POGODA

Reklama


Wydarzenia

iswinoujscie.pl • Środa [06.05.2026, 18:15:06] • Świnoujście

Ul. Chrobrego ponownie przejezdna zgodnie z planem

Ul. Chrobrego ponownie przejezdna zgodnie z planem

fot. Urząd Miasta Świnoujście

Zgodnie z planem zakończono prace drogowe w rejonie skrzyżowania ul. Sienkiewicza z ul. Chrobrego, dzięki czemu ul. Chrobrego jest już w pełni przejezdna.

Przypomnijmy, że czasowa organizacja ruchu została wprowadzona 24 marca 2026 roku, a roboty w tym obszarze trwały do 5 maja. W ich trakcie wyznaczono objazd od Ronda Róży Wiatrów ulicami: Sikorskiego, Monte Cassino, Krzywoustego i Słowackiego, a kierowcy musieli liczyć się z utrudnieniami.

Zakończenie tego etapu oznacza poprawę płynności ruchu w tej części miasta. Jednocześnie nadal trwają prace związane z przebudową ul. Sienkiewicza na odcinku od ul. Krzywoustego do ul. Piłsudskiego, gdzie roboty potrwają do połowy maja.

W rejonie prowadzonych prac wciąż należy zachować ostrożność i stosować się do obowiązującego oznakowania drogowego.


Wojciech Basałygo
Podinspektor
Biuro Informacji i Konsultacji Społecznych


komentarzy: 25, skomentuj, drukuj, udostępnij

Twoim Zdaniem

Dodaj Komentarz

Dodając komentarz akceptujesz
Regulamin oraz Politykę prywatności.

Zauważyłeś błąd lub komentarz niezgodny z regulaminem?
 
Oglądasz 1-25 z 25

Gość • Piątek [08.05.2026, 16:37:16] • [IP: 31.175.22.**]

W mieście turystycznym powinno być jak najwięcej ulic dwukierunkowych- inaczej turyści krążą poszukując wyjazdu. Tam gdzie są stali mieszkańcy, szybko przyzwyczają się do dróg jednokierunkowych i nie jeżdżą w kółko szukając wyjazdu.

Gość • Piątek [08.05.2026, 16:32:48] • [IP: 31.175.22.**]

Rozumiem problemy finansowe miasta (najpierw oszczędzanie na budowę tunelu, teraz jeszcze przez kilka lat spłata kredytu na tunel- 40 mil rocznie), ale przy tej ulicy potrzebna jest dwukierunkowa ścieżka rowerowa- może z dotacji.

Gość • Piątek [08.05.2026, 14:10:51] • [IP: 178.43.122.***]

Miałem nadzieję że jak zamknęli ulicę Chrobrego to będzie zrobiona cała. To co jest w tej chwili to wstyd dla Świnoujścia taki dojazd do eleganckiej dzielnicy nadmorskiej to dramat to samo dotyczy ul. Krzywoustego.

Gość • Piątek [08.05.2026, 11:11:48] • [IP: 91.94.28.**]

Jaki jest termin zakończenia budowy?

Gość • Piątek [08.05.2026, 09:57:43] • [IP: 93.205.237.**]

Nie do końca zgodne z prawdę, była obsuwa czasowa z otwarciem drogi... dodatkowo droga przejezdna ale w jakim standardzie !? dramat. .. Gospodarz pozwala na takie coś. .. a my wszyscy się męczymy

Gość • Czwartek [07.05.2026, 19:36:09] • [IP: 178.238.246.**]

Ale dziury !może jest przejezdna, ale jest w okropnym stanie 🙄

Gość • Czwartek [07.05.2026, 18:45:49] • [IP: 89.151.27.***]

Skończyli? Gdzie, bo chyba nie na Chrobrego. Tego co podpisał odbiór należy obciążyć kosztami wyrównania asfaltuvi z roboty wywalić z zakazem pracy w jednostkach budżetowych. Jak znam życie podpisał z zza biurka a w terenie nie był nawet przy pomocy Google mapd. Jedna wielka katastrofa

Gość • Czwartek [07.05.2026, 16:46:30] • [IP: 176.221.125.***]

Miasto brzydnie z roku na rok 😢

Gość • Czwartek [07.05.2026, 16:29:42] • [IP: 176.221.125.***]

przejezdna tak, ale jakby nie jest skończona...

Gość • Czwartek [07.05.2026, 14:42:02] • [IP: 89.151.16.***]

Na kiedy kolejny" plan" zakłada oddanie w całości do eksploatacji remontowanej z takim trudem i mozołem ul. Sienkiewicza ?

Gość • Czwartek [07.05.2026, 12:25:38] • [IP: 37.30.14.**]

Ta ulica to istna katastrofa! Nie nadaje się do jazdy ani dla samochodów ani dla rowerów a tym bardziej dla jednych i drugich razem!

Gość • Czwartek [07.05.2026, 09:50:20] • [IP: 91.94.26.***]

Czas opuścić to miasto, było piękne w latach 60/ 70 obecnie zostało zniszczone, zatłoczone i zdemolowane, a cały czas jeszcze budują. Kiedy braknie miejsca to zbudują wydmy do Międzyzdrojów. Ceny wszystkiego najwyższe, mieszkań kosmos a ziemia kilka kosmosów 😁

Gość • Czwartek [07.05.2026, 08:42:11] • [IP: 176.221.125.***]

Gość • Czwartek [07.05.2026, 06:54:23] • [IP: 217.232.61.**] W tunelu przeciez wyszly nieprawidlowosci. Miasto zaplacilo kare za opoznienie w budowie. Zamiast dostac kase od wykonawcy. Jeden wielki cyrk i brak kompetencji az bije po oczach.

Gość • Czwartek [07.05.2026, 08:32:26] • [IP: 165.85.12.*]

Jestem ciekawy w jakim celu w jezdni pozostał wyasfaltowany fragment. Czyżby miał tam powstać kamienny spowalniacz?

Gość • Czwartek [07.05.2026, 07:59:25] • [IP: 91.94.26.***]

Będą obchody i będzie prowokacyjna potańcówka 🤣🤣🤣

Gość • Czwartek [07.05.2026, 06:54:23] • [IP: 217.232.61.**]

Mija dwa lata obecnej władzy i co i Nic, nawet Sienkiewicza nie ukończona a ci z audytami tak było głośno i cisza co z tym tunelem jakiejś miały być nieprawidłowości, po prostu stracone dwa lata

Gość • Środa [06.05.2026, 22:46:34] • [IP: 176.221.125.***]

Będą jakieś obchody rocznicy rozpoczęcia remontu ul. Sienkiewicz?

Gość • Środa [06.05.2026, 21:17:39] • [IP: 178.238.252.**]

Koszmarnie, zaczynanie robót drogowych, tuż przed sezonem.

Gość • Środa [06.05.2026, 21:13:01] • [IP: 89.151.18.**]

a to" rondo"to w jakim celu?

Gość • Środa [06.05.2026, 20:54:44] • [IP: 176.221.125.***]

Wedlug aktualnych przepisow droga rowerowa moze miec uskok o maksymalnej wysokosci 10mm. Kto odbieral te prace w naszym miescie? Radze odswiezyc wiedze na temat przepisow i rozliczyc ekipy budowlane z roboty, bo odbierana jest jedna wielka fuszerka niezgodna z aktualnymi przepisami.

Gość • Środa [06.05.2026, 20:53:13] • [IP: 185.3.46.***]

Dziekujemy Ci Easy Johnson!

Gość • Środa [06.05.2026, 19:55:37] • [IP: 89.151.19.***]

To jeszcze wyraźne oznaczenie, że ścieżka rowerowa jest jednokierunkowa

Gość • Środa [06.05.2026, 19:51:36] • [IP: 31.175.32.**]

Czy można teraz wjechać z Kapitańskiej w Sienkiewicza ?

Gość • Środa [06.05.2026, 18:36:28] • [IP: 178.238.251.**]

a tak dokładnie to od kiedy ul, Sienkiewicza ruszyła z remontem. Jakiś rekord będzie?

Gość • Środa [06.05.2026, 18:34:15] • [IP: 176.221.125.**]

zgodnie z planem ? to jakis zart !! i byłem tam to jest jedna wielka niedoróbka zeby zdąrzyc przed sezonem, bo dedile z urzedu nie aktualizowali gps i wiekszość pchała sie w chrobrego, a nie w parkową, ale jaki pan taki kram, potańcówki wystawy i kicha dalej

Oglądasz 1-25 z 25
■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344
■ Burze z gradem nad regionem. Wydano ostrzeżenie dla części województwa zachodniopomorskiego Silne burze, grad oraz porywy wiatru do 80 km/h mogą wystąpić w niedzielę po południu w wielu powiatach województwa zachodniopomorskiego. Synoptycy ostrzegają także przed intensywnymi opadami deszczu, które lokalnie mogą powodować podtopienia. Centrum Prognoz Meteorologicznych MeteoSky wydało ostrzeżenie meteorologiczne dotyczące burz z gradem. Alert pierwszego stopnia obowiązuje od godziny 12:40 do 17:00 w niedzielę 21 czerwca 2026 roku ■ Uwaga mieszkańcy i turyści! Dla całego województwa zachodniopomorskiego wydano ostrzeżenie przed upałami - dziś od godz. 11:00 do 21:00 temperatura może osiągać od 28°C do 32°C. Wysokie temperatury zwiększają ryzyko udaru słonecznego i odwodnienia. Pamiętaj o regularnym piciu wody, unikaj długiego przebywania na słońcu i zachowaj szczególną ostrożność wobec dzieci oraz seniorów ■ Gang na elektrycznych hulajnogach i brawurowy skok na jubilera. Kilka minut wystarczyło, by zorganizowana grupa włamywaczy splądrowała sklep jubilerski znajdujący się w kompleksie handlowym w budynku Kauflandu w Świnoujściu. Zamaskowani sprawcy sforsowali zabezpieczenia, rozbili szybę, witryny i uciekli na hulajnogach elektrycznych. Policja analizuje monitoringi z całej okolicy. W nocy z soboty na niedzielę doszło do jednego z najpoważniejszych włamań w Świnoujściu w ostatnich latach. Celem przestępców był sklep jubilerski znajdujący się w pasażu handlowym w markecie Kaufland. Według informacji, do których dotarła redakcja, sprawcy działali wyjątkowo sprawnie i byli bardzo dobrze przygotowani. Do obiektu dostali się pasażu handlowego. Po sforsowaniu zabezpieczeń przedostali się do wnętrza, a następnie przy użyciu młotów wybili szybę sklepu jubilerskiego. Cała akcja miała trwać zaledwie kilka minut. W tym czasie złodzieje opróżnili sklep z biżuterii i błyskawicznie opuścili miejsce zdarzenia. Nieoficjalnie mówi się o stratach sięgających nawet 1,5 miliona złotych, jednak na obecnym etapie śledztwa kwota ta nie została oficjalnie potwierdzona. Z informacji uzyskanych przez redakcję wynika, że sprawcy uciekli na hulajnogach elektrycznych ■