POGODA

Reklama


Wydarzenia

iswinoujscie.pl • Piątek [08.05.2026, 09:03:49] • Świnoujście

Biedronka obiecała naprawę. Jest maj, a kałuża nadal wraca

Biedronka obiecała naprawę. Jest maj, a kałuża nadal wraca

fot. Sławomir Ryfczyński

W lutym sieć Biedronka zapewniała redakcję iswinoujscie.pl, że problem ogromnej kałuży przy sklepie przy ulicy Chrobrego w Świnoujściu został przekazany do działu technicznego i mają zostać wykonane „niezbędne prace naprawcze”. Minęły niemal trzy miesiące, przyszedł maj, a po intensywnych opadach sytuacja wygląda niemal identycznie.

Jeszcze w lutym redakcja iswinoujscie.pl pytała sieć Biedronka o ogromne rozlewisko tworzące się na parkingu przed sklepem przy ulicy Chrobrego. W odpowiedzi Biuro Prasowe sieci tłumaczyło problem roztopami, intensywnymi opadami oraz niedrożną studzienką.

W przesłanym stanowisku Michał Wrzeszcz, starszy menadżer sprzedaży w sieci Biedronka, informował:

„Parking przy sklepie sieci Biedronka w Świnoujściu przy ul. Chrobrego 9 jest obecnie całkowicie suchy. Zalegająca wcześniej woda była skutkiem roztopów oraz intensywnych opadów deszczu, a dodatkowym czynnikiem okazała się niedrożna studzienka znajdująca się na terenie parkingu. Przepraszamy za wszelkie niedogodności, jakie mogły wystąpić. Zapewnienie bezpiecznego i komfortowego korzystania z parkingu jest dla nas priorytetem, dlatego sprawa została przekazana do działu technicznego, który zajmie się niezbędnymi pracami naprawczymi.”

Dziś mamy maj 2026 roku. Po całej nocy i dniu opadów deszczu sytuacja ponownie wygląda podobnie. Widać rozległą kałuże zajmujące część parkingu. Woda nadal zbiera się w tych samych obniżeniach nawierzchni.

Morał? Problem prawdopodobnie nie kończy się wyłącznie na „niedrożnej studzience”. Jeżeli po kilku miesiącach i po zapowiedzi działań technicznych woda nadal regularnie stoi na parkingu, to mieszkańcy mogą mieć wątpliwości, czy wykonano tam jakiekolwiek skuteczne prace naprawcze.

Kierowcy i piesi nadal muszą omijać rozlewiska, a po większych opadach parking przed jednym z najczęściej odwiedzanych sklepów w tej części miasta ponownie zamienia się w wielką kałużę.

źródło: www.iswinoujscie.pl


komentarzy: 19, skomentuj, drukuj, udostępnij

Twoim Zdaniem

Dodaj Komentarz

Dodając komentarz akceptujesz
Regulamin oraz Politykę prywatności.

Zauważyłeś błąd lub komentarz niezgodny z regulaminem?
 
Oglądasz 1-19 z 19

Gość • Sobota [23.05.2026, 22:16:08] • [IP: 104.28.114.**]

Hahe Made in Poland

Gość • Sobota [09.05.2026, 13:23:35] • [IP: 176.221.125.***]

Naprawa kałuży to złożona sprawa.

Gość • Sobota [09.05.2026, 10:57:11] • [IP: 89.151.20.***]

Gdyby kałuża była przy, , ŻABCE" byłoby ok.

Gość • Sobota [09.05.2026, 00:34:42] • [IP: 37.109.167.***]

to co było obiecane to kłamstwo za klamstwem a kłamstwo zawsze będzieprawdy nigdy nie powiedzą itd. nawet danch słów nie umieją dotrzymywac itd.

Gość • Piątek [08.05.2026, 21:51:23] • [IP: 185.210.39.***]

A parkomat co chwilę nieczynny. Kiedyś był oznakowany aby był widoczny z daleka że jest nieczynny więc chyba czas aby go naprawić albo oznaczyć.

Gość • Piątek [08.05.2026, 17:31:21] • [IP: 91.94.25.***]

Chyba na księżycu 🙉🤪

Gość • Piątek [08.05.2026, 16:30:58] • [IP: 185.210.39.**]

A czy ten teren jest Biedronki czy tylko dzierżawi? Waściciel terenu powinien zadbać o to

Gość • Piątek [08.05.2026, 14:30:34] • [IP: 77.111.247.**]

kombi złom dalej stoi, to już chyba ponad rok

Gość • Piątek [08.05.2026, 13:54:12] • [IP: 89.151.19.***]

Rejestracje zamazane, to nadgorliwość. Zdjęcia publiczne (bez wyraźnego wskazania w zdjęciu np. na osobę lub samochód) można publikować bez zgody. Tyle prawo mówi. Zawsze też można zaskarżyć i sąd rozpatruje indywidualnie.

Gość • Piątek [08.05.2026, 13:20:23] • [IP: 31.175.24.**]

Obsluga tego sklepu regularnie blokuje droge publiczna oraz miejsca parkingowe (ktore nie naleza do biedronki). Ludzie powinni zbojkotowac ten sklep i przestac tam kupowac. Policja wzywana na miejsce stwierdzala, ze" to tylko chwile", wiec jak na chwile (30-50 minut) to mozna blokowac czyjes auta.

Gość • Piątek [08.05.2026, 12:56:10] • [IP: 37.209.151.**]

Uśmiechnijcie się brygada XD Uśmiechniętych tancerzy wybieracie. To teraz tańczcie jak Wam grają XD

Gość • Piątek [08.05.2026, 12:17:59] • [IP: 31.175.26.**]

Powodzie są tam od dawna i jest coraz gorzej Czy odpowiedzialni za to miejsce czekają na wypadki??

Gość • Piątek [08.05.2026, 12:11:45] • [IP: 91.94.25.***]

Dlaczego są rejstracje zamazane, a jak moje auto było kiedyś na zdjęciu to były czytelne zrobione przez sąsiadów. I to nie dotyczyło mojego auta tylko ich prywatnego ogłoszenia. Czy oni to są niedoinformowani debile ? 🤔😁

Gość MAX • Piątek [08.05.2026, 12:06:12] • [IP: 37.109.162.***]

Nie likwidujcie tej sadzawki, zawsze jak jest gorąco to każdy może swoje podkowy zmoczyć i kopyta opłukać...

Gość • Piątek [08.05.2026, 11:54:48] • [IP: 91.94.18.***]

A jakby tak naprawę obiecała staruszka ? A to mogła być przecież akurat wasza matka ! Albo gdyby tak naprawę obiecała procesja ?

Gość • Piątek [08.05.2026, 11:47:09] • [IP: 176.221.125.***]

O auto małej l…dy

Gość • Piątek [08.05.2026, 09:59:17] • [IP: 172.225.41.***]

Hahe Made in Poland

Gość • Piątek [08.05.2026, 09:37:19] • [IP: 89.151.19.***]

Dajmy im jeszcze z rok albo dwa. Co tak każdemu się spieszy ;P

Gość • Piątek [08.05.2026, 09:13:52] • [IP: 176.221.125.***]

Tam wypłukało piasek spod bruku, całość zapadła się już dobre 20 cm. Do wymiany jest cały odpływ z tej studzienki.

Oglądasz 1-19 z 19
■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344
■ Burze z gradem nad regionem. Wydano ostrzeżenie dla części województwa zachodniopomorskiego Silne burze, grad oraz porywy wiatru do 80 km/h mogą wystąpić w niedzielę po południu w wielu powiatach województwa zachodniopomorskiego. Synoptycy ostrzegają także przed intensywnymi opadami deszczu, które lokalnie mogą powodować podtopienia. Centrum Prognoz Meteorologicznych MeteoSky wydało ostrzeżenie meteorologiczne dotyczące burz z gradem. Alert pierwszego stopnia obowiązuje od godziny 12:40 do 17:00 w niedzielę 21 czerwca 2026 roku ■ Uwaga mieszkańcy i turyści! Dla całego województwa zachodniopomorskiego wydano ostrzeżenie przed upałami - dziś od godz. 11:00 do 21:00 temperatura może osiągać od 28°C do 32°C. Wysokie temperatury zwiększają ryzyko udaru słonecznego i odwodnienia. Pamiętaj o regularnym piciu wody, unikaj długiego przebywania na słońcu i zachowaj szczególną ostrożność wobec dzieci oraz seniorów ■ Gang na elektrycznych hulajnogach i brawurowy skok na jubilera. Kilka minut wystarczyło, by zorganizowana grupa włamywaczy splądrowała sklep jubilerski znajdujący się w kompleksie handlowym w budynku Kauflandu w Świnoujściu. Zamaskowani sprawcy sforsowali zabezpieczenia, rozbili szybę, witryny i uciekli na hulajnogach elektrycznych. Policja analizuje monitoringi z całej okolicy. W nocy z soboty na niedzielę doszło do jednego z najpoważniejszych włamań w Świnoujściu w ostatnich latach. Celem przestępców był sklep jubilerski znajdujący się w pasażu handlowym w markecie Kaufland. Według informacji, do których dotarła redakcja, sprawcy działali wyjątkowo sprawnie i byli bardzo dobrze przygotowani. Do obiektu dostali się pasażu handlowego. Po sforsowaniu zabezpieczeń przedostali się do wnętrza, a następnie przy użyciu młotów wybili szybę sklepu jubilerskiego. Cała akcja miała trwać zaledwie kilka minut. W tym czasie złodzieje opróżnili sklep z biżuterii i błyskawicznie opuścili miejsce zdarzenia. Nieoficjalnie mówi się o stratach sięgających nawet 1,5 miliona złotych, jednak na obecnym etapie śledztwa kwota ta nie została oficjalnie potwierdzona. Z informacji uzyskanych przez redakcję wynika, że sprawcy uciekli na hulajnogach elektrycznych ■