Na realizację tej inwestycji mieszkańcy czekali od lat, a pierwsze zapowiedzi przebudowy pojawiły się jeszcze w poprzedniej kadencji samorządu. Przetarg miał zostać ogłoszony rok temu, ale okazało się, że trzeba poprawić dokumentację projektową. W końcu, w kwietniu tego roku, miasto rozpoczęło procedurę wyboru wykonawcy przebudowy ul. Lechickiej. Termin składania ofert mija w południe 5 maja.
Lechicka to jedna z tych ulic, które od lat budzą najwięcej zastrzeżeń mieszkańców. Jej stan techniczny jest bardzo zły – nierówna kostka brukowa, liczne ubytki i wybrzuszenia utrudniają codzienne poruszanie się zarówno kierowcom, jak i pieszym. Problem jest tym bardziej odczuwalny, że w ostatnich latach znacznie wzrósł na niej ruch — w okolicy powstało wiele nowych bloków, a ulica stała się ważnym dojazdem oraz łącznikiem z ul. Steyera.
Zakres planowanej inwestycji obejmuje kompleksową przebudowę drogi. Nawierzchnię z kostki brukowej zastąpi jezdnia bitumiczna. Ulica zostanie poszerzona do 5,5 metra, co pozwala na wyznaczenie dwóch pasów ruchu po 2,75 m każdy. Przebudowane zostaną chodniki, zjazdy do posesji, oświetlenie ulicy. Powstanie kanalizacja deszczowa, a oznakowanie zostanie uporządkowane i dostosowane do nowego układu drogowego. Całość zakończy wprowadzenie stałej organizacji ruchu. Przebieg ulicy nie ulegnie zmianie.
Jeśli procedura przetargowa przebiegnie zgodnie z planem, przebudowa powinna rozpocząć się jeszcze w tym roku.
Wojciech Basałygo
Podinspektor
Biuro Informacji i Konsultacji Społecznych






















No i dobrze ale wam powiem tak jak by tą koskę brukową fachowo przełożył to ona przetrzyma wszystkie asfalty w Świnoujściu ------- w innych miastach sie sprawdza
Ponieważ to nie jest ulica mająca status zabytkowej, to wylać tam asfalt można. Kocie łby zmieszane z kostką - bo nie jest to znormalizowana kostka - źle funkcjonują nie tylko dlatego, że utrudniają, spowalniają jazdę, a rowerzystom wręcz uniemożliwiają, ale są też śliskie i generują hałas - i utrudniają przejście jej nawet pieszym.
Taka prawda [IP: 92.118.165.***] 🙂
Będzie można wreszcie spokojnie do domu z Baru Pod Kominkiem wrócić
A co z Osiedlową, której nie ma. Klepicho.
... Jeśli procedura przetargowa przebiegnie zgodnie z planem, przebudowa powinna rozpocząć się jeszcze w tym roku. Na koniec należało by dodać, że procedura przebudowy (jak dobrze pójdzie) zakończy się gdzieś za 5 lat!
Pogonić ludzi z poza miasta z działek. Budują domy i spędzają czas w mieście. Mieszkaniec nie ma tej możliwości. Wstyd dla Urzędu
Sa starsze w tej okolicy ulice które wypadało by zrobić a nie imprezy za pieniądze publiczne
10:44 - zostawią z kostką ulice mające status zabytkowych, a tylko nieliczne z racji na zabudowę mają taki status, wiem to wprost od urzędnika z UM: Hołdu Pruskiego, Krzywoustego...i mają kostkę. Ta nie ma takiego statusu, wystarczy spojrzeć na domy przy tej ulicy, owszem, w stylu tradycyjnym, ale nie zabytkowe i nie szczególnej wartości, więc asfalt niczego nie pogorszy.
Z tą nawierzchnią ulic można kręcić filmy wojenne
A co z Lutycką? Jest w dużo gorszym stanie a ruch w tym miejscu jest ogromny od kiedy Steyera przeszłam remont i jest obwodnicą miasta.
WIELKOPOLSKA proponuję zwiększyć ilosc autobusów i prędkość przejazdu z 30 na 60 to wszyscy beda latac 100 i może trelinki powskakują na swoje miejsca...
Zostawmy w Świnoujściu choć 1 ulicę z, , kocich łbów" dla potomności ? Przecież to zabytek ! Czy wszystkie budynki trzeba pokryć styropianem a drogi zalać asfaltem lub betonem ? Czy w mieście jedynymi zabytkami są tylko kościoły ?Czy komuś / władzy / zależy na tym by zachować zabytki. ..
Będzie równa droga - lepiej się pojdzie na piwo.
Jak położycie tam astfalt jak na 11 listopada to lepiej darujcie sobie ten remont. Ten asfalt cały czas sie wykrusza, pełno syfu wzdłóż jezdni i chodniki w granulacie, nikt nie wyczyścił tych stert asfaltu z trawników, a umazane chodniki to strefa wstydu
o wielkopolskiej ktoś chyba zapomniał, najgorsza w kraju i od dekad to samo
Dobrze, bo na bocznych nie stoją 😆😆😆😆
Gość • Środa [06.05.2026, 20:46:19] • [IP: 37.248.173.***] Jak zaczna robic remont glownej to ktorymi ulicami pojedziesz?
Faktycznie ruch tam jest ogromny az sie prosi o nowa nawierzchnie aby rozwijac kosmiczne predkosci, ulica ma w pooywach 98, 76 m dlugosci a tu takie ceregiele, moze jakas rodzina tam czy co ??remontuj kobito Lechicka bo tam nowe bloki a ulica to syf. A tu wystarczy porzdnie polozyc te kostke brukowa i wytrzyma wieki !!
A co z ulicą Zalewową na prawo od remizy OSP ?? Projekt gotowy, miała być wykonana w 2024, 2025 już mam 2026 ??
Super, bardzo się cieszę! Ja i jakieś kilkaset osób, które bez groźby skręcenia kostki będą mogły wreszcie dojść do domu.
Boczna ulica do remontu 😳 a główne w rozsypce brawo 🤦♂️🤦ϓ
4;️
Bo tu nie chodzi by cos zrobic. Tylko by robić. Żeby przed wyborami moc powiedzieć, ze się działało. A ze nie wyszło? To sie zwali na Zmurkiewicza i Michalska.
Zrobcie w koncu ul Luzycka 40 lat nie byla robiona
Po co? Trzeba zmienić nazwę z Lechickiej na Wiązów. Koszmar z ulicy Wiązów i nie trzeba nic robić.