, które wcześnie były odwlekane. Wystarczy zacytować klasyka, , po nas to choćby potop i. ..."Wystarczy wejście na pobocze strony Żeglugi i poczytać.
No to ładnie, ale jak głosowaliśta tak tera mata.
Co za tupet mają czelność i tak to tłumaczyć czyli co już zawsze będzie miał awarie ten prom. Powiem tak urząd w Świnoujściu robi z kierowców komunikacji miejskiej w bambuko otworzyć oczy i uciekajcie z tej pseudo firmy bo kłamią bez końca.
Tańczymy labada labada labada
Nie 3 a 4 Bieliki stoją na Karsiborzu
36 - ruda z tym wybranym w konkursie bez kontrkandydatów w pierwszej parze, zgnoił Żeglugę do granic możliwości.
Uwaga, dziś nie klikałem na poboczne stronki Żeglugi Św-ej, tylko wpisałem zwykłe" zdmiz / swi / pl".A tu:●"Perspektywy dla floty ZDMiŻ oraz aktualny status jednostek.(..) dziękujemy za obszerne pytania (...). Poniżej znajdziecie Państwo odpowiedzi, które mamy nadzieję, okażą się pomocne. W najbliższych latach przeprawę „Warszów” będą obsługiwały dwa promy. W zależności od potrzeb i sytuacji będą to dwie jednostki – konfiguracja Bielik + Bielik lub Bielik + Karsibór II (i ADR w trybie awaryjnym). Po sezonie przeprawa będzie się odbywać według dzis. rozkładu do czasu zakupu dodatkowych dwóch tramwajów wodnych i dostosowania floty. Docelowo, po modernizacji dwóch promów typu Bielik, w sezonach o zwiększonym natężeniu przeprawa będzie funkcjonowała w układzie Bielik + tramwaj wodny, natomiast poza sezonem prom Bielik kursowałby do g.17.00, a w godzinach popołudniowych i wieczornych obsługę przejmie jeden z tramwajów wodnych. W sezonie jeden z nich będzie pełnił funkcję również turystyczną, np. kursów do latarni"
Tak jest to opracowane, że powstaje wrażenie jeszcze jednej awarii, a to tylko powrót do trybu pracy sprzed 1-3 maja, gdy zwiększono częstotliwość kursów. Przy okazji: jakiś" geniusz" z żeglugi umieścił przed majówką na stronie" zdmiz / swi" czasowy, majowy rozkład kursów promów pod" Aktualnościami". Gdy się wpisało w wyszukiwarkę Google" promy świnoujście" ukazywała się owa" zdmiz /swi" i wariant" Rozkład kursów promów", a po kliknięciu stary rozkład... dopiero, gdy ktoś poeksperymentował lub coś już wiedział" z życia", klikał na Aktualnosci na tej stronie" zdmiz..." i DOPIERO WTEDY ukazywał mu się AKTUALNY w dniach 1-3 maja rozkład. Mam znajomych, którzy przez to nie zdążyli na poranny prom, źle przeczytali. Na drugi raz ruszcie tam głowami w tej ŻŚ!
klamstwo na klamstwie Miasto dla turystow, zrobmy referendum nad odwolaniem Pani prezydent
Typowa mowa nienawiści. Hejt za nieudaną karierę. Wina leży nie zawsze po stronie innych.Trzeba zacząć od siebie. Samokrytyka jak twierdzą psycholodzy jest lekarstwem na tą przypadłość. Pozdrawiam w imieniu atakowanych. Na stronie Żeglugi są wiadomość faktyczne a nie plotki. Widac ich pracę, której nikt nie realizował wcześniej.Ciekawe dlaczego?
Wszystko fajnie. Ja rozumiem. Prom się zespół, komunikacja autobusowa wspomaga miasto. Ale jest mały problem. Do pracy dojeżdżam rowerem, bo uważam że szkoda męczyć samochód na te 5-6 kilometrów. Dwa razy spotkałem się z sytuacją że niestety autobus był tak zapchany, że nogi nie można było wcisnąć. Strach pomyśleć co się stanie (tfu tfu) jak coś się w tunelu wydarzy.
Na majówkę kursowały że ho, ho.
A na nieczynnym promie zrobić potańcówkę!
Nie awaria tylko wymiana asfaltu na ostatnim z bielików, dlaczego okłamujecie mieszkańców.
Majówka się skończyła prom się zepsuł
Czytaj do końca, tu raczej chodzi o przeprawę CENTRUM. ... Dawne Kardibory
3 Bieliki stoją w Karsiborzu
To jakaś stara informacja. Dyrektorze żeglugi obuć sie, autobus kursuje już od połowy marca. Po za tym sama obsługa promów mówi że prom jest już naprawiony tylko nie chcecie go puścić w ruch. Robicie mieszkańców razem z tą rudą w konia.
Taczka to potrzebna w urzedzie a nie tylko w ZDMiZS. 25 marca awaria, te barany informuja o tym 4 maja i sugeruja wczesniejsze planowanie podrozy. Jestescie wrzodem tego miasta.