POGODA

Reklama


Wydarzenia

iswinoujscie.pl • Poniedziałek [04.05.2026, 14:56:16] • Świnoujście

Awaria promu na przeprawie Warszów. Jest autobus zastępczy i zmieniony rozkład

Awaria promu na przeprawie Warszów. Jest autobus zastępczy i zmieniony rozkład

fot. Zarząd Dróg Miejskich i Żeglugi w Świnoujściu

Zarząd Dróg Miejskich i Żeglugi w Świnoujściu informuje o awarii jednego z promów obsługujących przeprawę Warszów. Wprowadzono bezpłatną komunikację zastępczą oraz zmieniony harmonogram kursów.

W związku z awarią jednego z promów na przeprawie Warszów pasażerowie muszą liczyć się ze zmianami w organizacji ruchu. Uruchomiono bezpłatny autobus Komunikacji Miejskiej, który kursuje pomiędzy przystaniami promowymi.

„W związku z awarią jednego z promów obsługujących przeprawę Warszów wprowadzamy dla Państwa bezpłatną komunikację zastępczą w postaci autobusu Komunikacji Miejskiej” - informuje Zarząd Dróg Miejskich i Żeglugi w Świnoujściu.

Autobus kursuje zgodnie z harmonogramem - kursy oznaczono w rozkładzie kolorem zielonym. Obowiązuje on od 25 marca 2026 roku do odwołania.

Jak podkreśla ZDMiŻ, autobus zastępczy kursuje bez przystanków pośrednich, bezpośrednio między przystaniami promowymi. Oznacza to, że pasażerowie muszą udać się bezpośrednio na przeprawę.

„Odjazdy i przyjazdy autobusu zastępczego Komunikacji Autobusowej odbywać się będą bezpośrednio do i z przystani promowych bez przystanków pośrednich” - przekazano w komunikacie.

Utrudnienia mogą dotknąć również rowerzystów. Ze względu na ograniczoną liczbę miejsc w autobusie, zaleca się wcześniejsze planowanie podróży promem.

„Ze względu na ograniczoną liczbę miejsc dla rowerów w autobusie zastępczym rowerzystów uprasza się o planowanie podróży promem z odpowiednim wyprzedzeniem”- czytamy dalej.

Jednocześnie przypomniano o zmianach, które obowiązują od 1 maja 2026 roku na przeprawie Karsibór. Dotyczą one przewozów pojazdów z materiałami niebezpiecznymi (ADR).

„Prom kursuje w godzinach nocnych tj. od 23:00 do 3:00 na przeprawie Warszów. Przeprawa Centrum jest w tym czasie zamknięta do odwołania” - informuje ZDMiŻ.

Pojazdy ponadnormatywne, wolnobieżne oraz zaprzęgowe w dalszym ciągu są kierowane na przeprawę Warszów w ciągu dnia.

Za utrudnienia przeproszono pasażerów.


komentarzy: 61, skomentuj, drukuj, udostępnij

Twoim Zdaniem

Dodaj Komentarz

Dodając komentarz akceptujesz
Regulamin oraz Politykę prywatności.

Zauważyłeś błąd lub komentarz niezgodny z regulaminem?
 
Oglądasz 26-50 z 61

Gość • Poniedziałek [04.05.2026, 21:45:54] • [IP: 89.151.19.***]

Czyli już 4 Bieliki stoją w Karsiborzu? Jeszcze z tydzień temu stały 3. A jeden w centrum na przemian z autobusem.

Gość • Poniedziałek [04.05.2026, 21:43:59] • [IP: 89.151.19.***]

Dlaczego Żmurkiewicz chciał po otwarciu tunelu zostawić tylko dwa promy a reszty nie remontował??

Gość • Poniedziałek [04.05.2026, 21:03:33] • [IP: 104.28.129.**]

Ale za to była potańcówka, uśmiechajcie się „frustraci”!!

Gość • Poniedziałek [04.05.2026, 21:00:41] • [IP: 37.31.134.**]

Wskutek złego opracowania tej informacji część czytelników sądzi, że jest to nowa awaria, a na 90% to tylko powrót do cyklu kursów sprzed 1 - 3 V, cyklu niestety spod znaku awarii z marca, gdy jeden z dwóch promów został zastąpiony autobusem. Dlaczego tak na 100% nie jestem tego pewien? Bo zniknął gdzies Bielik, a kursuje tylko Karsibór. Gdyby więc jednak była to nowa awaria, pozostałby na chodzie tylko jeden prom, co byłoby dramatycznie niebezpieczne dla miasta w razie wypadku w tunelu lub innej tam katastrofy, np.sabotażu made by Russia.

Gość • Poniedziałek [04.05.2026, 20:59:43] • [IP: 37.31.130.**]

Pamiętajcie, ze lewica wspiera zbiórkom: autobusy, pociągi i promy. Szczerze, od marca zastanawiam sie czy nie kupić auta, tylko po to, by byc w stanie odwiedzać rodzinę w Świnoujściu. Niby pociag ze Szczecina jedzie ponizej 2 godz. za to przeprawa na wyspe Uznam to mordęga... CZekanie na prom, albo czekanie na autobusy.

Gość • Poniedziałek [04.05.2026, 20:46:06] • [IP: 91.94.24.***]

232.Człowieku zgłoś się do lekarza, zawieść wylewa ci się ustami i uszami.Ci ludzie ciężko pracują rzetelnie i uczniowie oraz mają w porównaniu do poprzednich odpowiednie kwalifikacje.Widać to bo ujawniają wszystkie dane na zielono promów i je w końcu remontują Awarii jest mniej za to są remonty, które wcześnie były odwlekane. Wystarczy zacytować klasyka, , po nas to choćby potop i. ..."Wystarczy wejście na pobocze strony Żeglugi i poczytać.

Gość • Poniedziałek [04.05.2026, 20:13:04] • [IP: 31.175.42.**]

No to ładnie, ale jak głosowaliśta tak tera mata.

Miasto nędzy i rozpaczy • Poniedziałek [04.05.2026, 20:02:10] • [IP: 46.112.207.*]

Co za tupet mają czelność i tak to tłumaczyć czyli co już zawsze będzie miał awarie ten prom. Powiem tak urząd w Świnoujściu robi z kierowców komunikacji miejskiej w bambuko otworzyć oczy i uciekajcie z tej pseudo firmy bo kłamią bez końca.

Gość • Poniedziałek [04.05.2026, 19:47:54] • [IP: 46.231.56.***]

Tańczymy labada labada labada

Gość • Poniedziałek [04.05.2026, 19:46:04] • [IP: 92.118.165.***]

Nie 3 a 4 Bieliki stoją na Karsiborzu

Gość • Poniedziałek [04.05.2026, 19:06:07] • [IP: 46.112.232.**]

36 - ruda z tym wybranym w konkursie bez kontrkandydatów w pierwszej parze, zgnoił Żeglugę do granic możliwości.

Gość • Poniedziałek [04.05.2026, 19:00:14] • [IP: 37.31.134.**]

Uwaga, dziś nie klikałem na poboczne stronki Żeglugi Św-ej, tylko wpisałem zwykłe" zdmiz / swi / pl".A tu:●"Perspektywy dla floty ZDMiŻ oraz aktualny status jednostek.(..) dziękujemy za obszerne pytania (...). Poniżej znajdziecie Państwo odpowiedzi, które mamy nadzieję, okażą się pomocne. W najbliższych latach przeprawę „Warszów” będą obsługiwały dwa promy. W zależności od potrzeb i sytuacji będą to dwie jednostki – konfiguracja Bielik + Bielik lub Bielik + Karsibór II (i ADR w trybie awaryjnym). Po sezonie przeprawa będzie się odbywać według dzis. rozkładu do czasu zakupu dodatkowych dwóch tramwajów wodnych i dostosowania floty. Docelowo, po modernizacji dwóch promów typu Bielik, w sezonach o zwiększonym natężeniu przeprawa będzie funkcjonowała w układzie Bielik + tramwaj wodny, natomiast poza sezonem prom Bielik kursowałby do g.17.00, a w godzinach popołudniowych i wieczornych obsługę przejmie jeden z tramwajów wodnych. W sezonie jeden z nich będzie pełnił funkcję również turystyczną, np. kursów do latarni"

Gość • Poniedziałek [04.05.2026, 18:52:59] • [IP: 37.31.134.**]

Tak jest to opracowane, że powstaje wrażenie jeszcze jednej awarii, a to tylko powrót do trybu pracy sprzed 1-3 maja, gdy zwiększono częstotliwość kursów. Przy okazji: jakiś" geniusz" z żeglugi umieścił przed majówką na stronie" zdmiz / swi" czasowy, majowy rozkład kursów promów pod" Aktualnościami". Gdy się wpisało w wyszukiwarkę Google" promy świnoujście" ukazywała się owa" zdmiz /swi" i wariant" Rozkład kursów promów", a po kliknięciu stary rozkład... dopiero, gdy ktoś poeksperymentował lub coś już wiedział" z życia", klikał na Aktualnosci na tej stronie" zdmiz..." i DOPIERO WTEDY ukazywał mu się AKTUALNY w dniach 1-3 maja rozkład. Mam znajomych, którzy przez to nie zdążyli na poranny prom, źle przeczytali. Na drugi raz ruszcie tam głowami w tej ŻŚ!

Gość • Poniedziałek [04.05.2026, 18:51:32] • [IP: 176.221.125.**]

klamstwo na klamstwie Miasto dla turystow, zrobmy referendum nad odwolaniem Pani prezydent

Gość • Poniedziałek [04.05.2026, 18:42:18] • [IP: 95.160.158.**]

Gość • Poniedziałek [04.05.2026, 18:37:07] • [IP: 37.248.222.**]

Typowa mowa nienawiści. Hejt za nieudaną karierę. Wina leży nie zawsze po stronie innych.Trzeba zacząć od siebie. Samokrytyka jak twierdzą psycholodzy jest lekarstwem na tą przypadłość. Pozdrawiam w imieniu atakowanych. Na stronie Żeglugi są wiadomość faktyczne a nie plotki. Widac ich pracę, której nikt nie realizował wcześniej.Ciekawe dlaczego?

Gość • Poniedziałek [04.05.2026, 17:57:12] • [IP: 31.0.72.***]

Wszystko fajnie. Ja rozumiem. Prom się zespół, komunikacja autobusowa wspomaga miasto. Ale jest mały problem. Do pracy dojeżdżam rowerem, bo uważam że szkoda męczyć samochód na te 5-6 kilometrów. Dwa razy spotkałem się z sytuacją że niestety autobus był tak zapchany, że nogi nie można było wcisnąć. Strach pomyśleć co się stanie (tfu tfu) jak coś się w tunelu wydarzy.

Gość • Poniedziałek [04.05.2026, 17:23:33] • [IP: 176.221.124.**]

Na majówkę kursowały że ho, ho.

Gość • Poniedziałek [04.05.2026, 17:09:15] • [IP: 91.94.26.***]

A na nieczynnym promie zrobić potańcówkę!

Gość • Poniedziałek [04.05.2026, 16:49:40] • [IP: 91.94.17.**]

Nie awaria tylko wymiana asfaltu na ostatnim z bielików, dlaczego okłamujecie mieszkańców.

Gość • Poniedziałek [04.05.2026, 16:40:17] • [IP: 31.0.93.***]

Majówka się skończyła prom się zepsuł

Gość • Poniedziałek [04.05.2026, 16:30:44] • [IP: 91.94.0.***]

Czytaj do końca, tu raczej chodzi o przeprawę CENTRUM. ... Dawne Kardibory

Gość • Poniedziałek [04.05.2026, 16:26:09] • [IP: 89.151.19.***]

3 Bieliki stoją w Karsiborzu

Gość • Poniedziałek [04.05.2026, 16:25:22] • [IP: 37.8.215.**]

To jakaś stara informacja. Dyrektorze żeglugi obuć sie, autobus kursuje już od połowy marca. Po za tym sama obsługa promów mówi że prom jest już naprawiony tylko nie chcecie go puścić w ruch. Robicie mieszkańców razem z tą rudą w konia.

Gość • Poniedziałek [04.05.2026, 16:24:52] • [IP: 209.126.10.***]

Taczka to potrzebna w urzedzie a nie tylko w ZDMiZS. 25 marca awaria, te barany informuja o tym 4 maja i sugeruja wczesniejsze planowanie podrozy. Jestescie wrzodem tego miasta.

Oglądasz 26-50 z 61
■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344
■ Burze z gradem nad regionem. Wydano ostrzeżenie dla części województwa zachodniopomorskiego Silne burze, grad oraz porywy wiatru do 80 km/h mogą wystąpić w niedzielę po południu w wielu powiatach województwa zachodniopomorskiego. Synoptycy ostrzegają także przed intensywnymi opadami deszczu, które lokalnie mogą powodować podtopienia. Centrum Prognoz Meteorologicznych MeteoSky wydało ostrzeżenie meteorologiczne dotyczące burz z gradem. Alert pierwszego stopnia obowiązuje od godziny 12:40 do 17:00 w niedzielę 21 czerwca 2026 roku ■ Uwaga mieszkańcy i turyści! Dla całego województwa zachodniopomorskiego wydano ostrzeżenie przed upałami - dziś od godz. 11:00 do 21:00 temperatura może osiągać od 28°C do 32°C. Wysokie temperatury zwiększają ryzyko udaru słonecznego i odwodnienia. Pamiętaj o regularnym piciu wody, unikaj długiego przebywania na słońcu i zachowaj szczególną ostrożność wobec dzieci oraz seniorów ■ Gang na elektrycznych hulajnogach i brawurowy skok na jubilera. Kilka minut wystarczyło, by zorganizowana grupa włamywaczy splądrowała sklep jubilerski znajdujący się w kompleksie handlowym w budynku Kauflandu w Świnoujściu. Zamaskowani sprawcy sforsowali zabezpieczenia, rozbili szybę, witryny i uciekli na hulajnogach elektrycznych. Policja analizuje monitoringi z całej okolicy. W nocy z soboty na niedzielę doszło do jednego z najpoważniejszych włamań w Świnoujściu w ostatnich latach. Celem przestępców był sklep jubilerski znajdujący się w pasażu handlowym w markecie Kaufland. Według informacji, do których dotarła redakcja, sprawcy działali wyjątkowo sprawnie i byli bardzo dobrze przygotowani. Do obiektu dostali się pasażu handlowego. Po sforsowaniu zabezpieczeń przedostali się do wnętrza, a następnie przy użyciu młotów wybili szybę sklepu jubilerskiego. Cała akcja miała trwać zaledwie kilka minut. W tym czasie złodzieje opróżnili sklep z biżuterii i błyskawicznie opuścili miejsce zdarzenia. Nieoficjalnie mówi się o stratach sięgających nawet 1,5 miliona złotych, jednak na obecnym etapie śledztwa kwota ta nie została oficjalnie potwierdzona. Z informacji uzyskanych przez redakcję wynika, że sprawcy uciekli na hulajnogach elektrycznych ■