Na realizację tej inwestycji mieszkańcy czekali od lat, a pierwsze zapowiedzi przebudowy pojawiły się jeszcze w poprzedniej kadencji samorządu. Przetarg miał zostać ogłoszony rok temu, ale okazało się, że trzeba poprawić dokumentację projektową. W końcu, w kwietniu tego roku, miasto rozpoczęło procedurę wyboru wykonawcy przebudowy ul. Lechickiej. Termin składania ofert mija w południe 5 maja.
Lechicka to jedna z tych ulic, które od lat budzą najwięcej zastrzeżeń mieszkańców. Jej stan techniczny jest bardzo zły – nierówna kostka brukowa, liczne ubytki i wybrzuszenia utrudniają codzienne poruszanie się zarówno kierowcom, jak i pieszym. Problem jest tym bardziej odczuwalny, że w ostatnich latach znacznie wzrósł na niej ruch — w okolicy powstało wiele nowych bloków, a ulica stała się ważnym dojazdem oraz łącznikiem z ul. Steyera.
Zakres planowanej inwestycji obejmuje kompleksową przebudowę drogi. Nawierzchnię z kostki brukowej zastąpi jezdnia bitumiczna. Ulica zostanie poszerzona do 5,5 metra, co pozwala na wyznaczenie dwóch pasów ruchu po 2,75 m każdy. Przebudowane zostaną chodniki, zjazdy do posesji, oświetlenie ulicy. Powstanie kanalizacja deszczowa, a oznakowanie zostanie uporządkowane i dostosowane do nowego układu drogowego. Całość zakończy wprowadzenie stałej organizacji ruchu. Przebieg ulicy nie ulegnie zmianie.
Jeśli procedura przetargowa przebiegnie zgodnie z planem, przebudowa powinna rozpocząć się jeszcze w tym roku.
Wojciech Basałygo
Podinspektor
Biuro Informacji i Konsultacji Społecznych






















No i dobrze ale wam powiem tak jak by tą koskę brukową fachowo przełożył to ona przetrzyma wszystkie asfalty w Świnoujściu ------- w innych miastach sie sprawdza
Ponieważ to nie jest ulica mająca status zabytkowej, to wylać tam asfalt można. Kocie łby zmieszane z kostką - bo nie jest to znormalizowana kostka - źle funkcjonują nie tylko dlatego, że utrudniają, spowalniają jazdę, a rowerzystom wręcz uniemożliwiają, ale są też śliskie i generują hałas - i utrudniają przejście jej nawet pieszym.
Taka prawda [IP: 92.118.165.***] 🙂
Będzie można wreszcie spokojnie do domu z Baru Pod Kominkiem wrócić
A co z Osiedlową, której nie ma. Klepicho.
... Jeśli procedura przetargowa przebiegnie zgodnie z planem, przebudowa powinna rozpocząć się jeszcze w tym roku. Na koniec należało by dodać, że procedura przebudowy (jak dobrze pójdzie) zakończy się gdzieś za 5 lat!
Pogonić ludzi z poza miasta z działek. Budują domy i spędzają czas w mieście. Mieszkaniec nie ma tej możliwości. Wstyd dla Urzędu
Sa starsze w tej okolicy ulice które wypadało by zrobić a nie imprezy za pieniądze publiczne
10:44 - zostawią z kostką ulice mające status zabytkowych, a tylko nieliczne z racji na zabudowę mają taki status, wiem to wprost od urzędnika z UM: Hołdu Pruskiego, Krzywoustego...i mają kostkę. Ta nie ma takiego statusu, wystarczy spojrzeć na domy przy tej ulicy, owszem, w stylu tradycyjnym, ale nie zabytkowe i nie szczególnej wartości, więc asfalt niczego nie pogorszy.
Z tą nawierzchnią ulic można kręcić filmy wojenne
A co z Lutycką? Jest w dużo gorszym stanie a ruch w tym miejscu jest ogromny od kiedy Steyera przeszłam remont i jest obwodnicą miasta.
WIELKOPOLSKA proponuję zwiększyć ilosc autobusów i prędkość przejazdu z 30 na 60 to wszyscy beda latac 100 i może trelinki powskakują na swoje miejsca...
Zostawmy w Świnoujściu choć 1 ulicę z, , kocich łbów" dla potomności ? Przecież to zabytek ! Czy wszystkie budynki trzeba pokryć styropianem a drogi zalać asfaltem lub betonem ? Czy w mieście jedynymi zabytkami są tylko kościoły ?Czy komuś / władzy / zależy na tym by zachować zabytki. ..
Będzie równa droga - lepiej się pojdzie na piwo.
Jak położycie tam astfalt jak na 11 listopada to lepiej darujcie sobie ten remont. Ten asfalt cały czas sie wykrusza, pełno syfu wzdłóż jezdni i chodniki w granulacie, nikt nie wyczyścił tych stert asfaltu z trawników, a umazane chodniki to strefa wstydu
o wielkopolskiej ktoś chyba zapomniał, najgorsza w kraju i od dekad to samo
Dobrze, bo na bocznych nie stoją 😆😆😆😆
Gość • Środa [06.05.2026, 20:46:19] • [IP: 37.248.173.***] Jak zaczna robic remont glownej to ktorymi ulicami pojedziesz?
Faktycznie ruch tam jest ogromny az sie prosi o nowa nawierzchnie aby rozwijac kosmiczne predkosci, ulica ma w pooywach 98, 76 m dlugosci a tu takie ceregiele, moze jakas rodzina tam czy co ??remontuj kobito Lechicka bo tam nowe bloki a ulica to syf. A tu wystarczy porzdnie polozyc te kostke brukowa i wytrzyma wieki !!
A co z ulicą Zalewową na prawo od remizy OSP ?? Projekt gotowy, miała być wykonana w 2024, 2025 już mam 2026 ??
Super, bardzo się cieszę! Ja i jakieś kilkaset osób, które bez groźby skręcenia kostki będą mogły wreszcie dojść do domu.
Boczna ulica do remontu 😳 a główne w rozsypce brawo 🤦♂️🤦ϓ
4;️
Bo tu nie chodzi by cos zrobic. Tylko by robić. Żeby przed wyborami moc powiedzieć, ze się działało. A ze nie wyszło? To sie zwali na Zmurkiewicza i Michalska.
Zrobcie w koncu ul Luzycka 40 lat nie byla robiona
Po co? Trzeba zmienić nazwę z Lechickiej na Wiązów. Koszmar z ulicy Wiązów i nie trzeba nic robić.
No i dobrze ale wam powiem tak jak by tą koskę brukową fachowo przełożył to ona przetrzyma wszystkie asfalty w Świnoujściu
CHYBA SPRZED I WOJNY ŚWIATOWEJ
Super!! Pewnie z 15 baniek pójdzie na dojazd do 5 posesji. Ulica szalenie używana. A na złodziejowie co druga ulica do generalnego remontu.
co z tego że będzie szersza jak po obu stronach będą parkować samochody
Wow. No w końcu. To przecież najbardziej uczęszczana i szczególnie strategiczna ulica w mieście 🤦🤦🤦
Uzdrowisko, kurort, imprezy itd... a drogi z kostki jak w średniowieczu. Dziura na dziurze !
Teraz rowerzyści nie pojadą chodnikami bo Remondis zażyczył sobie aby kosze ze śmieciami WSZYSTKIE wspólnoty wystawiały na chodnik przed posesją. Inaczej nie odbiorą śmieci. Zimą przez oblodzenie chodników ludzie chodzili ulicami. Teraz też będą musieli dreptać ulicami bo chodniki będą zastawione koszami i pojemnikami ze śmieciami. Jakiś GENIUSZ z Miasta wespół z geniuszem z Remondisu to wymyślili. Grunt, że są potańcówki.
No i się skończy spokój okolicznych mieszkańców, zacznie się ruch jak na Marszałkowskiej!
A kiedy SKANDALICZNIE NIERÓWNE ulice willowej częsci Posejdonu z koszmarnej, nierównej juz produkcyjnie niebieskiej kostki? A inne z wyszczerbionej, dziurawej trylinki?!! Tam rowerzyści, by im się nie rozkręcił od wibracji rower lub by się nie przewrocił, jadą CHODNIKAMI gdzie się da, bo piraci drogowi tak parkują auta, że czesto uniemożliwiają nawet przeciśnięcie się matki z wózkiem!