POGODA

Reklama


Wydarzenia

iswinoujscie.pl • Piątek [08.05.2026, 17:39:03] • Świnoujście

Suche od dwóch lat? Mieszkaniec alarmuje o drzewach przy Bohaterów Września

Suche od dwóch lat? Mieszkaniec alarmuje o drzewach przy Bohaterów Września

fot. Czytelnik

Przy ulicy Bohaterów Września w Świnoujściu stoją młode drzewa, które - jak alarmuje mieszkaniec - od dwóch lat pozostają całkowicie suche. Liści brak, gałęzie wyglądają na martwe, a drzewa zamiast zdobić przestrzeń miejską, stają się symbolem zaniedbania.

Do redakcji iswinoujscie.pl trafiły zdjęcia wykonane przy ulicy Bohaterów Września. Widać na nich kilka drzew posadzonych w pasie zieleni pomiędzy lokalami usługowymi i miejscami parkingowymi. Problem w tym, że drzewa wyglądają na całkowicie uschnięte.

Jak twierdzi mieszkaniec, przynajmniej od dwóch lat nic się z nimi nie dzieje. Nie pojawiają się liście, a gałęzie z każdym miesiącem wyglądają coraz gorzej - słyszymy od osoby zgłaszającej problem.

Suche od dwóch lat? Mieszkaniec alarmuje o drzewach przy Bohaterów Września

fot. Czytelnik

Mieszkańcy zwracają uwagę, że młode nasadzenia w mieście wymagają regularnej pielęgnacji, podlewania i kontroli stanu. W przeciwnym razie drzewa szybko usychają, szczególnie w miejscach otoczonych betonem, kostką brukową i parkingami, gdzie ziemia bardzo szybko traci wilgoć.

Temat usychających drzew wraca w Świnoujściu regularnie. Tymczasem drzewa miały poprawiać estetykę ulic i zwiększać ilość zieleni w mieście.

źródło: www.iswinoujscie.pl


komentarzy: 28, skomentuj, drukuj, udostępnij

Twoim Zdaniem

Dodaj Komentarz

Dodając komentarz akceptujesz
Regulamin oraz Politykę prywatności.

Zauważyłeś błąd lub komentarz niezgodny z regulaminem?
 
Oglądasz 1-28 z 28

Gość • Niedziela [10.05.2026, 21:56:57] • [IP: 176.221.124.***]

Bo nasze miasto tak dba o zielen o przyrode, rozwija sie i ciesza siwe wszyscy ze najbardziej ukwiecone niby i plaze ma taka ladna. ...no i nic wiecej. Bo ani jak widac odpoczywac tu, bo i tak wczasowicze lubioa jezdzic dio sasiadow

Gość • Niedziela [10.05.2026, 12:20:45] • [IP: 77.111.247.**]

większość z tych drzewek została dosłownie zarznięta żyłką kosy spalinowej kiedy nieogary z zieleni miejskiej niszczą trawniki

ryynio • Niedziela [10.05.2026, 08:12:12] • [IP: 83.253.16.***]

Bo tak sie nie sadzi drzew, do kazdego drzewka przytwierdza sie specjalny worek na wode 50 litrów, i systematycznie podlewa, zeby zaczym drzewko sie dobrze ukorzeni mialo wode.

Gość • Sobota [09.05.2026, 21:11:39] • [IP: 91.94.17.***]

Nie ma kompetentnego kierownika Urzędu Miasta, a ta co pełni obecnie funkcję kierownika Urzędu Miasta to kompletne nieporozumienie i tragedia, więc personel też jest słaby i najlepiej się czuje jak nic nie robi. Śpiewając " Nic nie robić, leżeć brzuchem, kawkę sobie tylko pić i jak przyjdzie sobie ulżyć, robić to nie jeden raz".

Gość • Sobota [09.05.2026, 19:25:49] • [IP: 37.31.132.**]

To prawda, że na Nowym Cmentarzu usychają młode drzewka czy naprawdę w naszym mieście nie ma osób odpowiedzialnych za zieleń. Wydaje się kasę na nasadzenia drzewek, a następnie się o nie nie dba. Pamiętam jak przed wielu laty była firma, która dbała o każde młode drzewo i zieleń, przyjeżdżali i podlewali specjalnym samochodem. Na ulicy Kossaków, piękne młode drzewa zostały przez jakąś nieudolną firmę tak przycięte, że zaczynają chorować i usychać.

Gość • Sobota [09.05.2026, 16:21:29] • [IP: 178.238.247.***]

Firma zewnętrzna nasadziła wg kontraktu i sobie pojechała, a gdzie nasza słynna zielona brygada?Drzewa schną, a urzędnicy kawkę piją.

Gośćzenon • Sobota [09.05.2026, 15:16:56] • [IP: 88.156.233.**]

Dlaczego najjaśniejsza nie reaguje czy już niema mocy.

Gość • Sobota [09.05.2026, 13:10:19] • [IP: 176.221.124.***]

Nawet takie suche jest ładne.

Gość • Sobota [09.05.2026, 10:57:40] • [IP: 89.151.19.***]

Jest susza to niektóre drzewka schną. Proste. A wam kwiatki w doniczkach czasem nie zdychają?

Gość • Sobota [09.05.2026, 10:49:18] • [IP: 91.94.20.**]

Standard PRL, bo mamy członków PZPR.

Gość • Sobota [09.05.2026, 10:17:58] • [IP: 91.94.21.**]

Na nowym cmentarzu też nikt nie dba o te drzewa. 50%juz uschło z nasadzeń i usychają dalej.

Gość • Sobota [09.05.2026, 10:16:45] • [IP: 89.151.20.***]

Ile można pisać, gadać o uschniętych drzewach ? Czy świnoujscy Radni nie czytają tekstów na IŚ ? Czy osoby odpowiedzialne za miejską zieleń odwracają się do takich tekstów plecami ? Temat rzucony w przestrzeń i ŻADNEJ odpowiedzi ! Każdy kto patrzy przez okno pewnie widzi bylejakość naszych ulic, podwórzy, parkingów. A może by tak udać się tuż za granicę i przejść się ulicami ?

Gość • Sobota [09.05.2026, 10:03:12] • [IP: 176.221.125.**]

No cóż jeśli się nie myśli to są skutki. Miasto rocznie wywozi mnóstwo liści i w ogóle materiału roślinnego a za komuny przy ul jachtowej był spory plac gdzie to wszystko lądowało i po jakimś czasie był wspaniały kompost gdzie wszyscy wędkarze wiedzieli że są tam najlepsze rosowki. A okoliczni mieszkańcy podbieraki ta ziemię do swoich ogródków co pozwalało upiększyć miasto Niektóre miasta gromadzą taki materiał i po obróbce rozdają za darmo np Wrocław daje raz w roku 1 m³ dla każdego chętnego mieszkańca i nie pyta się gdzie będzie użyty My mamy parki skąd pochodzi większość liści usuwanych za ogromne pieniądze do tego mamy drogi gdzie sądzi się młode drzewa prawie w piasku a powinno być mnóstwo kompostu który trzyma wilgoć A na końcu ludzie piszą że wszystko usycha bo pamiętamy dawno temu akcje kładzenia worków na wodę koło nowo posadzonych drzew co nie pomogło Trzeba albo dobrać gatunki odporne na suszę np kaktusy albo sądzić zgodnie ze sztuką i do tego sadzący musi pilnować dobrostanu a nie tylko pismo

Gość • Sobota [09.05.2026, 09:01:38] • [IP: 5.173.160.***]

Najlepszy fryzjer męski !

Gość • Sobota [09.05.2026, 08:57:11] • [IP: 176.221.125.***]

Trzeba bylo popatrzec obok jak pieknie auta blokuja chodnik w strefie zamieszkania zamiast zaparkowac (nadal niezgodnie, ale nie blokujac chodnika) na ulicy ktora jest dwupasmowa i jednokierunkowa. Ludzie ktorzy parkuja tu na chodniku to jacys skonczeni debile.

Gość • Sobota [09.05.2026, 07:28:57] • [IP: 217.232.61.**]

A gdzie zielona brygada ?

Gość • Sobota [09.05.2026, 00:06:46] • [IP: 37.248.170.***]

Naczelnik Bagiński do dymisji !!

Gość • Piątek [08.05.2026, 23:51:34] • [IP: 176.221.125.***]

Jak na Placu Wolności od dwóch lat stoi suche drzewo i nikomu z Urzędu Miasta to nie przeszkadza, a może są nawet z tego dumni, to suche drzewa w innych obszarach miasta, a jest ich pełno, będą usuwane dopiero w następnej kadencji.

Gość • Piątek [08.05.2026, 23:42:08] • [IP: 89.151.19.***]

Fryzjer, dentysta i komornik :D

Gość • Piątek [08.05.2026, 23:18:43] • [IP: 37.248.219.***]

one usychaja od psich odchodow i moczu

Gość • Piątek [08.05.2026, 21:29:05] • [IP: 37.30.0.***]

Czy ten" sygnalista" od uschniętych drzewek nie ma nic do roboty tylko chodzi i wypatruje uschniętych badyli? Weź się chłopie do jakiejś konkretnej roboty a jak się nudzisz to przejdź się z konewką i podłej co suche!

Gość • Piątek [08.05.2026, 19:21:40] • [IP: 89.151.19.***]

Się tam zna. One są młode i nieśmiałe. Zamiast je krytykować mógł przytulić.

Gość • Piątek [08.05.2026, 19:13:21] • [IP: 89.151.19.**]

Takie same suche drzewa stoją od kilku lat na Chełmskiej. A kogo to obchodzi?

Gość • Piątek [08.05.2026, 19:12:09] • [IP: 80.50.243.**]

To mini Baobab Rośnie 700.lat

Gość zenon • Piątek [08.05.2026, 18:54:47] • [IP: 88.156.233.**]

Mogli by z nudów fryzjer i dentysta podlać co by było ładniej

Gość • Piątek [08.05.2026, 18:49:31] • [IP: 37.31.130.**]

zielona brygada pielęgnuje :D

Gość • Piątek [08.05.2026, 18:37:42] • [IP: 31.175.32.**]

Drogi mieszkańcu! Czy zamiast bezczynnego obserwowania usychających drzewek nie byłoby lepiej wziąć konewkę i od czasu do czasu je podlać? Zyskałbyś tym o wiele większy poklask... Zwłaszcza, jeśli zrobiłbyś sobie podczas tego podlewania zdjęcie

Gość • Piątek [08.05.2026, 18:08:13] • [IP: 31.0.254.***]

Takich suchych drzew na Warszowie jest całe mnóstwo np. przy kościele przy. ul Sosnowej, wzdłuż ul. Czeskiej, przy placu zabaw przy ul. Niecałej. Lasek wzdłuż torów przy ul. Barlickiego przy rozjeździe do portu. Spróchniałe drzewa łamią się i leżą na chodniku. Także jak miasto się zdecydować na sprzątanie to zapraszamy na Warszów. Mieszkańcy

Oglądasz 1-28 z 28
■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344
■ Burze z gradem nad regionem. Wydano ostrzeżenie dla części województwa zachodniopomorskiego Silne burze, grad oraz porywy wiatru do 80 km/h mogą wystąpić w niedzielę po południu w wielu powiatach województwa zachodniopomorskiego. Synoptycy ostrzegają także przed intensywnymi opadami deszczu, które lokalnie mogą powodować podtopienia. Centrum Prognoz Meteorologicznych MeteoSky wydało ostrzeżenie meteorologiczne dotyczące burz z gradem. Alert pierwszego stopnia obowiązuje od godziny 12:40 do 17:00 w niedzielę 21 czerwca 2026 roku ■ Uwaga mieszkańcy i turyści! Dla całego województwa zachodniopomorskiego wydano ostrzeżenie przed upałami - dziś od godz. 11:00 do 21:00 temperatura może osiągać od 28°C do 32°C. Wysokie temperatury zwiększają ryzyko udaru słonecznego i odwodnienia. Pamiętaj o regularnym piciu wody, unikaj długiego przebywania na słońcu i zachowaj szczególną ostrożność wobec dzieci oraz seniorów ■ Gang na elektrycznych hulajnogach i brawurowy skok na jubilera. Kilka minut wystarczyło, by zorganizowana grupa włamywaczy splądrowała sklep jubilerski znajdujący się w kompleksie handlowym w budynku Kauflandu w Świnoujściu. Zamaskowani sprawcy sforsowali zabezpieczenia, rozbili szybę, witryny i uciekli na hulajnogach elektrycznych. Policja analizuje monitoringi z całej okolicy. W nocy z soboty na niedzielę doszło do jednego z najpoważniejszych włamań w Świnoujściu w ostatnich latach. Celem przestępców był sklep jubilerski znajdujący się w pasażu handlowym w markecie Kaufland. Według informacji, do których dotarła redakcja, sprawcy działali wyjątkowo sprawnie i byli bardzo dobrze przygotowani. Do obiektu dostali się pasażu handlowego. Po sforsowaniu zabezpieczeń przedostali się do wnętrza, a następnie przy użyciu młotów wybili szybę sklepu jubilerskiego. Cała akcja miała trwać zaledwie kilka minut. W tym czasie złodzieje opróżnili sklep z biżuterii i błyskawicznie opuścili miejsce zdarzenia. Nieoficjalnie mówi się o stratach sięgających nawet 1,5 miliona złotych, jednak na obecnym etapie śledztwa kwota ta nie została oficjalnie potwierdzona. Z informacji uzyskanych przez redakcję wynika, że sprawcy uciekli na hulajnogach elektrycznych ■