Przypomnijmy, że czasowa organizacja ruchu została wprowadzona 24 marca 2026 roku, a roboty w tym obszarze trwały do 5 maja. W ich trakcie wyznaczono objazd od Ronda Róży Wiatrów ulicami: Sikorskiego, Monte Cassino, Krzywoustego i Słowackiego, a kierowcy musieli liczyć się z utrudnieniami.
Zakończenie tego etapu oznacza poprawę płynności ruchu w tej części miasta. Jednocześnie nadal trwają prace związane z przebudową ul. Sienkiewicza na odcinku od ul. Krzywoustego do ul. Piłsudskiego, gdzie roboty potrwają do połowy maja.
W rejonie prowadzonych prac wciąż należy zachować ostrożność i stosować się do obowiązującego oznakowania drogowego.
Wojciech Basałygo
Podinspektor
Biuro Informacji i Konsultacji Społecznych






















W mieście turystycznym powinno być jak najwięcej ulic dwukierunkowych- inaczej turyści krążą poszukując wyjazdu. Tam gdzie są stali mieszkańcy, szybko przyzwyczają się do dróg jednokierunkowych i nie jeżdżą w kółko szukając wyjazdu.
Rozumiem problemy finansowe miasta (najpierw oszczędzanie na budowę tunelu, teraz jeszcze przez kilka lat spłata kredytu na tunel- 40 mil rocznie), ale przy tej ulicy potrzebna jest dwukierunkowa ścieżka rowerowa- może z dotacji.
Miałem nadzieję że jak zamknęli ulicę Chrobrego to będzie zrobiona cała. To co jest w tej chwili to wstyd dla Świnoujścia taki dojazd do eleganckiej dzielnicy nadmorskiej to dramat to samo dotyczy ul. Krzywoustego.
Jaki jest termin zakończenia budowy?
Nie do końca zgodne z prawdę, była obsuwa czasowa z otwarciem drogi... dodatkowo droga przejezdna ale w jakim standardzie !? dramat. .. Gospodarz pozwala na takie coś. .. a my wszyscy się męczymy
Ale dziury !może jest przejezdna, ale jest w okropnym stanie 🙄
Skończyli? Gdzie, bo chyba nie na Chrobrego. Tego co podpisał odbiór należy obciążyć kosztami wyrównania asfaltuvi z roboty wywalić z zakazem pracy w jednostkach budżetowych. Jak znam życie podpisał z zza biurka a w terenie nie był nawet przy pomocy Google mapd. Jedna wielka katastrofa
Miasto brzydnie z roku na rok 😢
przejezdna tak, ale jakby nie jest skończona...
Na kiedy kolejny" plan" zakłada oddanie w całości do eksploatacji remontowanej z takim trudem i mozołem ul. Sienkiewicza ?
Ta ulica to istna katastrofa! Nie nadaje się do jazdy ani dla samochodów ani dla rowerów a tym bardziej dla jednych i drugich razem!
Czas opuścić to miasto, było piękne w latach 60/ 70 obecnie zostało zniszczone, zatłoczone i zdemolowane, a cały czas jeszcze budują. Kiedy braknie miejsca to zbudują wydmy do Międzyzdrojów. Ceny wszystkiego najwyższe, mieszkań kosmos a ziemia kilka kosmosów 😁
Gość • Czwartek [07.05.2026, 06:54:23] • [IP: 217.232.61.**] W tunelu przeciez wyszly nieprawidlowosci. Miasto zaplacilo kare za opoznienie w budowie. Zamiast dostac kase od wykonawcy. Jeden wielki cyrk i brak kompetencji az bije po oczach.
Jestem ciekawy w jakim celu w jezdni pozostał wyasfaltowany fragment. Czyżby miał tam powstać kamienny spowalniacz?
Będą obchody i będzie prowokacyjna potańcówka 🤣🤣🤣
Mija dwa lata obecnej władzy i co i Nic, nawet Sienkiewicza nie ukończona a ci z audytami tak było głośno i cisza co z tym tunelem jakiejś miały być nieprawidłowości, po prostu stracone dwa lata
Będą jakieś obchody rocznicy rozpoczęcia remontu ul. Sienkiewicz?
Koszmarnie, zaczynanie robót drogowych, tuż przed sezonem.
a to" rondo"to w jakim celu?
Wedlug aktualnych przepisow droga rowerowa moze miec uskok o maksymalnej wysokosci 10mm. Kto odbieral te prace w naszym miescie? Radze odswiezyc wiedze na temat przepisow i rozliczyc ekipy budowlane z roboty, bo odbierana jest jedna wielka fuszerka niezgodna z aktualnymi przepisami.
Dziekujemy Ci Easy Johnson!
To jeszcze wyraźne oznaczenie, że ścieżka rowerowa jest jednokierunkowa
Czy można teraz wjechać z Kapitańskiej w Sienkiewicza ?
a tak dokładnie to od kiedy ul, Sienkiewicza ruszyła z remontem. Jakiś rekord będzie?
zgodnie z planem ? to jakis zart !! i byłem tam to jest jedna wielka niedoróbka zeby zdąrzyc przed sezonem, bo dedile z urzedu nie aktualizowali gps i wiekszość pchała sie w chrobrego, a nie w parkową, ale jaki pan taki kram, potańcówki wystawy i kicha dalej